Alkuerät
Alkuerien soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... bzul6Yieu3
Erä 1
Venäjä 2016: Sergey Lazarev – You are the only one
Ukraina 2010: Alyosha – Sweet people
Kreikka 2018: Yianna Terzi – Oniro mou
Latvia 2015: Aminata – Love injected
Serbia 2010: Milan Stanković – Ovo je Balkan
Itävalta 2014: Conchita Wurst – Rise like a phoenix
Liettua 2016: Donny Montell – I've been waiting for this night
Irlanti 2011: Jedward – Lipstick
Erä 2
Belgia 2017: Blanche – City lights
Suomi 2014: Softengine – Something better
Israel 2010: Harel Skaat – Milim
Liettua 2018: Ieva Zasimauskaitė – When we're old
San Marino 2019: Serhat – Say na na na
Irlanti 2018: Ryan O'Shaughnessy – Together
Makedonia 2013: Esma & Lozano – Pred da se razdeni
Espanja 2019: Miki – La venda
Erä 3
Norja 2019: KEiiNO – Spirit in the sky
Bulgaria 2018: Equinox – Bones
Itävalta 2016: Zoë – Loin d'ici
Kreikka 2010: Giorgos Alkaios & Friends – Opa
Valko-Venäjä 2012: Litesound – We are the heroes
Italia 2015: Il Volo – Grande amore
Saksa 2010: Lena – Satellite
San Marino 2013: Valentina Monetta – Crisalide (Vola)
Erä 4
Bosnia-H 2011: Dino Merlin – Love in rewind
Italia 2018: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Latvia 2017: Triana Park – Line
Norja 2013: Margaret Berger – I feed you my love
Malta 2014: Firelight – Coming home
Israel 2018: Netta – Toy
Venäjä 2012: Buranovskiye Babushki – Party for everybody
Kypros 2016: Minus One – Alter ego
Erä 5
Viro 2015: Elina Born & Stig Rästa – Goodbye to yesterday
Portugali 2017: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Islanti 2016: Greta Salóme – Hear them calling
Ukraina 2016: Jamala – 1944
Espanja 2016: Barei – Say yay!
Italia 2017: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Georgia 2011: Eldrine – One more day
Sveitsi 2014: Sebalter – Hunter of stars
Erä 6
Valko-Venäjä 2017: Naviband – Historyja majho žyccia
Iso-Britannia 2015: Electro Velvet – Still in love with you
Alankomaat 2013: Anouk – Birds
Albania 2012: Rona Nishliu – Suus
Ranska 2016: Amir – J'ai cherché
Saksa 2011: Lena – Taken by a stranger
Australia 2019: Kate Miller-Heidke – Zero gravity
Ruotsi 2014: Sanna Nielsen – Undo
Erä 7
Unkari 2018: AWS – Viszlát nyár
Tšekki 2018: Mikolas Josef – Lie to me
Serbia 2019: Nevena Božović – Kruna
Malta 2019: Michela – Chameleon
Puola 2016: Michał Szpak – Color of your life
Albania 2019: Jonida Maliqi – Ktheju tokës
Suomi 2017: Norma John – Blackbird
Kypros 2018: Eleni Foureira – Fuego
Erä 8
Alankomaat 2014: The Common Linnets – Calm after the storm
Italia 2019: Mahmood – Soldi
Unkari 2011: Kati Wolf – What about my dreams?
Montenegro 2015: Knez – Adio
Makedonia 2012: Kaliopi – Crno i belo
Irlanti 2015: Molly Sterling – Playing with numbers
Suomi 2018: Saara Aalto – Monsters
Iso-Britannia 2017: Lucie Jones – Never give up on you
Erä 9
Valko-Venäjä 2011: Anastasia Vinnikova – I love Belarus
Georgia 2015: Nina Sublatti – Warrior
Belgia 2015: Loïc Nottet – Rhythm inside
Kroatia 2016: Nina Kraljić – Lighthouse
Ruotsi 2012: Loreen – Euphoria
Azerbaidžan 2017: Dihaj – Skeletons
Saksa 2013: Cascada – Glorious
Venäjä 2015: Polina Gagarina – A million voices
Erä 10
Belgia 2013: Roberto Bellarosa – Love kills
Portugali 2019: Conan Osiris – Telemóveis
Azerbaidžan 2013: Farid Mammadov – Hold me
Malta 2013: Gianluca – Tomorrow
Armenia 2016: Iveta Mukuchyan – LoveWave
Slovenia 2015: Maraaya – Here for you
Ranska 2018: Madame Monsieur – Mercy
Ruotsi 2011: Eric Saade – Popular
Erä 11
Tanska 2011: A Friend in London – New tomorrow
P-Makedonia 2019: Tamara Todevska – Proud
Serbia 2012: Željko Joksimović – Nije ljubav stvar
Azerbaidžan 2019: Chingiz – Truth
Georgia 2016: Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz – Midnight gold
Viro 2012: Ott Lepland – Kuula
Armenia 2014: Aram MP3 – Not alone
Sveitsi 2019: Luca Hänni – She got me
Erä 12
Puola 2014: Donatan & Cleo – My Słowianie – We are Slavic
Unkari 2017: Joci Pápai – Origo
Viro 2018: Elina Nechayeva – La forza
Alankomaat 2019: Duncan Laurence – Arcade
Kroatia 2010: Feminnem – Lako je sve
Liettua 2015: Monika Linkytė & Vaidas Baumila – This time
Turkki 2010: maNga – We could be the same
Romania 2015: Voltaj – De la capăt (all over again)
Erä 13
Kreikka 2013: Koza Mostra feat. Agathon Iakovidis – Alcohol is free
Ranska 2010: Jessy Matador – Allez ola olé
Ukraina 2013: Zlata Ognevich – Gravity
Tanska 2018: Rasmussen – Higher ground
Sveitsi 2018: ZiBBZ – Stones
Slovenia 2019: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
Israel 2015: Nadav Guedj – Golden boy
Moldova 2010: SunStroke Project & Olia Tira – Run away
Erä 14
Montenegro 2013: Who See – Igranka
Albania 2018: Eugent Bushpepa – Mall
Norja 2015: Mørland & Debrah Scarlett – A monster like me
Moldova 2013: Aliona Moon – O mie
Islanti 2019: Hatari – Hatrið mun sigra
Tanska 2013: Emmelie de Forest – Only teardrops
Bulgaria 2016: Poli Genova – If love was a crime
Itävalta 2012: Trackshittaz – Woki mit deim Popo
Erä 15
Latvia 2016: Justs – Heartbeat
Romania 2010: Paula Seling & Ovi – Playing with fire
Espanja 2012: Pastora Soler – Quédate conmigo
Islanti 2010: Hera Björk – Je ne sais quoi
Tšekki 2015: Marta Jandová & Václav Noid Bárta – Hope never dies
Iso-Britannia 2011: Blue – I can
Slovenia 2011: Maja Keuc – No one
Moldova 2012: Pasha Parfeny – Lăutar
Puolivälierät
Puolivälierien soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... SKw1VtoGmY
Puolivälierä 1 (Luukku 16)
Bosnia-H 2011: Dino Merlin – Love in rewind
Latvia 2015: Aminata – Love injected
Suomi 2017: Norma John – Blackbird
Montenegro 2015: Knez – Adio
Slovenia 2019: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
Armenia 2016: Iveta Mukuchyan – LoveWave
Puolivälierä 2 (Luukku 17)
Israel 2010: Harel Skaat – Milim
Ukraina 2010: Alyosha – Sweet people
Unkari 2018: AWS – Viszlát nyár
Makedonia 2012: Kaliopi – Crno i belo
Puola 2014: Donatan & Cleo – My Słowianie – We are Slavic
Latvia 2016: Justs – Heartbeat
Puolivälierä 3 (Luukku 18)
Turkki 2010: maNga – We could be the same
Italia 2018: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Viro 2012: Ott Lepland – Kuula
Ruotsi 2012: Loreen – Euphoria
Saksa 2010: Lena – Satellite
Viro 2015: Elina Born & Stig Rästa – Goodbye to yesterday
Puolivälierä 4 (Luukku 19)
Belgia 2015: Loïc Nottet – Rhythm inside
Portugali 2019: Conan Osiris – Telemóveis
Ukraina 2016: Jamala – 1944
Georgia 2016: Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz – Midnight gold
Ruotsi 2014: Sanna Nielsen – Undo
Alankomaat 2019: Duncan Laurence – Arcade
Puolivälierä 5 (Luukku 20)
Venäjä 2016: Sergey Lazarev – You are the only one
Suomi 2014: Softengine – Something better
Bulgaria 2018: Equinox – Bones
Moldova 2012: Pasha Parfeny – Lăutar
Venäjä 2015: Polina Gagarina – A million voices
Albania 2018: Eugent Bushpepa – Mall
Puolivälierä 6 (Luukku 21)
Ruotsi 2011: Eric Saade – Popular
Moldova 2010: SunStroke Project & Olia Tira – Run away
Montenegro 2013: Who See – Igranka
Serbia 2012: Željko Joksimović – Nije ljubav stvar
Portugali 2017: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Albania 2012: Rona Nishliu – Suus
Välierät
Välierien soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... y-oqwqHAxL
Välierä 1 (Luukku 22)
Puola 2014: Donatan & Cleo – My Słowianie – We are Slavic
Suomi 2014: Softengine – Something better
Albania 2012: Rona Nishliu – Suus
Montenegro 2015: Knez – Adio
Alankomaat 2019: Duncan Laurence – Arcade
Viro 2015: Elina Born & Stig Rästa – Goodbye to yesterday
Välierä 2 (Luukku 23)
Italia 2018: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Georgia 2016: Nika Kocharov & Young Georgian Lolitaz – Midnight gold
Montenegro 2013: Who See – Igranka
Albania 2018: Eugent Bushpepa – Mall
Slovenia 2019: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
Unkari 2018: AWS – Viszlát nyár
Finaali (Luukku 24)
Finaalin soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... IvWNSqHTJX
Italia 2018: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Montenegro 2013: Who See – Igranka
Albania 2012: Rona Nishliu – Suus
Viro 2015: Elina Born & Stig Rästa – Goodbye to yesterday