Unelmaviisut 2018
Unelmaviisut 2018
Tutulla formaatilla mennään eli jos olisit saanut päättää jokaisen maan karsintojen tuloksista, miltä tämän vuoden kisat näyttäisivät.
1. semifinaali
Albania: Eugent Bushpepa – Mall
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Ari Ólafsson – Our choice
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Ieva Zasimauskaitė – When we're old
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Valko-Venäjä: Alekseev – Forever
Viro: Elina Nechayeva – La forza
Armenia: Sevak Khanagyan – Qami
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Zibbz – Stones
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw in 'em
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: DoReDoS – My lucky day
Norja: Alexander Rybak – That's how you write a song
Romania: The Humans – Goodbye
San Marino: Jessika feat. Jenifer Brening – Who we are
Serbia: Sanja Ilić & Balkanika – Nova deca
Tanska: Rasmussen – Higher ground
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: Laura Rizzotto – Funny girl
Malta: Christabelle – Taboo
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Puola: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me up
Ruotsi: Benjamin Ingrosso – Dance you off
Slovenia: Lea Sirk – Hvala, ne!
Ukraina: Mélovin – Under the ladder
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Finaali
Espanja: Alfred & Amaia – Tu canción
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Portugali: Cláudia Pascoal – O jardim
Ranska: Madame Monsieur – Mercy
Saksa: Michael Schulte – You let me walk alone
"Huonon maun taakse ei tässä syrjivässä räkälässä voi piiloutua." (nimierkki Requel)
Re: Unelmaviisut 2018
Oikea valinta
Väärä valinta
= oikeusmurha
1. semifinaali
Albania: Orgesa Zaimi - Ngrije Zërin
Azerbaidžan: Aisel – X My Heart
Belgia: Sennek – A Matter Of Time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Ari Ólafsson – Our Choice
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Greta Zazza - Broken Shadows
Tšekki: Debbi - High On Love
Valko-Venäjä: PROVocation - Party's Like Tonight
Viro: Nika - Knock Knock
Armenia: Asmik Shiroyan - You & I
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody But You
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro Mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost And Found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Zibbz – Stones
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw In 'Em
Australia: Jessica Mauboy – We Got Love
Moldova: DoReDoS – My Lucky Day
Norja: Tom Hugo - I Like, I Like, I Like
Romania: Endless Feat. Maria Grosu - Thinking About You
San Marino: Emma - Diamonds
Serbia: Lord - Samo Nek Se Okreće
Tanska: Albin Fredy - Music For The Road
Venäjä: Julia Samoylova – I Won't Break
Georgia: Iriao – For You
Latvia: Laura Rizzotto – Funny Girl
Malta: Deborah C - Turn It Up
Montenegro: Nina Petković - Dišem
Puola: Gromee Feat. Lukas Meijer – Light Me Up
Ruotsi: Samir & Viktor - Shuffla
Slovenia: Nuška Drašček - Ne Zapusti Me Zdaj
Ukraina: Mélovin – Under The Ladder
Unkari: Fourtissimo - Kisnyuszi A Kalapban
Finaali
Espanja: Aitana - Arde
Iso-Britannia: Asanda - Legends
Italia: The Kolors - Frida (Mai, Mai, Mai)
Portugali: Anabela - Para Te Dar Abrigo
Ranska: Nassi - Rêves De Gamin
Saksa: voXXclub - I Mog Di So
Väärä valinta
= oikeusmurha
1. semifinaali
Albania: Orgesa Zaimi - Ngrije Zërin
Azerbaidžan: Aisel – X My Heart
Belgia: Sennek – A Matter Of Time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Ari Ólafsson – Our Choice
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Greta Zazza - Broken Shadows
Tšekki: Debbi - High On Love
Valko-Venäjä: PROVocation - Party's Like Tonight
Viro: Nika - Knock Knock
Armenia: Asmik Shiroyan - You & I
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody But You
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro Mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost And Found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Zibbz – Stones
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw In 'Em
Australia: Jessica Mauboy – We Got Love
Moldova: DoReDoS – My Lucky Day
Norja: Tom Hugo - I Like, I Like, I Like
Romania: Endless Feat. Maria Grosu - Thinking About You
San Marino: Emma - Diamonds
Serbia: Lord - Samo Nek Se Okreće
Tanska: Albin Fredy - Music For The Road
Venäjä: Julia Samoylova – I Won't Break
Georgia: Iriao – For You
Latvia: Laura Rizzotto – Funny Girl
Malta: Deborah C - Turn It Up
Montenegro: Nina Petković - Dišem
Puola: Gromee Feat. Lukas Meijer – Light Me Up
Ruotsi: Samir & Viktor - Shuffla
Slovenia: Nuška Drašček - Ne Zapusti Me Zdaj
Ukraina: Mélovin – Under The Ladder
Unkari: Fourtissimo - Kisnyuszi A Kalapban
Finaali
Espanja: Aitana - Arde
Iso-Britannia: Asanda - Legends
Italia: The Kolors - Frida (Mai, Mai, Mai)
Portugali: Anabela - Para Te Dar Abrigo
Ranska: Nassi - Rêves De Gamin
Saksa: voXXclub - I Mog Di So
"Huonon maun taakse ei tässä syrjivässä räkälässä voi piiloutua." (nimierkki Requel)
Re: Unelmaviisut 2018
Lihavoituna suurimmat pettymykset, ja niitähän tuli tänä vuonna ihan liian monta.
