Ranska järjesti kahdentoista kappaleen finaalin.
Ohjeet:
- Postaa puntari maaketjuun tai lähetä se minulle yksityisviestillä.
- Pistesijojen (top 6) rankkaaminen riittää.
Osallistujat:
Soa – Seule
Joan – Madame
Saam – Il est où?
Elia – Téléphone
Marius – Les chansons d'amour
Hélène in Paris – Paris mon amour
Joanna – Navigateure
Alvan & Ahez – Fulenn
Julia – Chut
Cyprien Zeni – Ma famille
Pauline Chagne – Nuit Pauline
Elliott – La tempête
Finaaliesitysten soittolista
____________________________________________________________
SERBIA
Serbia järjesti kaksi semifinaalia ja finaalin. Semifinaaleissa kilpaili yhteensä 36 kappaletta, finaalissa 18. Muodostetaan kaksi yhteispuntaria: toinen kaikista kappaleista ja toinen finalisteista.
Ohjeet:
- Kaikki kappaleet sisältävä puntari kelpaa molempiin yhteispuntareihin.
- Pelkät finalistit sisältävä puntari kelpaa finaalin yhteispuntariin.
- Pistesijojen (top 12 kaikista, top 10 finalisteista) rankkaaminen riittää. Jotta puntari kelpaisi kumpaankin yhteistilastoon, sen pitää sisältää myös finalisteja vähintään kymmenen.
- Vajaiden puntarien oheen toivon sanallista selitystä siitä, mikä kappalejoukko on kuunneltu.
- Postaa puntari maaketjuun tai lähetä se minulle yksityisviestillä.
Osallistujat (finalistit lihavoitu):
Sanja Bogosavljević – Priđi mi
VIS Limunada – Pesma ljubavi
Zorja – Zorja
Bojana Mašković – Dama
Boris Subotić – Vrati mi
Ivona – Znam
Bane Lalić and MVP – Tu gde je ljubav ne postoji mrak
Angellina – Origami
Ana Stanić – Ljubav bez dodira
Julija – Brzina
Aca Lukas – Oskar
Konstrakta – In corpore sano
Igor Simić – To nisam ja
Mia – Blanko
Jelena Pajić – Pogledi
Biber – Dve godine i šes' dana
Marija Mikić – Ljubav me inspiriše
Lift – Drama
Srđan Lazić – Tražim te
Julijana Vincan – Istina i laži
Marko Nikolić – Dođi da te volim
Zoe Kida – Bejbi
Orkestar Aleksandra Sofronijevića – Anđele moj
Chegi & Braća Bluz Band – Devojko sa plamenom u očima
Euterpa – Nedostaješ
Dušan Svilar – Samo ne reci da voliš
Ivana Vladović & Jovana Stanimirović – Prijaće ti
Gift – Haos
Zejna Murkić – Nema te
Sara Jo – Muškarčina
Marija Mirković – Požuri, požuri
Rocher Etno Band – Hajde sad nek' svak' peva
Vasco – Znaš li
Tijana Dapčević – Ljubi, ljubi doveka
Gramophonedzie – Počinjem da ludim
Naiva – Skidam
Ensimmäisen semifinaalin kilpailuesitysten soittolista
Toisen semifinaalin kilpailuesitysten soittolista
Finaaliesitysten soittolista