Omaan puntariinsa voi halutessaan sisällyttää lyhyet kommentit kappaleista, mutta muulle puntariaiheiselle keskustelulle on omat ketjunsa. Yleinen puntarikeskustelu kuuluu tänne ja henkilökohtaiset puntaripäivitysraportit tänne.
Ketju avataan lukosta, kun kauden toinen edustuskappale on kuunneltavissa.
Puntarikelpoiset maat (39)...
...aakkosellisesti:
ALANKOMAAT: Jeangu Macrooy – Birth of a new age
ALBANIA: Anxhela Peristeri – Karma
AUSTRALIA: Montaigne – Technicolour
AZERBAIDŽAN: Efendi – Mata Hari
BELGIA: Hooverphonic – The wrong place
BULGARIA: Victoria – Growing up is getting old
ESPANJA: Blas Cantó – Voy a quedarme
GEORGIA: Tornike Kipiani – You
IRLANTI: Lesley Roy – Maps
ISLANTI: Daði & Gagnamagnið – 10 years
ISO-BRITANNIA: James Newman – Embers
ISRAEL: Eden Alene – Set me free
ITALIA: Måneskin – Zitti e buoni
ITÄVALTA: Vincent Bueno – Amen
KREIKKA: Stefania – Last dance
KROATIA: Albina – Tick-tock
KYPROS: Elena Tsagrinou – El Diablo
LATVIA: Samanta Tīna – The moon is rising
LIETTUA: The Roop – Discoteque
MALTA: Destiny – Je me casse
MOLDOVA: Natalia Gordienko – Sugar
NORJA: TIX – Fallen angel
POHJOIS-MAKEDONIA: Vasil – Here I stand
PORTUGALI: The Black Mamba – Love is on my side
PUOLA: Rafał – The ride
RANSKA: Barbara Pravi – Voilà
ROMANIA: Roxen – Amnesia
RUOTSI: Tusse – Voices
SAKSA: Jendrik – I don't feel hate
SAN MARINO: Senhit – Adrenalina
SERBIA: Hurricane – Loco loco
SLOVENIA: Ana Soklič – Amen
SUOMI: Blind Channel – Dark side
SVEITSI: Gjon's Tears – Tout l'univers
TANSKA: Fyr og Flamme – Øve os på hinanden
TŠEKKI: Benny Cristo – Omaga
UKRAINA: Go_A – Shum
VENÄJÄ: Manizha – Russian woman
VIRO: Uku Suviste – The lucky one
...valinta-/julkistuspäivän mukaan:
23.12. ALBANIA: Anxhela Peristeri – Karma
25.1. ISRAEL: Eden Alene – Set me free
31.1. RANSKA: Barbara Pravi – Voilà
4.2. UKRAINA: Go_A – Shum
6.2. LIETTUA: The Roop – Discoteque
13.2. KROATIA: Albina – Tick-tock
16.2. TŠEKKI: Benny Cristo – Omaga
20.2. SUOMI: Blind Channel – Dark side
20.2. NORJA: TIX – Fallen angel
20.2. ESPANJA: Blas Cantó – Voy a quedarme
24.2. KYPROS: Elena Tsagrinou – El Diablo
25.2. SAKSA: Jendrik – I don't feel hate
26.2. IRLANTI: Lesley Roy – Maps
27.2. SLOVENIA: Ana Soklič – Amen
4.3. AUSTRALIA: Montaigne – Technicolour
4.3. BELGIA: Hooverphonic – The wrong place
4.3. ROMANIA: Roxen – Amnesia
4.3. ALANKOMAAT: Jeangu Macrooy – Birth of a new age
4.3. MOLDOVA: Natalia Gordienko – Sugar
5.3. SERBIA: Hurricane – Loco loco
6.3. VIRO: Uku Suviste – The lucky one
6.3. TANSKA: Fyr og Flamme – Øve os på hinanden
6.3. PORTUGALI: The Black Mamba – Love is on my side
6.3. ITALIA: Måneskin – Zitti e buoni
7.3. SAN MARINO: Senhit – Adrenalina
8.3. VENÄJÄ: Manizha – Russian woman
10.3. ITÄVALTA: Vincent Bueno – Amen
10.3. KREIKKA: Stefania – Last dance
10.3. SVEITSI: Gjon's Tears – Tout l'univers
10.3. BULGARIA: Victoria – Growing up is getting old
11.3. ISO-BRITANNIA: James Newman – Embers
11.3. POHJOIS-MAKEDONIA: Vasil – Here I stand
12.3. PUOLA: Rafał – The ride
12.3. LATVIA: Samanta Tīna – The moon is rising
13.3. RUOTSI: Tusse – Voices
13.3. ISLANTI: Daði & Gagnamagnið – 10 years
15.3. AZERBAIDŽAN: Efendi – Mata Hari
15.3. GEORGIA: Tornike Kipiani – You
15.3. MALTA: Destiny – Je me casse
Huomioita:
- Valko-Venäjän 9. maaliskuuta julkaistu edustuskappale Galasy ZMesta – Ya nauchu tebya (I'll teach you) todettiin sääntöjen vastaiseksi 11. maaliskuuta. Valko-Venäjä ilmoitti hylätyn kappaleen tilalle uuden, mutta EBU ei hyväksynyt sitäkään. Valko-Venäjän poisjäänti kilpailusta varmistui 26. maaliskuuta.