Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
- TomppaJr
- Koordinaattori
- Viestit: 37226
- Liittynyt: 05 Huhti 2010, 11:42
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Itse teen aina niin, että kun huomaan Scorewiz-topiciin tulleen uusia viestejä, niin en lue niitä lainkaan puhelimella. Täten ne sitten jäävät häiritsevästi lukemattomaksi ja bongaan ne helpommin Kuppilasta, kun vihdoin pääsen koneelle.
And when I cry I cry for both of us.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (2. semi dl to 4.5. klo 19)
Toinen semifinaali
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
ITÄVALTA: Nathan Trent – Running on air
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
ROMANIA: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
ALANKOMAAT: OG3NE – Lights and shadows
UNKARI: Joci Pápai – Origo
TANSKA: Anja – Where I am
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
KROATIA: Jacques Houdek – My friend
NORJA: JOWST – Grab the moment
SVEITSI: Timebelle – Apollo
VALKO-VENÄJÄ: Naviband – Story of my life
BULGARIA: Kristian Kostov – Beautiful mess
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
ISRAEL: IMRI – I feel alive
Äänestys päättyy to 4.5. klo 19.
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
ITÄVALTA: Nathan Trent – Running on air
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
ROMANIA: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
ALANKOMAAT: OG3NE – Lights and shadows
UNKARI: Joci Pápai – Origo
TANSKA: Anja – Where I am
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
KROATIA: Jacques Houdek – My friend
NORJA: JOWST – Grab the moment
SVEITSI: Timebelle – Apollo
VALKO-VENÄJÄ: Naviband – Story of my life
BULGARIA: Kristian Kostov – Beautiful mess
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
ISRAEL: IMRI – I feel alive
Äänestys päättyy to 4.5. klo 19.
Viimeksi muokannut Timoteus, 04 Touko 2017, 19:00. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (B-finaali dl pe 5.5. klo 20)
Kiitos 31 äänestäjälle.
__________________________________________________
Toinen semifinaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
__________________________________________________
Jos haluat tietää vain jatkoonmenijät ilman sijoituksia ja pisteitä, löydät ne alta maalaamalla tekstin.
A-finaaliin (sijat 1–26): Bulgaria, Irlanti, Israel, Itävalta, Makedonia, Norja, Romania, Unkari, Valko-Venäjä, Viro
B-finaaliin (sijat 27–42): Alankomaat, Kroatia, Liettua, Malta, San Marino, Serbia, Sveitsi, Tanska
__________________________________________________
Jatkamme heti B-finaaliin.
B-finaali (sijat 27–42)
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Osallistujaluettelo löytyy alapuolelta. Sen saa esiin maalaamalla tekstin.
GEORGIA: Tamara Gachechiladze – Keep the faith
ALBANIA: Lindita – World
MONTENEGRO: Slavko Kalezić – Space
KREIKKA: Demy – This is love
ISLANTI: Svala – Paper
TŠEKKI: Martina Bárta – My turn
KYPROS: Hovig – Gravity
SLOVENIA: Omar Naber – On my way
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
ALANKOMAAT: OG3NE – Lights and shadows
TANSKA: Anja – Where I am
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
KROATIA: Jacques Houdek – My friend
SVEITSI: Timebelle – Apollo
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
Äänestys päättyy pe 5.5. klo 20.
__________________________________________________
Toinen semifinaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
__________________________________________________
Jos haluat tietää vain jatkoonmenijät ilman sijoituksia ja pisteitä, löydät ne alta maalaamalla tekstin.
A-finaaliin (sijat 1–26): Bulgaria, Irlanti, Israel, Itävalta, Makedonia, Norja, Romania, Unkari, Valko-Venäjä, Viro
B-finaaliin (sijat 27–42): Alankomaat, Kroatia, Liettua, Malta, San Marino, Serbia, Sveitsi, Tanska
__________________________________________________
Jatkamme heti B-finaaliin.
B-finaali (sijat 27–42)
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Osallistujaluettelo löytyy alapuolelta. Sen saa esiin maalaamalla tekstin.
GEORGIA: Tamara Gachechiladze – Keep the faith
ALBANIA: Lindita – World
MONTENEGRO: Slavko Kalezić – Space
KREIKKA: Demy – This is love
ISLANTI: Svala – Paper
TŠEKKI: Martina Bárta – My turn
KYPROS: Hovig – Gravity
SLOVENIA: Omar Naber – On my way
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
ALANKOMAAT: OG3NE – Lights and shadows
TANSKA: Anja – Where I am
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
KROATIA: Jacques Houdek – My friend
SVEITSI: Timebelle – Apollo
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
Äänestys päättyy pe 5.5. klo 20.
Viimeksi muokannut Timoteus, 05 Touko 2017, 20:00. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (B-finaali dl pe 5.5. klo 20)
Ohoh, Liettua päihitti Sveitsin!
Rise, angel, shine, love!
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Kiitos 26 äänestäjälle.
__________________________________________________
B-finaali (sijat 27–42)
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
__________________________________________________
A-finaalin äänestys avataan, kunhan Ison-Britannian, Ranskan ja Saksan harjoitusmaistiaiset saadaan viralliselle YouTube-kanavalle.
__________________________________________________
B-finaali (sijat 27–42)
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
__________________________________________________
A-finaalin äänestys avataan, kunhan Ison-Britannian, Ranskan ja Saksan harjoitusmaistiaiset saadaan viralliselle YouTube-kanavalle.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (A-finaali dl la 6.5. klo 22)
No niin.
A-finaali (sijat 1–26)
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Osallistujaluettelo löytyy alapuolelta. Sen saa esiin maalaamalla tekstin.
ARMENIA: Artsvik – Fly with me
AUSTRALIA: Isaiah – Don't come easy
AZERBAIDŽAN: DiHaj – Skeletons
BELGIA: Blanche – City lights
BULGARIA: Kristian Kostov – Beautiful mess
ESPANJA: Manel Navarro – Do it for your lover
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
ISO-BRITANNIA: Lucie Jones – Never give up on you
ISRAEL: IMRI – I feel alive
ITALIA: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
ITÄVALTA: Nathan Trent – Running on air
LATVIA: Triana Park – Line
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MOLDOVA: Sunstroke Project – Hey mamma
NORJA: JOWST – Grab the moment
PORTUGALI: Salvador Sobral – Amar pelos dois
PUOLA: Kasia Moś – Flashlight
RANSKA: Alma – Requiem
ROMANIA: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
RUOTSI: Robin Bengtsson – I can't go on
SAKSA: Levina – Perfect life
SUOMI: Norma John – Blackbird
UKRAINA: O.Torvald – Time
UNKARI: Joci Pápai – Origo
VALKO-VENÄJÄ: Naviband – Story of my life
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
Äänestys päättyy la 6.5. klo 22.
A-finaali (sijat 1–26)
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Osallistujaluettelo löytyy alapuolelta. Sen saa esiin maalaamalla tekstin.
ARMENIA: Artsvik – Fly with me
AUSTRALIA: Isaiah – Don't come easy
AZERBAIDŽAN: DiHaj – Skeletons
BELGIA: Blanche – City lights
BULGARIA: Kristian Kostov – Beautiful mess
ESPANJA: Manel Navarro – Do it for your lover
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
ISO-BRITANNIA: Lucie Jones – Never give up on you
ISRAEL: IMRI – I feel alive
ITALIA: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
ITÄVALTA: Nathan Trent – Running on air
LATVIA: Triana Park – Line
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MOLDOVA: Sunstroke Project – Hey mamma
NORJA: JOWST – Grab the moment
PORTUGALI: Salvador Sobral – Amar pelos dois
PUOLA: Kasia Moś – Flashlight
RANSKA: Alma – Requiem
ROMANIA: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
RUOTSI: Robin Bengtsson – I can't go on
SAKSA: Levina – Perfect life
SUOMI: Norma John – Blackbird
UKRAINA: O.Torvald – Time
UNKARI: Joci Pápai – Origo
VALKO-VENÄJÄ: Naviband – Story of my life
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
Äänestys päättyy la 6.5. klo 22.
Viimeksi muokannut Timoteus, 06 Touko 2017, 22:02. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Kiitos 31 äänestäjälle.
__________________________________________________
A-finaali (sijat 1–26)
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
__________________________________________________
Viisupuntarin viimeisen yhteistilaston deadline on tiistaiaamuna klo 6. Jos puntari ei siis ole ihan ajan tasalla, vielä ehtii päivittää.
Viisuviikolla jokaisesta show'sta järjestetään Scorewiz-äänestys. Äänestykset avataan, kun kaikki illan viisut on esitetty. Äänestykset päättyvät seuraavana iltana klo 22. Torstaina avataan kakkossemin lisäksi karsiutujien äänestys ("B-finaali").
Kannattaa kurkata myös pelialueelle, jossa on veikkauskilpailuja auki.
__________________________________________________
A-finaali (sijat 1–26)
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
__________________________________________________
Viisupuntarin viimeisen yhteistilaston deadline on tiistaiaamuna klo 6. Jos puntari ei siis ole ihan ajan tasalla, vielä ehtii päivittää.
Viisuviikolla jokaisesta show'sta järjestetään Scorewiz-äänestys. Äänestykset avataan, kun kaikki illan viisut on esitetty. Äänestykset päättyvät seuraavana iltana klo 22. Torstaina avataan kakkossemin lisäksi karsiutujien äänestys ("B-finaali").
Kannattaa kurkata myös pelialueelle, jossa on veikkauskilpailuja auki.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Ja TAAS unohdin äänestää! Jotenkin ajattelin, että tämä päättyy vasta huomenna...
Tarkemmin sanottuna se "jotenkin" lienee se, että ajattelin, että automaattifinalistitikin olisivat kakkosharkkansa suorittaneet ennen äänestyksen loppua.
Tarkemmin sanottuna se "jotenkin" lienee se, että ajattelin, että automaattifinalistitikin olisivat kakkosharkkansa suorittaneet ennen äänestyksen loppua.
Rise, angel, shine, love!
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (1. semi dl ke 10.5. klo 22)
Ekan semin esitykset nähty ja kuultu.
Ensimmäinen semifinaali
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
RUOTSI: Robin Bengtsson – I can't go on
GEORGIA: Tamara Gachechiladze – Keep the faith
AUSTRALIA: Isaiah – Don't come easy
ALBANIA: Lindita – World
BELGIA: Blanche – City lights
MONTENEGRO: Slavko Kalezić – Space
SUOMI: Norma John – Blackbird
AZERBAIDŽAN: DiHaj – Skeletons
PORTUGALI: Salvador Sobral – Amar pelos dois
KREIKKA: Demy – This is love
PUOLA: Kasia Moś – Flashlight
MOLDOVA: Sunstroke Project – Hey mamma
ISLANTI: Svala – Paper
TŠEKKI: Martina Bárta – My turn
KYPROS: Hovig – Gravity
ARMENIA: Artsvik – Fly with me
SLOVENIA: Omar Naber – On my way
LATVIA: Triana Park – Line
Äänestys päättyy ke 10.5. klo 22.
Ensimmäinen semifinaali
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
RUOTSI: Robin Bengtsson – I can't go on
GEORGIA: Tamara Gachechiladze – Keep the faith
AUSTRALIA: Isaiah – Don't come easy
ALBANIA: Lindita – World
BELGIA: Blanche – City lights
MONTENEGRO: Slavko Kalezić – Space
SUOMI: Norma John – Blackbird
AZERBAIDŽAN: DiHaj – Skeletons
PORTUGALI: Salvador Sobral – Amar pelos dois
KREIKKA: Demy – This is love
PUOLA: Kasia Moś – Flashlight
MOLDOVA: Sunstroke Project – Hey mamma
ISLANTI: Svala – Paper
TŠEKKI: Martina Bárta – My turn
KYPROS: Hovig – Gravity
ARMENIA: Artsvik – Fly with me
SLOVENIA: Omar Naber – On my way
LATVIA: Triana Park – Line
Äänestys päättyy ke 10.5. klo 22.
