jee euroviisut kirjoitti:Israelissa tehdään sisäinen valinta.
Harmi, että Kdam peruttiin.

Valvoja: MrMemory











Pete kirjoitti:Puola







Samiasd kirjoitti:Harmi, jos Romania ei osallistu.


Pete kirjoitti:Romania




Pete kirjoitti:Huhut Romanian osallistumattomuudesta kiihtyvät. Syyksi mainitaan rahattomuus.
http://www.stiri.com.ro/stire-19392/tvr ... ision.html


), mutta hän oli kieltäytynyt
. Jos maa osallistuu Bakun viisuihin, niin maa ei järjestä enää erillistä karsintaa,vaan edustajaksi valitaan jokin jo hitiksi noussut kappale,joka on julkaistu aikaisintaan syyskuussa 2011.
Haukkanen kirjoitti:Tänään voi ratketa Romanian todennäköinen kohtalo
Todella sääli,jos eivät osallistu, maassa osataan tehdä hyvää musiikkia ja 2010 viisu oli erityisen upea.
Tämänvuotiseksi edustajaksi oli esctodayn tietojen mukaan kysytty Innaa. (), mutta hän oli kieltäytynyt
. Jos maa osallistuu Bakun viisuihin, niin maa ei järjestä enää erillistä karsintaa,vaan edustajaksi valitaan jokin jo hitiksi noussut kappale,joka on julkaistu aikaisintaan syyskuussa 2011.
Melkein kaikki Romaniassa hitiksi nousseet kappaleet ovat just sellasta mukavaa pop/dance musiikkia! Joten sellaista voisi odottaa Romanian laittavan viisuihin JOS osallistuvat..








Hienoa, että pysyy iso osallistujamaamäärä ja luotan Romaniaan hyvien viisujen lähettäjänä. Siinä se on onnistunut jo vuodesta 2009.


Ehdottomasti yksi parhaista viisumaista, vaikka viimevuonna tulikin huti.
2011-2008, 2006, 2005 ja 2003 viisut ovat kaikki vähintään hyviä. Eiköhän sieltä taas tule joku hyvä biisi. 









37 countries will be represented in the two Semi-Finals, whereas only 20 of them will qualify for the Grand Final, 10 from each Semi-Final. The draw that determines the running order in each Semi-Final will be determined during the traditional Heads of Delegation meeting in the host city, set to take place in March.
lähde:eurovision.tv


Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Artsigal, Haksis, Happy, Jokuvain, lennalove, TantePätsi, The Groke, Viisuihminen ja 26 vierailijaa