Scorewiz-äänestykset
Re: Scorewiz-äänestykset
Liettuan finaali
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 4.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Alen Chicco – Your cure
Junà – Strength of a woman
Henry & Tommy Modric – Neverpart
Jurgis Brūzga – CTRL ALT DELETE
Jurgis DID & Erica Jennings – Sing!
Monika Marija – Light on
Antikvariniai Kašpirovskio dantys – Mažulė
Jurijus – Run with the lions
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 4.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Alen Chicco – Your cure
Junà – Strength of a woman
Henry & Tommy Modric – Neverpart
Jurgis Brūzga – CTRL ALT DELETE
Jurgis DID & Erica Jennings – Sing!
Monika Marija – Light on
Antikvariniai Kašpirovskio dantys – Mažulė
Jurijus – Run with the lions
Viimeksi muokannut Timoteus, 04 Maalis 2019, 18:01. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Edustuskappaleäänestys
Pisteytys: euroviisupisteytys
Deadline: su 24.2. klo 23:59
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës
AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity
ESPANJA: Miki – La venda
ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us
ITALIA: Mahmood – Soldi
KROATIA: Roko Blažević – The dream
LATVIA: Carousel – That night
LIETTUA: Jurijus – Run with the lions
MONTENEGRO: D-moll – Heaven
RANSKA: Bilal Hassani – Roi
ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday
SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
TANSKA: Leonora – Love is forever
TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend
UKRAINA: Maruv – Siren song
UNKARI: Joci Pápai – Az én apám
VIRO: Victor Crone – Storm
soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... O-qVr9CUHD
Pisteytys: euroviisupisteytys
Deadline: su 24.2. klo 23:59
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës
AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity
ESPANJA: Miki – La venda
ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us
ITALIA: Mahmood – Soldi
KROATIA: Roko Blažević – The dream
LATVIA: Carousel – That night
LIETTUA: Jurijus – Run with the lions
MONTENEGRO: D-moll – Heaven
RANSKA: Bilal Hassani – Roi
ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday
SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
TANSKA: Leonora – Love is forever
TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend
UKRAINA: Maruv – Siren song
UNKARI: Joci Pápai – Az én apám
VIRO: Victor Crone – Storm
soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... O-qVr9CUHD
Viimeksi muokannut Timoteus, 25 Helmi 2019, 00:00. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Portugalin karsiutujat
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 4.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
João Campos – É o que é
Soraia Tavares – O meu sonho
Ela Limão – Mais brilhante que mil sóis
Filipe Keil – Hoje
Lara Laquiz – O lugar
Dan Riverman – Lava
João Couto – O jantar
Mila Dores – Debaixo do luar
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 4.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
João Campos – É o que é
Soraia Tavares – O meu sonho
Ela Limão – Mais brilhante que mil sóis
Filipe Keil – Hoje
Lara Laquiz – O lugar
Dan Riverman – Lava
João Couto – O jantar
Mila Dores – Debaixo do luar
Viimeksi muokannut Timoteus, 04 Maalis 2019, 18:01. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Äänestäjätilanteet. Punaisella korostetut äänestykset päättyvät huomenna klo 18 lukuun ottamatta Liettuan semifinaaliputoajaäänestystä (päättyy vuorokauden myöhemmin) ja edustuskappaleäänestystä (päättyy viiden ja puolen tunnin päästä).
Viron finaali (18): ERR93, CottonJoel, Universal Love, Viisuilija_110, TomBoi, Timoteus, Bronze, Riuriu, escpoika, sziget, Serdu, Pöytä osaa puhua, Rosetta, Elvis, -kaitsu87-, Pete, granaattiomena, caboxena.
Slovenian finaali (18): CottonJoel, Valtteri, TomBoi, Halima, Murrimarri, -kaitsu87-, sziget, mariah, Pöytä osaa puhua, Rosetta, Riuriu, Pete, granaattiomena, Serdu, Elvis, Timoteus, EMA93, ratamo1.
Kroatian finaali (7): Teräsbekoni, Pete, TomBoi, Serdu, Pöytä osaa puhua, Timoteus, granaattiomena.
Latvian finaali (13): Universal Love, Viisuilija_110, jee euroviisut, CottonJoel, -kaitsu87-, Riuriu, TomBoi, Elvis, Timoteus, Serdu, sziget, Pöytä osaa puhua, granaattiomena.
Ukrainan karsiutujat (7): Elvis, Pete, TomBoi, Serdu, Pöytä osaa puhua, vihaomena, Vidbir93.
Unkarin karsiutujat (9): CottonJoel, Teräsbekoni, Riuriu, Pete, Timoteus, Serdu, Elvis, Pöytä osaa puhua, TomBoi.
Islannin karsiutujat (9): CottonJoel, Pete, Serdu, Pöytä osaa puhua, Söngvakeppnin93, Elvis, Timoteus, sziget, granaattiomena.
Romanian finaali (15): Halima, ratamo1, Universal Love, Viisuilija_110, CottonJoel, Timoteus, mariah, sunnuntaiomena, Serdu, TomBoi, Elvis, Riuriu, Pete, sziget, Pöytä osaa puhua.