Oikein
Väärin
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Eugent Bushpepa – Mall
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Þórir & Gyða - Brosa
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Ruta Loop - Positive thoughts
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Valko-Venäjä: Gunesh - I won't cry
Viro: Stig Rästa - Home
Armenia: Lusine Mardanyan - If you don't walk me home
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Chiara Dubey - Secrets and lies
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw in 'em
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: Nicoleta Sava - Esencia del sur
Norja: Vidar Villa - Moren din
Romania: Dan Manciulea - Rază de soare
San Marino: Emma Sandström - Hold on
Serbia: Biber & DJ Niko Bravo - Svatovi
Tanska: Anna Ritsmar - Starlight
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: Miks Galvanovskis - Take me home
Malta: Richard & Joe - Song for dad
Serbia: Lorena Janković - Dušu mi daj
Puola: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me up
Ruotsi: Martin Almgren - A bitter lullaby
Slovenia: Nika Zorjan - Uspavanka
Ukraina: Mountain Breeze - I see you
Unkari: Tamás Horváth - Meggyfa
Finaali
Espanja: Aitana, Alfred, Amaia, Ana Guerra & Miriam - Camina
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Portugali: Peter Serrado - Sunset
Ranska: Madame Monsieur – Mercy
Saksa: Xavier Darcy - Jonah
Oikein
Väärin
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Eugent Bushpepa – Mall
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Þórir & Gyða - Brosa
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Ruta Loop - Positive thoughts
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Valko-Venäjä: Gunesh - I won't cry
Viro: Stig Rästa - Home
Armenia: Lusine Mardanyan - If you don't walk me home
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Chiara Dubey - Secrets and lies
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw in 'em
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: Nicoleta Sava - Esencia del sur
Norja: Vidar Villa - Moren din
Romania: Dan Manciulea - Rază de soare
San Marino: Emma Sandström - Hold on
Serbia: Biber & DJ Niko Bravo - Svatovi
Tanska: Anna Ritsmar - Starlight
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: Miks Galvanovskis - Take me home
Malta: Richard & Joe - Song for dad
Serbia: Lorena Janković - Dušu mi daj
Puola: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me up
Ruotsi: Martin Almgren - A bitter lullaby
Slovenia: Nika Zorjan - Uspavanka
Ukraina: Mountain Breeze - I see you
Unkari: Tamás Horváth - Meggyfa
Finaali
Espanja: Aitana, Alfred, Amaia, Ana Guerra & Miriam - Camina
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Portugali: Peter Serrado - Sunset
Ranska: Madame Monsieur – Mercy
Saksa: Xavier Darcy - Jonah
Got a fire and a country heart
Re: Unelmaviisut 2018
Oikein meni
Pieleen meni
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Eugent Bushpepa – Mall
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Tomas & Solborg - Think It Through
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Gabrielius Vagelis - The Distant
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Valko-Venäjä: Alekseev – Forever
Viro: Iiris & Agoh - Drop that Boogie
Armenia: Sevak Khanagyan – Qami
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Alejandro Reyes - Compass
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw in 'em
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: Lavinia Rusu - Altundeva
Norja: Ida Maria - Scandilove
Romania: Feli - Buna de iubit
San Marino: Irol feat. Basti - Sorry
Serbia: Sanja Ilić & Balkanika – Nova deca
Tanska: Rasmussen – Higher ground
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: Sudden Lights - Just Fine
Malta: Richard & Joe Micallef - Song for Dad
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Puola: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me up
Ruotsi: Felix Sandman - Every Single Day
Slovenia: Bql - Promise
Ukraina: Mélovin – Under the ladder
Unkari: Gergely Danielfy - Azt mondtad
Finaali
Espanja: Aitana & Ana Guerra - Lo Malo
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Portugali: Cláudia Pascoal – O jardim
Ranska: Madame Monsieur – Mercy
Saksa: Xavier Darcy - Jonah
Pieleen meni
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Eugent Bushpepa – Mall
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Tomas & Solborg - Think It Through
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Gabrielius Vagelis - The Distant
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Valko-Venäjä: Alekseev – Forever
Viro: Iiris & Agoh - Drop that Boogie
Armenia: Sevak Khanagyan – Qami
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Alejandro Reyes - Compass
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw in 'em
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: Lavinia Rusu - Altundeva
Norja: Ida Maria - Scandilove
Romania: Feli - Buna de iubit
San Marino: Irol feat. Basti - Sorry
Serbia: Sanja Ilić & Balkanika – Nova deca
Tanska: Rasmussen – Higher ground
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: Sudden Lights - Just Fine
Malta: Richard & Joe Micallef - Song for Dad
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Puola: Gromee feat. Lukas Meijer – Light me up
Ruotsi: Felix Sandman - Every Single Day
Slovenia: Bql - Promise
Ukraina: Mélovin – Under the ladder
Unkari: Gergely Danielfy - Azt mondtad
Finaali
Espanja: Aitana & Ana Guerra - Lo Malo
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Portugali: Cláudia Pascoal – O jardim
Ranska: Madame Monsieur – Mercy
Saksa: Xavier Darcy - Jonah
'Cause we found something better,
plain answer, however
for I'll not surrender,
we found something better...
