Unelmaviisut 2022
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16287
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Unelmaviisut 2022
Avataan nyt tämäkin perinteinen ketju, vaikka kirjoitushetkellä kaksi sisäistä valintaa vielä puuttuukin. Eli: miltä viisuvuosi näyttäisi, jos karsinnat olisivat menneet niin kuin olisit halunnut? Lista- tai puntarimuodossa, muoto on vapaa.
1. semifinaali:
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Moldova: Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania:
Islanti:
Kroatia:
Latvia:
Liettua:
Norja:
Portugali:
Slovenia:
Tanska:
Ukraina:
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia:
Irlanti:
Israel:
Malta:
Pohjois-Makedonia:
Puola:
Romania:
Ruotsi:
San Marino:
Serbia:
Suomi:
Tšekki:
Viro:
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja:
Italia:
Ranska:
Saksa:
1. semifinaali:
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Moldova: Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania:
Islanti:
Kroatia:
Latvia:
Liettua:
Norja:
Portugali:
Slovenia:
Tanska:
Ukraina:
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia:
Irlanti:
Israel:
Malta:
Pohjois-Makedonia:
Puola:
Romania:
Ruotsi:
San Marino:
Serbia:
Suomi:
Tšekki:
Viro:
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja:
Italia:
Ranska:
Saksa:
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
- -kaitsu87-
- Kanta-asiakas
- Viestit: 7316
- Liittynyt: 04 Huhti 2009, 06:09
- Paikkakunta: Pori
Re: Unelmaviisut 2022
1 semifinaali:
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Moldova: Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania: Alban Ramosaj - Theje
Islanti: Katla - Þaðan af
Kroatia: Mia Negovetic - Forgive me
Latvia: Aminata - I'm letting you go
Liettua: Geprasy - Into your arms
Norja: SubWoolfer - Give that wolf a banana
Portugali: MARO - Saudade, saudade
Slovenia: Luma - All in
Tanska: Fuld Effekt - Rave med de hårde drenge
Ukraina: Alina Pash - Tini zabutykh predkiv
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia: Sheldon Riley - Not the same
Irlanti: Brooke Scullion - That's rich
Israel: Inbal Bibi - Zaza
Malta: Nicole Azzopardi - Into the fire
Pohjois-Makedonia: Lara Ivanova - Flower of sorrow
Puola: Ochman - River
Romania: ARIS - Do svidaniya
Ruotsi: Klara Hammarström - Run to the hills
San Marino: Cristina Ramos - Heartless game
Serbia: Zorja - Zorja
Suomi: Younghearted - Sun numero
Tšekki: Giudi - Jezinky
Viro: Elina Nechayeva - Remedy
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja: Reinn - Eco
Italia: La Rappresetante di Lista - Ciao ciao
Ranska: Soa - Seule
Saksa: Malik Harris - Rockstars
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Moldova: Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania: Alban Ramosaj - Theje
Islanti: Katla - Þaðan af
Kroatia: Mia Negovetic - Forgive me
Latvia: Aminata - I'm letting you go
Liettua: Geprasy - Into your arms
Norja: SubWoolfer - Give that wolf a banana
Portugali: MARO - Saudade, saudade
Slovenia: Luma - All in
Tanska: Fuld Effekt - Rave med de hårde drenge
Ukraina: Alina Pash - Tini zabutykh predkiv
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia: Sheldon Riley - Not the same
Irlanti: Brooke Scullion - That's rich
Israel: Inbal Bibi - Zaza
Malta: Nicole Azzopardi - Into the fire
Pohjois-Makedonia: Lara Ivanova - Flower of sorrow
Puola: Ochman - River
Romania: ARIS - Do svidaniya
Ruotsi: Klara Hammarström - Run to the hills
San Marino: Cristina Ramos - Heartless game
Serbia: Zorja - Zorja
Suomi: Younghearted - Sun numero
Tšekki: Giudi - Jezinky
Viro: Elina Nechayeva - Remedy
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja: Reinn - Eco
Italia: La Rappresetante di Lista - Ciao ciao
Ranska: Soa - Seule
Saksa: Malik Harris - Rockstars
Viimeksi muokannut -kaitsu87-, 17 Maalis 2022, 12:30. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
I, I went to hell and back to find myself on track
I broke the code, oh ohh
Like ammonites, I just gave it some time
I broke the code, oh ohh
Like ammonites, I just gave it some time
Re: Unelmaviisut 2022
Eikös Moldovakin ollut tavallaan karsinta?
