Unelmaviisut 2010
Unelmaviisut 2010
Uskallanko aloittaakaan tätä No, mutta vanha tuttu systeemi jälleen
Eli miten te olisitte valinneet osallistujat vuoden 2010 kilpailuun?
Finalistit:
Espanja
Iso-Britannia
Norja
Saksa
Ranska
Semifinaali 1:
Albania
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Islanti
Kreikka
Latvia
Makedonia
Malta
Moldova
Portugali
Puola
Serbia
Slovakia
Suomi
Valko-Venäjä
Venäjä
Viro
Semifinaali 2:
Alankomaat
Armenia
Azerbaidžan
Bulgaria
Georgia
Irlanti
Israel
Kroatia
Kypros
Liettua
Romania
Ruotsi
Slovenia
Sveitsi
Tanska
Turkki
Ukraina
Eli miten te olisitte valinneet osallistujat vuoden 2010 kilpailuun?
Finalistit:
Espanja
Iso-Britannia
Norja
Saksa
Ranska
Semifinaali 1:
Albania
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Islanti
Kreikka
Latvia
Makedonia
Malta
Moldova
Portugali
Puola
Serbia
Slovakia
Suomi
Valko-Venäjä
Venäjä
Viro
Semifinaali 2:
Alankomaat
Armenia
Azerbaidžan
Bulgaria
Georgia
Irlanti
Israel
Kroatia
Kypros
Liettua
Romania
Ruotsi
Slovenia
Sveitsi
Tanska
Turkki
Ukraina
R.I.P. Eurovision
Re: Unelmaviisut 2010
Serduchkan Unelmaviisut 2010
Finalistit:
Espanja: Venus - Perfecta
Iso-Britannia: Alexis - That Sounds Good To Me
Semifinaali 1:
Latvia: Kristina Zaharova - Snow In July
Makedonia: Esma's Band - Dzipsi Dens
Malta: Dario Bezzina - Grave Dancers
Portugali: Catarina Pereira - Canta Por Mim
Puola: Sonic Lake - There Is A Way
Serbia: Emina Jahović - Ti Kvariigro
Slovakia: Get Explode - Blue Sun
Suomi: Osmo Ikonen - Heaven Or Hell
Venäjä: Alexander Panaiotov - Maya Showtime
Semifinaali 2:
Armenia: Emmy & Mihran - Hey (Let Me Hear You Say)
Georgia: Sopho Nizharadze - Never Give In
Israel: Harel Skaat - Le'hitkarev
Kypros: Nicole Paparistodemou - Like A Woman
Ruotsi: Timoteij - Kom
Tanska: Sukkerchok - Kæmper For Kærlighed
Ukraina: Stereo - Ne Sxody S Uma
Finalistit:
Espanja: Venus - Perfecta
Iso-Britannia: Alexis - That Sounds Good To Me
Semifinaali 1:
Latvia: Kristina Zaharova - Snow In July
Makedonia: Esma's Band - Dzipsi Dens
Malta: Dario Bezzina - Grave Dancers
Portugali: Catarina Pereira - Canta Por Mim
Puola: Sonic Lake - There Is A Way
Serbia: Emina Jahović - Ti Kvariigro
Slovakia: Get Explode - Blue Sun
Suomi: Osmo Ikonen - Heaven Or Hell
Venäjä: Alexander Panaiotov - Maya Showtime
Semifinaali 2:
Armenia: Emmy & Mihran - Hey (Let Me Hear You Say)
Georgia: Sopho Nizharadze - Never Give In
Israel: Harel Skaat - Le'hitkarev
Kypros: Nicole Paparistodemou - Like A Woman
Ruotsi: Timoteij - Kom
Tanska: Sukkerchok - Kæmper For Kærlighed
Ukraina: Stereo - Ne Sxody S Uma
Viimeksi muokannut Serduchka, 28 Kesä 2010, 22:52. Yhteensä muokattu 22 kertaa.
R.I.P. Eurovision
- tonywerner
- Kanta-asiakas
- Viestit: 28218
- Liittynyt: 29 Loka 2004, 07:36
- Paikkakunta: Riihimäki
Re: Unelmaviisut 2010
Finalistit:
Espanja: Coral - En una vida
Iso-Britannia: Josh - That sounds good to me
Norja: Alexander Stenerud - Give it to me
Saksa: Lena Meyer-Landrut - Satellite
Ranska: Jessy Matador - Allez! Ola! Olé!
