Ja sitten ihmiset voisivat kommentoida, mitä mieltä he näistä säännöistä ovat

Valvoja: barbarossa














kaivanto kirjoitti:Tuskin olisi Kirkalle mahtanut mitään.


lharju kirjoitti:Huh! Toivottavasti tieto Joutsenlaulun mahdollisesta pyrkimisestä ei ikinä "vuoda" tavallisen kansan tietoon. Sitten syntyy tietenkin väärinymmärryksiä, että se olisi lähetetty oikeasti ja joku ilkeä esiraati oli sen tiputtanut ja kisaamaan lähetettiin joku Kirka, joka toi jäi nollille![]()
![]()


lharju kirjoitti: eli jos Yö ei olisi ollut kutsuttujen artistien joukossa, ei se olisi tuota yliarvostettua rock-"klassikkoa" olisi saanut koskaan esittää Luxemburgin lavalla.
uppy_dog_eyes: melkoisen kova kuorinen mies oot!

Miik kirjoitti:Eikös siinä kolmen minuutin -säännössä ole ole 10 prosentin jousto?
Eli 18 sekunttia saa puolin jos toisin kolmen minuutin yli mennä... Vai olenko ihan hakoteillä?
Nimeksi voisi laittaa vaikkapa Lyhyestä virsi kaunis.



TOMItu kirjoitti:UU... mikäs skipale tuo on? Itävallan biisi kestää 3:11, mutta siinäkin on lopussa muutama sekunti tyhjää!

kaivanto kirjoitti:Joo, ei pakota, mutta aikarajalle ja Eurovision tunnarillehan siinä tehdään "kunniaa "ja se on se koko jutun pointti. Hyvä Timöteüs! Oletko neliö vai teeskenteletkö olevasi :squarecycle:

Johan viisulähetyskin venyisi ties kuinka pitkäksi jos monikin maa vetäisisi omat Bohemian Rhapsodynsa siellä.

kaivanto kirjoitti:Jussi Hakulinen olisi kovasti halunnut lähettää Joutsenlaulun viisuihin (1984?) ja tekikin 3 minuutin demoyrityksiä, mutta ei ollut tyytyväinen. Joten lähettämättä jäi, emmekä ikinä saa tietää mihin asti olisi päässyt. Tuskin olisi Kirkalle mahtanut mitään.
Ihan uusi "tieto" meikäläiselle.



Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Ei rekisteröityneitä käyttäjiä ja 1 vierailijaa