Liettuan semifinaaliputoajat (5): Timoteus, Pete, Serdu, Pöytä osaa puhua, LRT93.
Saksan finaali (18): BarbaraSchöneberger93, CottonJoel, Viisuilija_110, jee euroviisut, Hazard, Riuriu, Serdu, Outi, TomBoi, Pöytä osaa puhua, BronZe, Timoteus, -kaitsu87-, ratamo1, antsa798, mariah, Rosetta, Elvis.
Ukrainan finaali (11): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi.
Unkarin finaali (9): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi.
Tanskan finaali (8): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu.
Liettuan finaali (6): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu.
edustuskappaleäänestys (16): Viisuilija_110, jamira, Riuriu, creeperqueen, ratamo1, Hanhis, caboxena, -kaitsu87-, antsa798, Teräsbekoni, Klaus-Kaksitoista, Universal Love, Serdu, Wilson, Murrimarri, Timoteus.
Portugalin karsiutujat (3): CottonJoel, Riuriu, Serdu.
Viron finaali (18): ERR93, CottonJoel, Universal Love, Viisuilija_110, TomBoi, Timoteus, Bronze, Riuriu, escpoika, sziget, Serdu, Pöytä osaa puhua, Rosetta, Elvis, -kaitsu87-, Pete, granaattiomena, caboxena.
Slovenian finaali (18): CottonJoel, Valtteri, TomBoi, Halima, Murrimarri, -kaitsu87-, sziget, mariah, Pöytä osaa puhua, Rosetta, Riuriu, Pete, granaattiomena, Serdu, Elvis, Timoteus, EMA93, ratamo1.
Kroatian finaali (7): Teräsbekoni, Pete, TomBoi, Serdu, Pöytä osaa puhua, Timoteus, granaattiomena.
Latvian finaali (13): Universal Love, Viisuilija_110, jee euroviisut, CottonJoel, -kaitsu87-, Riuriu, TomBoi, Elvis, Timoteus, Serdu, sziget, Pöytä osaa puhua, granaattiomena.
Ukrainan karsiutujat (7): Elvis, Pete, TomBoi, Serdu, Pöytä osaa puhua, vihaomena, Vidbir93.
Unkarin karsiutujat (9): CottonJoel, Teräsbekoni, Riuriu, Pete, Timoteus, Serdu, Elvis, Pöytä osaa puhua, TomBoi.
Islannin karsiutujat (9): CottonJoel, Pete, Serdu, Pöytä osaa puhua, Söngvakeppnin93, Elvis, Timoteus, sziget, granaattiomena.
Romanian finaali (15): Halima, ratamo1, Universal Love, Viisuilija_110, CottonJoel, Timoteus, mariah, sunnuntaiomena, Serdu, TomBoi, Elvis, Riuriu, Pete, sziget, Pöytä osaa puhua.
Liettuan semifinaaliputoajat (5): Timoteus, Pete, Serdu, Pöytä osaa puhua, LRT93.
Saksan finaali (18): BarbaraSchöneberger93, CottonJoel, Viisuilija_110, jee euroviisut, Hazard, Riuriu, Serdu, Outi, TomBoi, Pöytä osaa puhua, BronZe, Timoteus, -kaitsu87-, ratamo1, antsa798, mariah, Rosetta, Elvis.
Ukrainan finaali (11): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi.
Unkarin finaali (9): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi.
Tanskan finaali (8): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu.
Liettuan finaali (6): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu.
edustuskappaleäänestys (16): Viisuilija_110, jamira, Riuriu, creeperqueen, ratamo1, Hanhis, caboxena, -kaitsu87-, antsa798, Teräsbekoni, Klaus-Kaksitoista, Universal Love, Serdu, Wilson, Murrimarri, Timoteus.
Portugalin karsiutujat (3): CottonJoel, Riuriu, Serdu.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Edustuskappaleäänestykseen saatiin yksi äänestäjä enemmän kuin viikko sitten. Kiitos kaikille 21:lle.
Edustuskappaleäänestys
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... t-viikko-8
01. ITALIA: Mahmood – Soldi 183
02. UKRAINA: Maruv – Siren song 127
03. ESPANJA: Miki – La venda 124
04. VIRO: Victor Crone – Storm 86
05. SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi 86
06. TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend 82
07. UNKARI: Joci Pápai – Az én apám 79
08. AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity 66
09. ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës 65
10. LATVIA: Carousel – That night 58
11. RANSKA: Bilal Hassani – Roi 52
12. KROATIA: Roko Blažević – The dream 46
13. TANSKA: Leonora – Love is forever 37
14. SAKSA: S!sters – Sister 32
15. LIETTUA: Jurijus – Run with the lions 32
16. ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us 29
17. ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday 28
18. MONTENEGRO: D-moll – Heaven 6
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... t-viikko-8
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... t-viikko-8
---
Puntaritilastopäivitys ilmestyy tiistaina tai keskiviikkona. Seuraavan edustuskappaleiden Scorewiz-äänestyksen ajankohtaa en osaa sanoa. Kalenterista ei taida enää maaliskuussa löytyä sellaista päivää, jolloin ei valittaisi tai julkaistaisi viisuja. Paitsi kuun ensimmäinen päivä, mutta sitä ennen ei ehdi olla yhtäkään karsintafinaalia.
