Scorewiz-äänestykset: kansalliset karsinnat
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Viron finaali
12 p. Rasmus Rändvee – This love
10 p. Ariadne – Feel me now
8 p. Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
7 p. Elina Born – In or out
6 p. Koit Toome & Laura – Verona
5 p. Ivo Linna – Suur loterii
4 p. Lenna – Slingshot
3 p. Kerli – Spirit animal
2 p. Daniel Levi – All I need
1 p. Liis Lemsalu – Keep running
Liettuan 2. ja 3. kierroksen ja semifinaalin karsiutujat
12 p. Queens of Roses – Fisherman
10 p. E.G.O. – My story
8 p. Golden Monkeys – Septyni dievai
7 p. Benas Malakauskas – Rolling
6 p. Alanas Chošnau – 7 days
5 p. Mia – Sacrifice
4 p. Otreya – Last two weeks
3 p. Gražvydas – Paint the sky blue
2 p. Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – I love my phone
1 p. Valdas Lacko – It's so unfair
Romanian finaali
12 p. Maxim – Adu-ți aminte
10 p. Instinct – Petale
8 p. Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
7 p. Xandra – Walk on by
6 p. Eduard Santha – Wild child
5 p. Ramona Nerra – Save me
4 p. MIHAI – I won't surrender
3 p. Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
2 p. Tavi Colen & Emma – We own the night
1 p. Cristina Vasiu – Set the skies on fire
Portugalin finaali
12 p. Salvador Sobral – Amar pelos dois
10 p. Celina da Piedade – Primavera
8 p. Fernando Daniel – Poema a dois
7 p. Jorge Benvinda – Gente bestial
6 p. Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
5 p. Pedro Gonçalves – Don't walk away
4 p. Viva La Diva – Nova glória
3 p. Lena d'Água – Nunca me fui embora
12 p. Rasmus Rändvee – This love
10 p. Ariadne – Feel me now
8 p. Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
7 p. Elina Born – In or out
6 p. Koit Toome & Laura – Verona
5 p. Ivo Linna – Suur loterii
4 p. Lenna – Slingshot
3 p. Kerli – Spirit animal
2 p. Daniel Levi – All I need
1 p. Liis Lemsalu – Keep running
Liettuan 2. ja 3. kierroksen ja semifinaalin karsiutujat
12 p. Queens of Roses – Fisherman
10 p. E.G.O. – My story
8 p. Golden Monkeys – Septyni dievai
7 p. Benas Malakauskas – Rolling
6 p. Alanas Chošnau – 7 days
5 p. Mia – Sacrifice
4 p. Otreya – Last two weeks
3 p. Gražvydas – Paint the sky blue
2 p. Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – I love my phone
1 p. Valdas Lacko – It's so unfair
Romanian finaali
12 p. Maxim – Adu-ți aminte
10 p. Instinct – Petale
8 p. Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
7 p. Xandra – Walk on by
6 p. Eduard Santha – Wild child
5 p. Ramona Nerra – Save me
4 p. MIHAI – I won't surrender
3 p. Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
2 p. Tavi Colen & Emma – We own the night
1 p. Cristina Vasiu – Set the skies on fire
Portugalin finaali
12 p. Salvador Sobral – Amar pelos dois
10 p. Celina da Piedade – Primavera
8 p. Fernando Daniel – Poema a dois
7 p. Jorge Benvinda – Gente bestial
6 p. Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
5 p. Pedro Gonçalves – Don't walk away
4 p. Viva La Diva – Nova glória
3 p. Lena d'Água – Nunca me fui embora
Viimeksi muokannut Timoteus, 13 Maalis 2017, 14:06. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: x
Syy: x
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
TIEDOTE! Romanian ja Portugalin esityslinkit on vaihdettu finaaliesityksiin.
Liettuassa oli kaksi virheellistä linkkiä. Valerijan linkki johti väärään biisiin ja Queens of Rosesin linkki studioversioon. Molemmat on korjattu.
Edellisen viikonlopun satoa voi arvioida vielä 19 tunnin ajan.
Liettuassa oli kaksi virheellistä linkkiä. Valerijan linkki johti väärään biisiin ja Queens of Rosesin linkki studioversioon. Molemmat on korjattu.
Edellisen viikonlopun satoa voi arvioida vielä 19 tunnin ajan.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 2 (dl ma 6.3. klo 20)
Moldovan karsiutujat
12 p. Sergiu Pungă – Ne-a fost iubirea un joc
10 p. The One – Dance
8 p. Emilia Russu – If only you
7 p. Sandy C – A beautiful world
6 p. Nadia Moșneagu – Never give up on us
5 p. Big Flash Sound – Logic
Moldovan finaali
12 p. Diana Brescan – Breathe
10 p. Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
8 p. Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
7 p. SunStroke Project – Hey, mamma!
6 p. Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
5 p. Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
4 p. Valeria Pașa – Freedom
3 p. Samir Loghin – Glow
Slovenian finaali
12 p. Nuška Drašček – Flower in the snow
10 p. Raiven – Zažarim
8 p. Sell Out – Ni panike
7 p. King Foo – Wild ride
6 p. Nika Zorjan – Fse
5 p. BQL – Heart of gold
4 p. Omar Naber – On my way
3 p. Tim Kores – Open fire
Portugalin karsiutujat
12 p. Márcia – Agora
10 p. Inês Sousa – Se o tempo não falasse
8 p. Golden Slumbers – Para perto
7 p. Beea – Ao teu olhar
6 p. Rui Drumond – O teu melhor
5 p. Helena Kendall – Andamos no céu
4 p. David Gomes – My paradise
3 p. Lisa Garden – Without you
12 p. Sergiu Pungă – Ne-a fost iubirea un joc
10 p. The One – Dance
8 p. Emilia Russu – If only you
7 p. Sandy C – A beautiful world
6 p. Nadia Moșneagu – Never give up on us
5 p. Big Flash Sound – Logic
Moldovan finaali
12 p. Diana Brescan – Breathe
10 p. Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
8 p. Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
7 p. SunStroke Project – Hey, mamma!
6 p. Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
5 p. Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
4 p. Valeria Pașa – Freedom
3 p. Samir Loghin – Glow
Slovenian finaali
12 p. Nuška Drašček – Flower in the snow
10 p. Raiven – Zažarim
8 p. Sell Out – Ni panike
7 p. King Foo – Wild ride
6 p. Nika Zorjan – Fse
5 p. BQL – Heart of gold
4 p. Omar Naber – On my way
3 p. Tim Kores – Open fire
Portugalin karsiutujat
12 p. Márcia – Agora
10 p. Inês Sousa – Se o tempo não falasse
8 p. Golden Slumbers – Para perto
7 p. Beea – Ao teu olhar
6 p. Rui Drumond – O teu melhor
5 p. Helena Kendall – Andamos no céu
4 p. David Gomes – My paradise
3 p. Lisa Garden – Without you
Viimeksi muokannut sziget, 06 Maalis 2017, 19:12. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
If you only see one movie this year, it should be FRANKENHOOKER. - Bill Murray, 1990
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 2 (dl ma 6.3. klo 20)
Slovenian finaali
12p Tim Kores – Open fire
10p Omar Naber – On my way
8p Nuška Drašček – Flower in the snow
7p BQL – Heart of gold
6p King Foo – Wild ride
5p Sell Out – Ni panike
4p Raiven – Zažarim
3p Nika Zorjan – Fse
Moldovan finaali
12p Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
10p Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
8p SunStroke Project – Hey, mamma!
7p Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
6p Valeria Pașa – Freedom
5p Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
4p Samir Loghin – Glow
3p Diana Brescan – Breathe
Ukrainan finaali
12p Tayanna – I love you
10p O.Torvald – Time
8p Salto Nazad – O, mamo!
7p Illaria – Thank you for my way
6p Rozhden – Saturn
5p Melovin – Wonder
Tanskan finaali
12p Sada Vidoo – Northern lights
10p Anja Nissen – Where I am
8p Johanna Beijbom – A.S.A.P.
7p Jeanette Bonde – Hurricane
6p Anthony – Smoke in my eyes
5p Ida Una – One
4p René Machon – Warriors
3p Calling Mercury – Big little lies
2p Thomas Ring – Vesterbro
1p Rikke Skytte – Color my world
12p Tim Kores – Open fire
10p Omar Naber – On my way
8p Nuška Drašček – Flower in the snow
7p BQL – Heart of gold
6p King Foo – Wild ride
5p Sell Out – Ni panike
4p Raiven – Zažarim
3p Nika Zorjan – Fse
Moldovan finaali
12p Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
10p Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
8p SunStroke Project – Hey, mamma!
7p Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
6p Valeria Pașa – Freedom
5p Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
4p Samir Loghin – Glow
3p Diana Brescan – Breathe
Ukrainan finaali
12p Tayanna – I love you
10p O.Torvald – Time
8p Salto Nazad – O, mamo!
