Tuloksia.
__________________________________________________
Saksan finaali
Ääntenlasku:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
01. Santiano – The fiddler on the deck 110 (
Q)
02. Unheilig – Wir sind alle wie eins 92 (
Q)
03. MarieMarie – Cotton candy hurricane 87 (
Q)
04. Elaiza – Is it right 87 (edustuskappale)
05. Unheilig – Als wär's das erste Mal 80
06. The Baseballs – Mo hotta mo betta 79
07. Santiano – Wir werden niemals untergehen 79
08. Madeline Juno – Like lovers do 59
09. MarieMarie – Candy jar 58
10. Elaiza – Fight against myself 51
11. Das Gezeichnete Ich – Weil du da bist 45
12. Oceana – Thank you 43
Yhteispisteet:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
Pistetaulukko:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
__________________________________________________
Moldovan karsiutujat
Ääntenlasku:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... arsiutujat
01. Lana Lights – Solar wind 55 (
Q)
02. Carolina Gorun – Turn the tide 55
03. Dana Markitan – Queen of the dancefloor 52
04. Alina Sorochina – Ascultă-mă tăcere 50
05. Glam Girls – You believed in me 50
06. Vlad Ray – Freedom 48
07. Anna Gulko – Happy tomorrow 38
08. Rodica Olisevschi – Without you 37
Yhteispisteet:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... arsiutujat
Pistetaulukko:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... arsiutujat
__________________________________________________
Moldovan finaali
Ääntenlasku:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
01. Anna Cernicova – Dragostea divină 40 (
Q)
02. Tatiana Heghea – I'm yours 34 (
Q)
03. Cristina Scarlat – Wild soul 31 (edustuskappale)
04. Lucia S. – Frozen 31 (
Q)
05. Doinița Gherman – Energy 30
06. Boris Covali – Perfect day 27
07. Paralela 47 – Fragmente 27
08. Felicia Dunaf – The way I do 22
09. Diana Staver – One and all 19
10. Margarita Ciorici & Metafora – Vis 18
11. Diana Brescan – Hallelujah 17
12. Mikaella – Follow your dreams 16
13. Aurel Chirtoacă – Urme de iubiri 14
14. Flux Light – Never stop no 13
15. Edict – Forever 7
16. Curly – Your recovery 2
Yhteispisteet:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
Pistetaulukko:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
__________________________________________________
Norjan finaali
Ääntenlasku:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
01. Linnea Dale – High hopes 129 (
Q)
02. Carl Espen – Silent storm 109 (edustuskappale)
03. Elisabeth Carew – Sole survivor 107 (
Q)
04. Knut Kippersund Nesdal – Taste of you 99
05. Mo – Heal 95
06. Charlie – Hit me up 87
07. Oda & Wulff – Sing 87
08. Dina Misund – Needs 84
09. El Cuero – Ain't no love (in this city no more) 58
Yhteispisteet:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
Pistetaulukko:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
__________________________________________________
Belgian finaali
Ääntenlasku:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
01. Bandits – One 114 (
Q)
02. Yass – Need you tonight 113
03. Axel Hirsoux – Mother 108 (edustuskappale)
04. Eva Jacobs – Nothing is impossible 105
05. Udo – Hero (in Flanders fields) 97
06. SIL – What's the time in Tokyo? 87
Yhteispisteet:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
Pistetaulukko:
http://www.tummiweb.com/scorewiz/scoreb ... an-finaali
__________________________________________________
Muistakaa käydä äänestämässä myös
edustuskappaleiden Scorewiz-ketjussa.
Tässä ketjussa pitää vielä jossakin vaiheessa valita Liettuan karsintakarnevaalibiiseille esittäjät.
Karsintakarnevaaliäänestykset järjestetään viisujen jälkeen touko-kesäkuussa.
Edustuskappaleiden pudotuspeli täyttää viisujenodotusajan.