Kaikissa avoimissa karsintakappaleäänestyksissä on nyt esityslinkit tarjolla, kun Liettuakin sai viimein finaaliesityksensä YouTubeen.
Edustuskappaleäänestys
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... t-viikko-8
01. ITALIA: Mahmood – Soldi 183
02. UKRAINA: Maruv – Siren song 127
03. ESPANJA: Miki – La venda 124
04. VIRO: Victor Crone – Storm 86
05. SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi 86
06. TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend 82
07. UNKARI: Joci Pápai – Az én apám 79
08. AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity 66
09. ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës 65
10. LATVIA: Carousel – That night 58
11. RANSKA: Bilal Hassani – Roi 52
12. KROATIA: Roko Blažević – The dream 46
13. TANSKA: Leonora – Love is forever 37
14. SAKSA: S!sters – Sister 32
15. LIETTUA: Jurijus – Run with the lions 32
16. ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us 29
17. ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday 28
18. MONTENEGRO: D-moll – Heaven 6
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... t-viikko-8
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... t-viikko-8
---
Puntaritilastopäivitys ilmestyy tiistaina tai keskiviikkona. Seuraavan edustuskappaleiden Scorewiz-äänestyksen ajankohtaa en osaa sanoa. Kalenterista ei taida enää maaliskuussa löytyä sellaista päivää, jolloin ei valittaisi tai julkaistaisi viisuja. Paitsi kuun ensimmäinen päivä, mutta sitä ennen ei ehdi olla yhtäkään karsintafinaalia.
Kaikissa avoimissa karsintakappaleäänestyksissä on nyt esityslinkit tarjolla, kun Liettuakin sai viimein finaaliesityksensä YouTubeen.
Viimeksi muokannut Timoteus, 10 Maalis 2019, 16:44. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: tulokset ketjuun
Syy: tulokset ketjuun
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Kahdeksan äänestyksen tulospaketti. Äänestäjämäärät vaihtelivat Kroatian finaalin kymmenestä Slovenian finaalin kahteenkymmeneen. Kiitos kaikille.
__________________________________________________
Viron finaali (2 suoraa karnevaalipaikkaa + 1 keräilyeräpaikka)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... on-finaali
01. Victor Crone – Storm 114 (edustuskappale)
02. Uku Suviste – Pretty little liar 95 (Q)
03. Sandra Nurmsalu – Soovide puu 93 (Q)
04. Stefan – Without you 92 (q)
05. xtra basic & Emily J – Hold me close 91
06. The Swingers – High heels in the neighbourhood 86
07. Lumevärv ft. INGA – Milline päev 64
08. Kerli Kivilaan – Cold love 61
09. Inger – Coming home 58
10. Kadiah – Believe 38
11. Sissi – Strong 13
12. Synne Valtri – I'll do it my way 12
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... on-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... on-finaali
Slovenian finaali (2 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Raiven – Kaos 83 (Q)
02. Ula Ložar – Fridays 65 (Q)
03. Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi 61 (edustuskappale)
04. Kim – Rhythm back to you 54
05. INMATE – Atma 39
06. Fed Horses – Ti ne poznaš konjev 25
07. René – Ne poveš 18
08. Lumberjack – Lepote dna 7
09. Renata Mohorič – Three bridges 4
10. Okustični – Metulji plešejo 4
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Kroatian finaali (3 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Roko Blažević – The dream 66 (edustuskappale)
02. Lorena Bućan – Tower of Babylon 66 (Q)
03. Manntra – In the shadows 54 (Q)
04. Kim Verson – Nisam to što žele 50 (Q)
05. Elis Lovrić – All I really want 46
06. Lea Mijatović – Tebi pripadam 44
07. Luka Nižetić – Brutalero 40
08. Bojan Jambrošić & Danijela Pintarić – Vrijeme predaje 37
09. Jure Brkljača – Ne postojim kad nisi tu 29
10. Lidija Bačić – Tek je počelo 28
11. Gelato Sisters – Back to that swing 27
12. Ema Gagro – Redemption 27
13. Jelena Bosančić – Tell me 24
14. Domenica – Indigo 20
15. Beta Sudar – Don’t give up 16
16. Bernarda Bruno – I believe in true love 6
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Latvian finaali (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Carousel – That night 55 (edustuskappale)
02. Edgars Kreilis – Cherry absinthe 44 (Q)
03. Double Faced Eels – Fire 41 (q)
04. Markus Riva – You make me so crazy 32
05. Dziļi Violets feat. Kozmens – Tautasdziesma 31
06. Samanta Tīna – Cutting the wire 25
07. Laime Pilnīga – Awe 15
08. Aivo Oskis – Somebody’s got my lover 9
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Romanian finaali (2 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Bella Santiago - Army of love 138 (Q)
02. Letitia Moisescu & Sensibil Balkan – Daina 94 (Q)
