Olen aikaisempina vuosina tykännyt Jaanasta juontajana, mutta tämän vuoden viisukarsinnat ovat todistaneet, että komedienneksi tästä suklaasilmästä ei ole!
Peltsistä en ole koskaan pitänyt, mutta tottunut jo hänen läsnäoloonsa viisukarsintojen aikana

Peltsin vaatteita olen kyllä viime vuodesta lähtien ihmetellyt! Tuntuu että kaikki asut mitä äijällä on ollut päällä näyttävät jotenkin hmm.. kummallisilta, en osaa selittää!

kais(t)a kirjoitti: Artistiesittelyt on huomattvasti hauskempia kun viime vuonna, ruudut ei täyty jatkuvasti äänestysnumeroista saati sitten jostain tsemppiviesteistä. .
Muistan silloin tsemppiviesti-vuonna, kun joku kannusti (en nyt muista kuka artisti oli) italiankielistä kappaletta kirjoittaen: "Tällä saadaan ainakin Italiasta ääniä." Pisti naurattamaan kun Italia ei ole viisuissa ollut mukana yli kymmeneen vuoteen

Tosin löysin joltain italialaiselta foorumilta viestin, että olisi ehkä tulossa mukaan tänä vuonna
http://www.gopetition.com/petitions/ita ... -2010.html