plain answer, however
for I'll not surrender,
we found something better...
- Universal Love
- Kanta-asiakas
- Viestit: 1840
- Liittynyt: 26 Marras 2016, 12:47
Re: Unelmaviisut 2018
En ole vielä aivan selvillä mistä kaikista maista itselläni on karsintoja näkemättä, joten tuli aika paljon kysymysmerkkiä, pahoittelen, mutta korjaan vielä asiaa, kun tulee katseltua. Ainakin Saksa, Ruotsi taisi olla karsinnat järjestäneitä maita. Helpottaisi hieman, jos avauksessa listattaisiin ne/tai ne toiset...toki jo tulleista listoista saa varmaan suodatettua itsekin oikeat vastaukset Onneksi olin tehnyt hieman tyrkkylistaa, niin pystyi lunttaamaan, muisti parka, kun niin lyhyt. Noniin, selvitin missä on karsintoja vielä katseltavana itselläni
:Viisujen parannusehdotus: ( ehtii vielä laittamaan täytäntöön)
Semi1.
Albania: AkullThyesit – Divorci
Azerbaidzan: Aisel – X my heart (S)
Belgia: Belgia: Sennek – A Matter Of Time (S)
Bulgaria: Equinox – Bones (S)
Islanti: Þórir & Gyða – Brosa
Israel: Netta Barzilai – Toy (S)
Liettua: GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė - More than you know
Tsekki: Eva Burešová - FLY
Valko-Venäjä: Alekseev – Forever
Viro: Metsankutsu - Koplifornia
Armenia: Kamil Show - Puerto Rico
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together (S)
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you (S)
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou (S)
Kroatia: Franka – Crazy (S)
Kypros: Eleni Foureira – Fuego (S?)
Makedonia: Eye Cue – Lost and found (S)
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Zibbz – Stones
Semi 2.
Alankomaat: Waylon - That's how she goes
Australia: Jessica Mauboy – We got love (S)
Moldova: Nicoleta Sava - La Esencia del Sur
Norja: Alexander Rybak – That's how you write a song
Romania: Dora Gaitanovici - Fără tine
San Marino: Emma Sandström - Diamonds
Serbia: Sanja Ilić & Balkanika – Nova deca
Tanska: ?
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break (S)
Georgia: Iriao – For you (S)
Latvia: Katrīna Gupalo & the Black Birds - Intoxicating Caramel
Malta: Christabelle - Taboo
Montenegro: Nina Petković – Dišem
Puola: Happy Prince - Don't Let Go
Ruotsi: ?
Slovenia: Lea Sirk – Hvala, ne!
Ukraina: Mélovin – Under the ladder
Unkari: Fourtissimo – Kisnyuszi a kalapban
Finaali
Espanja: Alfred & Amaia – Tu canción
Iso-Britannia: Jaz Ellington - You
Italia: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Portugali: ?
Ranska: Madame Monsieur – Mercy
Saksa: ?
//Moldova lisätty //Serbia
:Viisujen parannusehdotus: ( ehtii vielä laittamaan täytäntöön)
Semi1.
Albania: AkullThyesit – Divorci
Azerbaidzan: Aisel – X my heart (S)
Belgia: Belgia: Sennek – A Matter Of Time (S)
Bulgaria: Equinox – Bones (S)
Islanti: Þórir & Gyða – Brosa
Israel: Netta Barzilai – Toy (S)
Liettua: GeraiGerai ir Silvija Pankūnaitė - More than you know
Tsekki: Eva Burešová - FLY
Valko-Venäjä: Alekseev – Forever
Viro: Metsankutsu - Koplifornia
Armenia: Kamil Show - Puerto Rico
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together (S)
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you (S)
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou (S)
Kroatia: Franka – Crazy (S)
Kypros: Eleni Foureira – Fuego (S?)
Makedonia: Eye Cue – Lost and found (S)
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Zibbz – Stones
Semi 2.