Semifinaali 1:
Albania: Juliana Pasha - Nuk mundem pa ty
Belgia: Tom Dice -
Bosnia-Hertsegovina: Vukasin Brajic - Munja i grom
Islanti: Hera Björk - Je ne sais quoi
Kreikka: Émigré - Touch me deep inside
Latvia: Lauris Reiniks - Your Morning Lullaby
Makedonia:
Malta: Claudia Faniello - Samsara
Moldova: Eugen Doibani - Love sweet love
Portugali:
Puola:
Serbia:
Slovakia:
Suomi: Heli Kajo - Annankadun kulmassa
Valko-Venäjä:
Venäjä:
Viro: Violina feat. Rolf Junior - Maagiline päev
Semifinaali 2:
Alankomaat: Sieneke - Ik ben verliefd (Sha-la-lie)
Armenia: Razmik Amyan - My love
Azerbaidžan:
Bulgaria: Miro - Angel si ti
Georgia: Sopho Nizharadze - Never give in
Irlanti: Niamh Kavanagh - It's for you
Israel: Harel Skaat - Millim
Kroatia: Franka Batelic - Na tvojim rukama
Kypros:
Liettua: Ruslanas Kirilkinas - I love a boy who's in love with a fairytale
Romania: Luminita Anghel, Tony Tomas & Adrian Piper - Save their lives
Ruotsi: Peter Jöback - Hollow
Slovenia: Manca Spik - Tukaj sem doma
Sveitsi: Michael von der Heide - Il pleut de l'or
Tanska: Sukkerchok - Kæmper for kærlighed
Turkki: maNga - We could be the same
Ukraina: Vasyl Lazarovich -
väärä biisi voitti
oikea biisi voitti
sisäinen valinta
Espanja: Coral - En una vida
Iso-Britannia: Josh - That sounds good to me
Norja: Alexander Stenerud - Give it to me
Saksa: Lena Meyer-Landrut - Satellite
Ranska: Jessy Matador - Allez! Ola! Olé!
Semifinaali 1:
Albania: Juliana Pasha - Nuk mundem pa ty
Belgia: Tom Dice -
Bosnia-Hertsegovina: Vukasin Brajic - Munja i grom
Islanti: Hera Björk - Je ne sais quoi
Kreikka: Émigré - Touch me deep inside
Latvia: Lauris Reiniks - Your Morning Lullaby
Makedonia:
Malta: Claudia Faniello - Samsara
Moldova: Eugen Doibani - Love sweet love
Portugali:
Puola:
Serbia:
Slovakia:
Suomi: Heli Kajo - Annankadun kulmassa
Valko-Venäjä:
Venäjä:
Viro: Violina feat. Rolf Junior - Maagiline päev
Semifinaali 2:
Alankomaat: Sieneke - Ik ben verliefd (Sha-la-lie)
Armenia: Razmik Amyan - My love
Azerbaidžan:
Bulgaria: Miro - Angel si ti
Georgia: Sopho Nizharadze - Never give in
Irlanti: Niamh Kavanagh - It's for you
Israel: Harel Skaat - Millim
Kroatia: Franka Batelic - Na tvojim rukama
Kypros:
Liettua: Ruslanas Kirilkinas - I love a boy who's in love with a fairytale
Romania: Luminita Anghel, Tony Tomas & Adrian Piper - Save their lives
Ruotsi: Peter Jöback - Hollow
Slovenia: Manca Spik - Tukaj sem doma
Sveitsi: Michael von der Heide - Il pleut de l'or
Tanska: Sukkerchok - Kæmper for kærlighed
Turkki: maNga - We could be the same
Ukraina: Vasyl Lazarovich -
väärä biisi voitti
oikea biisi voitti
sisäinen valinta
Viimeksi muokannut tonywerner, 16 Maalis 2010, 19:07. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
If you love someone, follow your heart
Cause love comes once, if you're lucky enough
Cause love comes once, if you're lucky enough
- jee euroviisut
- Press
- Viestit: 19857
- Liittynyt: 09 Helmi 2009, 16:20
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2010
Hmmm...
