Eurovision laulukilpailu 2023
Lähetetty: 01 Tammi 2024, 00:00
1. semifinaali: viisuhistoria/topic13628.html
2. semifinaali: viisuhistoria/topic13629.html
Finaali:
1. Itävalta: Teya & Salena – Who the hell is Edgar?
2. Portugali: Mimicat – Ai coração
3. Sveitsi: Remo Forrer – Watergun
4. Puola: Blanka – Solo
5. Serbia: Luke Black – Samo mi se spava
6. Ranska: La Zarra – Évidemment
7. Kypros: Andrew Lambrou – Break a broken heart
8. Espanja: Blanca Paloma – Eaea
9. Ruotsi: Loreen – Tattoo
10. Albania: Albina & familja Kelmendi – Duje
11. Italia: Marco Mengoni – Due vite
12. Viro: Alika – Bridges
13. Suomi: Käärijä – Cha cha cha
14. Tšekki: Vesna – My sister's crown
15. Australia: Voyager – Promise
16. Belgia: Gustaph – Because of you
17. Armenia: Brunette – Future lover
18. Moldova: Pasha Parfeni – Soarele și luna
19. Ukraina: Tvorchi – Heart of steel
20. Norja: Alessandra – Queen of kings
21. Saksa: Lord of the Lost – Blood & glitter
22. Liettua: Monika Linkytė – Stay
23. Israel: Noa Kirel – Unicorn
24. Slovenia: Joker Out – Carpe diem
25. Kroatia: Let 3 – Mama šč!
26. Iso-Britannia: Mae Muller – I wrote a song
2. semifinaali: viisuhistoria/topic13629.html
Finaali:
1. Itävalta: Teya & Salena – Who the hell is Edgar?
2. Portugali: Mimicat – Ai coração
3. Sveitsi: Remo Forrer – Watergun
4. Puola: Blanka – Solo
5. Serbia: Luke Black – Samo mi se spava
6. Ranska: La Zarra – Évidemment
7. Kypros: Andrew Lambrou – Break a broken heart
8. Espanja: Blanca Paloma – Eaea
9. Ruotsi: Loreen – Tattoo
10. Albania: Albina & familja Kelmendi – Duje
11. Italia: Marco Mengoni – Due vite
12. Viro: Alika – Bridges
13. Suomi: Käärijä – Cha cha cha
14. Tšekki: Vesna – My sister's crown
15. Australia: Voyager – Promise
16. Belgia: Gustaph – Because of you
17. Armenia: Brunette – Future lover
18. Moldova: Pasha Parfeni – Soarele și luna
19. Ukraina: Tvorchi – Heart of steel
20. Norja: Alessandra – Queen of kings
21. Saksa: Lord of the Lost – Blood & glitter
22. Liettua: Monika Linkytė – Stay
23. Israel: Noa Kirel – Unicorn
24. Slovenia: Joker Out – Carpe diem
25. Kroatia: Let 3 – Mama šč!
26. Iso-Britannia: Mae Muller – I wrote a song