03. Ester Peony – On a Sunday 88 (edustuskappale)
04. Laura Bretan – Dear father 85 (q)
05. Trooper – Destin 79
06. Olivier Kaye – Right now 60
07. Linda Teodosiu – Renegades 46
08. Teodora Dinu – Skyscraper 44
09. Claudiu Mirea – We are the ones 30
10. Mirela Vaida – Underground 29
11. Dya & Lucian Colareza – Without you (Sin ti) 24
12. Aldo Blaga – Your journey 14
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Ukrainan karsiutujat (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... arsiutujat
01. TseSho – Hate 60 (Q)
02. Letay – Myla moya 29 (q)
03. Braii – Maybe 25
04. Khayat - Ever 21
05. Bahroma - Nazavzhdy-navsegda 18
06. The Hypnotunez – Hey! 16
07. Ivan Navi – All for the love 12
08. Laud – 2 dni 9
09. Kira Mazur – Dykhaty 7
10. Vera Kekelia - WOW! 1
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
Unkarin karsiutujat (3 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... arsiutujat
01. Leander Kills – Hazavágyom 72 (Q)
02. yesyes – Incomplete 64 (Q)
03. Dávid Heatlie – La Mama Hotel 62 (Q)
04. USNK – Posztolj 43
05. Gotthy – Csak 1 perc 41
06. Konyha – Százszor visszajátszott 37
07. Tímea Antal feat. Gergő Demko – Kedves világ! 36
08. Nomad – A remény hídjai 35
09. Barni Hamar – Wasted 30
10. Olivér Berkes – Világítótorony 30
11. DENIZ – Ide várnak vissza 30
12. The Sign – Ő 28
13. Salvus – Barát 25
14. Rozina Pátkai – Frida 24
15. Ruby Harlem – Forró 18
16. Mocsok 1 Kölykök – Egyszer 13
17. Diana – Little bird 11
18. László Váray – Someone who lives like this 10
19. Kyra – Maradj még 10
20. Monyo Project – Run baby run 9
21. Klára Hajdu – You’re gonna rise 7
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
Islannin karsiutujat (1 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... arsiutujat
01. Daníel Óliver – Samt ekki 33 (Q)
02. Ívar Daníels – Þú bætir mig 23
03. Þórdís Imsland – Nú og hér 18
04. Elli Grill, Skaði, Glymur – Jeijó, keyrum alla leið 18
05. Heiðrún Anna Björnsdóttir – Helgi 7
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
__________________________________________________
Ketjussa on nyt auki seitsemän äänestystä. Listaus löytyy avausviestistä. Liettuan semifinaaliputoajien äänestys päättyy huomenna; muissa kuudessa aikaa on enemmän.
__________________________________________________
Viron finaali (2 suoraa karnevaalipaikkaa + 1 keräilyeräpaikka)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... on-finaali
01. Victor Crone – Storm 114 (edustuskappale)
02. Uku Suviste – Pretty little liar 95 (Q)
03. Sandra Nurmsalu – Soovide puu 93 (Q)
04. Stefan – Without you 92 (q)
05. xtra basic & Emily J – Hold me close 91
06. The Swingers – High heels in the neighbourhood 86
07. Lumevärv ft. INGA – Milline päev 64
08. Kerli Kivilaan – Cold love 61
09. Inger – Coming home 58
10. Kadiah – Believe 38
11. Sissi – Strong 13
12. Synne Valtri – I'll do it my way 12
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... on-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... on-finaali
Slovenian finaali (2 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Raiven – Kaos 83 (Q)
02. Ula Ložar – Fridays 65 (Q)
03. Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi 61 (edustuskappale)
04. Kim – Rhythm back to you 54
05. INMATE – Atma 39
06. Fed Horses – Ti ne poznaš konjev 25
07. René – Ne poveš 18
08. Lumberjack – Lepote dna 7
09. Renata Mohorič – Three bridges 4
10. Okustični – Metulji plešejo 4
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Kroatian finaali (3 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Roko Blažević – The dream 66 (edustuskappale)
02. Lorena Bućan – Tower of Babylon 66 (Q)
03. Manntra – In the shadows 54 (Q)
04. Kim Verson – Nisam to što žele 50 (Q)
05. Elis Lovrić – All I really want 46
06. Lea Mijatović – Tebi pripadam 44
07. Luka Nižetić – Brutalero 40
08. Bojan Jambrošić & Danijela Pintarić – Vrijeme predaje 37
09. Jure Brkljača – Ne postojim kad nisi tu 29
10. Lidija Bačić – Tek je počelo 28
11. Gelato Sisters – Back to that swing 27
12. Ema Gagro – Redemption 27
13. Jelena Bosančić – Tell me 24
14. Domenica – Indigo 20
15. Beta Sudar – Don’t give up 16
16. Bernarda Bruno – I believe in true love 6
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Latvian finaali (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Carousel – That night 55 (edustuskappale)
02. Edgars Kreilis – Cherry absinthe 44 (Q)
03. Double Faced Eels – Fire 41 (q)
04. Markus Riva – You make me so crazy 32
05. Dziļi Violets feat. Kozmens – Tautasdziesma 31
06. Samanta Tīna – Cutting the wire 25
07. Laime Pilnīga – Awe 15
08. Aivo Oskis – Somebody’s got my lover 9