Finalistit:
Espanja
Iso-Britannia
Norja Keep of Kalessin - The dragontower
Saksa
Ranska
Semifinaali 1:
Albania
Belgia
Bosnia-Hertsegovina Vukašin Brajić – Munja i grom
Islanti Hera Björk - Je ne sais quoi
Kreikka
Latvia
Makedonia
Malta
Moldova
Portugali
Puola
Serbia
Slovakia
Suomi Osmo Ikonen - Heaven or hell
Valko-Venäjä
Venäjä
Viro
Semifinaali 2:
Alankomaat
Armenia
Azerbaidžan
Bulgaria
Georgia
Irlanti
Israel
Kroatia
Kypros
Liettua
Romania
Ruotsi
Slovenia
Sveitsi Michael von der Heide - Il pleut de l'or
Tanska
Turkki
Ukraina
Finalistit:
Espanja
Iso-Britannia
Norja Keep of Kalessin - The dragontower
Saksa
Ranska
Semifinaali 1:
Albania
Belgia
Bosnia-Hertsegovina Vukašin Brajić – Munja i grom
Islanti Hera Björk - Je ne sais quoi
Kreikka
Latvia
Makedonia
Malta
Moldova
Portugali
Puola
Serbia
Slovakia
Suomi Osmo Ikonen - Heaven or hell
Valko-Venäjä
Venäjä
Viro
Semifinaali 2:
Alankomaat
Armenia
Azerbaidžan
Bulgaria
Georgia
Irlanti
Israel
Kroatia
Kypros
Liettua
Romania
Ruotsi
Slovenia
Sveitsi Michael von der Heide - Il pleut de l'or
Tanska
Turkki
Ukraina
- Juurovissön
- Kanta-asiakas
- Viestit: 9125
- Liittynyt: 18 Tammi 2006, 15:55
- Paikkakunta: Turku
Re: Unelmaviisut 2010
J U U R N U N E L M A V I I S U T 2 1
väärä biisi voitti
oikea biisi voitti
sisäinen valinta
biisiä ei ole vielä valittu
Finalistit:
ESPANJA Coral Segovia - En una vida
ISO-BRITANNIA
NORJA Venke Knutson - Jealous ´cause I love you
SAKSA
RANSKA
Semifinaali 1:
ALBANIA Kejsi Tola - Ndonjëherë
BELGIA Tom Dice
BOSNIA-HERTSEGOVINA Vukašin Brajić – Munja i grom
ISLANTI Hvanndalsbræður - Gleði og glens
KREIKKA
LATVIA
MAKEDONIA
MALTA
MOLDOVA Cristy Rouge - Don´t break my heart
PORTUGALI
PUOLA
SERBIA
SLOVAKIA
SUOMI Kuunkuiskaajat - Työlki ellää
VALKO-VENÄJÄ
VENÄJÄ
VIRO
Semifinaali 2:
ALANKOMAAT Sieneke - Ik ben verliefd (Sha-la-lie)
ARMENIA
AZERBAIDZHAN
BULGARIA
GEORGIA
IRLANTI
ISRAEL
KROATIA
KYPROS
LIETTUA
ROMANIA
RUOTSI Salem Al Fakir - Keep on walking
SLOVENIA
SVEITSI Michael von der Heide - Il pleut de l'or
TANSKA Sukkerchok - Kæmper For Kærlighed
TURKKI maNga
UKRAINA
väärä biisi voitti
oikea biisi voitti
sisäinen valinta
biisiä ei ole vielä valittu
Finalistit:
ESPANJA Coral Segovia - En una vida
ISO-BRITANNIA
NORJA Venke Knutson - Jealous ´cause I love you
SAKSA
RANSKA
Semifinaali 1:
ALBANIA Kejsi Tola - Ndonjëherë
BELGIA Tom Dice
BOSNIA-HERTSEGOVINA Vukašin Brajić – Munja i grom
ISLANTI Hvanndalsbræður - Gleði og glens
KREIKKA
LATVIA
MAKEDONIA
MALTA
MOLDOVA Cristy Rouge - Don´t break my heart
PORTUGALI
PUOLA
SERBIA
SLOVAKIA
SUOMI Kuunkuiskaajat - Työlki ellää
VALKO-VENÄJÄ
VENÄJÄ
VIRO
Semifinaali 2:
ALANKOMAAT Sieneke - Ik ben verliefd (Sha-la-lie)