Alankomaat: Waylon - That's how she goes
Australia: Jessica Mauboy – We got love (S)
Moldova: Nicoleta Sava - La Esencia del Sur
Norja: Alexander Rybak – That's how you write a song
Romania: Dora Gaitanovici - Fără tine
San Marino: Emma Sandström - Diamonds
Serbia: Sanja Ilić & Balkanika – Nova deca
Tanska: ?
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break (S)
Georgia: Iriao – For you (S)
Latvia: Katrīna Gupalo & the Black Birds - Intoxicating Caramel
Malta: Christabelle - Taboo
Montenegro: Nina Petković – Dišem
Puola: Happy Prince - Don't Let Go
Ruotsi: ?
Slovenia: Lea Sirk – Hvala, ne!
Ukraina: Mélovin – Under the ladder
Unkari: Fourtissimo – Kisnyuszi a kalapban
Finaali
Espanja: Alfred & Amaia – Tu canción
Iso-Britannia: Jaz Ellington - You
Italia: Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
Portugali: ?
Ranska: Madame Monsieur – Mercy
Saksa: ?
//Moldova lisätty //Serbia
Viimeksi muokannut Universal Love, 17 Maalis 2018, 00:30. Yhteensä muokattu 28 kertaa.
2017-2021: 1. Moldova 2. Liettua 3. Serbia 4. Latvia (Soittolista22)
Re: Unelmaviisut 2018
Tummalla on oikeat valinnat. Perästä löytyvät minun karsintasuosikkini niiden karsintojen osalta, joita olen seurannut ja joista on selvä mielipide.
1. semifinaali
Liettua: Ieva Zasimauskaitė – When we're old
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Armenia: Kamil Show – Puerto Rico
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Chiara Dubey – Secrets and lies
Valko-Venäjä: Shuma – Hmarki
Viro: Metsakutsu – Koplifornia
2. semifinaali
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Romania: The Humans – Goodbye
Slovenia: Lea Sirk – Hvala, ne!
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Alankomaat: Waylon - The world can wait
Latvia: Ritvars – Who's counting?
Malta: Brooke - Heart of Gold
Norja: Vidar Villa – Moren din
Ruotsi: Kamferdrops – Solen lever kvar hos dig
Ukraina: Serhiy Babkin – Kriz tvoyi ochi
Finaali
Saksa: Michael Schulte – You let me walk alone
Iso-Britannia: Asanda – Legends
Portugali: Janeiro – (sem título)
Ranska: Malo' – Ciao
1. semifinaali
Liettua: Ieva Zasimauskaitė – When we're old
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Armenia: Kamil Show – Puerto Rico
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Chiara Dubey – Secrets and lies
Valko-Venäjä: Shuma – Hmarki
Viro: Metsakutsu – Koplifornia
2. semifinaali
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Romania: The Humans – Goodbye
Slovenia: Lea Sirk – Hvala, ne!
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Alankomaat: Waylon - The world can wait
Latvia: Ritvars – Who's counting?
Malta: Brooke - Heart of Gold
Norja: Vidar Villa – Moren din
Ruotsi: Kamferdrops – Solen lever kvar hos dig
Ukraina: Serhiy Babkin – Kriz tvoyi ochi
Finaali
Saksa: Michael Schulte – You let me walk alone
Iso-Britannia: Asanda – Legends
Portugali: Janeiro – (sem título)
Ranska: Malo' – Ciao
Viimeksi muokannut Hanhis, 03 Touko 2018, 05:43. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Re: Unelmaviisut 2018
En kuunnellut läheskään jokaisen karsinnan kappaleita.
Oikea valinta
Väärä valinta
Oikeusmurha
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: ?
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: ?
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: ?
Tšekki: Eva Buresova-Fly
Valko-Venäjä: Adagio-Ty i ja
Viro: NIKA-Knock knock
Armenia: ?
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Zibbz – Stones
2. semifinaali
Alankomaat: ?
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: ?
Norja: Ida Maria-Scandilove
Romania: ?
San Marino: ?
Serbia: ?
Tanska: Rasmussen – Higher ground
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: ?
Malta: ?
Montenegro: ?
Puola: ?
Ruotsi: Emmi Christensson-Icarus
Slovenia: ?
Ukraina: ?
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Finaali
Espanja: ?
Iso-Britannia: Asanda-Legends
Italia: ?
Portugali: ?
Ranska: Nassi-Reves de gamin
Saksa: Ivy Quianoo-House on fire
Oikea valinta
Väärä valinta
Oikeusmurha
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: ?
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: ?
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: ?
Tšekki: Eva Buresova-Fly
Valko-Venäjä: Adagio-Ty i ja
Viro: NIKA-Knock knock
Armenia: ?
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto – Monsters
Sveitsi: Zibbz – Stones
2. semifinaali
Alankomaat: ?
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: ?
Norja: Ida Maria-Scandilove
Romania: ?
San Marino: ?
Serbia: ?
Tanska: Rasmussen – Higher ground
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: ?
Malta: ?
Montenegro: ?