7p Illaria – Thank you for my way
6p Rozhden – Saturn
5p Melovin – Wonder
Tanskan finaali
12p Sada Vidoo – Northern lights
10p Anja Nissen – Where I am
8p Johanna Beijbom – A.S.A.P.
7p Jeanette Bonde – Hurricane
6p Anthony – Smoke in my eyes
5p Ida Una – One
4p René Machon – Warriors
3p Calling Mercury – Big little lies
2p Thomas Ring – Vesterbro
1p Rikke Skytte – Color my world
DöNT jy KNooYH???????
THat JY GÄT mIiiIIih??????????
That jy GÄT MiIIii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je Miii mIi mIIi EeeeHH???????!?!?!?!?!?
THat JY GÄT mIiiIIih??????????
That jy GÄT MiIIii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je Miii mIi mIIi EeeeHH???????!?!?!?!?!?
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Viron finaali
12 p Rasmus Rändvee – This love
10 p Ivo Linna – Suur loterii
8 p Elina Born – In or out
7 p Ariadne – Feel me now
6 p Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
5 p Liis Lemsalu – Keep running
4 p Lenna – Slingshot
3 p Koit Toome & Laura – Verona
2 p Kerli – Spirit animal
1 p Daniel Levi – All I need
Liettuan 2. ja 3. kierroksen ja semifinaalin karsiutujat
12 p E.G.O. – My story
10 p Sasha Song – Never felt like this before
8 p Mia – Sacrifice
7 p Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – I love my phone
6 p Alanas Chošnau – 7 days
5 p Valerija Iljinaitė – You made me glow
4 p Edgaras Lubys – Could it be?
3 p Queens of Roses – Fisherman
2 p Milda Martinkėnaitė & Saulenė Chlevickaitė – Paperheart
1 p Neringa Šiaudikytė – Running out of time
Romanian finaali
12 p Ramona Nerra – Save me
10 p Instinct – Petale
8 p Maxim feat. Nicolae Voiculeţ – Adu-ți aminte
7 p Xandra – Walk on by
6 p Tavi Colen & Emma – We own the night
5 p Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
4 p MIHAI – I won't surrender
3 p Eduard Santha – Wild child
2 p Cristina Vasiu – Set the skies on fire
1 p Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
Portugalin finaali
12 p Pedro Gonçalves – Don't walk away
10 p Celina da Piedade – Primavera
8 p Salvador Sobral – Amar pelos dois
7 p Jorge Benvinda – Gente bestial
6 p Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
5 p Lena d'Água – Nunca me fui embora
4 p Fernando Daniel – Poema a dois
3 p Viva La Diva – Nova glória
12 p Rasmus Rändvee – This love
10 p Ivo Linna – Suur loterii
8 p Elina Born – In or out
7 p Ariadne – Feel me now
6 p Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
5 p Liis Lemsalu – Keep running
4 p Lenna – Slingshot
3 p Koit Toome & Laura – Verona
2 p Kerli – Spirit animal
1 p Daniel Levi – All I need
Liettuan 2. ja 3. kierroksen ja semifinaalin karsiutujat
12 p E.G.O. – My story
10 p Sasha Song – Never felt like this before
8 p Mia – Sacrifice
7 p Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – I love my phone
6 p Alanas Chošnau – 7 days
5 p Valerija Iljinaitė – You made me glow
4 p Edgaras Lubys – Could it be?
3 p Queens of Roses – Fisherman
2 p Milda Martinkėnaitė & Saulenė Chlevickaitė – Paperheart
1 p Neringa Šiaudikytė – Running out of time
Romanian finaali
12 p Ramona Nerra – Save me
10 p Instinct – Petale
8 p Maxim feat. Nicolae Voiculeţ – Adu-ți aminte
7 p Xandra – Walk on by
6 p Tavi Colen & Emma – We own the night
5 p Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
4 p MIHAI – I won't surrender
3 p Eduard Santha – Wild child
2 p Cristina Vasiu – Set the skies on fire
1 p Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
Portugalin finaali
12 p Pedro Gonçalves – Don't walk away
10 p Celina da Piedade – Primavera
8 p Salvador Sobral – Amar pelos dois
7 p Jorge Benvinda – Gente bestial
6 p Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
5 p Lena d'Água – Nunca me fui embora
4 p Fernando Daniel – Poema a dois
3 p Viva La Diva – Nova glória
Viimeksi muokannut Serduchka, 07 Maalis 2017, 16:53. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
R.I.P. Eurovision
- Teräsbekoni
- Kanta-asiakas
- Viestit: 11334
- Liittynyt: 26 Touko 2012, 10:59
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 2 (dl ma 6.3. klo 20)
Slovenian finaali
12 BQL – Heart of gold
10 Tim Kores – Open fire
8 Nika Zorjan – Fse
7 Raiven – Zažarim
6 Nuška Drašček – Flower in the snow
5 Sell Out – Ni panike
4 King Foo – Wild ride
3 Omar Naber – On my way
Moldovan finaali
12 Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
10 SunStroke Project – Hey, mamma!
8 Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
7 Samir Loghin – Glow
6 Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
5 Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
4 Valeria Pașa – Freedom
3 Diana Brescan – Breathe
Ukrainan finaali
12 O.Torvald – Time
10 Melovin – Wonder
8 Salto Nazad – O, mamo!
7 Tayanna – I love you
6 Rozhden – Saturn
5 Illaria – Thank you for my way
Tanskan finaali
12 Sada Vidoo – Northern lights
10 Calling Mercury – Big little lies
8 Thomas Ring – Vesterbro
7 Anja Nissen – Where I am
6 Johanna Beijbom – A.S.A.P.
5 René Machon – Warriors
4 Anthony – Smoke in my eyes
3 Rikke Skytte – Color my world
2 Ida Una – One
1 Jeanette Bonde – Hurricane
12 BQL – Heart of gold
10 Tim Kores – Open fire
8 Nika Zorjan – Fse
7 Raiven – Zažarim
6 Nuška Drašček – Flower in the snow
5 Sell Out – Ni panike
4 King Foo – Wild ride
3 Omar Naber – On my way
Moldovan finaali
12 Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
10 SunStroke Project – Hey, mamma!
8 Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
7 Samir Loghin – Glow
6 Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
5 Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
4 Valeria Pașa – Freedom
3 Diana Brescan – Breathe
Ukrainan finaali
12 O.Torvald – Time
10 Melovin – Wonder
8 Salto Nazad – O, mamo!
7 Tayanna – I love you
6 Rozhden – Saturn
5 Illaria – Thank you for my way
Tanskan finaali
12 Sada Vidoo – Northern lights
10 Calling Mercury – Big little lies
8 Thomas Ring – Vesterbro
7 Anja Nissen – Where I am
6 Johanna Beijbom – A.S.A.P.
5 René Machon – Warriors
4 Anthony – Smoke in my eyes
3 Rikke Skytte – Color my world
2 Ida Una – One
1 Jeanette Bonde – Hurricane
ESC24 TOP-10: 1. Kroatia 2. Itävalta 3. Liettua 4. Norja 5. Alankomaat 6. Iso-Britannia 7. Latvia 8. Azerbaidžan 9. Ruotsi 10. Viro
- Teräsbekoni
- Kanta-asiakas
- Viestit: 11334
- Liittynyt: 26 Touko 2012, 10:59
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Viron finaali
12 Rasmus Rändvee – This love
10 Daniel Levi – All I need
8 Ariadne – Feel me now
7 Kerli – Spirit animal
6 Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
5 Koit Toome & Laura – Verona
4 Lenna – Slingshot
3 Liis Lemsalu – Keep running
2 Elina Born – In or out
1 Ivo Linna – Suur loterii
12 Rasmus Rändvee – This love
10 Daniel Levi – All I need
8 Ariadne – Feel me now
7 Kerli – Spirit animal
6 Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
5 Koit Toome & Laura – Verona
4 Lenna – Slingshot
3 Liis Lemsalu – Keep running
2 Elina Born – In or out
1 Ivo Linna – Suur loterii
ESC24 TOP-10: 1. Kroatia 2. Itävalta 3. Liettua 4. Norja 5. Alankomaat 6. Iso-Britannia 7. Latvia 8. Azerbaidžan 9. Ruotsi 10. Viro
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 2 (dl ma 6.3. klo 20)
Slovenian finaali
12p BQL – Heart of gold
10p Tim Kores – Open fire
8p King Foo – Wild ride
7p Sell Out – Ni panike
6p Nika Zorjan – Fse
5p Omar Naber – On my way
4p Raiven – Zažarim
3p Nuška Drašček – Flower in the snow
Moldovan karsiutujat
12p Sandy C – A beautiful world
10p Nadia Moșneagu – Never give up on us
8p Emilia Russu – If only you
7p Sergiu Pungă – Ne-a fost iubirea un joc
6p The One – Dance
5p Big Flash Sound – Logic
Moldovan finaali
12p Valeria Pașa – Freedom
10p Samir Loghin – Glow
8p SunStroke Project – Hey, mamma!
7p Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
6p Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
5p Diana Brescan – Breathe
4p Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
3p Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
Ukrainan finaali
12p Illaria – Thank you for my way
10p Rozhden – Saturn
8p Tayanna – I love you
7p Melovin – Wonder
6p O.Torvald – Time
5p Salto Nazad – O, mamo!
Tanskan finaali
12p Ida Una – One
10p Anja Nissen – Where I am
8p René Machon – Warriors
7p Rikke Skytte – Color my world
6p Anthony – Smoke in my eyes
5p Jeanette Bonde – Hurricane
4p Calling Mercury – Big little lies
3p Johanna Beijbom – A.S.A.P.
2p Thomas Ring – Vesterbro
1p Sada Vidoo – Northern lights
Portugalin karsiutujat
12p Golden Slumbers – Para perto
10p David Gomes – My paradise
8p Helena Kendall – Andamos no céu
7p Rui Drumond – O teu melhor
6p Beea – Ao teu olhar
5p Lisa Garden – Without you
4p Inês Sousa – Se o tempo não falasse
3p Márcia – Agora
12p BQL – Heart of gold
10p Tim Kores – Open fire
8p King Foo – Wild ride
7p Sell Out – Ni panike
6p Nika Zorjan – Fse
5p Omar Naber – On my way
4p Raiven – Zažarim
3p Nuška Drašček – Flower in the snow
Moldovan karsiutujat
12p Sandy C – A beautiful world
10p Nadia Moșneagu – Never give up on us
8p Emilia Russu – If only you
7p Sergiu Pungă – Ne-a fost iubirea un joc
6p The One – Dance
5p Big Flash Sound – Logic
Moldovan finaali
12p Valeria Pașa – Freedom
10p Samir Loghin – Glow
8p SunStroke Project – Hey, mamma!
7p Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova
6p Aurel Chirtoacă – Dor de mamă
5p Diana Brescan – Breathe
4p Marks & Ștefăneț – Join us in the rain
3p Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie
Ukrainan finaali
12p Illaria – Thank you for my way
10p Rozhden – Saturn
8p Tayanna – I love you
7p Melovin – Wonder
6p O.Torvald – Time
5p Salto Nazad – O, mamo!
Tanskan finaali
12p Ida Una – One
10p Anja Nissen – Where I am
8p René Machon – Warriors
7p Rikke Skytte – Color my world
6p Anthony – Smoke in my eyes
5p Jeanette Bonde – Hurricane
4p Calling Mercury – Big little lies
3p Johanna Beijbom – A.S.A.P.
2p Thomas Ring – Vesterbro
1p Sada Vidoo – Northern lights
Portugalin karsiutujat
12p Golden Slumbers – Para perto
10p David Gomes – My paradise
8p Helena Kendall – Andamos no céu
7p Rui Drumond – O teu melhor
6p Beea – Ao teu olhar
5p Lisa Garden – Without you
4p Inês Sousa – Se o tempo não falasse
3p Márcia – Agora
Got a fire and a country heart
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16265
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 2 (dl ma 6.3. klo 20)
Slovenian finaali
12 BQL – Heart of gold
10 Raiven – Zažarim
08 Sell Out – Ni panike
07 Nika Zorjan – Fse
06 Tim Kores – Open fire
05 King Foo – Wild ride
04 Omar Naber – On my way
03 Nuška Drašček – Flower in the snow
Tanskan finaali
12 Thomas Ring - Vesterbro
10 Calling Mercury - Big little lies
08 Ida Una - One
07 Sada Vidoo - Northern lights
06 René Machon - Warriors
05 Rikke Skytte - Color my world
04 Anja Nissen - Where I am
03 Jeanette Bonde - Hurricane
02 Johanna Beijbom - A.S.A.P.
01 Anthony - Smoke in my eyes
Ukrainan finaali
12 Melovin – Wonder
10 O.Torvald – Time
08 Tayanna – I love you
07 Illaria – Thank you for my way
06 Rozhden – Saturn
05 Salto Nazad – O, mamo!
Portugalin karsiutujat
12 Rui Drumond – O teu melhor
10 Lisa Garden – Without you
08 David Gomes – My paradise
07 Inês Sousa – Se o tempo não falasse
06 Beatriz Felicio – Ao teu olhar
05 Márcia – Agora
04 Helena Kendall – Andamos no céu
03 Golden Slumbers – Para perto
12 BQL – Heart of gold
10 Raiven – Zažarim
08 Sell Out – Ni panike
07 Nika Zorjan – Fse
06 Tim Kores – Open fire
05 King Foo – Wild ride
04 Omar Naber – On my way
03 Nuška Drašček – Flower in the snow
Tanskan finaali
12 Thomas Ring - Vesterbro
10 Calling Mercury - Big little lies
08 Ida Una - One
07 Sada Vidoo - Northern lights
06 René Machon - Warriors
05 Rikke Skytte - Color my world
04 Anja Nissen - Where I am
03 Jeanette Bonde - Hurricane
02 Johanna Beijbom - A.S.A.P.
01 Anthony - Smoke in my eyes
Ukrainan finaali
12 Melovin – Wonder
10 O.Torvald – Time
08 Tayanna – I love you
07 Illaria – Thank you for my way
06 Rozhden – Saturn
05 Salto Nazad – O, mamo!
Portugalin karsiutujat
12 Rui Drumond – O teu melhor
10 Lisa Garden – Without you
08 David Gomes – My paradise
07 Inês Sousa – Se o tempo não falasse
06 Beatriz Felicio – Ao teu olhar
05 Márcia – Agora
04 Helena Kendall – Andamos no céu
03 Golden Slumbers – Para perto
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 2
Romanian karsiutujapentalemman ratkaisu näytti pitkään olevan Tudor Åbo, anteeksi, Turcu. Lopussa äänestys kuitenkin kääntyi D-leman hyväksi.Romanian karsiutujat ja Latvian hävinneet finalistit. Valitse 1 + 1. Ääniään voi täydentää/vaihtaa.
(RO) Elizé & No Stress – Fără bariere 2 5%
(RO) Tudor Turcu – Limitless 5 13%
(RO) Zanga – Două sticle 4 10%
(RO) Alexandra Crăescu – Hope 1 3%
(RO) D-lema – Adventure 6 15% (Q)
(LV) Santa Daņeļeviča – Your breath 8 21%
(LV) The Ludvig – I'm in love with you 8 21% (Q)
(LV) My Radiant You – All I know 5 13%
Ääniä yhteensä : 39
Latvian hävinneiden finalistien äänestys päättyi Santan ja The Ludvigin tasapeliin. Tie-breakina käytettäköön jälleen maaketjun äänestystä, joten karsintakarnevaalipaikka menee The Ludvigille äänin 6–5.
Muita tuloksia illan aikana.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 2
Ja tuloksia. Kiitokset äänestäjille.
Slovenian finaali (15 äänestäjää)
1. BQL – Heart of gold 137 (Q)
2. Nuška Drašček – Flower in the snow 122 (Q)
3. Tim Kores – Open fire 112
4. Raiven – Zažarim 110
5. Sell Out – Ni panike 99
6. Nika Zorjan – Fse 98
7. King Foo – Wild ride 74
8. Omar Naber – On my way 73
Moldovan karsiutujat (9 äänestäjää)
1. The One – Dance 86 (Q)
2. Sergiu Pungă – Ne-a fost iubirea un joc 83
3. Emilia Russu – If only you 73 (1*12 p., 1*10 p., 4*8 p.)
4. Sandy C – A beautiful world 73 (1*12 p., 1*10 p., 3*8 p.)
5. Nadia Moșneagu – Never give up on us 65
6. Big Flash Sound – Logic 52
Moldovan finaali (12 äänestäjää)
1. Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova 108 (Q)
2. SunStroke Project – Hey, mamma! 106
3. Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie 89 (Q)
4. Aurel Chirtoacă – Dor de mamă 85
5. Samir Loghin – Glow 80
6. Marks & Ștefăneț – Join us in the rain 67
7. Valeria Pașa – Freedom 65
8. Diana Brescan – Breathe 60
Ukrainan finaali (14 äänestäjää)
1. Illaria – Thank you for my way 129 (Q)
2. O.Torvald – Time 116 (2*12 p., 3*10 p.)
3. Tayanna – I love you 116 (2*12 p., 2*10 p.)
4. Salto Nazad – O, mamo! 110
5. Melovin – Wonder 109
6. Rozhden – Saturn 92
Tanskan finaali (12 äänestäjää)
1. Thomas Ring – Vesterbro 102 (Q)
2. Sada Vidoo – Northern lights 93 (Q)
3. Anja Nissen – Where I am 86
4. Johanna Beijbom – A.S.A.P. 75
5. Ida Una – One 67
6. Anthony – Smoke in my eyes 66
7. Rikke Skytte – Color my world 65
8. Calling Mercury – Big little lies 55
9. René Machon – Warriors 47
10. Jeanette Bonde – Hurricane 40
Portugalin karsiutujat (10 äänestäjää)
1. Inês Sousa – Se o tempo não falasse 83 (3*12 p.) (Q)
2. David Gomes – My paradise 83 (2*12 p.)
3. Lisa Garden – Without you 73
4. Golden Slumbers – Para perto 69
5. Beea – Ao teu olhar 67
6. Márcia – Agora 64
7. Rui Drumond – O teu melhor 62
8. Helena Kendall – Andamos no céu 49
Pistetaulukot: XLS-muodossa: http://timoteus.kapsi.fi/scorewiz-korvike-2.xls
______________________________
Tuoreimman karsintaviikonvaihteen satoa rankataan Scorewiz-korvikeäänestysten kolmosketjussa ensi maanantaihin asti.