Viimeksi muokannut Timoteus, 10 Touko 2017, 22:31. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (1. semi dl ke 10.5. klo 22)
Valitsen äänestäessäni aina suosikkini maan valikosta. Ensimmäistä kertaa pitkään aikaan saan käyttää Suomen lippua. Kyllä, Suomi oli semifinaalin ykkönen täälläkin päässä.
Got a fire and a country heart
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (1. semi dl ke 10.5. klo 22)
^ Itse valitsen aina vähän randomisti maan johon satun kulloisellakin hetkellä tuntemaan sielunyhteyttä Mutta nyt valitsin minäkin Suomen.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (1. semi dl ke 10.5. klo 22)
Äänestin nyt ihan vain sillä perusteella, minkä verran haluan katsoa maan livevetoa uudelleen. Näissä ei ollut kymmentä kappaletta, joita haluaisin katsoa siksi että olivat niin hyviä. Niinpä piti valita myös huumoriaspektin perusteella muutama tapaus
Rise, angel, shine, love!
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Kiitos 40 äänestäjälle.
Ensimmäinen semifinaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-1-semi
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-1-semi
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-1-semi
Ensimmäinen semifinaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-1-semi
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-1-semi
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-1-semi
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (2. semi dl pe 12.5. klo 22)
Toinen semifinaali
Äänestyslinkki: äänestykset päättyneet
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
ITÄVALTA: Nathan Trent – Running on air
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
ROMANIA: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
ALANKOMAAT: OG3NE – Lights and shadows
UNKARI: Joci Pápai – Origo
TANSKA: Anja – Where I am
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
KROATIA: Jacques Houdek – My friend
NORJA: JOWST – Grab the moment
SVEITSI: Timebelle – Apollo
VALKO-VENÄJÄ: Naviband – Story of my life
BULGARIA: Kristian Kostov – Beautiful mess
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
ISRAEL: IMRI – I feel alive
Äänestys päättyy pe 12.5. klo 22.
__________
B-finaali (karsiutujat)
Äänestyslinkki: äänestykset päättyneet
GEORGIA: Tamara Gachechiladze – Keep the faith
ALBANIA: Lindita – World
MONTENEGRO: Slavko Kalezić – Space
SUOMI: Norma John – Blackbird
ISLANTI: Svala – Paper
TŠEKKI: Martina Bárta – My turn
SLOVENIA: Omar Naber – On my way
LATVIA: Triana Park – Line
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
SVEITSI: Timebelle – Apollo
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
Äänestys päättyy pe 12.5. klo 22.
Äänestyslinkki: äänestykset päättyneet
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
ITÄVALTA: Nathan Trent – Running on air
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
ROMANIA: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
ALANKOMAAT: OG3NE – Lights and shadows
UNKARI: Joci Pápai – Origo
TANSKA: Anja – Where I am
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
KROATIA: Jacques Houdek – My friend
NORJA: JOWST – Grab the moment
SVEITSI: Timebelle – Apollo
VALKO-VENÄJÄ: Naviband – Story of my life
BULGARIA: Kristian Kostov – Beautiful mess
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
ISRAEL: IMRI – I feel alive
Äänestys päättyy pe 12.5. klo 22.
__________
B-finaali (karsiutujat)
Äänestyslinkki: äänestykset päättyneet
GEORGIA: Tamara Gachechiladze – Keep the faith
ALBANIA: Lindita – World
MONTENEGRO: Slavko Kalezić – Space
SUOMI: Norma John – Blackbird
ISLANTI: Svala – Paper
TŠEKKI: Martina Bárta – My turn
SLOVENIA: Omar Naber – On my way
LATVIA: Triana Park – Line
SERBIA: Tijana Bogićević – In too deep
MAKEDONIA: Jana Burčeska – Dance alone
MALTA: Claudia Faniello – Breathlessly
IRLANTI: Brendan Murray – Dying to try
SAN MARINO: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
SVEITSI: Timebelle – Apollo
LIETTUA: Fusedmarc – Rain of revolution
VIRO: Koit Toome & Laura – Verona
Äänestys päättyy pe 12.5. klo 22.
Viimeksi muokannut Timoteus, 12 Touko 2017, 22:03. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
Syy: äänestykset päättyneet
Syy: äänestykset päättyneet
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (2. semi ja B-finaali dl pe 12.5. klo 22)
Myös B-finaalin äänestys on avattu. Lisäsin äänestyslinkin ja ehdokasluettelon edelliseen viestiin.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Kakkossemiin saatiin 36 äänestäjää ja B-finaaliin 26. Kiitos äänestäjille.
__________________________________________________
Toinen semifinaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
__________________________________________________
B-finaali (karsiutujat)
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
__________________________________________________
Finaalin äänestys avataan viimeisen finaaliesityksen jälkeen. Äänestysaikaa on maanantaiaamuun asti. Finaalia odotellessa kannattaa käydä veikkaamassa finaalin tuloksia.
__________________________________________________
Toinen semifinaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... ari-2-semi
__________________________________________________
B-finaali (karsiutujat)
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -b-finaali
__________________________________________________
Finaalin äänestys avataan viimeisen finaaliesityksen jälkeen. Äänestysaikaa on maanantaiaamuun asti. Finaalia odotellessa kannattaa käydä veikkaamassa finaalin tuloksia.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet (A-finaali dl ma 15.5. klo 8)
A-finaali
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Israel: IMRI – I feel alive
Puola: Kasia Moś – Flashlight
Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
Armenia: Artsvik – Fly with me
Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
Moldova: Sunstroke Project – Hey mamma
Unkari: Joci Pápai – Origo
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Tanska: Anja – Where I am
Portugali: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Azerbaidžan: DiHaj – Skeletons
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Australia: Isaiah – Don't come easy
Kreikka: Demy – This is love
Espanja: Manel Navarro – Do it for your lover
Norja: JOWST – Grab the moment
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Kypros: Hovig – Gravity
Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: O.Torvald – Time
Belgia: Blanche – City lights
Ruotsi: Robin Bengtsson – I can't go on
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Ranska: Alma – Requiem
Äänestys päättyy ma 15.5. klo 8.
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Israel: IMRI – I feel alive
Puola: Kasia Moś – Flashlight
Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
Itävalta: Nathan Trent – Running on air
Armenia: Artsvik – Fly with me
Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
Moldova: Sunstroke Project – Hey mamma
Unkari: Joci Pápai – Origo
Italia: Francesco Gabbani – Occidentali's karma
Tanska: Anja – Where I am
Portugali: Salvador Sobral – Amar pelos dois
Azerbaidžan: DiHaj – Skeletons
Kroatia: Jacques Houdek – My friend
Australia: Isaiah – Don't come easy
Kreikka: Demy – This is love
Espanja: Manel Navarro – Do it for your lover
Norja: JOWST – Grab the moment
Iso-Britannia: Lucie Jones – Never give up on you
Kypros: Hovig – Gravity
Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
Saksa: Levina – Perfect life
Ukraina: O.Torvald – Time
Belgia: Blanche – City lights
Ruotsi: Robin Bengtsson – I can't go on
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Ranska: Alma – Requiem
Äänestys päättyy ma 15.5. klo 8.
Viimeksi muokannut Timoteus, 15 Touko 2017, 08:03. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Kiitos 33 äänestäjälle.
A-finaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
A-finaali
Ääntenlasku: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Tulosluettelo: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Pistetaulukko: http://tummiweb.com/scorewiz/scoreboard ... -a-finaali
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Voi kun Suomen raatipisteet olisi annettu kuppilan Scorewizin perusteella . Meillä on paljon parempi maku kuin Suomen raadilla
Rise, angel, shine, love!
Re: Scorewiz-äänestykset: edustuskappaleet
Hah, olin antanut eniten pisteitä keränneelle 12 pistettä, mutta seuraaville viidelle viisulle en pisteen pistettä.
R.I.P. Eurovision