Puola: ?
Ruotsi: Emmi Christensson-Icarus
Slovenia: ?
Ukraina: ?
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Finaali
Espanja: ?
Iso-Britannia: Asanda-Legends
Italia: ?
Portugali: ?
Ranska: Nassi-Reves de gamin
Saksa: Ivy Quianoo-House on fire
Lähden kyllä taas kellariin dokaamaan. Siellä ei ainakaan uskota, että Suomi valitsi oikein Euroviisuihin 2024.
Re: Unelmaviisut 2018
Okei, en listaa turhuuksia mukaan eli suoria valintoja. Tämän lisäksi en perehtynyt kunnolla Alankomaiden, San Marinon, Portugalin ja Ruotsin tyrkkyihin, joten en listaa niitä ollenkaan. Uskoisin kyllä että jokaiselta löytyi parempaa, varsinkin Ruotsilta.
Albania: Eugent Bushpepa – Mall
Islanti: Fókus - Battleline
Liettua: Greta Zazza - Broken Shadows
Tšekki: Debbi - High on love
Valko-Venäjä: Alekseev – Forever
Viro: Elina Nechayeva – La forza
Armenia: Tamar Kaprelian - Poison (Ari Ari)
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Zibbz – Stones
-----------------------------------------------------------------------
Moldova: Anna Timofei - Endlessly
Norja: Ida Maria - Scandilove
Romania: Jukebox feat. Bella Santiago - Auzi cum bate
Serbia: Lord - Samo nek se okreće
Tanska: Albin Fredy - Music for the Road
Latvia: Liene Greifane - Walk the Talk
Malta: Eleanor Cassar - Back to Life
Montenegro: Katarina Bogićević – Neželjena
Puola: Monika Urlik - Momentum
Slovenia: Lea Sirk – Hvala, ne!
Ukraina: Tayanna - Lelya
Unkari: yesyes - I let you run away
-----------------------------------------------------------------------
Espanja: Agoney & Miriam - Magia
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Lo Stato Sociale - Una vita in vacanza
Ranska: Igit - Lisboa Jérusalem
Saksa: voXXclub - I mog Di so
Selveni ainakin se, että miksi en tykkää niin paljoa toisesta semistä. Vain Slovenia valkkasi oikein...
Albania: Eugent Bushpepa – Mall
Islanti: Fókus - Battleline
Liettua: Greta Zazza - Broken Shadows
Tšekki: Debbi - High on love
Valko-Venäjä: Alekseev – Forever
Viro: Elina Nechayeva – La forza
Armenia: Tamar Kaprelian - Poison (Ari Ari)
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Zibbz – Stones
-----------------------------------------------------------------------
Moldova: Anna Timofei - Endlessly
Norja: Ida Maria - Scandilove
Romania: Jukebox feat. Bella Santiago - Auzi cum bate
Serbia: Lord - Samo nek se okreće
Tanska: Albin Fredy - Music for the Road
Latvia: Liene Greifane - Walk the Talk
Malta: Eleanor Cassar - Back to Life
Montenegro: Katarina Bogićević – Neželjena
Puola: Monika Urlik - Momentum
Slovenia: Lea Sirk – Hvala, ne!
Ukraina: Tayanna - Lelya
Unkari: yesyes - I let you run away
-----------------------------------------------------------------------
Espanja: Agoney & Miriam - Magia
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Lo Stato Sociale - Una vita in vacanza
Ranska: Igit - Lisboa Jérusalem
Saksa: voXXclub - I mog Di so
Selveni ainakin se, että miksi en tykkää niin paljoa toisesta semistä. Vain Slovenia valkkasi oikein...
DöNT jy KNooYH???????
THat JY GÄT mIiiIIih??????????
That jy GÄT MiIIii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je Miii mIi mIIi EeeeHH???????!?!?!?!?!?
THat JY GÄT mIiiIIih??????????
That jy GÄT MiIIii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Je Miii mIi mIIi EeeeHH???????!?!?!?!?!?
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16217
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2018
Vuotuinen what if -puntarini:
1. Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
2. Elina Nechayeva – La forza
3. Max Cinnamon – Ailleurs
4. Aron Hannes – Gold digger
5. Samir & Viktor – Shuffla
6. Lasse Meling – Unfound
7. Manjola Nallbani – I njëjti qiell
8. BQL – Promise
9. Christabelle – Taboo
10. Gata Band – Shogha
11. Netta – Toy
12. Maja Nikolić – Zemlja čuda
13. Alexander Rybak – That's how you write a song
14. Saara Aalto – Queens
15. Iriao – For you
16. voXXclub – I mog Di so
17. Ryan O’Shaughnessy – Together
18. Jessika feat. Jenifer Brening – Who we are
19. Mountain Breeze – I see you
20. Ceasefire X – Satellites
21. GeraiGerai & Silvija Pankūnaitė – More than you know
22. Alejandro Reyes – Compass
23. Vanja Radovanović – Inje
24. Gianna Terzi – Oneiro mou
25. Saszan – Nie chcę ciebie mniej
26. Equinox – Bones
27. Jessica Mauboy – We got love
28. DoReDoS – My lucky day
29. Alexia & Matei – Walking on water
30. Waylon – Outlaw in 'em
31. Edgars Kreilis – Younger days
32. Pavel Callta – Never forget
33. Alekseev – Forever
34. Cesár Sampson – Nobody but you
35. Eye Cue – Lost and found
36. Minnie & Rhayra – Patati patata
37. Aisel – X my heart
38. Eleni Foureira – Fuego
39. Alfred, Ana Guerra, Miriam, Amaia & Aitana – Camina
40. SuRie – Storm
41. Sennek – A matter of time
42. Franka – Crazy
43. Julia Samoylova – I won't break
Rätt låt vann!