Viisupuntarin yhteistilasto ilmestyy keskiviikkoaamuna, ellei huomenna julkaista muita viisuja kuin Australia. Jos jokin muukin maa pullauttaa viisunsa ulos, tilastojulkaisu saattaa siirtyä.
Slovenian finaali (15 äänestäjää)
1. BQL – Heart of gold 137 (Q)
2. Nuška Drašček – Flower in the snow 122 (Q)
3. Tim Kores – Open fire 112
4. Raiven – Zažarim 110
5. Sell Out – Ni panike 99
6. Nika Zorjan – Fse 98
7. King Foo – Wild ride 74
8. Omar Naber – On my way 73
Moldovan karsiutujat (9 äänestäjää)
1. The One – Dance 86 (Q)
2. Sergiu Pungă – Ne-a fost iubirea un joc 83
3. Emilia Russu – If only you 73 (1*12 p., 1*10 p., 4*8 p.)
4. Sandy C – A beautiful world 73 (1*12 p., 1*10 p., 3*8 p.)
5. Nadia Moșneagu – Never give up on us 65
6. Big Flash Sound – Logic 52
Moldovan finaali (12 äänestäjää)
1. Ethno Republic & Surorile Osoianu – Discover Moldova 108 (Q)
2. SunStroke Project – Hey, mamma! 106
3. Vozniuc feat. Vio Grecu – Don't lie 89 (Q)
4. Aurel Chirtoacă – Dor de mamă 85
5. Samir Loghin – Glow 80
6. Marks & Ștefăneț – Join us in the rain 67
7. Valeria Pașa – Freedom 65
8. Diana Brescan – Breathe 60
Ukrainan finaali (14 äänestäjää)
1. Illaria – Thank you for my way 129 (Q)
2. O.Torvald – Time 116 (2*12 p., 3*10 p.)
3. Tayanna – I love you 116 (2*12 p., 2*10 p.)
4. Salto Nazad – O, mamo! 110
5. Melovin – Wonder 109
6. Rozhden – Saturn 92
Tanskan finaali (12 äänestäjää)
1. Thomas Ring – Vesterbro 102 (Q)
2. Sada Vidoo – Northern lights 93 (Q)
3. Anja Nissen – Where I am 86
4. Johanna Beijbom – A.S.A.P. 75
5. Ida Una – One 67
6. Anthony – Smoke in my eyes 66
7. Rikke Skytte – Color my world 65
8. Calling Mercury – Big little lies 55
9. René Machon – Warriors 47
10. Jeanette Bonde – Hurricane 40
Portugalin karsiutujat (10 äänestäjää)
1. Inês Sousa – Se o tempo não falasse 83 (3*12 p.) (Q)
2. David Gomes – My paradise 83 (2*12 p.)
3. Lisa Garden – Without you 73
4. Golden Slumbers – Para perto 69
5. Beea – Ao teu olhar 67
6. Márcia – Agora 64
7. Rui Drumond – O teu melhor 62
8. Helena Kendall – Andamos no céu 49
Pistetaulukot: XLS-muodossa: http://timoteus.kapsi.fi/scorewiz-korvike-2.xls
______________________________
Tuoreimman karsintaviikonvaihteen satoa rankataan Scorewiz-korvikeäänestysten kolmosketjussa ensi maanantaihin asti.
Viisupuntarin yhteistilasto ilmestyy keskiviikkoaamuna, ellei huomenna julkaista muita viisuja kuin Australia. Jos jokin muukin maa pullauttaa viisunsa ulos, tilastojulkaisu saattaa siirtyä.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
TIEDOTE!
Lolita Zero (Gytis Ivanauskas) nostettiin villillä kortilla Liettuan finaaliin. Hän ei siis ole enää karsiutujaäänestyksessä mukana. Korjatkaa listojanne, jos Lolita Zero sieltä löytyy.
Demyn hävinneet karsintabiisit Angels ja When the morning comes around on lisätty ketjuäänestykseen Islannin rinnalle. Finaalissa kappaleita ei esitetty livenä, joten niistä on linkattu musiikkivideot. Ääniään voi täydentää tai vaihtaa äänestyksen aikana, joten on esim. mahdollista valita suosikki Kreikasta heti ja Islannista myöhemmin tai päinvastoin.
Lolita Zero (Gytis Ivanauskas) nostettiin villillä kortilla Liettuan finaaliin. Hän ei siis ole enää karsiutujaäänestyksessä mukana. Korjatkaa listojanne, jos Lolita Zero sieltä löytyy.
Demyn hävinneet karsintabiisit Angels ja When the morning comes around on lisätty ketjuäänestykseen Islannin rinnalle. Finaalissa kappaleita ei esitetty livenä, joten niistä on linkattu musiikkivideot. Ääniään voi täydentää tai vaihtaa äänestyksen aikana, joten on esim. mahdollista valita suosikki Kreikasta heti ja Islannista myöhemmin tai päinvastoin.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16265
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Portugalin finaali
12 Celina da Piedade – Primavera
10 Viva La Diva – Nova glória
08 Pedro Gonçalves – Don't walk away
07 Fernando Daniel – Poema a dois
06 Jorge Benvinda – Gente bestial
05 Lena D'Agua – Nunca me fui embora
04 Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
03 Salvador Sobral – Amar pelos dois
Viron finaali
12 Kerli – Spirit animal
10 Koit Toome & Laura – Verona
08 Daniel Levi – All I need
07 Rasmus Rändvee – This love
06 Lenna Kuurmaa – Slingshot
05 Liis Lemsalu – Keep running
04 Elina Born - In or out
03 Ivo Linna – Suur loterii
02 Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
01 Ariadne – Feel me now
12 Celina da Piedade – Primavera
10 Viva La Diva – Nova glória
08 Pedro Gonçalves – Don't walk away
07 Fernando Daniel – Poema a dois
06 Jorge Benvinda – Gente bestial
05 Lena D'Agua – Nunca me fui embora
04 Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
03 Salvador Sobral – Amar pelos dois
Viron finaali
12 Kerli – Spirit animal
10 Koit Toome & Laura – Verona
08 Daniel Levi – All I need
07 Rasmus Rändvee – This love
06 Lenna Kuurmaa – Slingshot
05 Liis Lemsalu – Keep running
04 Elina Born - In or out
03 Ivo Linna – Suur loterii
02 Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
01 Ariadne – Feel me now
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
- akuankka13
- Kanta-asiakas
- Viestit: 8987
- Liittynyt: 10 Touko 2008, 13:08
- Paikkakunta: Vanajan taka
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
12p Ariadne – Feel me now
10p Kerli – Spirit animal
8p Rasmus Rändvee – This love
7p Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
6p Liis Lemsalu – Keep running
5p Daniel Levi – All I need
4p Ivo Linna – Suur loterii
3p Elina Born – In or out
2p Koit Toome & Laura – Verona
1p Lenna – Slingshot
12p Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė – I love my phone
10p Edgaras Lubys – Could it be?
8p Golden Monkeys – Septyni dievai
7p Otreya – Last two weeks
6p Queens of Roses – Fisherman
5p Ieva Zasimauskaitė – You saved me
4p Valerija Iljinaitė – You made me glow
3p Alanas Chošnau – 7 days
2p Sasha Song – Never felt like this before
1p E.G.O. – My story
12p Maxim feat. Nicolae Voiculeţ – Adu-ți aminte
10p Eduard Santha – Wild child
8p Ramona Nerra – Save me
7p Xandra – Walk on by
6p Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
5p Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
4p Cristina Vasiu – Set the skies on fire
3p Instinct – Petale
2p MIHAI – I won't surrender
1p Tavi Colen & Emma – We own the night
12p Salvador Sobral – Amar pelos dois
10p Jorge Benvinda – Gente bestial
8p Fernando Daniel – Poema a dois
7p Viva La Diva – Nova glória
6p Celina da Piedade – Primavera
5p Lena d'Água – Nunca me fui embora
4p Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
3p Pedro Gonçalves – Don't walk away
Qaj.