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Romanian finaali (2 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... an-finaali
01. Bella Santiago - Army of love 138 (Q)
02. Letitia Moisescu & Sensibil Balkan – Daina 94 (Q)
03. Ester Peony – On a Sunday 88 (edustuskappale)
04. Laura Bretan – Dear father 85 (q)
05. Trooper – Destin 79
06. Olivier Kaye – Right now 60
07. Linda Teodosiu – Renegades 46
08. Teodora Dinu – Skyscraper 44
09. Claudiu Mirea – We are the ones 30
10. Mirela Vaida – Underground 29
11. Dya & Lucian Colareza – Without you (Sin ti) 24
12. Aldo Blaga – Your journey 14
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Ukrainan karsiutujat (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... arsiutujat
01. TseSho – Hate 60 (Q)
02. Letay – Myla moya 29 (q)
03. Braii – Maybe 25
04. Khayat - Ever 21
05. Bahroma - Nazavzhdy-navsegda 18
06. The Hypnotunez – Hey! 16
07. Ivan Navi – All for the love 12
08. Laud – 2 dni 9
09. Kira Mazur – Dykhaty 7
10. Vera Kekelia - WOW! 1
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
Unkarin karsiutujat (3 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... arsiutujat
01. Leander Kills – Hazavágyom 72 (Q)
02. yesyes – Incomplete 64 (Q)
03. Dávid Heatlie – La Mama Hotel 62 (Q)
04. USNK – Posztolj 43
05. Gotthy – Csak 1 perc 41
06. Konyha – Százszor visszajátszott 37
07. Tímea Antal feat. Gergő Demko – Kedves világ! 36
08. Nomad – A remény hídjai 35
09. Barni Hamar – Wasted 30
10. Olivér Berkes – Világítótorony 30
11. DENIZ – Ide várnak vissza 30
12. The Sign – Ő 28
13. Salvus – Barát 25
14. Rozina Pátkai – Frida 24
15. Ruby Harlem – Forró 18
16. Mocsok 1 Kölykök – Egyszer 13
17. Diana – Little bird 11
18. László Váray – Someone who lives like this 10
19. Kyra – Maradj még 10
20. Monyo Project – Run baby run 9
21. Klára Hajdu – You’re gonna rise 7
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
Islannin karsiutujat (1 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... arsiutujat
01. Daníel Óliver – Samt ekki 33 (Q)
02. Ívar Daníels – Þú bætir mig 23
03. Þórdís Imsland – Nú og hér 18
04. Elli Grill, Skaði, Glymur – Jeijó, keyrum alla leið 18
05. Heiðrún Anna Björnsdóttir – Helgi 7
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
__________________________________________________
Ketjussa on nyt auki seitsemän äänestystä. Listaus löytyy avausviestistä. Liettuan semifinaaliputoajien äänestys päättyy huomenna; muissa kuudessa aikaa on enemmän.
Viimeksi muokannut Timoteus, 10 Maalis 2019, 15:59. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: tulokset ketjuun
Syy: tulokset ketjuun
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Onko Siren song karsintakarnevaalikelpoinen Chameleonin (Malta 2016) tapaan? Se oli vedetty pois hyvissä ajoin ennen valintatakarajaa.
Re: Scorewiz-äänestykset
^ Kyllä on.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Liettuan pudonneita semifinalisteja rankkasi vain seitsemän rohkeaa. Kiitos kaikille.
__________________________________________________
Liettuan semifinaaliputoajat (2 suoraa karnevaalipaikkaa)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... liputoajat
01. Aldegunda – I want your love 46 (Q)
02. Živilė Gedvilaitė – Learn from your love 40 (Q)
03. Soliaris & Foreign Souls - Song of my life 35
04. Lukas Bartaška – River of hope 32
05. MaNNazz – Blind bird 31
06. Cheri – Again 30
07. Paola Hart – I'll be alright 28
08. Twosome – 1000 27
09. Edgaras Lubys – To the sky 24
10. Migloko – Rožės 20
11. Saulės kliošas - Laiko mašina 18
12. Šarūnas Mačiūlis – Traukinys 18
13. Emilija Gogolytė – Riddle 17
14. Glossarium – Anyone 15
15. Original Copy – Power of sounds 4
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... liputoajat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... liputoajat
__________________________________________________
Avointen äänestysten äänestäjätilanteet.
Saksan finaali (19): BarbaraSchöneberger93, CottonJoel, Viisuilija_110, jee euroviisut, Hazard, Riuriu, Serdu, Outi, TomBoi, Pöytä osaa puhua, BronZe, Timoteus, -kaitsu87-, ratamo1, antsa798, mariah, Rosetta, Elvis, wigwam.
Ukrainan finaali (13): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi, Universal Love, wigwam.
Unkarin finaali (10): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Teräsbekoni.
Tanskan finaali (9): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi.
Liettuan finaali (10): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu, Viisuilija_110, sziget, Timoteus, TomBoi.
Portugalin karsiutujat (5): CottonJoel, Riuriu, Serdu, caboxena, FdC93.