No jaa...
*sensuroitu*
Sisäinen valinta
1. Ermal Meta & Fabrizio Moro – Non mi avete fatto niente
2. Elina Nechayeva – La forza
3. Max Cinnamon – Ailleurs
4. Aron Hannes – Gold digger
5. Samir & Viktor – Shuffla
6. Lasse Meling – Unfound
7. Manjola Nallbani – I njëjti qiell
8. BQL – Promise
9. Christabelle – Taboo
10. Gata Band – Shogha
11. Netta – Toy
12. Maja Nikolić – Zemlja čuda
13. Alexander Rybak – That's how you write a song
14. Saara Aalto – Queens
15. Iriao – For you
16. voXXclub – I mog Di so
17. Ryan O’Shaughnessy – Together
18. Jessika feat. Jenifer Brening – Who we are
19. Mountain Breeze – I see you
20. Ceasefire X – Satellites
21. GeraiGerai & Silvija Pankūnaitė – More than you know
22. Alejandro Reyes – Compass
23. Vanja Radovanović – Inje
24. Gianna Terzi – Oneiro mou
25. Saszan – Nie chcę ciebie mniej
26. Equinox – Bones
27. Jessica Mauboy – We got love
28. DoReDoS – My lucky day
29. Alexia & Matei – Walking on water
30. Waylon – Outlaw in 'em
31. Edgars Kreilis – Younger days
32. Pavel Callta – Never forget
33. Alekseev – Forever
34. Cesár Sampson – Nobody but you
35. Eye Cue – Lost and found
36. Minnie & Rhayra – Patati patata
37. Aisel – X my heart
38. Eleni Foureira – Fuego
39. Alfred, Ana Guerra, Miriam, Amaia & Aitana – Camina
40. SuRie – Storm
41. Sennek – A matter of time
42. Franka – Crazy
43. Julia Samoylova – I won't break
Rätt låt vann!
No jaa...
*sensuroitu*
Sisäinen valinta
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Re: Unelmaviisut 2018
1st Semifinaali:
Albania: Inis Neziri – Piedestal
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Rakel Pálsdóttir – My Wish
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Ieva Zasimauskaitė – When we're old
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Valko-Venäjä: Anastasia Malashkevich – World on fire
Viro: Elina Nechayeva – La forza
Armenia: Lusine Mardanyan – If you don't walk me home
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Angie Ott – A thousand times
2nd Semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw in 'em
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: Doinița Gherman – Dance in flames
Norja: Rebecca - Who We Are
Romania: Alexia & Matei – Walking on water
San Marino: Emma - Diamonds
Serbia: Sanja Ilić & Balkanika – Nova deca
Tanska: CARLSEN – Standing up for love
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: Markus Riva - This Time
Malta: Christabelle – Taboo
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Puola: Monika Urlik – Momentum
Ruotsi: Emmi Christensson - Icarus
Slovenia: Lara Kadis – Zdaj sem tu
Ukraina: Tayanna – Lelya
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Finaali:
Espanja: Alfred & Amaia – Tu canción
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Annalisa – Il mondo prima di te
Portugali: Maria Amaral – A mesma canção
Ranska: Igit – Lisboa Jérusalem
Saksa: Michael Schulte – You let me walk alone
Sisäinen valinta
Oikea valinta.
Väärä valinta, mutta pidin myös voittajasta.
Väärä valinta.
Oikeusmurha.
