Unelmaviisut 2017
Unelmaviisut 2017
Saa siirtää 2017-puolelle.
Tuttu formaatti eli miltä näyttäisi vuoden 2017 Euroviisut, jos sinä olisit saanut päättää karsintojen tuloksista.
1. semifinaali
Albania: Lindita Halimi – Botë
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Tako Gachechiladze – Keep the faith
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Ruotsi: Robin Bengtsson – I can't go on
Suomi: Norma John – Blackbird
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Svala – Paper
Kreikka: Demy – This is love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Triana Park – Line
Moldova: SunStroke Project – Hey, mamma!
Puola: Kasia Moś – Flashlight
Slovenia: Omar Naber – On my way
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Anja Nissen – Where I am
Unkari: Joci Pápai – Origo
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
Norja: JOWST – Grab the moment
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Koit Toome & Laura – Verona
Finaali
Espanja: Manel Navarro – Do it for your lover
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: O.Torvald – Time
Tuttu formaatti eli miltä näyttäisi vuoden 2017 Euroviisut, jos sinä olisit saanut päättää karsintojen tuloksista.
1. semifinaali
Albania: Lindita Halimi – Botë
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Tako Gachechiladze – Keep the faith
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Ruotsi: Robin Bengtsson – I can't go on
Suomi: Norma John – Blackbird
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Svala – Paper
Kreikka: Demy – This is love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Triana Park – Line
Moldova: SunStroke Project – Hey, mamma!
Puola: Kasia Moś – Flashlight
Slovenia: Omar Naber – On my way
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Anja Nissen – Where I am
Unkari: Joci Pápai – Origo
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
Norja: JOWST – Grab the moment
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Koit Toome & Laura – Verona
Finaali
Espanja: Manel Navarro – Do it for your lover
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: O.Torvald – Time
"Huonon maun taakse ei tässä syrjivässä räkälässä voi piiloutua." (nimierkki Requel)
Re: Unelmaviisut 2017
Oikea valinta
Väärä valinta
Sisäinen valinta
= Todellinen oikeusmurha
1. semifinaali
Albania: Dilan Reka - Mos Harro
Australia: Isaiah – Don't Come Easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City Lights
Georgia: Mariko Lejava - Light It Up
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Salvador Sobral – Amar Pelos Dois
Ruotsi: Ace Wilder - Wild Child
Suomi: Club La Persé - My Little World
Armenia: Artsvik – Fly With Me
Islanti: Aron Hannes - Tonight
Kreikka: Demy – This Is Love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: The Ludvig - I'm In Love With You
Moldova: The One - Dance
Puola: Isabell Otrebus - Voiceless
Slovenia: Nuška Drašček – Flower In The Snow
Tšekki: Martina Bárta – My Turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights And Shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying To Try
Itävalta: Nathan Trent – Running On Air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance Alone
Malta: Miriana Conte - Don't Look Down
Romania: Ramona Nerra - Save Me
Serbia: Tijana Bogićević – In Too Deep
Tanska: Thomas Ring - Vesterbro
Unkari: Peet Project - Kill The Monster
Venäjä: Julija Samoilova – Flame Is Burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful Mess
Israel: Imri Ziv – I Feel Alive
Kroatia: Jacques Houdek – My Friend
Liettua: Lolita Zero - Get Frighten
Norja: JOWST – Grab The Moment
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit Of The Night
Sveitsi: Ginta Biku - Cet Air La
Valko-Venäjä: Nuteki - Take My Heart
Viro: Rasmus Rändvee - This Love
Finaali
Espanja: Mario Jefferson - Spin My Head
Iso-Britannia: Salena Mastroianni - I Don't Wanna Fight
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's Karma
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect Life
Ukraina: O.Torvald – Time
Väärä valinta
Sisäinen valinta
= Todellinen oikeusmurha
1. semifinaali
Albania: Dilan Reka - Mos Harro
Australia: Isaiah – Don't Come Easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City Lights
Georgia: Mariko Lejava - Light It Up
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Salvador Sobral – Amar Pelos Dois
Ruotsi: Ace Wilder - Wild Child
Suomi: Club La Persé - My Little World
Armenia: Artsvik – Fly With Me