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Viron finaali
12 p. Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
10 p. Koit Toome & Laura – Verona
8 p. Rasmus Rändvee – This love
7 p. Kerli – Spirit animal
6 p. Lenna – Slingshot
5 p. Liis Lemsalu – Keep running
4 p. Elina Born – In or out
3 p. Ariadne – Feel me now
2 p. Daniel Levi – All I need
1 p. Ivo Linna – Suur loterii
Portugalin finaali
12 p. Salvador Sobral – Amar pelos dois
10 p. Celina da Piedade – Primavera
8 p. Jorge Benvinda – Gente bestial
7 p. Fernando Daniel – Poema a dois
6 p. Viva La Diva – Nova glória
5 p. Lena d'Água – Nunca me fui embora
4 p. Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
3 p. Pedro Gonçalves – Don't walk away
Romanian finaali
12 p. Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
10 p. Instinct – Petale
8 p. Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
7 p. Ramona Nerra – Save me
6 p. Eduard Santha – Wild child
5 p. Maxim – Adu-ți aminte
4 p. Xandra – Walk on By
3 p. Tavi Colen & Emma - We own the night
2 p. MIHAI – I won't surrender
1 p. Cristina Vasiu – Set the skies on fire
12 p. Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
10 p. Koit Toome & Laura – Verona
8 p. Rasmus Rändvee – This love
7 p. Kerli – Spirit animal
6 p. Lenna – Slingshot
5 p. Liis Lemsalu – Keep running
4 p. Elina Born – In or out
3 p. Ariadne – Feel me now
2 p. Daniel Levi – All I need
1 p. Ivo Linna – Suur loterii
Portugalin finaali
12 p. Salvador Sobral – Amar pelos dois
10 p. Celina da Piedade – Primavera
8 p. Jorge Benvinda – Gente bestial
7 p. Fernando Daniel – Poema a dois
6 p. Viva La Diva – Nova glória
5 p. Lena d'Água – Nunca me fui embora
4 p. Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
3 p. Pedro Gonçalves – Don't walk away
Romanian finaali
12 p. Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
10 p. Instinct – Petale
8 p. Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
7 p. Ramona Nerra – Save me
6 p. Eduard Santha – Wild child
5 p. Maxim – Adu-ți aminte
4 p. Xandra – Walk on By
3 p. Tavi Colen & Emma - We own the night
2 p. MIHAI – I won't surrender
1 p. Cristina Vasiu – Set the skies on fire
Viimeksi muokannut sziget, 09 Maalis 2017, 02:00. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
If you only see one movie this year, it should be FRANKENHOOKER. - Bill Murray, 1990
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
12p. Koit Toome & Laura – Verona
10p. Elina Born – In or out
8p. Daniel Levi – All I need
7p. Rasmus Rändvee – This love
6p. Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
5p. Kerli – Spirit animal
4p. Liis Lemsalu – Keep running
3p. Ariadne – Feel me now
2p. Lenna – Slingshot
1p. Ivo Linna – Suur loterii
I will take the fight, I will stay up all night
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
- Kuolonkurki
- Vielä yhdet
- Viestit: 990
- Liittynyt: 23 Huhti 2015, 23:28
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
12 Elina Born - In or out
10 Koit Toome & Laura - Verona
08 Kerli - Spirit Animal
07 Ariadne - Feel me now
06 Lenna - Slingshot
05 Ivo Linna - Suur loterii
04 Liis Lemsalu - Keep running
03 Daniel Levi - All I need
02 Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian - Have you now
01 Rasmus Rändvee - This love
Tämän viestin lähetti Kuolonkurki, joka on hylkäyslistallasi.
Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Viimeinen trio uunista ulos. Tämä ketju on jatkumoa kansallisten karsintojen Scorewiz-äänestysten sarjalle. Postatkaa pisteenne tähän ketjuun.
Paula – Let U go
Gabrielius Vagelis – Feel myself free
Greta Zazza – Like I love you
Fusedmarc – Rain of revolution
Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
Lolita Zero – Get frighten
Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
(Liettuan esityslinkit ovat toistaiseksi peräisin semifinaalista ja kolmannelta kierrokselta.)
Islannin finaali
Aron Hannes – Tonight
Arnar & Rakel – Again
Aron Brink – Hypnotised
Hildur – Bammbaramm
Rúnar Eff – Make your way back home
Svala – Paper
Daði Freyr – Is this love?
Norjan finaali
Ulrikke – Places
Jenny Augusta – I go where you go
Rune Rudberg Band – Run run away
JOWST – Grab the moment
Kristian Valen – You & I
In Fusion – Nothing ever knocked us over
Amina Sewali – Mesterverk
Ammunition – Wrecking crew
Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
Ella – Mama's boy
Ruotsin karsiutujat
Ruotsin finaali
Ei rankata tässä ketjussa. Karsintakarnevaaliedustajat määräytyvät MF-puntarien perusteella.
Jos MF-puntariketjusta löytyy kaikki 28 ehdokasta kattava puntari, se kelpaa sellaisenaan. Myös pelkät finaalipuntarit tai pelkät karsiutujapuntarit lasketaan mukaan, jos sellaisia on.
- Kaikki äänestykset päättyvät su 19.3. klo 20.
- Kaikissa äänestyksissä käytetään euroviisupisteytystä. Jos viisuja on äänestyksessä vähemmän kuin kymmenen, pienimmät pistemäärät jätetään käyttämättä.
- Kaikkiin äänestyksiin ei ole pakko osallistua. Voit rankata vain osan karsinnoista.
- Jos osallistut useampaan äänestykseen, sisällytä kaikki pisteesi samaan viestiin. Muokkaa viestiäsi, älä postaa uutta.
- Älä käytä viestissäsi Viisupuntari-ketjusta tuttuja muotoiluhärpäkkeitä tähtiluokitusta tai mitään muutakaan vastaavaa osoittamaan.
Paula – Let U go
Gabrielius Vagelis – Feel myself free
Greta Zazza – Like I love you
Fusedmarc – Rain of revolution
Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
Lolita Zero – Get frighten
Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
(Liettuan esityslinkit ovat toistaiseksi peräisin semifinaalista ja kolmannelta kierrokselta.)
Islannin finaali
Aron Hannes – Tonight
Arnar & Rakel – Again
Aron Brink – Hypnotised
Hildur – Bammbaramm
Rúnar Eff – Make your way back home
Svala – Paper
Daði Freyr – Is this love?
Norjan finaali
Ulrikke – Places
Jenny Augusta – I go where you go
Rune Rudberg Band – Run run away
JOWST – Grab the moment
Kristian Valen – You & I
In Fusion – Nothing ever knocked us over
Amina Sewali – Mesterverk
Ammunition – Wrecking crew
Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
Ella – Mama's boy
Ruotsin karsiutujat
Ruotsin finaali
Ei rankata tässä ketjussa. Karsintakarnevaaliedustajat määräytyvät MF-puntarien perusteella.
Jos MF-puntariketjusta löytyy kaikki 28 ehdokasta kattava puntari, se kelpaa sellaisenaan. Myös pelkät finaalipuntarit tai pelkät karsiutujapuntarit lasketaan mukaan, jos sellaisia on.
Viimeksi muokannut Timoteus, 12 Maalis 2017, 14:16. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
Syy: Liettuan esityslinkit
Syy: Liettuan esityslinkit
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Liettuan finaali
12p - Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
10p - Fusedmarc – Rain of revolution
8p - Paula – Let U go
7p - Gabrielius Vagelis – Feel myself free
6p - Greta Zazza – Like I love you
5p - Lolita Zero – Get frighten
4p - Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
Islannin finaali
12p - Aron Brink – Hypnotised
10p - Arnar & Rakel – Again
8p - Aron Hannes – Tonight
7p - Hildur – Bammbaramm
6p - Svala – Paper
5p - Rúnar Eff – Make your way back home
4p - Daði Freyr – Is this love?
Norjan finaali
12p - Amina Sewali – Mesterverk
10p - JOWST – Grab the moment
8p - Ulrikke – Places
7p - Rune Rudberg Band – Run run away
6p - Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
5p - Ammunition – Wrecking crew
4p - Jenny Augusta – I go where you go
3p - Ella – Mama's boy
2p - Kristian Valen – You & I
1p - In Fusion – Nothing ever knocked us over
12p - Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
10p - Fusedmarc – Rain of revolution
8p - Paula – Let U go
7p - Gabrielius Vagelis – Feel myself free
6p - Greta Zazza – Like I love you
5p - Lolita Zero – Get frighten
4p - Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
Islannin finaali
12p - Aron Brink – Hypnotised
10p - Arnar & Rakel – Again
8p - Aron Hannes – Tonight
7p - Hildur – Bammbaramm
6p - Svala – Paper
5p - Rúnar Eff – Make your way back home
4p - Daði Freyr – Is this love?