Albania: Inis Neziri – Piedestal
Azerbaidžan: Aisel – X my heart
Belgia: Sennek – A matter of time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Rakel Pálsdóttir – My Wish
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Ieva Zasimauskaitė – When we're old
Tšekki: Mikolas Josef – Lie to me
Valko-Venäjä: Anastasia Malashkevich – World on fire
Viro: Elina Nechayeva – La forza
Armenia: Lusine Mardanyan – If you don't walk me home
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but you
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
EJT Makedonia: Eye Cue – Lost and found
Suomi: Saara Aalto - Domino
Sveitsi: Angie Ott – A thousand times
2nd Semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw in 'em
Australia: Jessica Mauboy – We got love
Moldova: Doinița Gherman – Dance in flames
Norja: Rebecca - Who We Are
Romania: Alexia & Matei – Walking on water
San Marino: Emma - Diamonds
Serbia: Sanja Ilić & Balkanika – Nova deca
Tanska: CARLSEN – Standing up for love
Venäjä: Julia Samoylova – I won't break
Georgia: Iriao – For you
Latvia: Markus Riva - This Time
Malta: Christabelle – Taboo
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Puola: Monika Urlik – Momentum
Ruotsi: Emmi Christensson - Icarus
Slovenia: Lara Kadis – Zdaj sem tu
Ukraina: Tayanna – Lelya
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Finaali:
Espanja: Alfred & Amaia – Tu canción
Iso-Britannia: SuRie – Storm
Italia: Annalisa – Il mondo prima di te
Portugali: Maria Amaral – A mesma canção
Ranska: Igit – Lisboa Jérusalem
Saksa: Michael Schulte – You let me walk alone
Sisäinen valinta
Oikea valinta.
Väärä valinta, mutta pidin myös voittajasta.
Väärä valinta.
Oikeusmurha.
"I'm gonna stand here like a unicorn
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
- CottonJoel
- Kanta-asiakas
- Viestit: 5193
- Liittynyt: 17 Heinä 2016, 13:13
Re: Unelmaviisut 2018
Oikea valinta
Hyvä valinta eli hyväksyn voittajan
Väärä valinta
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Orgesa Zaimi - Ngrije zërin
Azerbaidžan: Aisel – X My Heart
Belgia: Sennek – A Matter of Time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Tómas Helgi Wehmeier & Sólborg Guðbrandsdóttir - Ég og þú
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Godo - Fire Fountain
Tšekki: Eva Burešová - Fly
Valko-Venäjä: Shuma - Hmarki
Viro: Etnopatsy - Külm
Armenia: Nemra - I'm a Liar
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but You
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
Makedonia: Eye Cue – Lost and Found
Suomi: Saara Aalto – Queens
Sveitsi: Chiara Dubey - Secrets And Lies
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw In 'Em
Australia: Jessica Mauboy – We Got Love
Moldova: Anna Timofei - Endlessly
Norja: Vidar Villa - Moren din
Romania: Jukebox feat. Bella Santiago - Auzi cum bate
San Marino: Sara de Blue - Out of the Twilight
Serbia: Lord - Samo nek se okreće
Tanska: Rasmussen – Higher Ground
Venäjä: Julia Samoylova – I Won't Break
Georgia: Iriao – For You
Latvia: MADARA - Esamība/Elizabete Balčus - IKA
Malta: Richard & Joe - Song for Dad
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Puola: Ifi Ude - Love Is Stronger
Ruotsi: Dotter - Cry
Slovenia: Proper - Ukraden cvet
Ukraina: Julinoza - Hto ya?
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Finaali
Espanja: Amaia - Al cantar
Iso-Britannia: Jaz Ellington - You
Italia: The Kolors - Frida
Portugali: Janeiro - (sem título)
Ranska: Malo' - Ciao
Saksa: voXXclub - I mog Di so
Hyvä valinta eli hyväksyn voittajan
Väärä valinta
Sisäinen valinta
1. semifinaali
Albania: Orgesa Zaimi - Ngrije zërin
Azerbaidžan: Aisel – X My Heart
Belgia: Sennek – A Matter of Time
Bulgaria: Equinox – Bones
Islanti: Tómas Helgi Wehmeier & Sólborg Guðbrandsdóttir - Ég og þú
Israel: Netta Barzilai – Toy
Liettua: Godo - Fire Fountain
Tšekki: Eva Burešová - Fly
Valko-Venäjä: Shuma - Hmarki
Viro: Etnopatsy - Külm
Armenia: Nemra - I'm a Liar
Irlanti: Ryan O'Shaughnessy – Together
Itävalta: Cesár Sampson – Nobody but You
Kreikka: Gianna Terzi – Oneiro mou
Kroatia: Franka – Crazy
Kypros: Eleni Foureira – Fuego
Makedonia: Eye Cue – Lost and Found
Suomi: Saara Aalto – Queens
Sveitsi: Chiara Dubey - Secrets And Lies
2. semifinaali
Alankomaat: Waylon – Outlaw In 'Em
Australia: Jessica Mauboy – We Got Love
Moldova: Anna Timofei - Endlessly
Norja: Vidar Villa - Moren din
Romania: Jukebox feat. Bella Santiago - Auzi cum bate
San Marino: Sara de Blue - Out of the Twilight
Serbia: Lord - Samo nek se okreće
Tanska: Rasmussen – Higher Ground
Venäjä: Julia Samoylova – I Won't Break
Georgia: Iriao – For You
Latvia: MADARA - Esamība/Elizabete Balčus - IKA
Malta: Richard & Joe - Song for Dad
Montenegro: Vanja Radovanović – Inje
Puola: Ifi Ude - Love Is Stronger
Ruotsi: Dotter - Cry
Slovenia: Proper - Ukraden cvet
Ukraina: Julinoza - Hto ya?