Islanti: Aron Hannes - Tonight
Kreikka: Demy – This Is Love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: The Ludvig - I'm In Love With You
Moldova: The One - Dance
Puola: Isabell Otrebus - Voiceless
Slovenia: Nuška Drašček – Flower In The Snow
Tšekki: Martina Bárta – My Turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights And Shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying To Try
Itävalta: Nathan Trent – Running On Air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance Alone
Malta: Miriana Conte - Don't Look Down
Romania: Ramona Nerra - Save Me
Serbia: Tijana Bogićević – In Too Deep
Tanska: Thomas Ring - Vesterbro
Unkari: Peet Project - Kill The Monster
Venäjä: Julija Samoilova – Flame Is Burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful Mess
Israel: Imri Ziv – I Feel Alive
Kroatia: Jacques Houdek – My Friend
Liettua: Lolita Zero - Get Frighten
Norja: JOWST – Grab The Moment
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit Of The Night
Sveitsi: Ginta Biku - Cet Air La
Valko-Venäjä: Nuteki - Take My Heart
Viro: Rasmus Rändvee - This Love
Finaali
Espanja: Mario Jefferson - Spin My Head
Iso-Britannia: Salena Mastroianni - I Don't Wanna Fight
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's Karma
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect Life
Ukraina: O.Torvald – Time
"Huonon maun taakse ei tässä syrjivässä räkälässä voi piiloutua." (nimierkki Requel)
Re: Unelmaviisut 2017
Oikein
Väärin
Väärin, mutta kelpuutan voittajan
Oikeusmurha
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: XUXI - Metropol
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Nutsa Buzaladze - White horses run
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Celina da Piedade - Primavera
Ruotsi: Bella & Filippa - Crucified
Suomi: Emma - Circle of light
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Júlí Heiðar Halldórsson & Þórdís Birna Borgarsdóttir - Heim til þín
Kreikka: Demy – Angels
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Laura & Chris - Little weird
Moldova: Valeria Pașa - Freedom
Puola: Carmell - Faces
Slovenia: BQL - Heart of gold
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Richard Edwards - You
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Ida Una - One
Unkari: Soulwave - Kalandor
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Ieva Zasimauskaitė - You saved me
Norja: In Fusion - Nothing ever knocked us over
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Ariadne - Feel me now
Finaali
Espanja: Mirela - Contigo
Iso-Britannia: Danyl Johnson - Light up the world
Italia: Sergio Sylvestre - Con te
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: Kuznetsov - Deep shivers
Väärin
Väärin, mutta kelpuutan voittajan
Oikeusmurha
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: XUXI - Metropol
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Nutsa Buzaladze - White horses run
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Celina da Piedade - Primavera
Ruotsi: Bella & Filippa - Crucified
Suomi: Emma - Circle of light
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Júlí Heiðar Halldórsson & Þórdís Birna Borgarsdóttir - Heim til þín
Kreikka: Demy – Angels
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Laura & Chris - Little weird
Moldova: Valeria Pașa - Freedom
Puola: Carmell - Faces
Slovenia: BQL - Heart of gold
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Richard Edwards - You
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Ida Una - One
Unkari: Soulwave - Kalandor
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Ieva Zasimauskaitė - You saved me
Norja: In Fusion - Nothing ever knocked us over
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Ariadne - Feel me now
Finaali
Espanja: Mirela - Contigo
Iso-Britannia: Danyl Johnson - Light up the world
Italia: Sergio Sylvestre - Con te
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: Kuznetsov - Deep shivers
Got a fire and a country heart
Re: Unelmaviisut 2017
Oikea valinta
Väärä valinta (suurimmat vääryydet isommalla fontilla).
Sisäiset valinnat jätin kokonaan pois luettolosta.
1. semifinaali
Albania: Dilan Reka - Mos harro
Georgia: Tako Gachechiladze – Keep the faith
Portugali: Pedro Gonçalves - Don't Walk Away
Ruotsi: Mariette - A Million Years
Suomi: Zühlke - Perfect Villain
Islanti: Aron Hannes - Tonight
Kreikka: Demy – This is love
Latvia: Triana Park – Line
Moldova: SunStroke Project – Hey, mamma!
Puola: Lanberry - Only Human
Slovenia: BQL - Heart Of Gold
2. semifinaali
Malta: Richard Edwards – You
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Tanska: Johanna Beijbom - A.S.A.P.
Unkari: Joci Pápai – Origo
Liettua: Greta Zazza - Like I Love You
Norja: Ella - Mama's Boy
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Nuteki - Take My Heart
Viro: Koit Toome & Laura - Verona
Finaali
Espanja: LeKlein - Ouch!
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: Melovin - Wonder
Väärä valinta (suurimmat vääryydet isommalla fontilla).
Sisäiset valinnat jätin kokonaan pois luettolosta.
1. semifinaali
Albania: Dilan Reka - Mos harro
Georgia: Tako Gachechiladze – Keep the faith
Portugali: Pedro Gonçalves - Don't Walk Away
Ruotsi: Mariette - A Million Years
Suomi: Zühlke - Perfect Villain
Islanti: Aron Hannes - Tonight
Kreikka: Demy – This is love
Latvia: Triana Park – Line
Moldova: SunStroke Project – Hey, mamma!
Puola: Lanberry - Only Human
Slovenia: BQL - Heart Of Gold
2. semifinaali
Malta: Richard Edwards – You
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Tanska: Johanna Beijbom - A.S.A.P.
Unkari: Joci Pápai – Origo
Liettua: Greta Zazza - Like I Love You
Norja: Ella - Mama's Boy
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Nuteki - Take My Heart
Viro: Koit Toome & Laura - Verona
Finaali
Espanja: LeKlein - Ouch!
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: Melovin - Wonder
"It Has Always Been Now Or Never.
The Decision Has Got To Be Made"
Melovin - Under The Ladder
The Decision Has Got To Be Made"
Melovin - Under The Ladder
Re: Unelmaviisut 2017
oikea valinta väärä valinta
1. semifinaali
Albania: Classic Boys - Dashuria për jetën
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Temo Sajaia - All The Same
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Viva La Diva – Nova glória
Ruotsi: FO&O – Gotta thing about you
Suomi: Emma - Circle of Light
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Erna Mist Pétursdóttir – Skuggamynd
Kreikka: Demy – When The Morning Comes Around
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Markus Riva - Dynamite
Moldova: Nadia Mosneagu - Never give up on us
Puola: Aneta Sablik - UIalala
Slovenia: Clemens – Tok ti sede
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Raquela Dalli Gonzi – Ray of light
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Calling Mercury - Big little lies
Unkari: Gabi Tóth & Freddie Shuman feat. Begi Lotfi – Hosszú idők
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Paula Valentaitė – Never let you go
Norja: Ulrikke – Places
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Nadya - The Fire in the Sky
Valko-Venäjä: Анжелика Пушнова - We Should Be Together
Viro: Koit Toome & Laura – Verona
Finaali
Espanja: Maika - Momento crítico
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Michele Bravi - Il diario degli errori
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: ILLARIA — Thank You For My Way
1. semifinaali
Albania: Classic Boys - Dashuria për jetën
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Temo Sajaia - All The Same
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Viva La Diva – Nova glória
Ruotsi: FO&O – Gotta thing about you
Suomi: Emma - Circle of Light
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Erna Mist Pétursdóttir – Skuggamynd
Kreikka: Demy – When The Morning Comes Around
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Markus Riva - Dynamite
Moldova: Nadia Mosneagu - Never give up on us
Puola: Aneta Sablik - UIalala
Slovenia: Clemens – Tok ti sede
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Raquela Dalli Gonzi – Ray of light
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Calling Mercury - Big little lies
Unkari: Gabi Tóth & Freddie Shuman feat. Begi Lotfi – Hosszú idők
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Paula Valentaitė – Never let you go
Norja: Ulrikke – Places
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Nadya - The Fire in the Sky
Valko-Venäjä: Анжелика Пушнова - We Should Be Together
Viro: Koit Toome & Laura – Verona
Finaali
Espanja: Maika - Momento crítico
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Michele Bravi - Il diario degli errori
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: ILLARIA — Thank You For My Way
Viimeksi muokannut janiwolf, 30 Maalis 2017, 20:47. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Raha kasvaa hattuun ja lasten vaatteet pomo vaatii.