Re: Unelmaviisut 2022
^ Mielestäni oli. Siinä päätäntävalta oli 100% tuomaristolla, joka myös esiteltiin lähetyksen aikana. Ei eroa mielestäni mitenkään esimerkiksi Albaniasta, jossa valinnan teki myös tuomaristo.
I will take the fight, I will stay up all night
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
Re: Unelmaviisut 2022
1. semifinaali:
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Moldova: Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania: Kejsi Rustja - Vallëzoj me ty
Islanti: Sigga, Beta & Elín - Með hækkandi sól
Kroatia: Mila Elegović - Ljubav
Latvia: Katrīna Dimanta - My Voice
Liettua: Monika Liu - Sentimentai
Norja: Steffen Jakobsen - With Me Tonight
Portugali: Cubita - Uma mensagem tua
Slovenia: Luma - All In
Tanska: Conf3ssions - Hallelujah
Ukraina: Alina Pash - Tini zabutykh predkiv
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia: Voyager - Dreamer
Irlanti: Rachel Goode - I'm Loving Me
Israel: Michael Ben David - I.M.
Malta: Emma Muscat - I Am What I Am
Pohjois-Makedonia: Lara Ivanova - Flower of Sorrow
Puola: Karolina Lizer - Czysta woda
Romania: Dora Gaitanovici – Ana
Ruotsi: Medina - In i dimman
San Marino: Cristina Ramos - Heartless Game
Serbia: Zorja - Zorja
Suomi: Younghearted - Sun numero
Tšekki: Elis Mraz - Imma Be
Viro: Stefan - Hope
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja: Tanxugueiras - Terra
Italia: Ditonellapiaga & Donatella Rettore - Chimica
Ranska: Pauline Chagne - Nuit Pauline
Saksa: Eros Atomus - Alive
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Moldova: Zdob și Zdub & Frații Advahov – Trenulețul
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania: Kejsi Rustja - Vallëzoj me ty
Islanti: Sigga, Beta & Elín - Með hækkandi sól
Kroatia: Mila Elegović - Ljubav
Latvia: Katrīna Dimanta - My Voice
Liettua: Monika Liu - Sentimentai
Norja: Steffen Jakobsen - With Me Tonight
Portugali: Cubita - Uma mensagem tua
Slovenia: Luma - All In
Tanska: Conf3ssions - Hallelujah
Ukraina: Alina Pash - Tini zabutykh predkiv
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia: Voyager - Dreamer
Irlanti: Rachel Goode - I'm Loving Me
Israel: Michael Ben David - I.M.
Malta: Emma Muscat - I Am What I Am
Pohjois-Makedonia: Lara Ivanova - Flower of Sorrow
Puola: Karolina Lizer - Czysta woda
Romania: Dora Gaitanovici – Ana
Ruotsi: Medina - In i dimman
San Marino: Cristina Ramos - Heartless Game
Serbia: Zorja - Zorja
Suomi: Younghearted - Sun numero
Tšekki: Elis Mraz - Imma Be
Viro: Stefan - Hope
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja: Tanxugueiras - Terra
Italia: Ditonellapiaga & Donatella Rettore - Chimica
Ranska: Pauline Chagne - Nuit Pauline
Saksa: Eros Atomus - Alive
Got a fire and a country heart
- akuankka13
- Kanta-asiakas
- Viestit: 8994
- Liittynyt: 10 Touko 2008, 13:08
- Paikkakunta: Vanajan taka
Re: Unelmaviisut 2022
1. semifinaali:
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania: Rezarta Smaja – E jemja nuse
Islanti: Sigga, Beta & Elín – Með hækkandi sól
Kroatia: Elis Lovrić – No war
Latvia: Zelma – How
Liettua: Monika Liu – Sentimentai
Moldova: Valeria Barbas – My tree
Norja: Eline Noelia – Ecstasy
Portugali: Pongo & Tristany – Dégrá.dê
Slovenia: Hauptman – Sledim
Tanska: Fuld Effekt – Rave med de hårde drenge
Ukraina: Roxolana – Girlzzzz
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia: Voyager – Dreamer
Irlanti: Patrick O'Sullivan – One night, one kiss, one promise
Israel: Michael Ben David – I.M
Malta: Nicole Hammett – A lover's heart
Pohjois-Makedonia: Ris Flower – Flying to Berlin
Puola: Unmute – Głośniej niż decybele
Romania: E-an-na – Malere
Ruotsi: Liamoo – Bluffin
San Marino: Vina Rose – Sweet denial
Serbia: Konstrakta – In corpore sano
Suomi: Isaac Sene – Kuuma jäbä
Tšekki: Giudi – Jezinky
Viro: Minimal Wind feat. Elisabeth Tiffany – What to make of this
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja: Rigoberta Bandini – Ay mamá
Italia: La Rappresentante di Lista – Ciao ciao
Ranska: Alvan & Ahez – Fulenn
Saksa: ei osallistu
Alankomaat: S10 – De diepte
Armenia: Rosa Linn – TBA
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die together
Sveitsi: Marius Bear – Boys do cry
Albania: Rezarta Smaja – E jemja nuse
Islanti: Sigga, Beta & Elín – Með hækkandi sól
Kroatia: Elis Lovrić – No war
Latvia: Zelma – How
Liettua: Monika Liu – Sentimentai
Moldova: Valeria Barbas – My tree
Norja: Eline Noelia – Ecstasy
Portugali: Pongo & Tristany – Dégrá.dê
Slovenia: Hauptman – Sledim
Tanska: Fuld Effekt – Rave med de hårde drenge
Ukraina: Roxolana – Girlzzzz
2. semifinaali:
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – TBA
Belgia: Jérémie Makiese – Miss you
Georgia: Circus Mircus – Lock me in
Kypros: Andromache – Ela
Montenegro: Vladana – Breathe
Australia: Voyager – Dreamer
Irlanti: Patrick O'Sullivan – One night, one kiss, one promise
Israel: Michael Ben David – I.M
Malta: Nicole Hammett – A lover's heart
Pohjois-Makedonia: Ris Flower – Flying to Berlin
Puola: Unmute – Głośniej niż decybele
Romania: E-an-na – Malere
Ruotsi: Liamoo – Bluffin
San Marino: Vina Rose – Sweet denial
Serbia: Konstrakta – In corpore sano
Suomi: Isaac Sene – Kuuma jäbä
Tšekki: Giudi – Jezinky
Viro: Minimal Wind feat. Elisabeth Tiffany – What to make of this
Finaali:
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Espanja: Rigoberta Bandini – Ay mamá
Italia: La Rappresentante di Lista – Ciao ciao
Ranska: Alvan & Ahez – Fulenn
Saksa: ei osallistu
Qaj.
- TomppaJr
- Koordinaattori
- Viestit: 37188
- Liittynyt: 05 Huhti 2010, 11:42
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2022
Oikea valinta
Väärä valinta
Sisäinen valinta
Oikeusmurha
1. semifinaali
Alankomaat: S10 - De diepte
Albania: Ronela Hajati - Sekret
Armenia: Rosa Linn - Snap
Bulgaria: Intelligent Music Project - Intention
Islanti: Reykjavíkurdætur - Turn This Around
Itävalta: Lum!x feat. Pia Maria - Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord - Die Together
Kroatia: Mia Negovetić - Forgive Me (Oprosti)
Latvia: Bermudu Divstūris - Bad
Liettua: Queens of Roses - Washing Machine
Moldova: Naminal - Stop Tonight
Norja: Anna-Lisa Kumoji - Queen Bees
Portugali: Maro - Saudade, saudade
Slovenia: LPS - Disko
Sveitsi: Marius Bear - Boys Do Cry
Tanska: Reddi - The Show
Ukraina: Wellboy - Nozzy Bossy
2. semifinaali
Australia: Jude York - I Won't Need to Dream
Azerbaidžan: Nadir Rustamli - Fade to Black
Belgia: Jérémie Makiese - Miss You
Georgia: Circus Mircus - Lock Me In
Irlanti: Rachel Goode - I'm Loving Me
Israel: Michael Ben David - I.M
Kypros: Andromache - Ela
Malta: Nicole Azzopardi - Into the Fire
Montenegro: Vladana - Breathe
Pohjois-Makedonia: Viktor Apostolovski - Superman
Puola: Unmute - Głośniej niż decybele
Romania: E-an-na - Malere
Ruotsi: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer
San Marino: Achille Lauro - Stripper
Serbia: Konstrakta - In corpore sano
Suomi: Isaac Sene - Kuuma jäbä
Tšekki: We Are Domi - Lights Off
Viro: Jyrise - Plaksuta
Finaali
Espanja: Javiera Mena - Culpa
Iso-Britannia: Sam Ryder - Space Man
Italia: La Rappresentante di Lista - Ciao Ciao
Ranska: Pauline Chagne - Nuit Pauline
Saksa: Eros Atomus - Alive
Väärä valinta
Sisäinen valinta
Oikeusmurha
1. semifinaali
Alankomaat: S10 - De diepte
Albania: Ronela Hajati - Sekret
Armenia: Rosa Linn - Snap
Bulgaria: Intelligent Music Project - Intention
Islanti: Reykjavíkurdætur - Turn This Around
Itävalta: Lum!x feat. Pia Maria - Halo
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord - Die Together
Kroatia: Mia Negovetić - Forgive Me (Oprosti)
Latvia: Bermudu Divstūris - Bad
Liettua: Queens of Roses - Washing Machine
Moldova: Naminal - Stop Tonight
Norja: Anna-Lisa Kumoji - Queen Bees
Portugali: Maro - Saudade, saudade
Slovenia: LPS - Disko
Sveitsi: Marius Bear - Boys Do Cry
Tanska: Reddi - The Show
Ukraina: Wellboy - Nozzy Bossy
2. semifinaali
Australia: Jude York - I Won't Need to Dream
Azerbaidžan: Nadir Rustamli - Fade to Black
Belgia: Jérémie Makiese - Miss You
Georgia: Circus Mircus - Lock Me In
Irlanti: Rachel Goode - I'm Loving Me
Israel: Michael Ben David - I.M
Kypros: Andromache - Ela
Malta: Nicole Azzopardi - Into the Fire
Montenegro: Vladana - Breathe
Pohjois-Makedonia: Viktor Apostolovski - Superman
Puola: Unmute - Głośniej niż decybele
Romania: E-an-na - Malere
Ruotsi: Cornelia Jakobs - Hold Me Closer
San Marino: Achille Lauro - Stripper
Serbia: Konstrakta - In corpore sano
Suomi: Isaac Sene - Kuuma jäbä
Tšekki: We Are Domi - Lights Off
Viro: Jyrise - Plaksuta
Finaali
Espanja: Javiera Mena - Culpa
Iso-Britannia: Sam Ryder - Space Man
Italia: La Rappresentante di Lista - Ciao Ciao
Ranska: Pauline Chagne - Nuit Pauline
Saksa: Eros Atomus - Alive
Viimeksi muokannut Serduchka, 08 Huhti 2022, 22:53. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
R.I.P. Eurovision
Re: Unelmaviisut 2022
Valitut kursivoitu, viisitähtiset lihavoitu.
1. semifinaali:
Albania: Në ëndërr mbete ti / Gjergj Kaçinari
Islanti: Hjartað mitt / Stefanía Svavarsdóttir
Kroatia: Forgive Me (Oprosti) / Mia Negovetić
Latvia: He, She, You & Me / Bujāns
Liettua: Lioness / Živilė Gedvilaitė
Norja: La Melodia / Kim Wigaard
Portugali: Ainda nos temos / Syro
Slovenia: Maniac / Anja Vodošek
Tanska: The Show / Reddi
Ukraina: Hear My Words / Barleben
2. semifinaali:
Australia: Little Fries / Jaguar Jonze
Irlanti: I'm Loving Me / Rachel Goode
Israel: Don't / Michael Ben David
Malta: Into the Fire / Nicole Azzopardi
Pohjois-Makedonia: Dreams / Yon Idy
Puola: Why Does It Hurt / Lidia Kopania
Romania: Remember / Stelian
Ruotsi: Suave / Alvaro Estrella
San Marino: Heartless Game / Cristina Ramos
Serbia: Istina i laži / Julijana Vincan
Suomi: Kuuma jäbä / Isaac Sene
Tšekki: Lights Off / We Are Domi
Viro: Hope / Stefan
Finaali:
Espanja: Eco / Xeinn
Italia: Dove si balla / Dargen d’Amico
Ranska: Seule / SOA
Saksa: Rockstars / Malik Harris
Eli neljässä karsinnassa paras voitti, ja näistä yhdestä oikeasti välitän, joten ei voi sanoa ihan huikeasti menneen Yhdessä maassa, eli Suomessa, voittanutkin oli viisitähtinen vaikkei ykköseni ollutkaan.
1. semifinaali:
Albania: Në ëndërr mbete ti / Gjergj Kaçinari
Islanti: Hjartað mitt / Stefanía Svavarsdóttir
Kroatia: Forgive Me (Oprosti) / Mia Negovetić
Latvia: He, She, You & Me / Bujāns
Liettua: Lioness / Živilė Gedvilaitė
Norja: La Melodia / Kim Wigaard
Portugali: Ainda nos temos / Syro
Slovenia: Maniac / Anja Vodošek
Tanska: The Show / Reddi
Ukraina: Hear My Words / Barleben
2. semifinaali:
Australia: Little Fries / Jaguar Jonze
Irlanti: I'm Loving Me / Rachel Goode
Israel: Don't / Michael Ben David
Malta: Into the Fire / Nicole Azzopardi
Pohjois-Makedonia: Dreams / Yon Idy
Puola: Why Does It Hurt / Lidia Kopania
Romania: Remember / Stelian
Ruotsi: Suave / Alvaro Estrella
San Marino: Heartless Game / Cristina Ramos
Serbia: Istina i laži / Julijana Vincan
Suomi: Kuuma jäbä / Isaac Sene
Tšekki: Lights Off / We Are Domi
Viro: Hope / Stefan
Finaali:
Espanja: Eco / Xeinn
Italia: Dove si balla / Dargen d’Amico
Ranska: Seule / SOA
Saksa: Rockstars / Malik Harris
Eli neljässä karsinnassa paras voitti, ja näistä yhdestä oikeasti välitän, joten ei voi sanoa ihan huikeasti menneen Yhdessä maassa, eli Suomessa, voittanutkin oli viisitähtinen vaikkei ykköseni ollutkaan.
Re: Unelmaviisut 2022
Vihreällä oikeat valinnat, punaisella väärät valinnat ja sinisellä sisäiset valinnat.
1. semifinaali:
Albania: Ronela Hajati – Sekret
Latvia: Miks Galvanovskis – I'm Just a Sinner
Liettua: Lolita Zero – Not Your Mother
Sveitsi: Marius Bear – Boys Do Cry
Slovenia: Luma – All In
Ukraina: Wellboy – Nozzy Bossy
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Alankomaat: S10 – De diepte
Moldova: Ana Cernicova – Silent Battlefield
Portugali: FF – Como É Bom Esperar Alguém
Kroatia: Marko Bošnjak – Moli za nas
Tanska: Fuld Effekt – Rave med de hårde drenge
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Islanti: Systur – Með hækkandi sól
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together
Norja: Subwoolfer – Give That Wolf a Banana
Armenia: Rosa Linn – Snap
2. semifinaali:
Suomi: Cyan Kicks – Hurricane
Israel: Michael Ben David – I.M
Serbia: Konstrakta – In Corpore Sano
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – Fade To Black
Georgia: Circus Mircus – Lock Me In
Malta: Aidan – Ritmu
San Marino: Achille Lauro – Stripper
Australia: Voyager – Dreamer
Kypros: Andromache – Ela
Irlanti: Brooke – That's Rich
Pohjois-Makedonia: Viktor Apostolovski – Superman
Viro: Stefan – Hope
Romania: WRS – Llámame
Puola: Kuba Szmajkowski – Lovesick
Montenegro: Vladana – Breathe
Belgia: Jérémie Makiese – Miss You
Ruotsi: Medina – In i dimman
Tšekki: Giudi – Jezinky
Finaali:
Espanja: Tanxugueiras – Terra
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Italia: Sangiovanni – Farfalle
Ranska: Alvan & Ahez – Fulenn
Saksa: Malik Harris – Rockstars
1. semifinaali:
Albania: Ronela Hajati – Sekret
Latvia: Miks Galvanovskis – I'm Just a Sinner
Liettua: Lolita Zero – Not Your Mother
Sveitsi: Marius Bear – Boys Do Cry
Slovenia: Luma – All In
Ukraina: Wellboy – Nozzy Bossy
Bulgaria: Intelligent Music Project – Intention
Alankomaat: S10 – De diepte
Moldova: Ana Cernicova – Silent Battlefield
Portugali: FF – Como É Bom Esperar Alguém
Kroatia: Marko Bošnjak – Moli za nas
Tanska: Fuld Effekt – Rave med de hårde drenge
Itävalta: LUM!X feat. Pia Maria – Halo
Islanti: Systur – Með hækkandi sól
Kreikka: Amanda Georgiadi Tenfjord – Die Together
Norja: Subwoolfer – Give That Wolf a Banana
Armenia: Rosa Linn – Snap
2. semifinaali:
Suomi: Cyan Kicks – Hurricane
Israel: Michael Ben David – I.M
Serbia: Konstrakta – In Corpore Sano
Azerbaidžan: Nadir Rustamli – Fade To Black
Georgia: Circus Mircus – Lock Me In
Malta: Aidan – Ritmu
San Marino: Achille Lauro – Stripper
Australia: Voyager – Dreamer
Kypros: Andromache – Ela
Irlanti: Brooke – That's Rich
Pohjois-Makedonia: Viktor Apostolovski – Superman
Viro: Stefan – Hope
Romania: WRS – Llámame
Puola: Kuba Szmajkowski – Lovesick
Montenegro: Vladana – Breathe
Belgia: Jérémie Makiese – Miss You
Ruotsi: Medina – In i dimman
Tšekki: Giudi – Jezinky
Finaali:
Espanja: Tanxugueiras – Terra
Iso-Britannia: Sam Ryder – Space man
Italia: Sangiovanni – Farfalle
Ranska: Alvan & Ahez – Fulenn
Saksa: Malik Harris – Rockstars
Smash your competition, baby
Show us some good entertainment
Victory's your only payment
Gladiator, gladiator
Show us some good entertainment
Victory's your only payment
Gladiator, gladiator