__________________________________________________
Liettuan semifinaaliputoajat (2 suoraa karnevaalipaikkaa)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/248 ... liputoajat
01. Aldegunda – I want your love 46 (Q)
02. Živilė Gedvilaitė – Learn from your love 40 (Q)
03. Soliaris & Foreign Souls - Song of my life 35
04. Lukas Bartaška – River of hope 32
05. MaNNazz – Blind bird 31
06. Cheri – Again 30
07. Paola Hart – I'll be alright 28
08. Twosome – 1000 27
09. Edgaras Lubys – To the sky 24
10. Migloko – Rožės 20
11. Saulės kliošas - Laiko mašina 18
12. Šarūnas Mačiūlis – Traukinys 18
13. Emilija Gogolytė – Riddle 17
14. Glossarium – Anyone 15
15. Original Copy – Power of sounds 4
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... liputoajat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... liputoajat
__________________________________________________
Avointen äänestysten äänestäjätilanteet.
Saksan finaali (19): BarbaraSchöneberger93, CottonJoel, Viisuilija_110, jee euroviisut, Hazard, Riuriu, Serdu, Outi, TomBoi, Pöytä osaa puhua, BronZe, Timoteus, -kaitsu87-, ratamo1, antsa798, mariah, Rosetta, Elvis, wigwam.
Ukrainan finaali (13): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi, Universal Love, wigwam.
Unkarin finaali (10): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Teräsbekoni.
Tanskan finaali (9): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi.
Liettuan finaali (10): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu, Viisuilija_110, sziget, Timoteus, TomBoi.
Portugalin karsiutujat (5): CottonJoel, Riuriu, Serdu, caboxena, FdC93.
Viimeksi muokannut Timoteus, 10 Maalis 2019, 16:33. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: tulokset ketjuun
Syy: tulokset ketjuun
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Serbiasta avataan karsiutuja- ja finaaliäänestykset yhtä aikaa.
Serbian karsiutujat
Pisteytys: 12–10–8–6–4–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Deadline: la 9.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Funked Up – Zašto da se ne desi
Osvajači – Voda i plamen
Dunja Vujadinović – 7
Mr DOO – Do 100
Extra Nena – Još ti čujem glas
Eleonora – Samo lagano
Sanya D Rio – Ljubimo se
Goga Stanić – Čudo
Gipsykord – Boje
Lana & Aldo – Pogledaj u nebo
Tina & Lola Amvon – Tvoje oči
Tamara Milanović – Reči nisu dovoljne
Serbian finaali
Pisteytys: 12–10–8–6–4–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: la 9.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Saška Janks – Da li čuješ moj glas
Majdan – Budim te
Sofija Perić – Aritmija
Dženan Lončarević – Nema suza
Ivana Vladović & Wonder Strings – Moja bol
Jana Šušteršić – Viktorija
Lord – Radnički sin
Nevena Božović – Kruna
Ana Popović – Lutaš
Ivan Kurtić – Bella
Nataša & Una – Samo bez straha
Aleksandra Sekulić – Tugo
Serbian karsiutujat
Pisteytys: 12–10–8–6–4–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Deadline: la 9.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Funked Up – Zašto da se ne desi
Osvajači – Voda i plamen
Dunja Vujadinović – 7
Mr DOO – Do 100
Extra Nena – Još ti čujem glas
Eleonora – Samo lagano
Sanya D Rio – Ljubimo se
Goga Stanić – Čudo
Gipsykord – Boje
Lana & Aldo – Pogledaj u nebo
Tina & Lola Amvon – Tvoje oči
Tamara Milanović – Reči nisu dovoljne
Serbian finaali
Pisteytys: 12–10–8–6–4–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: la 9.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Saška Janks – Da li čuješ moj glas
Majdan – Budim te
Sofija Perić – Aritmija
Dženan Lončarević – Nema suza
Ivana Vladović & Wonder Strings – Moja bol
Jana Šušteršić – Viktorija
Lord – Radnički sin
Nevena Božović – Kruna
Ana Popović – Lutaš
Ivan Kurtić – Bella
Nataša & Una – Samo bez straha
Aleksandra Sekulić – Tugo
Viimeksi muokannut Timoteus, 09 Maalis 2019, 20:37. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: äänestykset päättyneet
Syy: äänestykset päättyneet
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Äänestäjätilanteet. Saksan äänestys päättyy yhdeksän tunnin päästä, sinisellä merkityt maanantaina klo 18.
Saksan finaali (22): BarbaraSchöneberger93, CottonJoel, Viisuilija_110, jee euroviisut, Hazard, Riuriu, Serdu, Outi, TomBoi, Pöytä osaa puhua, BronZe, Timoteus, -kaitsu87-, ratamo1, antsa798, mariah, Rosetta, Elvis, wigwam, Wilson, Pete, + Viisut +.
Ukrainan finaali (18): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi, Universal Love, wigwam, Pöytä osaa puhua, Pete, sziget, fishy, + Viisut +.
Unkarin finaali (14): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Teräsbekoni, Wilson, Pöytä osaa puhua, Pete, fishy.
Tanskan finaali (13): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Wilson, Pete, Pöytä osaa puhua, + Viisut +.
Liettuan finaali (13): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu, Viisuilija_110, sziget, Timoteus, TomBoi, Pete, fishy, Pöytä osaa puhua.
