Unelmaviisut 2011
- tonywerner
- Kanta-asiakas
- Viestit: 28218
- Liittynyt: 29 Loka 2004, 07:36
- Paikkakunta: Riihimäki
Unelmaviisut 2011
1. Semifinaali
Albania - Aurela Gace: Kenga ime
Armenia - Emmy: Ayo
Georgia - Temo Sajala: Soldier's song
Norja - Stella Mwangi: Haba Haba
Puola - Magdalena Tul: Jestem
Serbia - Nina: Caroban
Suomi - Chorale: Share your life
Sveitsi - Auf Hi'Dee feat. DQ: Take my heart
Turkki - Yüksek Sadakat: Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal: ?
Islanti - Yohanna: Nótt
Kreikka - Antigoni Psychrami: It's all Greek to me
Kroatia -
Liettua - Urte Šilagalyte - Candy Baby
Malta - Fabrizio Faniello: No surrender
Portugali - Carla Moreno: Sobrevivo
San Marino - Senit: ?
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS: Je vecht nooit alleen
Belgia - Steve Linden: C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin: Love in rewind
Bulgaria - 5-Te Sezona: Take my hand
Irlanti - Jedward: Lipstick
Israel - Dana International: Ding Dong
Itävalta - Petra Frey: Send a little smile
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia - Lauris Reiniks: Banjo Laura
(EJT) Makedonia - En ole kuunnellut muita ehdokkaita
Moldova - Karizma: When life is grey
Romania - Hotel FM: Change
Ruotsi - Eric Saade: Popular
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - Rock Partyzani: Time for revolution
Tanska - Le Freak: 25 Hours a day
Ukraina - Alena Korneeva: Why didn't I say goodbye
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova: I am Belarussian
Viro - Getter Jaani: Rockefeller street
Finaali:
Espanja - Melissa: Diamonds
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: What happened to me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta
Albania - Aurela Gace: Kenga ime
Armenia - Emmy: Ayo
Georgia - Temo Sajala: Soldier's song
Norja - Stella Mwangi: Haba Haba
Puola - Magdalena Tul: Jestem
Serbia - Nina: Caroban
Suomi - Chorale: Share your life
Sveitsi - Auf Hi'Dee feat. DQ: Take my heart
Turkki - Yüksek Sadakat: Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal: ?
Islanti - Yohanna: Nótt
Kreikka - Antigoni Psychrami: It's all Greek to me
Kroatia -
Liettua - Urte Šilagalyte - Candy Baby
Malta - Fabrizio Faniello: No surrender
Portugali - Carla Moreno: Sobrevivo
San Marino - Senit: ?
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS: Je vecht nooit alleen
Belgia - Steve Linden: C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin: Love in rewind
Bulgaria - 5-Te Sezona: Take my hand
Irlanti - Jedward: Lipstick
Israel - Dana International: Ding Dong
Itävalta - Petra Frey: Send a little smile
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia - Lauris Reiniks: Banjo Laura
(EJT) Makedonia - En ole kuunnellut muita ehdokkaita
Moldova - Karizma: When life is grey
Romania - Hotel FM: Change
Ruotsi - Eric Saade: Popular
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - Rock Partyzani: Time for revolution
Tanska - Le Freak: 25 Hours a day
Ukraina - Alena Korneeva: Why didn't I say goodbye
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova: I am Belarussian
Viro - Getter Jaani: Rockefeller street
Finaali:
Espanja - Melissa: Diamonds
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: What happened to me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta
Viimeksi muokannut tonywerner, 04 Maalis 2011, 11:13. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
If you love someone, follow your heart
Cause love comes once, if you're lucky enough
Cause love comes once, if you're lucky enough
Re: Unelmaviisut 2011
1. Semifinaali
Albania - Aurela Gaçe - Kënga ime
Armenia - Emmy - Ayo
Georgia - Temo Sajala - Soldier's song
Norja - Sie Gubba - Alt Du Vil Ha
Puola - Magdalena Tul - Jestem
Serbia - Nina – Čaroban
Suomi - Paradise Oskar - Da Da Dam
Sveitsi - Todomondo - Caliente
Turkki - Yüksek Sadakat - Live It Up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal - ?
Islanti - Haraldur Reynisson - Ef Eg Hefdi Vaengi
Kreikka - Nikki Ponte - I Don't Wanna Dance
Kroatia -
Liettua - Evelina Sašenko – C'est ma vie
Malta - Fabrizio Faniello - No surrender
Portugali -
San Marino - Senit - ?
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - Je vecht nooit alleen
Belgia - Steve Linden - C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria - Poli Genova – Na inat
Irlanti - Jedward - Lipstick
Israel - KNOB - Ohev et ze
Itävalta - Julian Heidrich - Australian Gate
Kypros - Christos Mylordou - San aggelos s'agasipa
Latvia - Lauris Reiniks - Banjo Laura
(EJT) Makedonia - Emilija Gievska feat. Andrej Miske – Paranoja
Moldova - Ionel Istrati - Hot Girl
Romania - Mihai Alexandru feat. B-Body & Soul - Bang Bang
Ruotsi - The Moniker: Oh My God!
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - April - Ladadidej
Tanska - A Friend In London - New Tomorrow
Ukraina - Zlata Ognevich - The Kukushka
Valko-Venäjä - Anastasiya Vinnikova – Born in Bielorussia
Viro - Victoria: Baby Had You
Finaali:
Espanja - Lucía Pérez – Que me quiten lo bailao
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: What happened to me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta
Ihan sama
Albania - Aurela Gaçe - Kënga ime
Armenia - Emmy - Ayo
Georgia - Temo Sajala - Soldier's song
Norja - Sie Gubba - Alt Du Vil Ha
Puola - Magdalena Tul - Jestem
Serbia - Nina – Čaroban
Suomi - Paradise Oskar - Da Da Dam
Sveitsi - Todomondo - Caliente
Turkki - Yüksek Sadakat - Live It Up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal - ?
Islanti - Haraldur Reynisson - Ef Eg Hefdi Vaengi
Kreikka - Nikki Ponte - I Don't Wanna Dance
Kroatia -
Liettua - Evelina Sašenko – C'est ma vie
Malta - Fabrizio Faniello - No surrender
Portugali -
San Marino - Senit - ?
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - Je vecht nooit alleen
Belgia - Steve Linden - C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria - Poli Genova – Na inat
Irlanti - Jedward - Lipstick
Israel - KNOB - Ohev et ze
Itävalta - Julian Heidrich - Australian Gate
Kypros - Christos Mylordou - San aggelos s'agasipa
Latvia - Lauris Reiniks - Banjo Laura
(EJT) Makedonia - Emilija Gievska feat. Andrej Miske – Paranoja
Moldova - Ionel Istrati - Hot Girl
Romania - Mihai Alexandru feat. B-Body & Soul - Bang Bang
Ruotsi - The Moniker: Oh My God!
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - April - Ladadidej
Tanska - A Friend In London - New Tomorrow
Ukraina - Zlata Ognevich - The Kukushka
Valko-Venäjä - Anastasiya Vinnikova – Born in Bielorussia
Viro - Victoria: Baby Had You
Finaali:
Espanja - Lucía Pérez – Que me quiten lo bailao
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: What happened to me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta
Ihan sama
Viimeksi muokannut Samiasd, 03 Maalis 2011, 01:47. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
I will take the fight, I will stay up all night
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16265
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2011
SF1
Albania - Aurela Gace: Feel the passion
Armenia - Emmy: Ayo
Georgia - Nini Shermadini: Rejected
Norja - Helene Böksle: Vardlokk
Puola - Anna Gogola: Ktoś taki jak ty
Serbia - Nina: Caroban
Suomi - Stala & So.: Pamela
Sveitsi - Duke: Waiting for ya
Turkki - Yüksek Sadakat: Live it up
Venäjä - Aleksei Vorobjov: Get you
Azerbaidzan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal: Running scared
Islanti - Kristján Gíslason og Íslenzka sveitin: Þessi þrá
Kreikka - Trihimitonio: Hamogela
Kroatia - Daria Kinzer: Celebrate
Liettua - VIG Roses: Freedom of mind
Malta - Fabrizio Faniello: No surrender
Portugali -
San Marino - Senit: Stand by
Unkari - Kati Wolf: What about my dreams?