Re: Unelmaviisut 2017
1. semifinaali
Albania: Lindita Halimi – Botë
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche - City Lights
Georgia: Elene Mikiashvili - Fighter
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Fernando Daniel – Poema a dois
Ruotsi: Lisa Ajax - I Don't Give A
Suomi: Zühlke - Perfect Villian
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Erna Mist Pétursdóttir - I'll Be Gone
Kreikka: Demy – This is Love
Kypros: Hovig - Gravity
Latvia: Markus Riva - Dynamite
Moldova: Sandy C – A beautiful world
Puola: Isabell Otrebus - Voiceless
Slovenia: BQL - Heart of gold
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Raquela - Ray Of Light
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Sada Vidoo - Nothern Lights
Unkari: Kyra - Got To Be A Day
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Audrius Janonis - Run
Norja: In Fusion - Nothing ever knocked us over
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Angelika Pushnova - We should be together
Viro: Koit Toome & Laura - Verona
Finaali
Espanja: Mirela - Contigo
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Alessio Bernabei - Nel mezzo di un applauso
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina - Wildfire
Ukraina: Tayanna - I Love You
Oikea valinta.
Väärä valinta, mutta pidän myös voittajasta.
Väärä valinta.
Oikeusmurha.
Albania: Lindita Halimi – Botë
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche - City Lights
Georgia: Elene Mikiashvili - Fighter
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Fernando Daniel – Poema a dois
Ruotsi: Lisa Ajax - I Don't Give A
Suomi: Zühlke - Perfect Villian
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Erna Mist Pétursdóttir - I'll Be Gone
Kreikka: Demy – This is Love
Kypros: Hovig - Gravity
Latvia: Markus Riva - Dynamite
Moldova: Sandy C – A beautiful world
Puola: Isabell Otrebus - Voiceless
Slovenia: BQL - Heart of gold
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Raquela - Ray Of Light
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Sada Vidoo - Nothern Lights
Unkari: Kyra - Got To Be A Day
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Audrius Janonis - Run
Norja: In Fusion - Nothing ever knocked us over
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Angelika Pushnova - We should be together
Viro: Koit Toome & Laura - Verona
Finaali
Espanja: Mirela - Contigo
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Alessio Bernabei - Nel mezzo di un applauso
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina - Wildfire
Ukraina: Tayanna - I Love You
Oikea valinta.
Väärä valinta, mutta pidän myös voittajasta.
Väärä valinta.
Oikeusmurha.
"I'm gonna stand here like a unicorn
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
- CottonJoel
- Kanta-asiakas
- Viestit: 5192
- Liittynyt: 17 Heinä 2016, 13:13
Re: Unelmaviisut 2017
Oikea valinta
Hyvä valinta eli hyväksyn voittajan
Väärä valinta
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Dilan Reka - Mos harro
Australia: Isaiah - Don't Come Easy
Azerbaidžan: Dihaj - Skeletons
Belgia: Blanche - City Lights
Georgia: Tako Gachechiladze - Keep the Faith
Montenegro: Slavko Kalezić - Space
Portugali: Salvador Sobral - Amar pelos dois
Ruotsi: Loreen - Statements
Suomi: Emma - Circle of Light
Armenia: Artsvik - Fly with Me
Islanti: Júlí Heiðar Halldórsson & Þórdís Birna Borgarsdóttir - Heim til þín
Kreikka: Demy - This Is Love
Kypros: Hovig - Gravity
Latvia: Laura Lo & Chris Oak - Little Weird
Moldova: SunStroke Project - Hey, Mamma!
Puola: Isabell Otrębus-Larsson - Voiceless
Slovenia: Tosca Beat - Free World
Tšekki: Martina Bárta - My Turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE - Lights and Shadows
Irlanti: Brendan Murray - Dying To Try
Itävalta: Nathan Trent - Running on Air
Makedonia: Jana Burčeska - Dance Alone
Malta: Richard Edwards - You
Romania: Ilinca & Alex Florea - Yodel It!