ARMENIA
AZERBAIDZHAN
BULGARIA
GEORGIA
IRLANTI
ISRAEL
KROATIA
KYPROS
LIETTUA
ROMANIA
RUOTSI Salem Al Fakir - Keep on walking
SLOVENIA
SVEITSI Michael von der Heide - Il pleut de l'or
TANSKA Sukkerchok - Kæmper For Kærlighed
TURKKI maNga
UKRAINA
Ekki líta undan það dagar alltaf – á ný. En aldrei þér ég gleymi einn í mínum heimi – er hjá þér sama hvernig fer. -Magni Ásgeirsson
Re: Unelmaviisut 2010
Finalistit:
Espanja: Kayle - EO
Norja: Maria Arredondo - The Touch
Semifinaali 1:
Albania: Anjeza Shahini - Në pasqyrë
Latvia: Lauris Reiniks - Your Morning Lullaby
Malta: Pamela - Hold on
Moldova: Ionel Istrati - Facing the Wall
Portugali: Catarina Pereira - Canta por mim
Puola: Nefer - Chciałem zostać sam
Suomi: Heli Kajo - Annankadun kulmassa
Venäjä: Oleg Bezinskih - Crowning
Semifinaali 2:
Israel: Harel Skaat - Le'an
Kroatia: Franka Batelić - Na tvojim rukama
Kypros: Evagoras Evagorou - I'm gonna be...
Liettua: Soliaris - So high
Slovenia: Marko Vozelj - Moj si zrak
Tanska: Jens Marni - Gloria
Puuttuvissa maissa ei ollut vaihtoehtoja voittokapalle tai oikea sävelmä voitti karsinnat.
Toivon, että tulevina vuosina tätä ketjua ei perusteta ennen kuin kaikki maat ovat sävelmänsä valinneet, jotta ketju ei unohdu!
Espanja: Kayle - EO
Norja: Maria Arredondo - The Touch
Semifinaali 1:
Albania: Anjeza Shahini - Në pasqyrë
Latvia: Lauris Reiniks - Your Morning Lullaby
Malta: Pamela - Hold on
Moldova: Ionel Istrati - Facing the Wall
Portugali: Catarina Pereira - Canta por mim
Puola: Nefer - Chciałem zostać sam
Suomi: Heli Kajo - Annankadun kulmassa
Venäjä: Oleg Bezinskih - Crowning
Semifinaali 2:
Israel: Harel Skaat - Le'an
Kroatia: Franka Batelić - Na tvojim rukama
Kypros: Evagoras Evagorou - I'm gonna be...
Liettua: Soliaris - So high
Slovenia: Marko Vozelj - Moj si zrak
Tanska: Jens Marni - Gloria
Puuttuvissa maissa ei ollut vaihtoehtoja voittokapalle tai oikea sävelmä voitti karsinnat.
Toivon, että tulevina vuosina tätä ketjua ei perusteta ennen kuin kaikki maat ovat sävelmänsä valinneet, jotta ketju ei unohdu!
Riskinä seniorilaumat
Re: Unelmaviisut 2010
Finalistit:
Espanja Coral- En Una Vida
Saksa Lena - Love Me
Semifinaali 1:
Suomi Heli Kajo- Annankadun kulmassa
Valko-Venäjä 3+2-Far Away
Venäjä Dima Bilan - White Nights
Semifinaali 2:
Armenia Maria Kizirian- Little Red Riding hood
Ruotsi Eric Saade- Manboy tai Timoteij- Kom
Espanja Coral- En Una Vida
Saksa Lena - Love Me
Semifinaali 1:
Suomi Heli Kajo- Annankadun kulmassa
Valko-Venäjä 3+2-Far Away
Venäjä Dima Bilan - White Nights
Semifinaali 2:
Armenia Maria Kizirian- Little Red Riding hood
Ruotsi Eric Saade- Manboy tai Timoteij- Kom
LOBODA