SF2
Alankomaat - 3JS: De stroom
Belgia - Steve Linden: C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin: Love in rewind
Bulgaria - 032: On air
Irlanti - Jedward: Lipstick
Israel - Dana International: Ding dong
Itävalta - Band WG: 10 Sekunden Glück
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agapisa
Latvia - Lauris Reiniks: Banjo Laura
(EJT) Makedonia -
Moldova - Pasha Parfeny: Dorule
Romania - Direcția 5: Cinema love
Ruotsi - Eric Saade: Popular
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - Omar Naber: Bistvo skrito je očem
Tanska - Le Freak: 25 hours a day
Ukraina - Anastasia Prihodko: Action
Valko-Venäjä - Anastasija Vinnikova: I love Belarus
Viro - Rolf Roosalu: All & now
Finaali:
Espanja - Melissa: Eos
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: What happened to me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Eri voittaja, joka sekin on kuitenkin ihan oikea
Sisäinen valinta/Artistivalinta
Albania - Aurela Gace: Feel the passion
Armenia - Emmy: Ayo
Georgia - Nini Shermadini: Rejected
Norja - Helene Böksle: Vardlokk
Puola - Anna Gogola: Ktoś taki jak ty
Serbia - Nina: Caroban
Suomi - Stala & So.: Pamela
Sveitsi - Duke: Waiting for ya
Turkki - Yüksek Sadakat: Live it up
Venäjä - Aleksei Vorobjov: Get you
Azerbaidzan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal: Running scared
Islanti - Kristján Gíslason og Íslenzka sveitin: Þessi þrá
Kreikka - Trihimitonio: Hamogela
Kroatia - Daria Kinzer: Celebrate
Liettua - VIG Roses: Freedom of mind
Malta - Fabrizio Faniello: No surrender
Portugali -
San Marino - Senit: Stand by
Unkari - Kati Wolf: What about my dreams?
SF2
Alankomaat - 3JS: De stroom
Belgia - Steve Linden: C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin: Love in rewind
Bulgaria - 032: On air
Irlanti - Jedward: Lipstick
Israel - Dana International: Ding dong
Itävalta - Band WG: 10 Sekunden Glück
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agapisa
Latvia - Lauris Reiniks: Banjo Laura
(EJT) Makedonia -
Moldova - Pasha Parfeny: Dorule
Romania - Direcția 5: Cinema love
Ruotsi - Eric Saade: Popular
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - Omar Naber: Bistvo skrito je očem
Tanska - Le Freak: 25 hours a day
Ukraina - Anastasia Prihodko: Action
Valko-Venäjä - Anastasija Vinnikova: I love Belarus
Viro - Rolf Roosalu: All & now
Finaali:
Espanja - Melissa: Eos
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: What happened to me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Eri voittaja, joka sekin on kuitenkin ihan oikea
Sisäinen valinta/Artistivalinta
Viimeksi muokannut ESC93, 14 Maalis 2011, 23:28. Yhteensä muokattu 5 kertaa.
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Re: Unelmaviisut 2011
Serduchkan Unelmaviisut 2011
1. Semifinaali
Albania - Aurela Gace - Feel The Passion
Armenia - Emmy - Boom Boom
Georgia - Nini Shermadini - Rejected
Norja - Endre - Oh Oh (Puppy Love)
Puola - Magdalena Tul - First Class Ticket To Heaven
Serbia - Nina - Čaroban
Suomi - Paradise Oskar - Da Da Dam
Sveitsi - Sebastian Portillo - Back Home
Islanti - Yohanna - Nótt
Kreikka - Antigoni Psychrami - It's All Greek To Me
Kroatia - Daria Kinzer - Celebrate
Liettua - Urtė Šilagalytė - Candy Baby
Malta - Domenique - I'll Follow The Sunshine
Portugali - Filipa Ruas - Tensão
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - De Stroom
Belgia - Nelza - Be My Friend
Bulgaria - 5-Te Sezona - Take My Hand
Irlanti - Nikki Kavanagh - Falling
Israel - Knob - I'm Loving It
Itävalta - Nadine Beiler - The Secret Is Love
Latvia - Lauris Reiniks - Banjo Laura
EJT Makedonia - Vlatko Ilievski - Rusinka
Moldova - Pasha Parfeny - Dorule
Romania - Rallsa - Take Me Down
Ruotsi - Eric Saade - Popular