Serbia: Tijana Bogićević – In Too Deep
Tanska: Sada Vidoo - Northern Lights
Unkari: Zoltán Mujahid - On My Own
Venäjä: Julija Samoilova - Flame Is Burning
Bulgaria: Kristian Kostov - Beautiful Mess
Israel: Imri Ziv - I Feel Alive
Kroatia: Jacques Houdek - My Friend
Liettua: E.G.O. - My Story
Norja: In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night
Sveitsi: Timebelle - Apollo
Valko-Venäjä: Nuteki - Take My Heart
Viro: Koit Toome & Laura - Verona
Finaali
Espanja: Paula Rojo - Lo que nunca foe
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Alessio Bernabei - Nel mezzo di un applauso
Ranska: Alma - Requiem
Saksa: Axel Feige - Perfect Life
Ukraina: Illaria - Thank You For My Way
Hyvä valinta eli hyväksyn voittajan
Väärä valinta
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Dilan Reka - Mos harro
Australia: Isaiah - Don't Come Easy
Azerbaidžan: Dihaj - Skeletons
Belgia: Blanche - City Lights
Georgia: Tako Gachechiladze - Keep the Faith
Montenegro: Slavko Kalezić - Space
Portugali: Salvador Sobral - Amar pelos dois
Ruotsi: Loreen - Statements
Suomi: Emma - Circle of Light
Armenia: Artsvik - Fly with Me
Islanti: Júlí Heiðar Halldórsson & Þórdís Birna Borgarsdóttir - Heim til þín
Kreikka: Demy - This Is Love
Kypros: Hovig - Gravity
Latvia: Laura Lo & Chris Oak - Little Weird
Moldova: SunStroke Project - Hey, Mamma!
Puola: Isabell Otrębus-Larsson - Voiceless
Slovenia: Tosca Beat - Free World
Tšekki: Martina Bárta - My Turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE - Lights and Shadows
Irlanti: Brendan Murray - Dying To Try
Itävalta: Nathan Trent - Running on Air
Makedonia: Jana Burčeska - Dance Alone
Malta: Richard Edwards - You
Romania: Ilinca & Alex Florea - Yodel It!
Serbia: Tijana Bogićević – In Too Deep
Tanska: Sada Vidoo - Northern Lights
Unkari: Zoltán Mujahid - On My Own
Venäjä: Julija Samoilova - Flame Is Burning
Bulgaria: Kristian Kostov - Beautiful Mess
Israel: Imri Ziv - I Feel Alive
Kroatia: Jacques Houdek - My Friend
Liettua: E.G.O. - My Story
Norja: In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night
Sveitsi: Timebelle - Apollo
Valko-Venäjä: Nuteki - Take My Heart
Viro: Koit Toome & Laura - Verona
Finaali
Espanja: Paula Rojo - Lo que nunca foe
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Alessio Bernabei - Nel mezzo di un applauso
Ranska: Alma - Requiem
Saksa: Axel Feige - Perfect Life
Ukraina: Illaria - Thank You For My Way
Re: Unelmaviisut 2017
1. semifinaali
Albania: Dilan Reka - Mos harro
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: The Mins - Crime
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Fernando Daniel - Poema a dois
Ruotsi: Dismissed - Hearts align
Suomi: Emma - Circle of light
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Aron Brink - Þú hefur dáleitt mig
Kreikka: Demy – This is love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: The Ludvig - I'm In Love With You
Moldova: SunStroke Project - Hey, mamma!
Puola: Carmell - Faces
Slovenia: BQL - Heart of gold
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Kevin Borg - Follow
Romania: Instinct - Petale
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Thomas Ring - Vesterbro
Unkari: Szabyest - Szerelem kell
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Benas Malakauskas - Rolling
Norja: Amina Sewali - Mesterverk
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Rasmus Rändvee - This love
Finaali
Espanja: Fruela - Live It Up
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Alessio Bernabei - Nel mezzo di un applauso
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: Salto Nazad - O mamo!
Albania: Dilan Reka - Mos harro
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: The Mins - Crime
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Fernando Daniel - Poema a dois
Ruotsi: Dismissed - Hearts align
Suomi: Emma - Circle of light
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Aron Brink - Þú hefur dáleitt mig
Kreikka: Demy – This is love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: The Ludvig - I'm In Love With You
Moldova: SunStroke Project - Hey, mamma!
Puola: Carmell - Faces
Slovenia: BQL - Heart of gold
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Kevin Borg - Follow
Romania: Instinct - Petale
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Thomas Ring - Vesterbro
Unkari: Szabyest - Szerelem kell
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Benas Malakauskas - Rolling
Norja: Amina Sewali - Mesterverk
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Rasmus Rändvee - This love
Finaali
Espanja: Fruela - Live It Up
Iso-Britannia: Olivia Garcia - Freedom Hearts
Italia: Alessio Bernabei - Nel mezzo di un applauso
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: Salto Nazad - O mamo!
Mu!
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16197
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2017
En näemmä ollutkaan tehnyt tätä ennen viisuja. No, tältä etkopuntarini olisi näyttänyt jos kaikki olisi mennyt mieleni mukaan:
*****
1. Jon Henrik Fjällgren feat. Aninia – En värld full av strider (Eatneme gusnie jeenh dåaroeh)
2. Francesco Gabbani – Occidentali’s karma
3. Aron Hannes – Tonight
4. BQL – Heart of gold
5. Brendan Murray – Dying to try
6. Kristian Kostov – Beautiful mess
7. Janice Mangion – Kewkba
8. Isaiah – Don’t come easy
9. Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
10. Kerli – Spirit animal
11. Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
12. Flaka Krelani – Osiris
13. Blanche – City lights
14. Thomas Ring – Vesterbro
15. Gabi Tóth & Freddie Shuman feat. Begi Lotfi – Hosszú idők
16. Triana Park – Line
17. Artsvik – Fly with me
18. IMRI – I feel alive
19. Melovin – Wonder
20. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless
21. Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
22. Jacques Houdek – My friend
23. Günther & D'Sanz – Love yourself
24. Nino Basharuli – Lileo
25. Anželika Pušnova – We should be together
****
26. SunStroke Project – Hey, mamma!
27. Fruela – Live it up
28. Dihaj – Skeletons
29. Nadya – The fire in the sky
30. Celina da Piedade – Primavera
31. Slavko Kalezić – Space
32. Eduard Santha – Wild child
33. Salena Mastroianni – I don’t wanna fight
***
34. Hovig – Gravity
35. Tijana Bogićević – In too deep
36. Alma – Requiem
37. Jana Burčeska – Dance alone
**
38. Nathan Trent – Running on air
39. Axel Feige – Wildfire
*
40. Demy – This is love
41. O'G3NE – Lights and shadows
42. Martina Bárta – My turn
43. Julija Samoilova – Flame is burning
Rätt låt vann
Melkein osui
No jaa...
WTH??
Sisäinen valinta
*****
1. Jon Henrik Fjällgren feat. Aninia – En värld full av strider (Eatneme gusnie jeenh dåaroeh)
2. Francesco Gabbani – Occidentali’s karma
3. Aron Hannes – Tonight
4. BQL – Heart of gold
5. Brendan Murray – Dying to try
6. Kristian Kostov – Beautiful mess
7. Janice Mangion – Kewkba
8. Isaiah – Don’t come easy
9. Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
10. Kerli – Spirit animal
11. Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
12. Flaka Krelani – Osiris
13. Blanche – City lights
14. Thomas Ring – Vesterbro
15. Gabi Tóth & Freddie Shuman feat. Begi Lotfi – Hosszú idők
16. Triana Park – Line
17. Artsvik – Fly with me
18. IMRI – I feel alive
19. Melovin – Wonder
20. Isabell Otrębus-Larsson – Voiceless
21. Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
22. Jacques Houdek – My friend
23. Günther & D'Sanz – Love yourself
24. Nino Basharuli – Lileo
25. Anželika Pušnova – We should be together
****
26. SunStroke Project – Hey, mamma!
27. Fruela – Live it up
28. Dihaj – Skeletons
29. Nadya – The fire in the sky
30. Celina da Piedade – Primavera
31. Slavko Kalezić – Space
32. Eduard Santha – Wild child
33. Salena Mastroianni – I don’t wanna fight
***
34. Hovig – Gravity
35. Tijana Bogićević – In too deep
36. Alma – Requiem
37. Jana Burčeska – Dance alone
**
38. Nathan Trent – Running on air
39. Axel Feige – Wildfire
*
40. Demy – This is love
41. O'G3NE – Lights and shadows
42. Martina Bárta – My turn
43. Julija Samoilova – Flame is burning
Rätt låt vann
Melkein osui
No jaa...
WTH??
Sisäinen valinta
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim