Unelmaviisut 2013
Unelmaviisut 2013
Voittivatko oikeat kappaleet maansa karsinnat? Nyt sinä saat päättää, keiden olisi kuulunut voittaa.
1. semifinaali
1. Itävalta:
2. Viro:
5. Tanska:
7. Ukraina:
10. Liettua:
11. Valko-Venäjä:
12. Moldova:
13. Irlanti:
15. Belgia: Roberto Bellarosa –
16. Serbia:
2. semifinaali
1. Latvia:
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova -
4. Azerbaidžan:
5. Suomi:
6. Malta:
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov -
8. Islanti:
9. Kreikka:
10. Israel:
11. Armenia: Dorians -
12. Unkari:
13. Norja:
14. Albania:
16. Sveitsi:
17. Romania:
Finaali
Ruotsi:
Saksa:
Espanja: El Sueño de Morfeo -
Italia:
1. semifinaali
1. Itävalta:
2. Viro:
5. Tanska:
7. Ukraina:
10. Liettua:
11. Valko-Venäjä:
12. Moldova:
13. Irlanti:
15. Belgia: Roberto Bellarosa –
16. Serbia:
2. semifinaali
1. Latvia:
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova -
4. Azerbaidžan:
5. Suomi:
6. Malta:
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov -
8. Islanti:
9. Kreikka:
10. Israel:
11. Armenia: Dorians -
12. Unkari:
13. Norja:
14. Albania:
16. Sveitsi:
17. Romania:
Finaali
Ruotsi:
Saksa:
Espanja: El Sueño de Morfeo -
Italia:
Riskinä seniorilaumat
Re: Unelmaviisut 2013
1. semifinaali
1. Itävalta: Nátalia Kelly - Shine
2. Viro: Elina Borg - Enough
5. Tanska: Emmelie de Forest - Only teardrops
7. Ukraina: Zlata Ognevich - Gravity
10. Liettua: Gabrelius Vigalis - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Solayoh
12. Moldova: Aliona Moon - A Million / O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
16. Serbia: Saška Janković – Duga u tvojim očima
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tina - I need a hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold me
5. Suomi: Diandra - Colliding into you
6. Malta: Jessika - Ultraviolet
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal Andanna
9. Kreikka: Alex Leon feat Giorgina – Angel
10. Israel: Shani Zamir – Forever
11. Armenia: Dorians - Lonely planet
12. Unkari: Gigi Radics - Úgy fáj
13. Norja: Margaret Berger - I feed you my love
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi më atje
17. Romania: Al Mike feat. Renee Santana – What is love
16. Sveitsi: Carroussel - J'avais rendez-vous
Finaali
Ruotsi: Janet Leon - Heartstrings
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: (En ole kuunnellut kappaleita)
1. Itävalta: Nátalia Kelly - Shine
2. Viro: Elina Borg - Enough
5. Tanska: Emmelie de Forest - Only teardrops
7. Ukraina: Zlata Ognevich - Gravity
10. Liettua: Gabrelius Vigalis - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Solayoh
12. Moldova: Aliona Moon - A Million / O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
16. Serbia: Saška Janković – Duga u tvojim očima
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tina - I need a hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold me
5. Suomi: Diandra - Colliding into you
6. Malta: Jessika - Ultraviolet
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal Andanna
9. Kreikka: Alex Leon feat Giorgina – Angel
10. Israel: Shani Zamir – Forever
11. Armenia: Dorians - Lonely planet
12. Unkari: Gigi Radics - Úgy fáj
13. Norja: Margaret Berger - I feed you my love
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi më atje
17. Romania: Al Mike feat. Renee Santana – What is love
16. Sveitsi: Carroussel - J'avais rendez-vous
Finaali
Ruotsi: Janet Leon - Heartstrings
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: (En ole kuunnellut kappaleita)
Re: Unelmaviisut 2013
Pienennetyt eivät ole minulla kuuntelussa, mutta silti parempia kuin karsinnan voittaja.
1. semifinaali
1. Itävalta: The Bandaloop - Back To Fantasy
2. Viro: Rosanna - Follow Me
5. Tanska: Daze - We Own The Universe
10. Liettua: Gabrielius Vagelis - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Rhythm Of Love
12. Moldova: Tatiana Heghea - A Brighter Day
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste Toi
2. semifinaali
1. Latvia: Liene Candy - Higher And Higher
3. Makedonia: Esma & Lozano - Imperija
4. Azerbaidžan: Vlada Akhundova - Big Time
8. Islanti: Birgitta - Meðal Andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi - Chilies Kai Mia Nichtes
10. Israel: Meital De Razon & Asi Tal - Toda La Noche
11. Armenia: Dorians - Toy Planet
13. Norja: Sirkus Eliassen - I Love You Te Quiero
14. Albania: Rezarta Smaja - Ti
16. Sveitsi: Lys Assia Feat. NewJack - All In Your Head
17. Romania: Electric Fence - Emilia
Finaali
Ruotsi: Eddie Razaz - Alibi
Saksa: Saint Lu - Craving
Italia: Antonio Maggio - Mi Servirebbe Sapere
1. semifinaali
1. Itävalta: The Bandaloop - Back To Fantasy
2. Viro: Rosanna - Follow Me
5. Tanska: Daze - We Own The Universe
10. Liettua: Gabrielius Vagelis - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Rhythm Of Love
12. Moldova: Tatiana Heghea - A Brighter Day
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste Toi
2. semifinaali
1. Latvia: Liene Candy - Higher And Higher
3. Makedonia: Esma & Lozano - Imperija
4. Azerbaidžan: Vlada Akhundova - Big Time
8. Islanti: Birgitta - Meðal Andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi - Chilies Kai Mia Nichtes
10. Israel: Meital De Razon & Asi Tal - Toda La Noche
11. Armenia: Dorians - Toy Planet
13. Norja: Sirkus Eliassen - I Love You Te Quiero
14. Albania: Rezarta Smaja - Ti
16. Sveitsi: Lys Assia Feat. NewJack - All In Your Head
17. Romania: Electric Fence - Emilia
Finaali
Ruotsi: Eddie Razaz - Alibi
Saksa: Saint Lu - Craving
Italia: Antonio Maggio - Mi Servirebbe Sapere
Viimeksi muokannut Serduchka, 02 Huhti 2013, 14:51. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
R.I.P. Eurovision
Re: Unelmaviisut 2013
Niistä karsinnoista joita katsoin, jäi vain kaksi valintaa kaivelemaan. Nimittäin:
2. semifinaali
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi - Xilies kai mia nyxtes
14. Albania: Rezarta Smaja - Ti
Ei mulla muuta urputtamista, lähes unelmaviisut siis tulossa
2. semifinaali
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi - Xilies kai mia nyxtes
14. Albania: Rezarta Smaja - Ti
Ei mulla muuta urputtamista, lähes unelmaviisut siis tulossa
Na svakom prstu jedan niko me nije vrijedan
Dosta sam ljubila, gubila, sebe ubila
Dosta sam ljubila, gubila, sebe ubila
- Maalaispoju
- Kanta-asiakas
- Viestit: 1380
- Liittynyt: 06 Syys 2012, 21:15
Re: Unelmaviisut 2013
Oikea: Sininen
Väärä: Punainen
1. semifinaali
1. Itävalta: Natalia Kelly - Shine
2. Viro: Sarah - Taevas valgeks läeb
5. Tanska: Emmelie de Forest - Only Teardrops
7. Ukraina: Alina Grosu - Let go
10. Liettua: Gabrielius Vagelis - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Rhythm of love
12. Moldova: Aliona Moon - O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
16. Serbia: Moje 3 - Ljubav je svuda
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tina - I need a hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold me
5. Suomi: Diandra - Colliding into you
6. Malta: Claudia Faniello - When it's time
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Yohanna - Þú
9. Kreikka: Alex Leon feat. Giorgina - Angel
10. Israel: Shany Zamir - Forever
11. Armenia: Dorians - Lonely planet
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Margaret Berger - I feed you my love
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi më atje
16. Sveitsi: Chiara Dubey - Bella sera
17. Romania: Elena Cârstea Muttart - Spinning
Finaali
Ruotsi: Felicia Olsson - Make me n 1
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Margo Mengoni - L'essenziale
Väärä: Punainen
1. semifinaali
1. Itävalta: Natalia Kelly - Shine
2. Viro: Sarah - Taevas valgeks läeb
5. Tanska: Emmelie de Forest - Only Teardrops
7. Ukraina: Alina Grosu - Let go
10. Liettua: Gabrielius Vagelis - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Rhythm of love
12. Moldova: Aliona Moon - O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
16. Serbia: Moje 3 - Ljubav je svuda
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tina - I need a hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold me
5. Suomi: Diandra - Colliding into you
6. Malta: Claudia Faniello - When it's time
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Yohanna - Þú
9. Kreikka: Alex Leon feat. Giorgina - Angel
10. Israel: Shany Zamir - Forever
11. Armenia: Dorians - Lonely planet
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Margaret Berger - I feed you my love
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi më atje
16. Sveitsi: Chiara Dubey - Bella sera
17. Romania: Elena Cârstea Muttart - Spinning
Finaali
Ruotsi: Felicia Olsson - Make me n 1
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Margo Mengoni - L'essenziale
Re: Unelmaviisut 2013
Ihan tyytyväinen olen valintoihin, ei mitään erityisen suurta pettymystä tullut. Jotkut viisut eivät olleet suosikkeja maansa karsinnoista, mutta kykenen elämään valintojen kanssa. MUUTAMIA valintoja haluan kuitenkin kommentoida.
1. semifinaali
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
2. semifinaali
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
Finaali
Ruotsi: Ralf Gyllenhammar - Bed on Fire
Italia: Marco Mengoni - Non me ne accorgo
1. semifinaali
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
2. semifinaali
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
Finaali
Ruotsi: Ralf Gyllenhammar - Bed on Fire
Italia: Marco Mengoni - Non me ne accorgo
~ Come on everybody let's sing along and feel the power of a song ~
Re: Unelmaviisut 2013
Listasin vaan nyt nämä maat,joiden karsintoja seurasin ja tässä olisi pitänyt olla oikeat voittajat
Luultavasti moni valituista viisuista olisivat myös olleet maansa ykkössuosikkejani karsinnoista, mutta en nyt heitä tähän lisää sillä en ole kuunellut heidän karsinnoista muita biisejä.
Karsintojen oikeat voittajat
1. semifinaali
2. Viro: Rosanna - Follow me
10. Liettua: Gabrielius - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tina - I need hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
5. Suomi: Krista - Marry Me
6. Malta: Claudia - When its time
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Kismet
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal Andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi – Chilies kai mia nihtes
13. Norja: Adelen - Bombo
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi me atje
16. Sveitsi: Melissa - The point of no return
Finaali
Ruotsi: Anton - Begging
/ Tässä ois tää lista, erityisen surullinen olen vieläkin siitä ettei Samantaa, Claudiaa, Kejsiä ja Antonia nähdä Mälmössä
Luultavasti moni valituista viisuista olisivat myös olleet maansa ykkössuosikkejani karsinnoista, mutta en nyt heitä tähän lisää sillä en ole kuunellut heidän karsinnoista muita biisejä.
Karsintojen oikeat voittajat
1. semifinaali
2. Viro: Rosanna - Follow me
10. Liettua: Gabrielius - Sacrifice
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tina - I need hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
5. Suomi: Krista - Marry Me
6. Malta: Claudia - When its time
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Kismet
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal Andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi – Chilies kai mia nihtes
13. Norja: Adelen - Bombo
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi me atje
16. Sveitsi: Melissa - The point of no return
Finaali
Ruotsi: Anton - Begging
/ Tässä ois tää lista, erityisen surullinen olen vieläkin siitä ettei Samantaa, Claudiaa, Kejsiä ja Antonia nähdä Mälmössä
Never miss a good chance to shut up.
Re: Unelmaviisut 2013
Oikea valinta
Väärä valinta
Väärä valinta, mutta kelpaa
Täysin väärä valinta
- 1. Semifinaali -
1. Itävalta: Falco Luneau - Rise Above The Night
2. Viro: Birgit Õigemeel - Et Uus Saaks Alguse
5. Tanska: Brinck - Human
7. Ukraina: Zlata Ognevich - Gravity
10. Liettua: Girmantė Vaitkutė - Time To Shine
11. Valko-Venäjä: Yankey - Letter To Mother
12. Moldova: Boris Covali - Runaways
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Be Heroes
16. Serbia: Dušan Svilar - Spas
- 2. Semifinaali -
1. Latvia: Samanta Tīna - I Need A Hero
4. Azerbaidžan: Leyla Alieva - Welcome To The Sun
5. Suomi: Great Wide North - Flags
6. Malta: Gianluca - Tomorrow
8. Islanti: Eythor Ingi - Ég Á Líf
9. Kreikka: Koza Mostra & Agathon - Alcohol Is Free
10. Israel: Moran Mazor - Rak Bishvilo
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Gaute Ormåsen - Awake
14. Albania: Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet
16. Sveitsi: Takasa - You And Me
17. Romania: Cezar - It's My Life
- Finaali -
Ruotsi: Ulrik Munther - Tell The World I'm Here
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo Hasta El Final
Italia: Marco Mengoni - L'essenziale
Väärä valinta
Väärä valinta, mutta kelpaa
Täysin väärä valinta
- 1. Semifinaali -
1. Itävalta: Falco Luneau - Rise Above The Night
2. Viro: Birgit Õigemeel - Et Uus Saaks Alguse
5. Tanska: Brinck - Human
7. Ukraina: Zlata Ognevich - Gravity
10. Liettua: Girmantė Vaitkutė - Time To Shine
11. Valko-Venäjä: Yankey - Letter To Mother
12. Moldova: Boris Covali - Runaways
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Be Heroes
16. Serbia: Dušan Svilar - Spas
- 2. Semifinaali -
1. Latvia: Samanta Tīna - I Need A Hero
4. Azerbaidžan: Leyla Alieva - Welcome To The Sun
5. Suomi: Great Wide North - Flags
6. Malta: Gianluca - Tomorrow
8. Islanti: Eythor Ingi - Ég Á Líf
9. Kreikka: Koza Mostra & Agathon - Alcohol Is Free
10. Israel: Moran Mazor - Rak Bishvilo
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Gaute Ormåsen - Awake
14. Albania: Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet
16. Sveitsi: Takasa - You And Me
17. Romania: Cezar - It's My Life
- Finaali -
Ruotsi: Ulrik Munther - Tell The World I'm Here
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo Hasta El Final
Italia: Marco Mengoni - L'essenziale
Viimeksi muokannut Aleksi, 02 Huhti 2013, 13:15. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Got a fire and a country heart
Re: Unelmaviisut 2013
1st Semifinal
1. Itävalta: Natalia Kelly - Shine
2. Viro: Rosanna - Follow me
5. Tanska: Kate Hall - Im Not Alone
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
12. Moldova: Aliona Moon - O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
2nd Semifinal
1. Latvia: Samanta Tina - I need hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
5. Suomi: Krista - Marry Me
6. Malta: Dorothy Bezzina - Starting From The End
7. Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal Andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi – Chilies kai mia nihtes
10. Israel: Roni Silver - Belibi
13. Norja: Adelen - Bombo
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi me atje
16. Sveitsi: Melissa - The point of no return
Finaali
Ruotsi: Anton - Begging
Saksa: Cascada - Glorious
1. Itävalta: Natalia Kelly - Shine
2. Viro: Rosanna - Follow me
5. Tanska: Kate Hall - Im Not Alone
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
12. Moldova: Aliona Moon - O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
2nd Semifinal
1. Latvia: Samanta Tina - I need hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
5. Suomi: Krista - Marry Me
6. Malta: Dorothy Bezzina - Starting From The End
7. Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal Andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi – Chilies kai mia nihtes
10. Israel: Roni Silver - Belibi
13. Norja: Adelen - Bombo
14. Albania: Kejsi Tola - S'jemi me atje
16. Sveitsi: Melissa - The point of no return
Finaali
Ruotsi: Anton - Begging
Saksa: Cascada - Glorious
Viimeksi muokannut WildDance, 02 Huhti 2013, 12:35. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
"I'm gonna stand here like a unicorn
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
Out here on my own
Baby, promise me you'll hold me again
I'm still broken from this hurricane"
- ESC93
- Siivooja
- Viestit: 16287
- Liittynyt: 26 Maalis 2010, 15:35
- Paikkakunta: Järvenpää / ex-Nastola
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2013
Teen tämän törkeästi eri tavalla kuin muut: nimittäin tältä puntarini näyttäisi jos kaikki olisi mennyt kuten pitääkin.
1. Ulrik Munther - Tell the world I'm here
2. Gerai Gerai & Miss Sheep – War in the wardrobe
3. Who See - Igranka
4. Emmelie de Forest - Only teardrops
5. Valentina Monetta – Crisalide (Vola)
6. Fox Lima - Tirpini
7. Kejsi Tola - S’jemi më atje
8. Elitsa & Stojan - Samo shampioni
9. Esma & Lozano - Imperija
10. Birgitta Haukdal - Meðal andanna
11. Diandra - Colliding into you
12. Cascada - Glorious
13. Margaret Berger - I feed you my love
14. Dorothy Bezzina - Starting from the end
15. Gigi Radics - Úgy fáj
16. Zlata Ognevitš - Gravity
17. Marco Mengoni - Non me ne accorgo
18. Takasa - You and me
19. Cristina Croitoru & Karizma - Never fall again
20. Koza Mostra & Agathonas Iakovides - Alcohol is free
21. Klapa s Mora – Mižerja
22. Judah Gavra - Hayom
23. Roberto Bellarosa - Love kills
24. Alin Văduva – Storyline
25. Rolf Roosalu - With U
26. Ryan Dolan – Only love survives
27. Hannah - Straight into love
28. Sophie Gelovani & Nodi Tatishvili – Waterfall
29. Aljona Lanskaja - Solayoh
30. ESDM - Revolución
31. Igor Terzija - Moja svetlosti
32. Bonnie Tyler - Believe in me
33. Farid Mammadov – Hold me
34. Falco Luneau – Rise above the night
35. Dorians - Toy planet
36. Amandine Bourgeois – L'enfer et moi
37. Dina Garipova - What if
38. Anouk – Birds
39. Despina Olympiou - An me thimase
Rätt låt vann
Okej låt vann
Fel låt vann
Internt val
1. Ulrik Munther - Tell the world I'm here
2. Gerai Gerai & Miss Sheep – War in the wardrobe
3. Who See - Igranka
4. Emmelie de Forest - Only teardrops
5. Valentina Monetta – Crisalide (Vola)
6. Fox Lima - Tirpini
7. Kejsi Tola - S’jemi më atje
8. Elitsa & Stojan - Samo shampioni
9. Esma & Lozano - Imperija
10. Birgitta Haukdal - Meðal andanna
11. Diandra - Colliding into you
12. Cascada - Glorious
13. Margaret Berger - I feed you my love
14. Dorothy Bezzina - Starting from the end
15. Gigi Radics - Úgy fáj
16. Zlata Ognevitš - Gravity
17. Marco Mengoni - Non me ne accorgo
18. Takasa - You and me
19. Cristina Croitoru & Karizma - Never fall again
20. Koza Mostra & Agathonas Iakovides - Alcohol is free
21. Klapa s Mora – Mižerja
22. Judah Gavra - Hayom
23. Roberto Bellarosa - Love kills
24. Alin Văduva – Storyline
25. Rolf Roosalu - With U
26. Ryan Dolan – Only love survives
27. Hannah - Straight into love
28. Sophie Gelovani & Nodi Tatishvili – Waterfall
29. Aljona Lanskaja - Solayoh
30. ESDM - Revolución
31. Igor Terzija - Moja svetlosti
32. Bonnie Tyler - Believe in me
33. Farid Mammadov – Hold me
34. Falco Luneau – Rise above the night
35. Dorians - Toy planet
36. Amandine Bourgeois – L'enfer et moi
37. Dina Garipova - What if
38. Anouk – Birds
39. Despina Olympiou - An me thimase
Rätt låt vann
Okej låt vann
Fel låt vann
Internt val
Viimeksi muokannut ESC93, 25 Joulu 2013, 03:20. Yhteensä muokattu 6 kertaa.
Kur protestojmë e nga dremitja kolektive zgjohemi
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Ne përsërisim, përsërisim, përsërisim
Re: Unelmaviisut 2013
Paikkavaraus, mutta pistetään muutama ilmeinen tapaus jo näkyviin. Loput paremmalla ajalla. Ennen kansallista finaalia pudonneita kappaleita en kuunnellut muita kuin Albanian (jossa ei pudonnut mitään hyvää), joten vaikka niissä olisi mitä helmiä ollut niin eivät ole mukana.
1. semifinaali
1. Itävalta:
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
5. Tanska:
7. Ukraina:
10. Liettua: Gerai Gerai & Miss Sheep – War in the Wardrobe
11. Valko-Venäjä:
12. Moldova:
13. Irlanti:
15. Belgia: Roberto Bellarosa –
16. Serbia: Marija Mihajlović – Halo!
2. semifinaali
1. Latvia: Pieneņu Vīns – The One
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova -
4. Azerbaidžan:
5. Suomi:
6. Malta:
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Kismet
8. Islanti:
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi – Chilies kai mia nihtes
10. Israel:
11. Armenia: Dorians -
12. Unkari:
13. Norja:
14. Albania: Hersi Matmuja – Kush ta dha këtë emër?
16. Sveitsi:
17. Romania: Elena Cârstea Muttart - Spinning
Finaali
Ruotsi: Sean Banan - Copacabanana
Saksa: Blitzkids mvt. - Heart on the line
Espanja: El Sueño de Morfeo -
Italia:
1. semifinaali
1. Itävalta:
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
5. Tanska:
7. Ukraina:
10. Liettua: Gerai Gerai & Miss Sheep – War in the Wardrobe
11. Valko-Venäjä:
12. Moldova:
13. Irlanti:
15. Belgia: Roberto Bellarosa –
16. Serbia: Marija Mihajlović – Halo!
2. semifinaali
1. Latvia: Pieneņu Vīns – The One
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova -
4. Azerbaidžan:
5. Suomi:
6. Malta:
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Kismet
8. Islanti:
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi – Chilies kai mia nihtes
10. Israel:
11. Armenia: Dorians -
12. Unkari:
13. Norja:
14. Albania: Hersi Matmuja – Kush ta dha këtë emër?
16. Sveitsi:
17. Romania: Elena Cârstea Muttart - Spinning
Finaali
Ruotsi: Sean Banan - Copacabanana
Saksa: Blitzkids mvt. - Heart on the line
Espanja: El Sueño de Morfeo -
Italia:
Rise, angel, shine, love!
Re: Unelmaviisut 2013
1. semifinaali
1. Itävalta: natalia kelly - shine
2. Viro: birgit oigemeel - et uus saaks alguse
5. Tanska: simone - stay awake
7. Ukraina: zlata ognevich - gravity
10. Liettua: ieva zasimauskaitė & gabrielius vagelis - i fall in love
11. Valko-Venäjä: alyona lanskaya - solayoh
12. Moldova: tatiana heghea - a brighter day
13. Irlanti: zoe alexis - fire
15. Belgia: roberto bellarosa - love kills
16. Serbia: moje 3 - ljubav je svuda
2. semifinaali
1. Latvia: samanta tina - i need a hero
3. Makedonia: vlatko lozanoski & esma redžepova - pred da se razdeni
4. Azerbaidžan: farid mammadov - hold me
5. Suomi: diandra - colliding into you
6. Malta: deborah c - love o holic
7. Bulgaria: elitsa todorova & stoyan yankoulov - samo shampioni
8. Islanti: birgitta haukdal - meðal andanna
9. Kreikka: alex leon feat. georgina - angel
10. Israel: meital de razon & asi tal - toda la noche
11. Armenia: dorians - lonely planet
12. Unkari: polyak lilla - valami mas
13. Norja: adelen - bombo
14. Albania: kejsi tola - s'jemi me atje
16. Sveitsi: melissa - the point of no return
17. Romania: al mike and renee santana - what is love
Finaali
Ruotsi: eddie razaz - alibi
Saksa: cascada - glorious
Espanja: el sueno del morfeo - contigo hasta el final
Italia: marco mengoni - l'essenziale
1. Itävalta: natalia kelly - shine
2. Viro: birgit oigemeel - et uus saaks alguse
5. Tanska: simone - stay awake
7. Ukraina: zlata ognevich - gravity
10. Liettua: ieva zasimauskaitė & gabrielius vagelis - i fall in love
11. Valko-Venäjä: alyona lanskaya - solayoh
12. Moldova: tatiana heghea - a brighter day
13. Irlanti: zoe alexis - fire
15. Belgia: roberto bellarosa - love kills
16. Serbia: moje 3 - ljubav je svuda
2. semifinaali
1. Latvia: samanta tina - i need a hero
3. Makedonia: vlatko lozanoski & esma redžepova - pred da se razdeni
4. Azerbaidžan: farid mammadov - hold me
5. Suomi: diandra - colliding into you
6. Malta: deborah c - love o holic
7. Bulgaria: elitsa todorova & stoyan yankoulov - samo shampioni
8. Islanti: birgitta haukdal - meðal andanna
9. Kreikka: alex leon feat. georgina - angel
10. Israel: meital de razon & asi tal - toda la noche
11. Armenia: dorians - lonely planet
12. Unkari: polyak lilla - valami mas
13. Norja: adelen - bombo
14. Albania: kejsi tola - s'jemi me atje
16. Sveitsi: melissa - the point of no return
17. Romania: al mike and renee santana - what is love
Finaali
Ruotsi: eddie razaz - alibi
Saksa: cascada - glorious
Espanja: el sueno del morfeo - contigo hasta el final
Italia: marco mengoni - l'essenziale
Re: Unelmaviisut 2013
JokuESC:in Unelmaviisut 2013
Oikea valinta, Väärä valinta , !!!!!!!!!!!!!!!! = Oikeusmurha..
1. semifinaali
1. Itävalta: Natalia Kelly - Shine
2. Viro: Grete Paia - Päästke noored hinged !!!!!!!!!!!!!!!
5. Tanska: Frederikke Vedel - Jeg har hele tiden vidst det
7. Ukraina: Oksana Pekun & Maxim Novitskiy – Zeleniy dubochok
10. Liettua: Andrius Pojavis – Something (En muistaakseni kuunnellut muita)
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Rythm of love
12. Moldova: Aliona Moon - O mie
13. Irlanti: Zoe Alexis - Fire
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love kills
16. Serbia: Moje 3 - Ljubav je svuda (En kuunnellut muita)
2. semifinaali
1. Latvia: PeR - Here we go (En kuunnellut muita)
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold me
5. Suomi: Mikael Saari - We should be through !!!!!!!!!!!!!!!!!!
6. Malta: Claudia Faniello - When it's time !!!!!!!!!!!!!!!!!
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Dzupai Libe Boso
8. Islanti: Magni Ásgeirsson - Ekki líta undan
9. Kreikka: Thomai Apegi - One last kiss
10. Israel: Moran Mazor - Rak bishvilo (En kuunnellut muita)
11. Armenia: Dorians - Lonely Planet (En ole muita muistaakseni kuullut?)
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Margaret Berger - I feed you my love
14. Albania: Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko – Identitet (En muista oliko parempia)
16. Sveitsi: Lys Assia feat. NewJack - All in your head (Todellakaan kaikkia en kuunnellut)
17. Romania: Al Mike and Renee Santana - What is love
Finaali
Ruotsi: Ralf Gyllenhammar - Bed on fire !!!!!!!!!!!!!! (Vaikka pieni oikeusmurha, niin silti Ruotsi mulla puntariykkösenä..)
Saksa: Ben Ivory - The Righteous ones !!!!!!!!!!!!!!
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Marco Mengoni - L'essenziale
Kuten olen jo hyvin useasti manannut, tämä on tosiaan väärien valintojen vuosi.. Aivan järkyttynyt olen välillä ollut (Erityisesti Suomi ja Malta..)
Oikea valinta, Väärä valinta , !!!!!!!!!!!!!!!! = Oikeusmurha..
1. semifinaali
1. Itävalta: Natalia Kelly - Shine
2. Viro: Grete Paia - Päästke noored hinged !!!!!!!!!!!!!!!
5. Tanska: Frederikke Vedel - Jeg har hele tiden vidst det
7. Ukraina: Oksana Pekun & Maxim Novitskiy – Zeleniy dubochok
10. Liettua: Andrius Pojavis – Something (En muistaakseni kuunnellut muita)
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya - Rythm of love
12. Moldova: Aliona Moon - O mie
13. Irlanti: Zoe Alexis - Fire
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love kills
16. Serbia: Moje 3 - Ljubav je svuda (En kuunnellut muita)
2. semifinaali
1. Latvia: PeR - Here we go (En kuunnellut muita)
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold me
5. Suomi: Mikael Saari - We should be through !!!!!!!!!!!!!!!!!!
6. Malta: Claudia Faniello - When it's time !!!!!!!!!!!!!!!!!
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Dzupai Libe Boso
8. Islanti: Magni Ásgeirsson - Ekki líta undan
9. Kreikka: Thomai Apegi - One last kiss
10. Israel: Moran Mazor - Rak bishvilo (En kuunnellut muita)
11. Armenia: Dorians - Lonely Planet (En ole muita muistaakseni kuullut?)
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Margaret Berger - I feed you my love
14. Albania: Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko – Identitet (En muista oliko parempia)
16. Sveitsi: Lys Assia feat. NewJack - All in your head (Todellakaan kaikkia en kuunnellut)
17. Romania: Al Mike and Renee Santana - What is love
Finaali
Ruotsi: Ralf Gyllenhammar - Bed on fire !!!!!!!!!!!!!! (Vaikka pieni oikeusmurha, niin silti Ruotsi mulla puntariykkösenä..)
Saksa: Ben Ivory - The Righteous ones !!!!!!!!!!!!!!
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Marco Mengoni - L'essenziale
Kuten olen jo hyvin useasti manannut, tämä on tosiaan väärien valintojen vuosi.. Aivan järkyttynyt olen välillä ollut (Erityisesti Suomi ja Malta..)
- akuankka13
- Kanta-asiakas
- Viestit: 8994
- Liittynyt: 10 Touko 2008, 13:08
- Paikkakunta: Vanajan taka
Re: Unelmaviisut 2013
Oikeus
Vääryys
Ihan sama / En seurannut
1. semifinaali
1. Itävalta: The Bandaloop - Back To Fantasy
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
5. Tanska: Frederikke - Jeg har hele tiden vidst det
7. Ukraina: Zlata Ognevich - Gravity
10. Liettua: Gerai Gerai & Miss Sheep - War In The Wardrobe
11. Valko-Venäjä: Satsura - Get Out Of My Way
12. Moldova: Doiniţa Gherman - Planeta e un rai
13. Irlanti: Ryan Dolan - Only Love Survives
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love Kills
16. Serbia: Dušan Svilar – Spas
2. semifinaali
1. Latvia: Fox Lima - Tirpini
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Pred da se razdeni
4. Azerbaidžan: Farah Hadiyeva - We Are One
5. Suomi: Mikael Saari - We Should Be Through
6. Malta: Raquela - Keep Believing
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Kismet
8. Islanti: Erna Hrönn Ólafsdóttir - Augnablik
9. Kreikka: Alex Leon feat. Giorgina - Angel
10. Israel: Haya Samir - Happy And Sad
11. Armenia: Dorians - Toy Planet
12. Unkari: Rami - Puzzle
13. Norja: Gothminister - Utopia
14. Albania: Vesa Luma - S'jam perfekt
16. Sveitsi: My Body Has Legs - Flagstaff Paradise
17. Romania: Phaser - Pour toi et pour moi
Finaali
Ruotsi: Michael Feiner & Caisa - We're Still Kids
Saksa: Die Priester feat. Mojca Erdmann - Meerstern, sei gegrüßt
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Marco Mengoni - Non me ne accorgo
Vääryys
Ihan sama / En seurannut
1. semifinaali
1. Itävalta: The Bandaloop - Back To Fantasy
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
5. Tanska: Frederikke - Jeg har hele tiden vidst det
7. Ukraina: Zlata Ognevich - Gravity
10. Liettua: Gerai Gerai & Miss Sheep - War In The Wardrobe
11. Valko-Venäjä: Satsura - Get Out Of My Way
12. Moldova: Doiniţa Gherman - Planeta e un rai
13. Irlanti: Ryan Dolan - Only Love Survives
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love Kills
16. Serbia: Dušan Svilar – Spas
2. semifinaali
1. Latvia: Fox Lima - Tirpini
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Pred da se razdeni
4. Azerbaidžan: Farah Hadiyeva - We Are One
5. Suomi: Mikael Saari - We Should Be Through
6. Malta: Raquela - Keep Believing
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Kismet
8. Islanti: Erna Hrönn Ólafsdóttir - Augnablik
9. Kreikka: Alex Leon feat. Giorgina - Angel
10. Israel: Haya Samir - Happy And Sad
11. Armenia: Dorians - Toy Planet
12. Unkari: Rami - Puzzle
13. Norja: Gothminister - Utopia
14. Albania: Vesa Luma - S'jam perfekt
16. Sveitsi: My Body Has Legs - Flagstaff Paradise
17. Romania: Phaser - Pour toi et pour moi
Finaali
Ruotsi: Michael Feiner & Caisa - We're Still Kids
Saksa: Die Priester feat. Mojca Erdmann - Meerstern, sei gegrüßt
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Marco Mengoni - Non me ne accorgo
Qaj.
- jee euroviisut
- Press
- Viestit: 19888
- Liittynyt: 09 Helmi 2009, 16:20
- Paikkakunta: Espoo
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2013
1. semifinaali
1. Itävalta: The Bandaloop – Back To Fantasy
2. Viro: Rolf Roosalu – With U
5. Tanska: Daze - We own the universe
7. Ukraina: ?
10. Liettua: El Fuego - Ledo gabalėlis
11. Valko-Venäjä: Yankey – Letter to Mother
12. Moldova: Aliona Moon – O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
16. Serbia: Saška Janković - Duga u tvojim očima
2. semifinaali
1. Latvia: Niko – One
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: ?
5. Suomi: Mikael Saari - We should be trough
6. Malta: Deborah C - Love-O-Holic
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Dzupai libe boso
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi - Chilies kai mia nichtes
10. Israel: Adi Cezare - Pagia ve'shavir
11. Armenia: Dorians - Lonely planet
12. Unkari: ?
13. Norja: Fjellfolk - Ulvetuva
14. Albania: Kozma Dushi – Ëndërr mbete ti
16. Sveitsi: Melissa - The point of no return
17. Romania: Diana Hetea - I believe in love
Finaali
Ruotsi: Anna Järvinen – Porslin
Saksa: Nica & Joe - Elevated
Espanja: El Sueño de Morfeo - Atrévete
Italia: ?
1. Itävalta: The Bandaloop – Back To Fantasy
2. Viro: Rolf Roosalu – With U
5. Tanska: Daze - We own the universe
7. Ukraina: ?
10. Liettua: El Fuego - Ledo gabalėlis
11. Valko-Venäjä: Yankey – Letter to Mother
12. Moldova: Aliona Moon – O mie
13. Irlanti: Aimée Fitzpatrick - Crashing Down
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Reste toi
16. Serbia: Saška Janković - Duga u tvojim očima
2. semifinaali
1. Latvia: Niko – One
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: ?
5. Suomi: Mikael Saari - We should be trough
6. Malta: Deborah C - Love-O-Holic
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Dzupai libe boso
8. Islanti: Birgitta Haukdal - Meðal andanna
9. Kreikka: Aggeliki Iliadi - Chilies kai mia nichtes
10. Israel: Adi Cezare - Pagia ve'shavir
11. Armenia: Dorians - Lonely planet
12. Unkari: ?
13. Norja: Fjellfolk - Ulvetuva
14. Albania: Kozma Dushi – Ëndërr mbete ti
16. Sveitsi: Melissa - The point of no return
17. Romania: Diana Hetea - I believe in love
Finaali
Ruotsi: Anna Järvinen – Porslin
Saksa: Nica & Joe - Elevated
Espanja: El Sueño de Morfeo - Atrévete
Italia: ?
Re: Unelmaviisut 2013
Oikea kappale voitti - Väärä kappale voitti - En seurannut/ei väliä
1. semifinaali
1. Itävalta: Falco Luneau – Rise Above The Night
2. Viro: Birgit Õigemeel – Et uus saaks alguse
5. Tanska: Emmelie De Forest - Only Teardrops
7. Ukraina: Zlata Ognevich – Gravity
10. Liettua: Andrius Pojavis – Something
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
12. Moldova: Aliona Moon - O Mie
13. Irlanti: Ryan Dolan - Only Love Survives
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love Kills
16. Serbia: Moje 3 - Ljubav Je Svuda
2. semifinaali
1. Latvia: Niko - One
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold Me
5. Suomi: Diandra - Colliding Into You
6. Malta: Gianluca - Tomorrow
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Magni Ásgeirsson - Ekki líta undan
9. Kreikka: Koza Mostra feat. Agathonas - Alcohol is free
10. Israel: Moran Mazor – Rak bishvilo
11. Armenia: Dorians - Lonely Planet
12. Unkari: ByeAlex – Kedvesem
13. Norja: Tom Hugo - Det er Du
14. Albania: Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko – Identitet
16. Sveitsi: Takasa - You and Me
17. Romania: Andrei Leonte – Paralyzed
Finaali
Ruotsi: David Lindgren - Skyline
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Atrévete
Italia: Marco Mengoni – L'Essenziale
1. semifinaali
1. Itävalta: Falco Luneau – Rise Above The Night
2. Viro: Birgit Õigemeel – Et uus saaks alguse
5. Tanska: Emmelie De Forest - Only Teardrops
7. Ukraina: Zlata Ognevich – Gravity
10. Liettua: Andrius Pojavis – Something
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
12. Moldova: Aliona Moon - O Mie
13. Irlanti: Ryan Dolan - Only Love Survives
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love Kills
16. Serbia: Moje 3 - Ljubav Je Svuda
2. semifinaali
1. Latvia: Niko - One
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Farid Mammadov - Hold Me
5. Suomi: Diandra - Colliding Into You
6. Malta: Gianluca - Tomorrow
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo Shampioni
8. Islanti: Magni Ásgeirsson - Ekki líta undan
9. Kreikka: Koza Mostra feat. Agathonas - Alcohol is free
10. Israel: Moran Mazor – Rak bishvilo
11. Armenia: Dorians - Lonely Planet
12. Unkari: ByeAlex – Kedvesem
13. Norja: Tom Hugo - Det er Du
14. Albania: Adrian Lulgjuraj & Bledar Sejko – Identitet
16. Sveitsi: Takasa - You and Me
17. Romania: Andrei Leonte – Paralyzed
Finaali
Ruotsi: David Lindgren - Skyline
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Atrévete
Italia: Marco Mengoni – L'Essenziale
I will take the fight, I will stay up all night
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
I'm not running away
Mun jearán áddjás
Chain me to the wall, they cannot break us all
I'm not running away
- TomppaJr
- Koordinaattori
- Viestit: 37186
- Liittynyt: 05 Huhti 2010, 11:42
- Paikkakunta: Helsinki
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2013
1. semifinaali
1. Itävalta: The Bandaloop – Back To Fantasy
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
5. Tanska: Daze - We Own the Universe
7. Ukraina: DiOfilmy – Medlyak
10. Liettua: El Fuego - Ledo gabalėlis
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
12. Moldova: Tatiana Heghea - A Brighter Day
13. Irlanti: Kasey - Kiss Me There
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love Kills
16. Serbia: Dušan Svilar – Spas
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tīna – I need a hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Vüqar Muradov – Baby baby
5. Suomi: Krista Siegfrids - Marry Me
6. Malta: Deborah C - Love-O-Holic
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo shampioni
8. Islanti: Magni Ásgeirsson - Ekki líta undan
9. Kreikka: Alex Leon feat. Georgina - Angel
10. Israel: Haia Samir – Am I Happy Or Am I Sad
11. Armenia: Dorians - No Time
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Adelén - Bombo
14. Albania: Vesa Luma - S’jam perfekt
16. Sveitsi: My Body Has Legs - Flagstaff Paradise
17. Romania: Anthony – Dream Girl
Finaali
Ruotsi: Ralf Gyllenhammar - Bed on fire
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Marco Mengoni – L'essenziale
1. Itävalta: The Bandaloop – Back To Fantasy
2. Viro: Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
5. Tanska: Daze - We Own the Universe
7. Ukraina: DiOfilmy – Medlyak
10. Liettua: El Fuego - Ledo gabalėlis
11. Valko-Venäjä: Alyona Lanskaya – Solayoh
12. Moldova: Tatiana Heghea - A Brighter Day
13. Irlanti: Kasey - Kiss Me There
15. Belgia: Roberto Bellarosa – Love Kills
16. Serbia: Dušan Svilar – Spas
2. semifinaali
1. Latvia: Samanta Tīna – I need a hero
3. Makedonia: Vlatko Lozanoski & Esma Redžepova - Imperija
4. Azerbaidžan: Vüqar Muradov – Baby baby
5. Suomi: Krista Siegfrids - Marry Me
6. Malta: Deborah C - Love-O-Holic
7. Bulgaria: Elitsa Todorova & Stoyan Yankoulov - Samo shampioni
8. Islanti: Magni Ásgeirsson - Ekki líta undan
9. Kreikka: Alex Leon feat. Georgina - Angel
10. Israel: Haia Samir – Am I Happy Or Am I Sad
11. Armenia: Dorians - No Time
12. Unkari: ByeAlex - Kedvesem
13. Norja: Adelén - Bombo
14. Albania: Vesa Luma - S’jam perfekt
16. Sveitsi: My Body Has Legs - Flagstaff Paradise
17. Romania: Anthony – Dream Girl
Finaali
Ruotsi: Ralf Gyllenhammar - Bed on fire
Saksa: Cascada - Glorious
Espanja: El Sueño de Morfeo - Contigo hasta el final
Italia: Marco Mengoni – L'essenziale
And when I cry I cry for both of us.