Slovenia - Sylvain, Mike Vale Feat. Hannah Mancini - Ti Si Tisti
Tanska - Le Freak - 25 Hours A Day
Ukraina - Zlata Ognevich - The Kukushka
Viro - Getter Jaani – Rockefeller Street
Finaali:
Espanja - Melissa - Diamonds
Saksa - Lena - Mama Told Me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
1. Semifinaali
Albania - Aurela Gace - Feel The Passion
Armenia - Emmy - Boom Boom
Georgia - Nini Shermadini - Rejected
Norja - Endre - Oh Oh (Puppy Love)
Puola - Magdalena Tul - First Class Ticket To Heaven
Serbia - Nina - Čaroban
Suomi - Paradise Oskar - Da Da Dam
Sveitsi - Sebastian Portillo - Back Home
Islanti - Yohanna - Nótt
Kreikka - Antigoni Psychrami - It's All Greek To Me
Kroatia - Daria Kinzer - Celebrate
Liettua - Urtė Šilagalytė - Candy Baby
Malta - Domenique - I'll Follow The Sunshine
Portugali - Filipa Ruas - Tensão
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - De Stroom
Belgia - Nelza - Be My Friend
Bulgaria - 5-Te Sezona - Take My Hand
Irlanti - Nikki Kavanagh - Falling
Israel - Knob - I'm Loving It
Itävalta - Nadine Beiler - The Secret Is Love
Latvia - Lauris Reiniks - Banjo Laura
EJT Makedonia - Vlatko Ilievski - Rusinka
Moldova - Pasha Parfeny - Dorule
Romania - Rallsa - Take Me Down
Ruotsi - Eric Saade - Popular
Slovenia - Sylvain, Mike Vale Feat. Hannah Mancini - Ti Si Tisti
Tanska - Le Freak - 25 Hours A Day
Ukraina - Zlata Ognevich - The Kukushka
Viro - Getter Jaani – Rockefeller Street
Finaali:
Espanja - Melissa - Diamonds
Saksa - Lena - Mama Told Me
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Viimeksi muokannut Serduchka, 13 Maalis 2011, 20:34. Yhteensä muokattu 6 kertaa.
R.I.P. Eurovision
- TomppaJr
- Koordinaattori
- Viestit: 37071
- Liittynyt: 05 Huhti 2010, 11:42
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2011
1. Semifinaali
Albania - Besa Kokëdhima - E bukura dhe bisha
Armenia - Emmy - Boom-Boom
Georgia - Eldrine - One more day
Norja - Helene Bøksle - Vardlokk
Puola - Magdalena Tul – Jestem
Serbia - Nina – Čaroban
Suomi - Tony Green - Miracle
Sveitsi - Duke - Waiting for Ya
Turkki - Yüksek Sadakat - Live it up
Venäjä - Alexey Vorobyov – Get you
Azerbaijan -
Islanti - Pétur Örn Guðmundsson - Elísabet
Kreikka - Trihimitonio - Hamogela
Kroatia - Daria Kinzer – Break a leg
Liettua - Liepa - Laukiu
Malta - Baklava – Moon Dance
Portugali - Fia Ruas - Tensão
San Marino - Senit – Stand by
Unkari - Kati Wolf – What about my dreams
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - Je vecht nooit alleen
Belgia - Gautier Reyz - Addiction
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria - Bohan Mihajlov - Nestinari
Irlanti - Jedward – Lipstick
Israel - Michael & Shimrit Greylsummer - Tu du du
Itävalta - Trackshittaz/Lukas Plöchl - Oida Taunz
Kypros - Christos Mylordou - San aggelos s'agasipa
Latvia - D-Family - Daylight
(EJT) Makedonia - Vlatko Ilievski - Rusinka
Moldova - Boris Covali &Cristina Croitoru - Break it up
Romania - Mihai Alexandru feat. B-Body and Soul - Bang Bang
Ruotsi - Jenny Silver - Something In Your Eyes
Serbia - Nina – Čaroban
Slovakia - TWiiNS - I'm still alive
Slovenia - Rock Partyzani - Time for revolution
Tanska - A Friend In London - New tomorrow
Ukraina - Zlata Ognevich – The Kukushka
Valko-Venäjä - Anastasiya Vinnikova – Born in Bielorussia
Viro - Shirubi Ikazuchi - St. Cabah
Finaali:
Espanja - Auryn - El sol brillará
Iso-Britannia - Blue - I can
Italia - Raphael Gualazzi - Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili - Sognu
Saksa - Lena Meyer-Landrut – Taken by a stranger
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta
En katsonut ehdokkaita
Albania - Besa Kokëdhima - E bukura dhe bisha
Armenia - Emmy - Boom-Boom
Georgia - Eldrine - One more day
Norja - Helene Bøksle - Vardlokk
Puola - Magdalena Tul – Jestem
Serbia - Nina – Čaroban
Suomi - Tony Green - Miracle
Sveitsi - Duke - Waiting for Ya
Turkki - Yüksek Sadakat - Live it up
Venäjä - Alexey Vorobyov – Get you
Azerbaijan -
Islanti - Pétur Örn Guðmundsson - Elísabet
Kreikka - Trihimitonio - Hamogela
Kroatia - Daria Kinzer – Break a leg
Liettua - Liepa - Laukiu
Malta - Baklava – Moon Dance
Portugali - Fia Ruas - Tensão
San Marino - Senit – Stand by
Unkari - Kati Wolf – What about my dreams
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - Je vecht nooit alleen
Belgia - Gautier Reyz - Addiction
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria - Bohan Mihajlov - Nestinari
Irlanti - Jedward – Lipstick
Israel - Michael & Shimrit Greylsummer - Tu du du
Itävalta - Trackshittaz/Lukas Plöchl - Oida Taunz
Kypros - Christos Mylordou - San aggelos s'agasipa
Latvia - D-Family - Daylight
(EJT) Makedonia - Vlatko Ilievski - Rusinka
Moldova - Boris Covali &Cristina Croitoru - Break it up
Romania - Mihai Alexandru feat. B-Body and Soul - Bang Bang
Ruotsi - Jenny Silver - Something In Your Eyes
Serbia - Nina – Čaroban
Slovakia - TWiiNS - I'm still alive
Slovenia - Rock Partyzani - Time for revolution
Tanska - A Friend In London - New tomorrow
Ukraina - Zlata Ognevich – The Kukushka
Valko-Venäjä - Anastasiya Vinnikova – Born in Bielorussia
Viro - Shirubi Ikazuchi - St. Cabah
Finaali:
Espanja - Auryn - El sol brillará
Iso-Britannia - Blue - I can
Italia - Raphael Gualazzi - Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili - Sognu
Saksa - Lena Meyer-Landrut – Taken by a stranger
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta
En katsonut ehdokkaita
Viimeksi muokannut TomppaJr, 11 Maalis 2011, 22:13. Yhteensä muokattu 8 kertaa.
Meow cat, please meow back.
Re: Unelmaviisut 2011
Albania - Aurela Gace - Kenga ime
Armenia - Emmy - Ayo
Georgia - Temo Sajala - Soldier's song
Norja - Stella Mwangi - Haba Haba
Puola - Magdalena Tul - Jestem
Serbia -
Suomi - Saara Aalto - Blessed with love
Sveitsi -
Turkki - Yüksek Sadakat - Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal
Islanti - Yohanna - Nótt
Kreikka - Nikki Ponte - I don't wanna dance
Kroatia -
Liettua -
Malta -
Portugali - Carla Moreno - Sobrevivo
San Marino - Senit
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat -
Belgia -
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria -
Irlanti - Nikki Kavanagh - Falling
Israel - Chen Aharoni - Or
Itävalta -
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia -
(EJT) Makedonia -
Moldova - Boris Covali & Cristina Croitoru - Break it up
Romania - Hotel FM - Change
Ruotsi - Jenny Silver - Something in your eyes
Slovakia - TWiiNS - I'm still alive
Slovenia - April - Ladadidej
Tanska - Anna Noa - Sleepless
Ukraina - Zlata Ognevich - The Kukushka
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova - Born in Bielorussia
Viro - Ithaka Maria - Hopa'pa-rei
Finaali:
Espanja -
Iso-Britannia - Blue - I can
Italia -
Ranska - Amaury Vassili - Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut - Taken by a stranger
Suurimmat vääryydet
Armenia - Emmy - Ayo
Georgia - Temo Sajala - Soldier's song
Norja - Stella Mwangi - Haba Haba
Puola - Magdalena Tul - Jestem
Serbia -
Suomi - Saara Aalto - Blessed with love
Sveitsi -
Turkki - Yüksek Sadakat - Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal
Islanti - Yohanna - Nótt
Kreikka - Nikki Ponte - I don't wanna dance
Kroatia -
Liettua -
Malta -
Portugali - Carla Moreno - Sobrevivo
San Marino - Senit
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat -
Belgia -
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria -
Irlanti - Nikki Kavanagh - Falling
Israel - Chen Aharoni - Or
Itävalta -
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia -
(EJT) Makedonia -
Moldova - Boris Covali & Cristina Croitoru - Break it up
Romania - Hotel FM - Change
Ruotsi - Jenny Silver - Something in your eyes
Slovakia - TWiiNS - I'm still alive
Slovenia - April - Ladadidej
Tanska - Anna Noa - Sleepless
Ukraina - Zlata Ognevich - The Kukushka
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova - Born in Bielorussia
Viro - Ithaka Maria - Hopa'pa-rei
Finaali:
Espanja -
Iso-Britannia - Blue - I can
Italia -
Ranska - Amaury Vassili - Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut - Taken by a stranger
Suurimmat vääryydet
Keep your head high above the water
Re: Unelmaviisut 2011
Albania - Alban Skederaj & Miriam Cani - Ende ka shpresë
Armenia - Emmy - Ayo
Georgia - Eldrine - One more day
Norja - Stella Mwangi - Haba Haba
Puola - Magdalena Tul - Jestem
Serbia - Nina – Čaroban
Suomi - Saara Aalto - Blessed with love
Sveitsi - Duke & The Sheltics - Waiting for ya
Turkki - Yüksek Sadakat - Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal
Islanti - Yohanna - Nótt
Kreikka - Nikki Ponte - I don't wanna dance
Kroatia -
Liettua -
Malta - Fabrizio Faniello - No surrender
Portugali -
San Marino - Senit
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - Je vecht nooit alleen
Belgia - Steve Linden - C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria - Lazar Kisiov - Zamstitel
Irlanti - Nikki Kavanagh - Falling
Israel - Chen Aharoni - Or
Itävalta - Luttenberger*Klug - Sternenlichter
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia - Musiqq - Angel in disguise
(EJT) Makedonia - Ivan Jovanov & Denis Eks - Kockar
Moldova -
Romania - Claudia Pavel - I want u to want me
Ruotsi - Danny - In the club
Slovakia - TWiiNS - I'm still alive
Slovenia - Maja Keuc - Vanilija
Tanska - Les Freak - 25 hours a day
Ukraina - Mika Newton - Angely
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova - Born in Bielorussia
Viro - Getter Jaani - Rockefeller street
Finaali:
Espanja - Melissa - Eos
Iso-Britannia - Blue - I can
Italia - Nathalie - Vivo sospesa
Ranska - Amaury Vassili - Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut - At all
Oikein valinneet
Sisäiset valinnat
Armenia - Emmy - Ayo
Georgia - Eldrine - One more day
Norja - Stella Mwangi - Haba Haba
Puola - Magdalena Tul - Jestem
Serbia - Nina – Čaroban
Suomi - Saara Aalto - Blessed with love
Sveitsi - Duke & The Sheltics - Waiting for ya
Turkki - Yüksek Sadakat - Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal
Islanti - Yohanna - Nótt
Kreikka - Nikki Ponte - I don't wanna dance
Kroatia -
Liettua -
Malta - Fabrizio Faniello - No surrender
Portugali -
San Marino - Senit
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS - Je vecht nooit alleen
Belgia - Steve Linden - C'est la musique
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin - Love in rewind
Bulgaria - Lazar Kisiov - Zamstitel
Irlanti - Nikki Kavanagh - Falling
Israel - Chen Aharoni - Or
Itävalta - Luttenberger*Klug - Sternenlichter
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia - Musiqq - Angel in disguise
(EJT) Makedonia - Ivan Jovanov & Denis Eks - Kockar
Moldova -
Romania - Claudia Pavel - I want u to want me
Ruotsi - Danny - In the club
Slovakia - TWiiNS - I'm still alive
Slovenia - Maja Keuc - Vanilija
Tanska - Les Freak - 25 hours a day
Ukraina - Mika Newton - Angely
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova - Born in Bielorussia
Viro - Getter Jaani - Rockefeller street
Finaali:
Espanja - Melissa - Eos
Iso-Britannia - Blue - I can
Italia - Nathalie - Vivo sospesa
Ranska - Amaury Vassili - Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut - At all
Oikein valinneet
Sisäiset valinnat
"Kyllä Suomen luonto on sitten kaunis. Varsinkin, kun se palaa."
-Miik-
-Miik-
Re: Unelmaviisut 2011
Albania - Aurela Gace: Kënga ime
Armenia - Emmy: Ayo
Georgia - Tako Gachechiladze: It's OK
Norja - Åste & Rikke: Not that easy
Puola - Alizma: Bow to the Bow
Serbia - Nina: Caroban
Suomi - Soma Manuchar: Strong
Sveitsi - Anna Rosinelli: In a love for a while
Turkki - Yüksek Sadakat: Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal: ?
Islanti - Yohanna: Nótt
Kreikka - Nikke Ponti: I don't wanna dance
Kroatia -
Liettua - Evelina Sašenko: C'est ma vie
Malta - Jessica Muscat: Down down down
Portugali - -
San Marino - Senit: ?
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS: Ga dan niet
Belgia - Chloé: Just one chance
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin: Love in rewind
Bulgaria - Poli Genova: Na inat
Irlanti - Nikki Kavanagh: Falling
Israel - Dana International: Ding Dong
Itävalta - Band WG: 10 Sekunden Glück
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia - Oksana Ļepska: Live on!
(EJT) Makedonia - -
Moldova - Karizma: When life is grey
Romania - Claudia Pavel: I want you to want me
Ruotsi - Eric Saade: Popular
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - April: Ladadidej
Tanska - Jenny Berggren: Let your heart be mine
Ukraina - Jamala: Smile
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova: I am Belarussian
Viro - Ithaka Maria: Hopa'Pa-rei!
Finaali:
Espanja - Lucia Pérez - C'est la vie! It's alright!
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: Push Forward
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta
Armenia - Emmy: Ayo
Georgia - Tako Gachechiladze: It's OK
Norja - Åste & Rikke: Not that easy
Puola - Alizma: Bow to the Bow
Serbia - Nina: Caroban
Suomi - Soma Manuchar: Strong
Sveitsi - Anna Rosinelli: In a love for a while
Turkki - Yüksek Sadakat: Live it up
Venäjä -
Azerbaijan - Eldar Gasimov & Nigar Jamal: ?
Islanti - Yohanna: Nótt
Kreikka - Nikke Ponti: I don't wanna dance
Kroatia -
Liettua - Evelina Sašenko: C'est ma vie
Malta - Jessica Muscat: Down down down
Portugali - -
San Marino - Senit: ?
Unkari -
2. Semifinaali:
Alankomaat - 3JS: Ga dan niet
Belgia - Chloé: Just one chance
Bosnia-Hertsegovina - Dino Merlin: Love in rewind
Bulgaria - Poli Genova: Na inat
Irlanti - Nikki Kavanagh: Falling
Israel - Dana International: Ding Dong
Itävalta - Band WG: 10 Sekunden Glück
Kypros - Christos Mylordou: San aggelos s'agasipa
Latvia - Oksana Ļepska: Live on!
(EJT) Makedonia - -
Moldova - Karizma: When life is grey
Romania - Claudia Pavel: I want you to want me
Ruotsi - Eric Saade: Popular
Slovakia - TWiiNS: I'm still alive
Slovenia - April: Ladadidej
Tanska - Jenny Berggren: Let your heart be mine
Ukraina - Jamala: Smile
Valko-Venäjä - Anastassia Vinnikova: I am Belarussian
Viro - Ithaka Maria: Hopa'Pa-rei!
Finaali:
Espanja - Lucia Pérez - C'est la vie! It's alright!
Iso-Britannia - Blue: I can
Italia - Raphael Gualazzi: Follia d'amore
Ranska - Amaury Vassili: Sonniu
Saksa - Lena Meyer-Landrut: Push Forward
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta/Artistivalinta