Unkari: AWS – Viszlát nyár
Finaali
Espanja: Amaia - Al cantar
Iso-Britannia: Jaz Ellington - You
Italia: The Kolors - Frida
Portugali: Janeiro - (sem título)
Ranska: Malo' - Ciao
Saksa: voXXclub - I mog Di so
Re: Unelmaviisut 2018
Täydellisen ihqu valinta
Eipä voi moittia
Hienosti ryssitty
Emme saaneet edes itse valita yhyhyy
1. semifinaali
Orgesa Zaimi - "Ngrije zërin"
Aisel – "X My Heart"
Sennek – "A Matter of Time"
Equinox – "Bones"
Áttan - "Hér með þér"
Netta Barzilai – "Toy"
Twosome - "Hello"
Mikolas Josef – "Lie to Me"
Adagio - "Ty i ja"
Nika "Knock Knock"
Angel - "Heartbeat"
Ryan O'Shaughnessy – "Together"
Cesár Sampson – "Nobody But You"
Gianna Terzi – "Oneiro mou"
Franka – "Crazy"
Eleni Foureira – "Fuego"
Eye Cue – "Lost and Found"
Saara Aalto – "Queens"
Vanessa Iraci - "Redlights"
2. semifinaali
Waylon – "Outlaw in 'Em"
Jessica Mauboy – "We Got Love"
Sandy C & Aaron Sibley - "Once Upon a Time"
Vidar Villa - "Moren din"
The Humans – "Goodbye"
Jessika feat. Jenifer Brening – "Who We Are"
Lana & Aldo - "Jača od svih"
Rasmussen – "Higher Ground"
Julia Samoylova – "I Won't Break"
Iriao – "For You"
In My Head - "Sunset"
Jasmine - "Supernovas"
Nina Petković - "Dišem"
Saszan - "Nie chcę ciebie mniej"
Samir & Viktor - "Shuffla"
Indigo - "Vesna"
Kadnay - "Beat of the Universe"
Tamás Vastag - "Ne hagyj reményt"
Finaali
Agoney & Miriam - "Magia"
Asanda - "Legends"
Red Canzian "Ognuno ha il suo racconto"
JP Simões - "Alvoroço"
Malo' - "Ciao"
Xavier Darcy - "Jonah"
Eipä voi moittia
Hienosti ryssitty
Emme saaneet edes itse valita yhyhyy
1. semifinaali
Orgesa Zaimi - "Ngrije zërin"
Aisel – "X My Heart"
Sennek – "A Matter of Time"
Equinox – "Bones"
Áttan - "Hér með þér"
Netta Barzilai – "Toy"
Twosome - "Hello"
Mikolas Josef – "Lie to Me"
Adagio - "Ty i ja"
Nika "Knock Knock"
Angel - "Heartbeat"
Ryan O'Shaughnessy – "Together"
Cesár Sampson – "Nobody But You"
Gianna Terzi – "Oneiro mou"
Franka – "Crazy"
Eleni Foureira – "Fuego"
Eye Cue – "Lost and Found"
Saara Aalto – "Queens"
Vanessa Iraci - "Redlights"
2. semifinaali
Waylon – "Outlaw in 'Em"
Jessica Mauboy – "We Got Love"
Sandy C & Aaron Sibley - "Once Upon a Time"
Vidar Villa - "Moren din"
The Humans – "Goodbye"
Jessika feat. Jenifer Brening – "Who We Are"
Lana & Aldo - "Jača od svih"
Rasmussen – "Higher Ground"
Julia Samoylova – "I Won't Break"
Iriao – "For You"
In My Head - "Sunset"
Jasmine - "Supernovas"
Nina Petković - "Dišem"
Saszan - "Nie chcę ciebie mniej"
Samir & Viktor - "Shuffla"
Indigo - "Vesna"
Kadnay - "Beat of the Universe"
Tamás Vastag - "Ne hagyj reményt"
Finaali
Agoney & Miriam - "Magia"
Asanda - "Legends"
Red Canzian "Ognuno ha il suo racconto"
JP Simões - "Alvoroço"
Malo' - "Ciao"
Xavier Darcy - "Jonah"
Pieni ripaus örgyn pörgöniä parantaa viisua kuin viisua - Terveisiä kielipuolueesta
Kaikesta pitäisi olla jotain mieltä ja jos et ole, olet kuukauden joka toinen lauantai Putinin tukija,
joka syö makkarakeittoa suoraan saappaasta.
Kaikesta pitäisi olla jotain mieltä ja jos et ole, olet kuukauden joka toinen lauantai Putinin tukija,
joka syö makkarakeittoa suoraan saappaasta.