Norjan finaali
12p - Amina Sewali – Mesterverk
10p - JOWST – Grab the moment
8p - Ulrikke – Places
7p - Rune Rudberg Band – Run run away
6p - Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
5p - Ammunition – Wrecking crew
4p - Jenny Augusta – I go where you go
3p - Ella – Mama's boy
2p - Kristian Valen – You & I
1p - In Fusion – Nothing ever knocked us over
Mu!
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Liettuan finaali
12p. Paula – Let U go
10p. Gabrielius Vagelis – Feel myself free
8p. Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
7p. Greta Zazza – Like I love you
6p. Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
5p. Fusedmarc – Rain of revolution
4p. Lolita Zero – Get frighten
Islannin finaali
12p. Arnar & Rakel – Again
10p. Svala – Paper
8p. Aron Hannes – Tonight
7p. Hildur – Bammbaramm
6p. Aron Brink – Hypnotised
5p. Rúnar Eff – Make your way back home
4p. Daði Freyr – Is this love?
Norjan finaali
12p. Ulrikke – Places
10p. Rune Rudberg Band – Run Run Away
8p. In Fusion – Nothing ever knocked us over
7p. Amina Sewali – Mesterverk
6p. Jenny Augusta – I go where you go
5p. Ammunition – Wrecking crew
4p. Kristian Valen – You & I
3p. JOWST – Grab the moment
2p. Elin & The Woods – First Step In Faith / Oadjebasvuhtii
1p. Ella – Mama's boy
12p. Paula – Let U go
10p. Gabrielius Vagelis – Feel myself free
8p. Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
7p. Greta Zazza – Like I love you
6p. Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
5p. Fusedmarc – Rain of revolution
4p. Lolita Zero – Get frighten
Islannin finaali
12p. Arnar & Rakel – Again
10p. Svala – Paper
8p. Aron Hannes – Tonight
7p. Hildur – Bammbaramm
6p. Aron Brink – Hypnotised
5p. Rúnar Eff – Make your way back home
4p. Daði Freyr – Is this love?
Norjan finaali
12p. Ulrikke – Places
10p. Rune Rudberg Band – Run Run Away
8p. In Fusion – Nothing ever knocked us over
7p. Amina Sewali – Mesterverk
6p. Jenny Augusta – I go where you go
5p. Ammunition – Wrecking crew
4p. Kristian Valen – You & I
3p. JOWST – Grab the moment
2p. Elin & The Woods – First Step In Faith / Oadjebasvuhtii
1p. Ella – Mama's boy
Raha kasvaa hattuun ja lasten vaatteet pomo vaatii.
- TomppaJr
- Koordinaattori
- Viestit: 37071
- Liittynyt: 05 Huhti 2010, 11:42
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Viron finaali
1. Koit Toome & Laura - Verona (5,0)
2. Ariadne - Feel Me Now (4,8)
3. Kerli - Spirit Animal (4,3)
4. Ivo Linna - Suur loterii (3,1)
5. Elina Born - In Or Out (2,7)
6. Liis Lemsalu - Keep Running (2,6)
7. Lenna - Slingshot (2,5)
8. Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian - Have You Now (2,3)
9. Daniel Levi - All I Need (1,6)
10. Rasmus Rändvee - This Love (0,5)
Liettuan 2. ja 3. kierroksen ja semifinaalin karsiutujat
1. Sasha Song - Never Felt Like This Before (4,4)
2. Gražvydas - Paint the Sky Blue (4,4)
3. Edgaras Lubys - Could It Be? (4,4)
4. Queens of Roses - Fisherman (4,3)
5. Alanas Chošnau - 7 Days (4,2)
6. Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė - I Love My Phone (3,3)
7. Otreya - Last Two Weeks (3,1)
8. Milda Martinkėnaitė & Saulenė Chlevickaitė - Paperheart (2,9)
9. Golden Monkeys - Septyni dievai (2,9)
10. Valerija Iljinaitė - You Made Me Glow (2,6)
Romanian finaali
1. Maxim - Adu-ți aminte (4,9)
2. Eduard Santha - Wild Child (3,5)
3. Ramona Nerra - Save Me (3,1)
4. Ilinca & Alex Florea - Yodel It! (2,8)
5. Xandra - Walk On By (2,7)
6. MIHAI - I Won't Surrender (2,6)
7. Tavi Colen & Emma - We Own the Night (2,4)
8. Instinct - Petale (2,2)
9. Cristina Vasiu - Set the Skies on Fire (1,7)
10. Ana Maria Mirică - Spune-mi tu (0,9)
Portugalin finaali
1. Salvador Sobral - Amar pelos dois (5,0)
2. Jorge Benvinda - Gente bestial (4,3)
3. Viva La Diva - Nova glória (3,5)
4. Celina da Piedade - Primavera (3,3)
5. Fernando Daniel - Poema a dois (2,9)
6. Lena D'Agua - Nunca me fui embora (2,1)
7. Deolinda Kinzimba - O que eu vi nos meus sonhos (1,4)
8. Pedro Gonçalves - Don't Walk Away (1,0)
1. Koit Toome & Laura - Verona (5,0)
2. Ariadne - Feel Me Now (4,8)
3. Kerli - Spirit Animal (4,3)
4. Ivo Linna - Suur loterii (3,1)
5. Elina Born - In Or Out (2,7)
6. Liis Lemsalu - Keep Running (2,6)
7. Lenna - Slingshot (2,5)
8. Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian - Have You Now (2,3)
9. Daniel Levi - All I Need (1,6)
10. Rasmus Rändvee - This Love (0,5)
Liettuan 2. ja 3. kierroksen ja semifinaalin karsiutujat
1. Sasha Song - Never Felt Like This Before (4,4)
2. Gražvydas - Paint the Sky Blue (4,4)
3. Edgaras Lubys - Could It Be? (4,4)
4. Queens of Roses - Fisherman (4,3)
5. Alanas Chošnau - 7 Days (4,2)
6. Vidas Bareikis & Ieva Zasimauskaitė - I Love My Phone (3,3)
7. Otreya - Last Two Weeks (3,1)
8. Milda Martinkėnaitė & Saulenė Chlevickaitė - Paperheart (2,9)
9. Golden Monkeys - Septyni dievai (2,9)
10. Valerija Iljinaitė - You Made Me Glow (2,6)
Romanian finaali
1. Maxim - Adu-ți aminte (4,9)
2. Eduard Santha - Wild Child (3,5)
3. Ramona Nerra - Save Me (3,1)
4. Ilinca & Alex Florea - Yodel It! (2,8)
5. Xandra - Walk On By (2,7)
6. MIHAI - I Won't Surrender (2,6)
7. Tavi Colen & Emma - We Own the Night (2,4)
8. Instinct - Petale (2,2)
9. Cristina Vasiu - Set the Skies on Fire (1,7)
10. Ana Maria Mirică - Spune-mi tu (0,9)
Portugalin finaali
1. Salvador Sobral - Amar pelos dois (5,0)
2. Jorge Benvinda - Gente bestial (4,3)
3. Viva La Diva - Nova glória (3,5)
4. Celina da Piedade - Primavera (3,3)
5. Fernando Daniel - Poema a dois (2,9)
6. Lena D'Agua - Nunca me fui embora (2,1)
7. Deolinda Kinzimba - O que eu vi nos meus sonhos (1,4)
8. Pedro Gonçalves - Don't Walk Away (1,0)
Meow cat, please meow back.
- TomppaJr
- Koordinaattori
- Viestit: 37071
- Liittynyt: 05 Huhti 2010, 11:42
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Liettuan finaali
1. Greta Zazza - Like I Love You (4,9)
2. Paula - Never Let You Go (4,7)
3. Lolita Zero - Get Frighten (3,9)
4. Aistė Pilvelytė - I'm Like a Wolf (2,6)
5. Kotryna Juodzevičiūtė - Love Shadow (1,9)
6. Gabrielius Vagelis - Feel Myself Free (1,0)
7. Fusedmarc - Rain of Revolution (0,9)
Islannin finaali
1. Aron Brink - Hypnotised (4,7)
2. Aron Hannes - Tonight (4,5)
3. Daði Freyr Pétursson - Is This Love? (2,8)
4. Arnar Jónsson & Rakel Pálsdóttir - Again (2,7)
5. Rúnar Eff - Make Your Way Back Home (2,2)
6. Hildur - Bammbaramm (1,6)
7. Svala Björgvinsdóttir - Paper (1,6)
Norjan finaali
1. In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over (4,9)
2. Elin & The Woods - First Step in Faith (Oadjebasvuhtii) (4,5)
3. Ella - Mamma Boy (4,4)
4. Jenny Augusta - I Go Where You Go (4,1)
5. Rune Rudberg Band - Run Run Away (4,1)
6. Ulrikke - Places (3,9)
7. Kristian Valen - You & I (3,6)
8. Ammunition - Wrecking Crew (3,4)
9. Amina Sewali - Mesterverk (3,4)
10. JOWST - Grab the Moment (3,2)
1. Greta Zazza - Like I Love You (4,9)
2. Paula - Never Let You Go (4,7)
3. Lolita Zero - Get Frighten (3,9)
4. Aistė Pilvelytė - I'm Like a Wolf (2,6)
5. Kotryna Juodzevičiūtė - Love Shadow (1,9)
6. Gabrielius Vagelis - Feel Myself Free (1,0)
7. Fusedmarc - Rain of Revolution (0,9)
Islannin finaali
1. Aron Brink - Hypnotised (4,7)
2. Aron Hannes - Tonight (4,5)
3. Daði Freyr Pétursson - Is This Love? (2,8)
4. Arnar Jónsson & Rakel Pálsdóttir - Again (2,7)
5. Rúnar Eff - Make Your Way Back Home (2,2)
6. Hildur - Bammbaramm (1,6)
7. Svala Björgvinsdóttir - Paper (1,6)
Norjan finaali
1. In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over (4,9)
2. Elin & The Woods - First Step in Faith (Oadjebasvuhtii) (4,5)
3. Ella - Mamma Boy (4,4)
4. Jenny Augusta - I Go Where You Go (4,1)
5. Rune Rudberg Band - Run Run Away (4,1)
6. Ulrikke - Places (3,9)
7. Kristian Valen - You & I (3,6)
8. Ammunition - Wrecking Crew (3,4)
9. Amina Sewali - Mesterverk (3,4)
10. JOWST - Grab the Moment (3,2)
Viimeksi muokannut TomppaJr, 12 Maalis 2017, 17:34. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Meow cat, please meow back.
-
- Kanta-asiakas
- Viestit: 5209
- Liittynyt: 17 Heinä 2016, 13:13
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Liettuan finaali
12p - Greta Zazza - Like I Love You
10p - Paula - Let U Go
8p - Kotryna Juodzevičiūtė - Love Shadow
7p - Aisté Pilvelyté - I'm Like a Wolf
6p - Gabrelius Vagelis - Feel Myself Free
5p - Fusedmarc - Rain of Revolution
4p - Lolita Zero - Get Frighten
Islannin finaali
12p - Aron Brink - Hypnotised
10p - Arnar Jónsson & Rakel Pálsdóttir - Again
8p - Aron Hannes - Tonight
7p - Rúnar Eff - Make Your Way Back Home
6p - Hildur - Bammbaramm
5p - Svala Björgvinsdóttir - Paper
4p - Daði Freyr Pétursson - Is This Love?
Norjan finaali
12p - In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over
10p - Jenny Augusta - I Go Where You Go
8p - Ella - Mama's Boy
7p - Elin & The Woods - First Step In Faith (Oadjebasvuhtii)
6p - Ammunition - Wrecking Crew
5p - Ulrikke - Places
4p - JOWST - Grab the Moment
3p - Kristian Valen - You & I
2p - Rune Redberg Band - Run Run Away
1p - Amina Sewali - Mesterverk
12p - Greta Zazza - Like I Love You
10p - Paula - Let U Go
8p - Kotryna Juodzevičiūtė - Love Shadow
7p - Aisté Pilvelyté - I'm Like a Wolf
6p - Gabrelius Vagelis - Feel Myself Free
5p - Fusedmarc - Rain of Revolution
4p - Lolita Zero - Get Frighten
Islannin finaali
12p - Aron Brink - Hypnotised
10p - Arnar Jónsson & Rakel Pálsdóttir - Again
8p - Aron Hannes - Tonight
7p - Rúnar Eff - Make Your Way Back Home
6p - Hildur - Bammbaramm
5p - Svala Björgvinsdóttir - Paper
4p - Daði Freyr Pétursson - Is This Love?
Norjan finaali
12p - In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over
10p - Jenny Augusta - I Go Where You Go
8p - Ella - Mama's Boy
7p - Elin & The Woods - First Step In Faith (Oadjebasvuhtii)
6p - Ammunition - Wrecking Crew
5p - Ulrikke - Places
4p - JOWST - Grab the Moment
3p - Kristian Valen - You & I
2p - Rune Redberg Band - Run Run Away
1p - Amina Sewali - Mesterverk
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Liettuan finaali
12 p Lolita Zero – Get frighten
10 p Greta Zazza – Like I love you
8 p Fusedmarc – Rain of revolution
7 p Paula – Let U go
6 p Aistė Pilvelytė – I'm like a wolf
5 p Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
4 p Gabrielius Vagelis – Feel myself free
Islannin finaali
12 p Aron Hannes – Tonight
10 p Aron Brink – Hypnotised
8 p Arnar & Rakel – Again
7 p Daði Freyr – Is this love?
6 p Hildur – Bammbaramm
5 p Rúnar Eff – Make your way back home
4 p Svala – Paper
Norjan finaali
12 p JOWST – Grab the moment
10 p In Fusion – Nothing ever knocked us over
8 p Jenny Augusta – I go where you go
7 p Ammunition – Wrecking crew
6 p Kristian Valen – You & I
5 p Ulrikke – Places
4 p Rune Rudberg Band – Run run away
3 p Ella – Mama's boy
2 p Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
1 p Amina Sewali – Mesterverk
12 p Lolita Zero – Get frighten
10 p Greta Zazza – Like I love you
8 p Fusedmarc – Rain of revolution
7 p Paula – Let U go
6 p Aistė Pilvelytė – I'm like a wolf
5 p Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
4 p Gabrielius Vagelis – Feel myself free
Islannin finaali
12 p Aron Hannes – Tonight
10 p Aron Brink – Hypnotised
8 p Arnar & Rakel – Again
7 p Daði Freyr – Is this love?
6 p Hildur – Bammbaramm
5 p Rúnar Eff – Make your way back home
4 p Svala – Paper
Norjan finaali
12 p JOWST – Grab the moment
10 p In Fusion – Nothing ever knocked us over
8 p Jenny Augusta – I go where you go
7 p Ammunition – Wrecking crew
6 p Kristian Valen – You & I
5 p Ulrikke – Places
4 p Rune Rudberg Band – Run run away
3 p Ella – Mama's boy
2 p Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
1 p Amina Sewali – Mesterverk
R.I.P. Eurovision
- + Viisut +
- Kanta-asiakas
- Viestit: 5060
- Liittynyt: 15 Maalis 2008, 09:46
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Viron finaali
12 Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
10 Rasmus Rändvee – This love
8 Elina Born – In or out
7 Ariadne – Feel me now
6 Koit Toome & Laura – Verona
5 Kerli – Spirit animal
4 Lenna – Slingshot
3 Daniel Levi – All I need
2 Ivo Linna – Suur loterii
1 Liis Lemsalu – Keep running
12 Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
10 Rasmus Rändvee – This love
8 Elina Born – In or out
7 Ariadne – Feel me now
6 Koit Toome & Laura – Verona
5 Kerli – Spirit animal
4 Lenna – Slingshot
3 Daniel Levi – All I need
2 Ivo Linna – Suur loterii
1 Liis Lemsalu – Keep running
Who's the one that has the right?
Treat us wrong and tell us what is right?
Bringing crowd against the squad
Treat us wrong and tell us what is right?
Bringing crowd against the squad
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Liettuan finaali
12p - Greta Zazza – Like I love you
10p - Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
8p - Lolita Zero – Get frighten
7p - Paula – Let U go
6p - Fusedmarc – Rain of revolution
5p - Gabrielius Vagelis – Feel myself free
4p - Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
Islannin finaali
12p - Aron Hannes – Tonight
10p - Aron Brink – Hypnotised
8p - Svala – Paper
7p - Hildur – Bammbaramm
6p - Daði Freyr – Is this love?
5p - Arnar & Rakel – Again
4p - Rúnar Eff – Make your way back home
Norjan finaali
12p - Ella – Mama's boy
10p - In Fusion – Nothing ever knocked us over
8p - Ammunition – Wrecking crew
7p - Jenny Augusta – I go where you go
6p - Ulrikke – Places
5p - JOWST – Grab the moment
4p - Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
3p - Kristian Valen – You & I
2p - Amina Sewali – Mesterverk
1p - Rune Rudberg Band – Run run away
12p - Greta Zazza – Like I love you
10p - Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
8p - Lolita Zero – Get frighten
7p - Paula – Let U go
6p - Fusedmarc – Rain of revolution
5p - Gabrielius Vagelis – Feel myself free
4p - Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
Islannin finaali
12p - Aron Hannes – Tonight
10p - Aron Brink – Hypnotised
8p - Svala – Paper
7p - Hildur – Bammbaramm
6p - Daði Freyr – Is this love?
5p - Arnar & Rakel – Again
4p - Rúnar Eff – Make your way back home
Norjan finaali
12p - Ella – Mama's boy
10p - In Fusion – Nothing ever knocked us over
8p - Ammunition – Wrecking crew
7p - Jenny Augusta – I go where you go
6p - Ulrikke – Places
5p - JOWST – Grab the moment
4p - Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
3p - Kristian Valen – You & I
2p - Amina Sewali – Mesterverk
1p - Rune Rudberg Band – Run run away
"It Has Always Been Now Or Never.
The Decision Has Got To Be Made"
Melovin - Under The Ladder
The Decision Has Got To Be Made"
Melovin - Under The Ladder
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Norjan finaali
12 Elin & The Woods - First Step in Faith (Oadjebasvuhtii)
10 Ammunition - Wrecking Crew
8 Jenny Augusta - I Go Where You Go
7 In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over
6 Ella - Mamma's Boy
5 Rune Rudberg Band - Run Run Away
4 Ulrikke - Places
3 Amina Sewali - Mesterverk
2 JOWST - Grab the Moment
1 Kristian Valen - You & I
12 Elin & The Woods - First Step in Faith (Oadjebasvuhtii)
10 Ammunition - Wrecking Crew
8 Jenny Augusta - I Go Where You Go
7 In Fusion - Nothing Ever Knocked Us Over
6 Ella - Mamma's Boy
5 Rune Rudberg Band - Run Run Away
4 Ulrikke - Places
3 Amina Sewali - Mesterverk
2 JOWST - Grab the Moment
1 Kristian Valen - You & I
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 3 (dl ma 13.3. klo 20)
Viron finaali
12p - Koit Toome & Laura – Verona
10p - Ariadne – Feel me now
8p - Elina Born – In or out
7p - Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
6p - Kerli – Spirit animal
5p - Ivo Linna – Suur loterii
4p - Lenna – Slingshot
3p - Daniel Levi – All I need
2p - Rasmus Rändvee – This love
1p - Liis Lemsalu – Keep running
Romanian finaali
12p - Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
10p - Maxim – Adu-ți aminte
8p - Xandra – Walk on by
7p - Instinct – Petale
6p - Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
5p - Eduard Santha – Wild child
4p - MIHAI – I won’t surrender
3p - Cristina Vasiu – Set the skies on fire
2p - Ramona Nerra – Save me
1p - Tavi Colen & Emma – We own the night
Portugalin finaali
12p - Pedro Gonçalves – Don't walk away
10p - Salvador Sobral – Amar pelos dois
8p - Celina da Piedade – Primavera
7p - Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
6p - Jorge Benvinda – Gente bestial
5p - Viva La Diva – Nova glória
4p - Fernando Daniel – Poema a dois
3p - Lena d'Água – Nunca me fui embora
12p - Koit Toome & Laura – Verona
10p - Ariadne – Feel me now
8p - Elina Born – In or out
7p - Whogaux & Karl-Kristjan feat. Maian – Have you now
6p - Kerli – Spirit animal
5p - Ivo Linna – Suur loterii
4p - Lenna – Slingshot
3p - Daniel Levi – All I need
2p - Rasmus Rändvee – This love
1p - Liis Lemsalu – Keep running
Romanian finaali
12p - Ilinca & Alex Florea – Yodel it!
10p - Maxim – Adu-ți aminte
8p - Xandra – Walk on by
7p - Instinct – Petale
6p - Ana Maria Mirică – Spune-mi tu
5p - Eduard Santha – Wild child
4p - MIHAI – I won’t surrender
3p - Cristina Vasiu – Set the skies on fire
2p - Ramona Nerra – Save me
1p - Tavi Colen & Emma – We own the night
Portugalin finaali
12p - Pedro Gonçalves – Don't walk away
10p - Salvador Sobral – Amar pelos dois
8p - Celina da Piedade – Primavera
7p - Deolinda Kinzimba – O que eu vi nos meus sonhos
6p - Jorge Benvinda – Gente bestial
5p - Viva La Diva – Nova glória
4p - Fernando Daniel – Poema a dois
3p - Lena d'Água – Nunca me fui embora
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Islannin finaali
12 p. Daði Freyr Pétursson - Is this love?
10 p. Aron Hannes - Tonight
8 p. Rúnar Eff - Make your way back home
7 p. Aron Brink - Hypnotised
6 p. Arnar Jónsson & Rakel Pálsdóttir - Again
5 p. Hildur - Bammbaramm
4 p. Svala Björgvinsdóttir - Paper
Norjan finaali
12 p. Ulrikke - Places
10 p. JOWST - Grab the moment
8 p. Ammunition - Wrecking crew
7 p. Jenny Augusta - I go where you go
6 p. Rune Rudberg Band - Run run away
5 p. Kristian Valen - You & I
4 p. Elin & The Woods - First step in faith (Oadjebasvuhtii)
3 p. Ella - Mama's boy
2 p. Amina Sewali - Mesterverk
1 p. In Fusion - Nothing ever knocked us over
Liettuan finaali
12 p. Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
10 p. Fusedmarc – Rain of revolution
8 p. Paula – Let U go
7 p. Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
6 p. Gabrielius Vagelis – Feel myself free
5 p. Greta Zazza – Like I love you
4 p. Lolita Zero – Get frighten
12 p. Daði Freyr Pétursson - Is this love?
10 p. Aron Hannes - Tonight
8 p. Rúnar Eff - Make your way back home
7 p. Aron Brink - Hypnotised
6 p. Arnar Jónsson & Rakel Pálsdóttir - Again
5 p. Hildur - Bammbaramm
4 p. Svala Björgvinsdóttir - Paper
Norjan finaali
12 p. Ulrikke - Places
10 p. JOWST - Grab the moment
8 p. Ammunition - Wrecking crew
7 p. Jenny Augusta - I go where you go
6 p. Rune Rudberg Band - Run run away
5 p. Kristian Valen - You & I
4 p. Elin & The Woods - First step in faith (Oadjebasvuhtii)
3 p. Ella - Mama's boy
2 p. Amina Sewali - Mesterverk
1 p. In Fusion - Nothing ever knocked us over
Liettuan finaali
12 p. Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
10 p. Fusedmarc – Rain of revolution
8 p. Paula – Let U go
7 p. Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
6 p. Gabrielius Vagelis – Feel myself free
5 p. Greta Zazza – Like I love you
4 p. Lolita Zero – Get frighten
Viimeksi muokannut sziget, 19 Maalis 2017, 17:08. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
If you only see one movie this year, it should be FRANKENHOOKER. - Bill Murray, 1990
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16265
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Re: Scorewizin korvikeäänestykset: kansalliset karsinnat, osa 4 (dl su 19.3. klo 20)
Liettuan finaali
12 Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
10 Greta Zazza – Like I love you
08 Lolita Zero – Get frighten
07 Paula – Let you go
06 Fusedmarc – Rain of revolution
05 Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
04 Gabrielius Vagelis – Feel myself free
Islannin finaali
12 Aron Hannes – Tonight
10 Svala – Paper
08 Aron Brink – Hypnotised
07 Daði Freyr – Is this love?
06 Rúnar Eff – Make your way back home
05 Hildur – Bammbaramm
04 Arnar & Rakel – Again
Norjan finaali
12 Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
10 Kristian Valen – You & I
08 Ulrikke – Places
07 JOWST – Grab the moment
06 Ammunition – Wrecking crew
05 In Fusion – Nothing ever knocked us over
04 Amina Sewali – Mesterverk
03 Ella – Mama's boy
02 Jenny Augusta – I go where you go
01 Rune Rudberg Band – Run run away
12 Aistė Pilvelytė – I’m like a wolf
10 Greta Zazza – Like I love you
08 Lolita Zero – Get frighten
07 Paula – Let you go
06 Fusedmarc – Rain of revolution
05 Kotryna Juodzevičiūtė – Love shadow
04 Gabrielius Vagelis – Feel myself free
Islannin finaali
12 Aron Hannes – Tonight
10 Svala – Paper
08 Aron Brink – Hypnotised
07 Daði Freyr – Is this love?
06 Rúnar Eff – Make your way back home
05 Hildur – Bammbaramm
04 Arnar & Rakel – Again
Norjan finaali
12 Elin & The Woods – First step in faith (Oadjebasvuhtii)
10 Kristian Valen – You & I
08 Ulrikke – Places
07 JOWST – Grab the moment
06 Ammunition – Wrecking crew
05 In Fusion – Nothing ever knocked us over
04 Amina Sewali – Mesterverk
03 Ella – Mama's boy
02 Jenny Augusta – I go where you go
01 Rune Rudberg Band – Run run away
Viimeksi muokannut ESC93, 19 Maalis 2017, 14:58. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: x
Syy: x
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim