Unelmaviisut 2017
Lähetetty: 17 Maalis 2017, 11:32
Saa siirtää 2017-puolelle.
Tuttu formaatti eli miltä näyttäisi vuoden 2017 Euroviisut, jos sinä olisit saanut päättää karsintojen tuloksista.
1. semifinaali
Albania: Lindita Halimi – Botë
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Tako Gachechiladze – Keep the faith
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Ruotsi: Robin Bengtsson – I can't go on
Suomi: Norma John – Blackbird
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Svala – Paper
Kreikka: Demy – This is love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Triana Park – Line
Moldova: SunStroke Project – Hey, mamma!
Puola: Kasia Moś – Flashlight
Slovenia: Omar Naber – On my way
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Anja Nissen – Where I am
Unkari: Joci Pápai – Origo
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
Norja: JOWST – Grab the moment
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Koit Toome & Laura – Verona
Finaali
Espanja: Manel Navarro – Do it for your lover
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: O.Torvald – Time
Tuttu formaatti eli miltä näyttäisi vuoden 2017 Euroviisut, jos sinä olisit saanut päättää karsintojen tuloksista.
1. semifinaali
Albania: Lindita Halimi – Botë
Australia: Isaiah – Don't come easy
Azerbaidžan: Dihaj – Skeletons
Belgia: Blanche – City lights
Georgia: Tako Gachechiladze – Keep the faith
Montenegro: Slavko Kalezić – Space
Portugali: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Ruotsi: Robin Bengtsson – I can't go on
Suomi: Norma John – Blackbird
Armenia: Artsvik – Fly with me
Islanti: Svala – Paper
Kreikka: Demy – This is love
Kypros: Hovig – Gravity
Latvia: Triana Park – Line
Moldova: SunStroke Project – Hey, mamma!
Puola: Kasia Moś – Flashlight
Slovenia: Omar Naber – On my way
Tšekki: Martina Bárta – My turn
2. semifinaali
Alankomaat: O'G3NE – Lights and shadows
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
Romania: Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
Tanska: Anja Nissen – Where I am
Unkari: Joci Pápai – Origo
Venäjä: Julija Samoilova – Flame is burning
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Israel: Imri Ziv – I feel alive
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
Norja: JOWST – Grab the moment
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Sveitsi: Timebelle – Apollo
Valko-Venäjä: Naviband – Historyja majho žyccia
Viro: Koit Toome & Laura – Verona
Finaali
Espanja: Manel Navarro – Do it for your lover
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Ranska: Alma – Requiem
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: O.Torvald – Time