ENSIMMÄINEN SEMIFINAALI
01. Cityflash, Laura-Ly & Supa - TIK TOK .01
02. Virna Lindt - Underwater Boy .02
03/ Ba. - Sugebėt pasikeist .03
04 Dzivia - Flower Maiden .04
05. KSHMR, Tungevaag (ft Ida Martinsen Botten) - Close Your Eyes .05
06. Grigori Leps & Timur Rodrigez - Spasibo .06.
07. Jagoda Kret - Jak To Jest .07
08. Klee - Gold .08
09. Nebe - Ruce v otěžích .09
10. Tóth Gabi - Az én szívem .10
11. Dan Balan & INDI - Dyshat o lyubvi .11
12. Emma Heesters - Waar Ga Je Heen .12
13. Dječaci - LOVRINAC .13
14. Leni Kravac - Balconized .14
15. tam - infierno .15
16. Steven Wilson - The Raven That Refused To Sing .16
17. Kids United Nouvelle Génération - La Tendresse .17
18. Oratnitza ft. Magdalena Petrovitš - Trap, Mome! .18
19. Senhit - Breathe .19
20. The Love Dictators - (R)evolution .20
21. Enya - Echoes In Rain .21
22. Foolish Green - Soul Revival .22
23. Fabio Frizzi - Ibo-Lelè 23
24. Zeynep Bastık - Sana Bayılıyorum .24
25. Dimitra Galani - Stereotipa 25.
TOINEN SEMIFINAALI
01. Lilit Hovhannisyan - Requiem .01
02. Rauf - –40° .02
03. Firelight - Backdrop of Life .03
04. Asma Othmani & DJ Danjer - A-Labass .04
05/ Rocío Rivas - Males experiències .05
06. Who Killed Bruce Lee - Betwannis Bik .06
07. Loai Ali - Majanin (مجانين) .07
08. Gisela João - A Minha Casinha 08
09. Youssra El Hawary - La Tesmaa' Kalami .09
10. Jelil - Bor diÿseñ bolÿa .10
11. Sardor Bekmurodov - Onamga qara .11
12. Manal - Call me .12
13. Mirbek Atabekov & Nurmat Sadyrov - Karagat Koz .13
14. Osiris - The Memory Will Still Remain .14
15. Fahad Al Kubaisi - Hala Feekom .15
16. Fadeen - Gnongo .16
17. Tinariwen (+IO:I) - Sastanàqqàm .17
18. Dieyla - Linguére .18
19. Emmanuel Jal, Vanessa Mdee, Juliani, & Syssi Mananga - Tusimame .19
20. Star Feminine Band - Peba .20
21. Pantayo - Heto Na .21
22. 2BOYZ - Pendant ce temps .22
23. One Time - Moû lan na mâ .23
24. Dream Galz - Weekend .24
KOLMAS SEMIFINAALI
Vimeon kertauksessa näet Venezuelan komeat miehet musiikkivideolla.
Huomioithan että vimeon kertauksen järjestys poikkeaa raadin virallisesta.
01. 조pd ZoPD & 이정현 Lee Jung Hyun - Fever .01
02. Amagaba - IMIGAN .02
03. Passi - Je Zappe et Je Matte .03
04. Alikiba - Chekecha Cheketua .04
05. Aluna - Hi So,... Hi Soul? .05
06. Bonga - Kambúa .06
07. Kana Nishino - Moshimo unmei no hito ga iru no nara .07
08. Ink Waruntorn & SPRITE - เก่งแต่เรื่องคนอื่น (EXPERT) 08.
09. Shontelle - Sanctify .09
10. Natti Natasha - No quiero saber .10
11. Lissette- Eva .11
12. Trafassi - Waka Waka .12
13. Grace Jones - Pull Up To The Bumper .13
14. Pinikpikan - Isip Bitaw .14
15. LAGOS & Danny Ocean - Mónaco .15
16. Juanita du Plessis - Maak dit los! .16
17. Duas Caras ft Kloro Killa - Coisas de tradição .17
18. Kan'Nal - Time .18
19. Lyodra - Pesan Terakhir .19
20. Ana Carolina - Garganta .20
21. D Los - 4 Star .21
22. Eduardo Giménez - Esplendor .22
23. La Bruja Salguero, Mariano Delgado ja Martín González - Los Duendes del Agua .23
24. Gurrumul - Jesu .24
Wild card - kierros
01. Grigori Leps & Timur Rodrigez - Spasibo 01.
02. The Love Dictators - (R)evolution 02.
03. Manal - Call me 03
04. Fadeen - Gnongo 04.
05. Kan'Nal - Time 05.
06. Ana Carolina - Garganta 06.
01.
La Bruja Salguero, Mariano Delgado ja Martín González - Los Duendes del Agua
.01
02
Juanita du Plessis - Maak dit los!
.02
03.
Duas Caras ft Kloro Killa - Coisas de tradição
.03
04.
Lyodra - Pesan Terakhir
.04
05.
Emmanuel Jal, Vanessa Mdee, Juliani, & Syssi Mananga - Tusimame
.05
06.
Shontelle - Sanctify
.06
07.
Fadeen - Gnongo
.07
08.
LAGOS & Danny Ocean - Mónaco
.08
09.
Dieyla - Linguére
.09
10.
Natti Natasha - No quiero saber
.10
11.
Pinikpikan - Isip Bitaw
.11
12.
Lissette- Eva
.12
13.
Osiris - The Memory Will Still Remain
.13
14.
Youssra El Hawary - La Tesmaa' Kalami
.14
15
Loai Ali - Majanin (مجانين)
.15
16.
Who Killed Bruce Lee - Betwannis Bik
.16
17.
Asma Othmani & DJ Danjer - A-Labass
.17
18.
Lilit Hovhannisyan - Requiem
.18
19.
Rauf - –40°
.19
20.
Zeynep Bastık - Sana Bayılıyorum
.20
21.
The Love Dictators - (R)evolution
.21
22/
Rocío Rivas - Males experiències
.22
23.
Kana Nishino - Moshimo unmei no hito ga iru no nara
.23
24.
Dječaci - LOVRINAC
.24
25.
Fabio Frizzi - Ibo-Lelè
25
26.
Dan Balan & INDI - Dyshat o lyubvi
.26
27.
Tóth Gabi - Az én szívem
.27
28.
Nebe - Ruce v otěžích
.28
29.
Klee - Gold
.29
30.
Enya - Echoes In Rain
.30
31.
Dzivia - Flower Maiden
.31
32.
KSHMR, Tungevaag (ft Ida Martinsen Botten) - Close Your Eyes
.32
Pisteytyskaava (20-17-15-13-11-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
Viidelle ensimmäiselle pisteeni osittain.
Äänestämättömyydestä -20p
Äänestysaika päättyy Perjantaina 21.tammikuuta klo 19.00!
Kärkikaksikko pääsee finaaliin: pisteytä vain top2 minulle pistein (3-1) ykityisviestillä.
Jos kappaleesi on wild card-kierroksella: et voi äänestää.
Äänestysaika loppuu huomenna Sunnuntaina kello 18.00!
Pisteytysaika päättyy Perjantaina 14. Tammikuuta kello 20.00
Pisteytyskaava: 12:lle parhaalle pisteet
(15-12-10-9-8-7-6-5-4-3-2-1)
Kymmenen parasta jokaisesta erästä pääsee suoraan finaaliin
Semifinaalien 11 & 12-sijat nähdään wild-card kierroksella
Ilmoittautuneet
Tämän marssijärjestyksen mukaan ensimmäiset maat arpoutuivat & valikoituivat
1. Joulu 20 2021, 19:59..
Bomboclaat
2. Joulu 20 2021, 20:00
Tegu
3. Joulu 20 2021, 20:00
Rousku
4. Joulu 20 2021, 20:00
Teräsbekoni
5. Joulu 20 2021, 20:00
Aleksi
6. Joulu 20 2021, 20:00
Serduchka
7. Joulu 20 2021, 20:03
ratamo1
8. Joulu 20 2021, 20:04
Pete
9. Joulu 20 2021, 20:05
Kuolonkurki
10. Joulu 20 2021, 20:10
Spartan kuningas
11. Joulu 20 2021, 20:17
wigwam
12. Joulu 20 2021, 20:22
Celda
13. Joulu 20 2021, 20:25
MIH96
14. Joulu 20 2021, 20:32
Viiksivallu
15. Joulu 20 2021, 20:34
Queen
16, Joulu 20 2021, 20:41
CottonJoel
17. Joulu 20 2021, 20:47
Nevski
18. Joulu 20 2021, 20:48
Viisuilija_110
19. Joulu 20 2021, 20:49
Timoteus
20. Joulu 20 2021, 20:56
Snude
21. Joulu 20 2021, 21:02
WildDance
22. Joulu 20 2021, 21:02
Jufo
23. Joulu 20 2021, 21:18
MuumiAnkka
24. Joulu 20 2021, 21:18
sziget
25. Joulu 20 2021, 21:18
granaattiomena
26. Joulu 20 2021, 21:50
S-Tyyppi
27. Joulu 20 2021, 21:54
Huilumies
28. Joulu 20 2021, 22:00*
Happy (etukäteen päätetty ilmoittautumisajankohta)
29. Joulu 20 2021, 22:00
akuankka13
30. Joulu 20 2021, 22:01
TomppaJr
31. Joulu 20 2021, 22:22
viisujänö
32. Joulu 20 2021, 22:35
GuoZu8
33. Joulu 20, 2021, 22:42
jdjj22
34. Joulu 20, 2021, 22:43
Unihiekkamyrsky
35. Joulu 20, 2021, 23:04
DenEurovise
36. Joulu 20, 2021, 23:05
Taikahuilu
37. Joulu 20, 2021 23:56
UFOPOLI
38. Joulu 21 2021 17:01
inomu
39. Joulu 21 2021 23:59
jiii
40. Joulu 22 2021 02:36
Esc Addict 98
41. Joulu 22 2021 21:51
TomBoi
42. Joulu 23 2021 14:16
Fabian
43. Joulu 24 2021, 00:05
Ankanpää
44. Joulu 25 2021 10:22
romualdo
45. Joulu 28 2021 16:04
Koirankuonolainen
46. Joulu 29 2021 10:23
Maalaispoju
Vaihtorinkiin ilmoittautuneet:
1.
Serduchka -> kaikki
2.
Bomboclaat -> B & C-maat
3.
Nevski -> kaikki
4.
S-Tyyppi > kaikki
5.
akuankka13 -> kaikki
6.
Jufo -> B & C-maat
7.
DenEurovise -> B & C-maat
8.
Spartan kuningas -> A & C-maat
9.
jiii > B & C-maat
10.
Viisuilija_110 -> kaikki
11.
granaattiomena -> A & C-maat
12.
Queen -> A & B-maat
13.
Happy > B & C-maat
14.
romualdo -> kaikki
15.
wigwam -> B , C-maat
Kappaleita vastaanotettu (56)
Never miss a good chance to shut up.