Portugalin karsiutujat (9): CottonJoel, Riuriu, Serdu, caboxena, FdC93, Pete, TomBoi, Timoteus, Pöytä osaa puhua.
Serbian karsiutujat (1): Serdu.
Serbian finaali (1): Serdu.
Saksan finaali (22): BarbaraSchöneberger93, CottonJoel, Viisuilija_110, jee euroviisut, Hazard, Riuriu, Serdu, Outi, TomBoi, Pöytä osaa puhua, BronZe, Timoteus, -kaitsu87-, ratamo1, antsa798, mariah, Rosetta, Elvis, wigwam, Wilson, Pete, + Viisut +.
Ukrainan finaali (18): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi, Universal Love, wigwam, Pöytä osaa puhua, Pete, sziget, fishy, + Viisut +.
Unkarin finaali (14): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Teräsbekoni, Wilson, Pöytä osaa puhua, Pete, fishy.
Tanskan finaali (13): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Wilson, Pete, Pöytä osaa puhua, + Viisut +.
Liettuan finaali (13): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu, Viisuilija_110, sziget, Timoteus, TomBoi, Pete, fishy, Pöytä osaa puhua.
Portugalin karsiutujat (9): CottonJoel, Riuriu, Serdu, caboxena, FdC93, Pete, TomBoi, Timoteus, Pöytä osaa puhua.
Serbian karsiutujat (1): Serdu.
Serbian finaali (1): Serdu.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Oho, en ilmeisesti ollut vielä äänestänyt Ukrainan finaalissa. Miten ihmeessä se on voinut jäädä välistä? No, nyt on asia korjattu.
R.I.P. Eurovision
Re: Scorewiz-äänestykset
Suomen finaali
Pisteytys: 5–3–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Release me
Superman
Look away
Pisteytys: 5–3–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Release me
Superman
Look away
Viimeksi muokannut Timoteus, 11 Maalis 2019, 18:00. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Moldovan finaali
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Aurel Chirtoacă – La cinema (koelauluesitys)
Vera Țurcanu – Cold (koelauluesitys)
Marcela Scripcaru – Meteor (koelauluesitys)
Siaj – Olimp (koelauluesitys)
Maxim Zavidia – I will not surrender (koelauluesitys)
Diana Brescan – Lies (koelauluesitys)
Tinna Gi – Virus (koelauluesitys)
Lemonique – Gravity (koelauluesitys)
Anna Odobescu – Stay (koelauluesitys)
Che MD feat. Elizaveta Ivasiuk – Sub pămînt (koelauluesitys)
Moldovan ensisijaiset linkit studioversioihin, lisälinkit koelauluesityksiin. Finaaliesityksiä ei ole tarjota.
Islannin finaali
Pisteytys: 5–3–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Friðrik Ómar – Hvað ef ég get ekki elskað?
Kristina Skoubo Bærendsen – Mama said
Tara Mobee – Fighting for love
Hera Björk – Moving on
Hatari – Hatrið mun sigra
Ruotsin karsiutujat
Pisteytys: euroviisupisteytys
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
High15 – No drama
Zeana feat. Anis Don Demina – Mina bränder
Arja Saijonmaa – Mina fyra årstider
Andreas Johnson – Army of us
Oscar Enestad – I love it
Jan Malmsjö – Leva livet
Vlad Reiser – Nakna i regnet
Margaret – Tempo
The Lovers of Valdaro – Somebody wants
Dolly Style – Habibi
Martin Stenmarck – Låt skiten brinna
Omar Rudberg – Om om och om igen
Rebecka Karlsson – Who I am
Pagan Fury – Stormbringer
Anton Hagman – Känner dig
Ann-Louise Hanson – Kärleken finns kvar
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Aurel Chirtoacă – La cinema (koelauluesitys)
Vera Țurcanu – Cold (koelauluesitys)
Marcela Scripcaru – Meteor (koelauluesitys)
Siaj – Olimp (koelauluesitys)
Maxim Zavidia – I will not surrender (koelauluesitys)
Diana Brescan – Lies (koelauluesitys)
Tinna Gi – Virus (koelauluesitys)
Lemonique – Gravity (koelauluesitys)
Anna Odobescu – Stay (koelauluesitys)
Che MD feat. Elizaveta Ivasiuk – Sub pămînt (koelauluesitys)
Moldovan ensisijaiset linkit studioversioihin, lisälinkit koelauluesityksiin. Finaaliesityksiä ei ole tarjota.
Islannin finaali
Pisteytys: 5–3–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Friðrik Ómar – Hvað ef ég get ekki elskað?
