Albanian tulokset
Albaniaan saatiin 27 tilastokelpoista kaikkien kappaleiden puntaria ja 29 tilastokelpoista finaalipuntaria.
Jaetaan kolme suoraa karnevaalipaikkaa (
Q) ja kaksi reservipaikkaa (
q).
Kaikki kappaleet:
1. Inis Neziri – Pendesë
141 (
Q)
2. Kastro Zizo – Vallja e jetës
121 (
Q)
3. Anxhela Peristeri – Karma
115 (
edustuskappale)
4. Era Rusi – Zjarri im
109 (
q)
5. Orgesa Zaimi – Valixhja e kujtimeve
102 (
Q)
6. Gigliola Haveriku – E lirë
96 (
q)
7. Rosela Gjylbegu – Vashëzo
84
8. Mirud – Nëse vdes
79
9. Evi Reçi – Tjerr
78
10. Enxhi Nasufi – Njësoj
70
11. Florent Abrashi – Vajzë
62
12. Fatos Shabani – Ty
57
13. Gjergj Kaçinari – Më jep jetë
54
14. Sardi Strugaj – Ka me t’ba me kajt
50
15. Kamela Islamaj – Kujtimet s'kanë formë
47
16. Klint Çollaku – Do t’ia dal
47
17. Franc Koruni – E morën botën
44
18. Wendi Mancaku – Vesi i shpirti tim
41
19. Festina Mejzini – Kush je ti dashuri
36
20. Erik Lloshi – Jo
31
21. Xhesika Polo – Më mbron
29
22. Devis Xherahu – Peng
24
23. Viktor Tahiraj – Nënë
22
24. Agim Poshka – Vendi im
18
25. Stefan Marena – Meteor
9
Finalistit:
1. Anxhela Peristeri – Karma
157 (
edustuskappale)
2. Inis Neziri – Pendesë
152 (
Q)
3. Orgesa Zaimi – Valixhja e kujtimeve
141 (
Q)
4. Era Rusi – Zjarri im
139 (
q)
5. Kastro Zizo – Vallja e jetës
135 (
Q)
6. Gigliola Haveriku – E lirë
125 (
q)
7. Rosela Gjylbegu – Vashëzo
122
8. Mirud – Nëse vdes
104
9. Evi Reçi – Tjerr
94
10. Florent Abrashi – Vajzë
83
11. Sardi Strugaj – Ka me t’ba me kajt
76
12. Gjergj Kaçinari – Më jep jetë
72
13. Kamela Islamaj – Kujtimet s'kanë formë
63
14. Wendi Mancaku – Vesi i shpirti tim
58
15. Festina Mejzini – Kush je ti dashuri
54
16. Xhesika Polo – Më mbron
41
17. Devis Xherahu – Peng
33
18. Viktor Tahiraj – Nënë
33
Karnevaalipaikkojen poimintajärjestys:
kaikki/1. Inis Neziri – Pendesë (
Q)
finaali/1. Anxhela Peristeri – Karma (
edustuskappale)
kaikki/2. Kastro Zizo – Vallja e jetës (
Q)
finaali/2. Inis Neziri – Pendesë (
jo valittu)
kaikki/3. Anxhela Peristeri – Karma (
edustuskappale)
finaali/3. Orgesa Zaimi – Valixhja e kujtimeve (
Q)
---
kaikki/4. Era Rusi – Zjarri im (
q)
finaali/4. Era Rusi – Zjarri im (
jo valittu)
kaikki/5. Orgesa Zaimi – Valixhja e kujtimeve (
jo valittu)
finaali/5. Kastro Zizo – Vallja e jetës (
jo valittu)
kaikki/6. Gigliola Haveriku – E lirë (
q)
Tulostaulukko liitetiedostona: