Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
1. semifinaali: http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/viisu ... 11666.html
Finaali: http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/viisu ... 11664.html
1. Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
2. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
3. Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
4. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
5. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
6. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
7. Unkari: Joci Pápai – Origo
8. Tanska: Anja – Where I am
9. Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
10. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
11. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
12. Norja: JOWST – Grab the moment
13. Sveitsi: Timebelle – Apollo
14. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
15. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
16. Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
17. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
18. Israel: IMRI – I feel alive
Finaali: http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/viisu ... 11664.html
1. Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
2. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
3. Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
4. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
5. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
6. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
7. Unkari: Joci Pápai – Origo
8. Tanska: Anja – Where I am
9. Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
10. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
11. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
12. Norja: JOWST – Grab the moment
13. Sveitsi: Timebelle – Apollo
14. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
15. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
16. Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
17. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
18. Israel: IMRI – I feel alive
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
Kiovan kisojen läpikäynti jatkuu samalla porukalla Samiasd, TomppaJr, Mattokauppias ja akuankka13.
Sija - Maa - Artisti - Kappale - SAM - TJR - MAT - AKU - yht.
1. Norja - JOWST - Grab the Moment 12 10 7 8⠀37
2. Bulgaria - Kristian Kostov - Beautiful Mess 4 12 10 7⠀33
3. Unkari - Joci Pápai - Origo 0 6 12 10⠀28
4. Sveitsi - Timebelle - Apollo 8 5 8 0⠀21
5. Viro - Koit Toome & Laura - Verona 7 8 2 0⠀17
6. Irlanti - Brendan Murray - Dying to Try 1 7 6 2⠀16
7. Liettua - Fusedmarc - Rain of Revolution 0 0 0 12⠀12
8. Tanska - Anja - Where I Am 6 0 4 1⠀11
9. Makedonia - Jana Burčeska - Dance Alone 3 3 0 4⠀10
10. Itävalta - Nathan Trent - Running on Air 10 0 0 0⠀10
11. San Marino - Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night 0 4 0 5⠀9
12. Valko-Venäjä - Naviband - Story of My Life 0 2 0 6⠀8
13. Serbia - Tijana Bogićević - In Too Deep 2 0 3 3⠀8
14. Romania - Ilinca ft. Alex Florea - Yodel It! 0 1 5 0⠀6
15. Israel - IMRI - I Feel Alive 5 0 0 0⠀5
16. Alankomaat - OG3NE - Lights and Shadows 0 0 1 0⠀1
17. Malta - Claudia Faniello - Breathlessly 0 0 0 0⠀0
17. Kroatia - Jacques Houdek - My Friend 0 0 0 0⠀0
Sija - Maa - Artisti - Kappale - SAM - TJR - MAT - AKU - yht.
1. Norja - JOWST - Grab the Moment 12 10 7 8⠀37
2. Bulgaria - Kristian Kostov - Beautiful Mess 4 12 10 7⠀33
3. Unkari - Joci Pápai - Origo 0 6 12 10⠀28
4. Sveitsi - Timebelle - Apollo 8 5 8 0⠀21
5. Viro - Koit Toome & Laura - Verona 7 8 2 0⠀17
6. Irlanti - Brendan Murray - Dying to Try 1 7 6 2⠀16
7. Liettua - Fusedmarc - Rain of Revolution 0 0 0 12⠀12
8. Tanska - Anja - Where I Am 6 0 4 1⠀11
9. Makedonia - Jana Burčeska - Dance Alone 3 3 0 4⠀10
10. Itävalta - Nathan Trent - Running on Air 10 0 0 0⠀10
11. San Marino - Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night 0 4 0 5⠀9
12. Valko-Venäjä - Naviband - Story of My Life 0 2 0 6⠀8
13. Serbia - Tijana Bogićević - In Too Deep 2 0 3 3⠀8
14. Romania - Ilinca ft. Alex Florea - Yodel It! 0 1 5 0⠀6
15. Israel - IMRI - I Feel Alive 5 0 0 0⠀5
16. Alankomaat - OG3NE - Lights and Shadows 0 0 1 0⠀1
17. Malta - Claudia Faniello - Breathlessly 0 0 0 0⠀0
17. Kroatia - Jacques Houdek - My Friend 0 0 0 0⠀0
I will take the fight, I will stay up all night
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
2017, 2. semifinaali - Kiova, Ukraina
1. JOWST - Grab the Moment
2. Nathan Trent - Running on Air
3. Timebelle - Apollo
4. Koit Toome & Laura - Verona
5. Anja - Where I Am
6. IMRI - I Feel Alive
7. Kristian Kostov - Beautiful Mess
8. Jana Burčeska - Dance Alone
9. Tijana Bogićević - In Too Deep
10. Brendan Murray - Dying to Try
11. Joci Pápai - Origo
12. Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night
13. OG3NE - Lights and Shadows
14. Ilinca ft. Alex Florea - Yodel It!
15. Naviband - Story of My Life
16. Fusedmarc - Rain of Revolution
17. Claudia Faniello - Breathlessly
18. Jacques Houdek - My Friend
1. JOWST - Grab the Moment
2. Nathan Trent - Running on Air
3. Timebelle - Apollo
4. Koit Toome & Laura - Verona
5. Anja - Where I Am
6. IMRI - I Feel Alive
7. Kristian Kostov - Beautiful Mess
8. Jana Burčeska - Dance Alone
9. Tijana Bogićević - In Too Deep
10. Brendan Murray - Dying to Try
11. Joci Pápai - Origo
12. Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night
13. OG3NE - Lights and Shadows
14. Ilinca ft. Alex Florea - Yodel It!
15. Naviband - Story of My Life
16. Fusedmarc - Rain of Revolution
17. Claudia Faniello - Breathlessly
18. Jacques Houdek - My Friend
I will take the fight, I will stay up all night
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
- TomppaJr
- Koordinaattori
- Viestit: 37010
- Liittynyt: 05 Huhti 2010, 11:42
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
(4,1-5,0)
1. Kristian Kostov - Beautiful Mess (4,9)
2. JOWST - Grab the Moment (4,8)
3. Koit Toome & Laura - Verona (4,6)
4. Brendan Murray - Dying to Try (4,4)
5. Joci Pápai - Origo (4,2)
(3,1-4,0)
6. Timebelle - Apollo (3,9)
7. Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night (3,9)
8. Jana Burčeska - Dance Alone (3,7)
9. Naviband - Story of My Life (3,7)
10. Ilinca ft. Alex Florea - Yodel It! (3,5)
11. Anja - Where I Am (3,3)
(2,1-3,0)
12. Jacques Houdek - My Friend (3,0)
13. Fusedmarc - Rain of Revolution (2,9)
14. Tijana Bogićević - In Too Deep (2,9)
15. IMRI - I Feel Alive (2,3)
16. Nathan Trent - Running on Air (2,3)
(1,1-2,0)
17. O'G3NE - Lights and Shadows (1,6)
(0,0-1,0)
18. Claudia Faniello - Breathlessly (1,0)
Meow cat, please meow back.
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
*****
1. Joci Pápai – Origo
2. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
3. Israel: IMRI – I feel alive
4. Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
****
5. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
6. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
7. Tanska: Anja – Where I am
8. Norja: JOWST – Grab the moment
9. Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
10. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
11. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
12. Sveitsi: Timebelle – Apollo
13. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
***
14. Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
15. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
16. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
**
17. Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
18. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
1. Joci Pápai – Origo
2. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
3. Israel: IMRI – I feel alive
4. Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
****
5. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
6. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
7. Tanska: Anja – Where I am
8. Norja: JOWST – Grab the moment
9. Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
10. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
11. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
12. Sveitsi: Timebelle – Apollo
13. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
***
14. Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
15. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
16. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
**
17. Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
18. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
"It Has Always Been Now Or Never.
The Decision Has Got To Be Made"
Melovin - Under The Ladder
The Decision Has Got To Be Made"
Melovin - Under The Ladder
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
01. Claudia Faniello - Breathlessly (5,0)
02. Koit Toome & Laura - Verona (5,0)
03. Timebelle - Apollo (4,9)
04. O'G3NE - Lights and Shadows (4,8)
05. Brendan Murray - Dying to Try (4,7)
06. Kristian Kostov - Beautiful Mess (4,6)
07. Ilinca ft. Alex Florea - Yodel It! (4,6)
08. Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night (4,5)
09. Anja - Where I Am (4,5)
10. Joci Pápai - Origo (4,3)
11. IMRI - I Feel Alive (4,2)
12. Jana Burčeska - Dance Alone (4,0)
13. JOWST - Grab the Moment (3,8)
14. Naviband - Story of My Life (3,4)
15. Jacques Houdek - My Friend (3,2)
-
16. Tijana Bogićević - In Too Deep (2,0)
17. Nathan Trent - Running on Air (1,0)
18. Fusedmarc - Rain of Revolution (0,4)
"I'm gonna stand here like a unicorn
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
01. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
02. Unkari: Joci Pápai – Origo
03. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
04. Viro: Koit Toome & Laura - Verona
05. Tanska: Anja – Where I am
06. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
07. Makedonia: Jana Burčeska - Dance alone
08. Irlanti - Brendan Murray - Dying to try
09. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
10. Liettua: Fusedmarc - Rain of revolution
11. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
12. Israel: IMRI – I feel alive
13. Serbia: Tijana Bogićević - In too deep
14. Malta: Claudia Faniello - Breathlessly
15. Norja: JOWST – Grab the moment
16. Sveitsi: Timebelle - Apollo
17. San Marino: Valentina Monetta & Jimmy Wilson - Spirit of the night
18. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
Mu!
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
01. Bulgaria Kristian Kostov - Beautiful Mess (4,9)
02. Norja JOWST - Grab the Moment (4,7)
03. Unkari Joci Pápai - Origo (4,6)
04. Irlanti Brendan Murray - Dying to Try (4,5)
05. Romania Ilinca & Alex Florea - Yodel It! (4,4)
06. Itävalta Nathan Trent - Running on Air (4,2)
07. Viro Koit Toome & Laura - Verona (4,2)
08. EJT Makedonia Jana Burčeska - Dance Alone (4,1)
09. Serbia Tijana Bogićević - In Too Deep (4,0)
10. Liettua Fusedmarc - Rain of Revolution (3,8)
11. Tanska Anja Nissen - Where I Am (3,5)
12. Kroatia Jacques Houdek - My Friend (3,4)
13. Valko-Venäjä Naviband - Story of My Life (3,3)
14. Sveitsi Timebelle - Apollo (3,1)
15. Alankomaat OG3NE - Lights and Shadows (3,0)
16. Israel IMRI - I Feel Alive (2,9)
17. San Marino Valentina Monetta & Jimmie Wilson - Spirit of the Night (2,4)
18. Malta Claudia Faniello - Breathlessly (0,6)
Žvižej fucked up the solo
-
- Kanta-asiakas
- Viestit: 3458
- Liittynyt: 29 Loka 2018, 15:24
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
01- Kristian Kostov- Beautiful Mess (5,0)
02- JOWST- Grab the Moment (4,4)
03- Joci Pápai- Origo (4,3)
04- Ilianca & Alex Forcea- Yodel It! (4,3)
05- Nathan Trent- Running on Air (4,2)
06- Koit Toome & Laura- Verona (4,1)
07- Naviband- Story of My Life (4,1)
08- Timebelle- Apollo (4,0)
09- IMRI- I Feel Alive (3,8)
10- OG3NE- Lights and Shadows (3,7)
11- Jana Burceska- Dance Alone (3,1)
12- Tijana Bogicevic- In Too Deep (3,1)
13- Anja Nissen- Where I Am (3,0)
14- Jacques Houdek- My Friend (2,8)
15- Brendan Murray- Drying to Try (2,1)
16- Claudia Faniello- Brethlessy (1,8)
17- Valentina Monetta & Jimmie Wilson- Spirit of the Night (1,7)
18- Fusedmarc- Rain of Revolution (0,4)
Viimeksi muokannut Viisuilija_110, 10 Huhti 2019, 17:05. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Fuck the EBU
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
1. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
2. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
3. Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
4. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
5. Tanska: Anja – Where I am
6. Unkari: Joci Pápai – Origo
7. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
8. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
9. Sveitsi: Timebelle – Apollo
10. Norja: JOWST – Grab the moment
11. Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
12. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
13. Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
14. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
15. Israel: IMRI – I feel alive
16. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
17. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
18. Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
2. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
3. Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
4. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
5. Tanska: Anja – Where I am
6. Unkari: Joci Pápai – Origo
7. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
8. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
9. Sveitsi: Timebelle – Apollo
10. Norja: JOWST – Grab the moment
11. Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
12. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
13. Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
14. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
15. Israel: IMRI – I feel alive
16. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
17. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
18. Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
We're like fire and gasoline
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
Multa jäi keväällä vallan nämä aiemman vuoden kisat katsomatta uudelleen ja siinä sivussa fiilispohjalta arvostelematta. Katsoin nyt live-esitykset pelkästään YouTubesta ja sain tämmösen fiilispohjaisen listauksen.
1. Valko-Venäjä: Naviband – Story of My Life
2. Norja: JOWST – Grab the Moment
3. Kroatia: Jacques Houdek – My Friend
4. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the Night
5. Romania: Ilinca feat. Alex Florea – Yodel It!
6. Serbia: Tijana Bogićević – In Too Deep
7. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful Mess
8. Israel: IMRI – I Feel Alive
9. Unkari: Joci Pápai – Origo
10. Liettua: Fusedmarc – Rain of Revolution
11. Tanska: Anja – Where I Am
12. Alankomaat: OG3NE – Lights and Shadows
13. Irlanti: Brendan Murray – Dying to Try
14. EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance Alone
15. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
16. Sveitsi: Timebelle – Apollo
17. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
18. Itävalta: Nathan Trent – Running on Air
1. Valko-Venäjä: Naviband – Story of My Life
2. Norja: JOWST – Grab the Moment
3. Kroatia: Jacques Houdek – My Friend
4. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the Night
5. Romania: Ilinca feat. Alex Florea – Yodel It!
6. Serbia: Tijana Bogićević – In Too Deep
7. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful Mess
8. Israel: IMRI – I Feel Alive
9. Unkari: Joci Pápai – Origo
10. Liettua: Fusedmarc – Rain of Revolution
11. Tanska: Anja – Where I Am
12. Alankomaat: OG3NE – Lights and Shadows
13. Irlanti: Brendan Murray – Dying to Try
14. EJT Makedonia: Jana Burčeska – Dance Alone
15. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
16. Sveitsi: Timebelle – Apollo
17. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
18. Itävalta: Nathan Trent – Running on Air
R.I.P. Eurovision
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
Toinen semifinaali oli edeltäjäänsä kivempi. Täällä oli enemmän suosikkeja.
Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
OG3NE – Lights and shadows
Jacques Houdek – My friend
4. Anja – Where I am
5. Koit Toome & Laura – Verona
6. Jana Burčeska – Dance alone
7. Timebelle – Apollo
8. Tijana Bogićević – In too deep
9. IMRI – I feel alive
10. Brendan Murray – Dying to try
11. JOWST – Grab the moment
12. Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
13. Kristian Kostov – Beautiful mess
14. Claudia Faniello – Breathlessly
15. Naviband – Story of my life
16. Fusedmarc – Rain of revolution
17. Joci Pápai – Origo
18. Nathan Trent – Running on air
Olisin päästänyt finaaliin:
En olisi päästänyt finaaliin:
Toisin kuin ensimmäisessä semifinaalissa niin omiin jatkoonmenijöihini joukkoon mahtui kaikki kivat.
Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
OG3NE – Lights and shadows
Jacques Houdek – My friend
4. Anja – Where I am
5. Koit Toome & Laura – Verona
6. Jana Burčeska – Dance alone
7. Timebelle – Apollo
8. Tijana Bogićević – In too deep
9. IMRI – I feel alive
10. Brendan Murray – Dying to try
11. JOWST – Grab the moment
12. Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
13. Kristian Kostov – Beautiful mess
14. Claudia Faniello – Breathlessly
15. Naviband – Story of my life
16. Fusedmarc – Rain of revolution
17. Joci Pápai – Origo
18. Nathan Trent – Running on air
Olisin päästänyt finaaliin:
En olisi päästänyt finaaliin:
Toisin kuin ensimmäisessä semifinaalissa niin omiin jatkoonmenijöihini joukkoon mahtui kaikki kivat.
DöNT jy KNooYH???????
THat JY GÄT mIiiIIih??????????
That jy GÄT MiIIii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je Miii mIi mIIi EeeeHH???????!?!?!?!?!?
THat JY GÄT mIiiIIih??????????
That jy GÄT MiIIii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je Miii mIi mIIi EeeeHH???????!?!?!?!?!?
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
1. Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
2. Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
3. Tanska: Anja – Where I am
4. Unkari: Joci Pápai – Origo
5. Viro: Koit Toome & Laura – Verona
6. San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
7. Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone
8. Sveitsi: Timebelle – Apollo
9. Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
10. Norja: JOWST – Grab the moment
11. Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
12. Israel: IMRI – I feel alive
13. Serbia: Tijana Bogićević – In too deep
14. Malta: Claudia Faniello – Breathlessly
15. Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
16. Itävalta: Nathan Trent – Running on air
17. Kroatia: Jacques Houdek – My friend
18. Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution
We're like fire and gasoline
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Re: Eurovision laulukilpailu 2017, 2. semifinaali
Serbia: Tijana Bogićević – In too deep 7 p.
Itävalta: Nathan Trent – Running on air 1 p.
Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone 6 p.
Malta: Claudia Faniello – Breathlessly 2 p.
Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
Unkari: Joci Pápai – Origo 5 p.
Tanska: Anja – Where I am 3 p.
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Kroatia: Jacques Houdek – My friend 10 p.
Norja: JOWST – Grab the moment
Sveitsi: Timebelle – Apollo 8 p.
Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution 4 p.
Viro: Koit Toome & Laura – Verona 12 p.
Israel: IMRI – I feel alive
Tähdet ja sijoitukset:
*****
1. Viro 2. Kroatia 3. Sveitsi
****
4. Serbia
***
5. Makedonia 6. Unkari 7. Liettua 8. Tanska
**
9. Malta 10. Itävalta 11. San Marino 12. Norja 13. Bulgaria
*
14. Alankomaat 15. Romania 16. Irlanti 17. Israel 18. Valko-Venäjä
Itävalta: Nathan Trent – Running on air 1 p.
Makedonia: Jana Burčeska – Dance alone 6 p.
Malta: Claudia Faniello – Breathlessly 2 p.
Romania: Ilinca ft. Alex Florea – Yodel it!
Alankomaat: OG3NE – Lights and shadows
Unkari: Joci Pápai – Origo 5 p.
Tanska: Anja – Where I am 3 p.
Irlanti: Brendan Murray – Dying to try
San Marino: Valentina Monetta & Jimmie Wilson – Spirit of the night
Kroatia: Jacques Houdek – My friend 10 p.
Norja: JOWST – Grab the moment
Sveitsi: Timebelle – Apollo 8 p.
Valko-Venäjä: Naviband – Story of my life
Bulgaria: Kristian Kostov – Beautiful mess
Liettua: Fusedmarc – Rain of revolution 4 p.
Viro: Koit Toome & Laura – Verona 12 p.
Israel: IMRI – I feel alive
Tähdet ja sijoitukset:
*****
1. Viro 2. Kroatia 3. Sveitsi
****
4. Serbia
***
5. Makedonia 6. Unkari 7. Liettua 8. Tanska
**
9. Malta 10. Itävalta 11. San Marino 12. Norja 13. Bulgaria
*
14. Alankomaat 15. Romania 16. Irlanti 17. Israel 18. Valko-Venäjä
"Olen huomannut nuorten naislaulajien laulavan pikkutytön äänellä. Heitä ei erota toisistaan eikä lauluista jää mitään mieleen. Minun nuoruudessani artisti ei päässyt levyttämään, jos hän ei osannut tulkita." -Anneli Sari-