Kristina Skoubo Bærendsen – Mama said
Tara Mobee – Fighting for love
Hera Björk – Moving on
Hatari – Hatrið mun sigra
Ruotsin karsiutujat
Pisteytys: euroviisupisteytys
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
High15 – No drama
Zeana feat. Anis Don Demina – Mina bränder
Arja Saijonmaa – Mina fyra årstider
Andreas Johnson – Army of us
Oscar Enestad – I love it
Jan Malmsjö – Leva livet
Vlad Reiser – Nakna i regnet
Margaret – Tempo
The Lovers of Valdaro – Somebody wants
Dolly Style – Habibi
Martin Stenmarck – Låt skiten brinna
Omar Rudberg – Om om och om igen
Rebecka Karlsson – Who I am
Pagan Fury – Stormbringer
Anton Hagman – Känner dig
Ann-Louise Hanson – Kärleken finns kvar
Viimeksi muokannut Timoteus, 11 Maalis 2019, 18:00. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
Syy: äänestykset päättyneet
Syy: äänestykset päättyneet
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Norjan finaali
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Chris Medina – We try
D'Sound – Mr. Unicorn
Mørland – En livredd mann
Anna-Lisa Kumoji – Holla
Erlend Bratland – Sing for you
Ingrid Berg Mehus – Feel
Hank von Hell – Fake it
Carina Dahl – Hold me down
Adrian Jørgensen – The bubble
KEiiNO – Spirit in the sky
Kaikki karsintaesitykset: https://www.nrk.no/kultur/folg-melodi-g ... 1.14454970
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 2
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Chris Medina – We try
D'Sound – Mr. Unicorn
Mørland – En livredd mann
Anna-Lisa Kumoji – Holla
Erlend Bratland – Sing for you
Ingrid Berg Mehus – Feel
Hank von Hell – Fake it
Carina Dahl – Hold me down
Adrian Jørgensen – The bubble
KEiiNO – Spirit in the sky
Kaikki karsintaesitykset: https://www.nrk.no/kultur/folg-melodi-g ... 1.14454970
Viimeksi muokannut Timoteus, 11 Maalis 2019, 18:01. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Portugalin finaali
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Calema – A dois
Mariana Bragada – Mar doce
Matay – Perfeito
Surma – Pugna
NBC – Igual a ti
Madrepaz – Mundo a mudar
Conan Osíris – Telemóveis
Ana Cláudia – Inércia
Pisteytys: 7–5–3–2–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Keräilyeräpaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Calema – A dois
Mariana Bragada – Mar doce
Matay – Perfeito
Surma – Pugna
NBC – Igual a ti
Madrepaz – Mundo a mudar
Conan Osíris – Telemóveis
Ana Cláudia – Inércia
Viimeksi muokannut Timoteus, 11 Maalis 2019, 18:01. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Unohdin kokonaan katkaista Saksan äänestyksen silloin kun piti. Julkaistaan tulokset nyt. Kiitos 23 äänestäjälle.
Saksan finaali (1 suora karnevaalipaikka + 1 keräilyeräpaikka)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Aly Ryan – Wear your love 65 (Q)
02. Lilly Among Clouds – Surprise 59 (q)
03. Makeda – The day I loved you most 26
04. Linus Bruhn – Our city 23
05. S!sters – Sister 23 (edustuskappale)
06. Gregor Hägele – Let me go 6
07. BB Thomaz – Demons 5
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Saksan finaali (1 suora karnevaalipaikka + 1 keräilyeräpaikka)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Aly Ryan – Wear your love 65 (Q)
02. Lilly Among Clouds – Surprise 59 (q)
03. Makeda – The day I loved you most 26
04. Linus Bruhn – Our city 23
05. S!sters – Sister 23 (edustuskappale)
06. Gregor Hägele – Let me go 6
07. BB Thomaz – Demons 5
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Äänestäjätilanteet. Punaisella korostetut äänestykset päättyvät huomenna klo 18. Suomen finaalin äänestyksessä on jostakin syystä kahdet äänet nimellä antsa798, mutta Release men ja Supermanin vertailussa ne kumoavat toisensa, joten ehkä sillä ei ole väliä.
Ukrainan finaali (20): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi, Universal Love, wigwam, Pöytä osaa puhua, Pete, sziget, fishy, + Viisut +, Serdu, creeperqueen.
Unkarin finaali (14): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Teräsbekoni, Wilson, Pöytä osaa puhua, Pete, fishy.
Tanskan finaali (13): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Wilson, Pete, Pöytä osaa puhua, + Viisut +.
Liettuan finaali (13): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu, Viisuilija_110, sziget, Timoteus, TomBoi, Pete, fishy, Pöytä osaa puhua.
Portugalin karsiutujat (9): CottonJoel, Riuriu, Serdu, caboxena, FdC93, Pete, TomBoi, Timoteus, Pöytä osaa puhua.
Serbian karsiutujat (3): Serdu, Teräsbekoni, Timoteus.
Serbian finaali (3): Serdu, Pete, Timoteus.
Suomen finaali (22): Mymmeli, antsa798, CottonJoel, antsa798, -Kaitsu87-, jamira, kuolonkurki, Pete, MIH96, Mattan, Viisuilija_110, UMK93, Minna, Toni S., Timoteus, Elvis, Universal Love, ratamo1, Riuriu, + Viisut +, jee euroviisut, Serdu
Moldovan finaali (1): Serdu.
Islannin finaali (10): antsa798, kuolonkurki, Söngvakeppnin93, CottonJoel, creeperqueen, Elvis, ratamo1, Riuriu, Timoteus, Serdu.
Ruotsin karsiutujat (9): antsa798, MIH96, jamira, MF93, Viisuilija_110, Pete, Timoteus, Riuriu, Serdu.
Norjan finaali (7): MGP93, kuolonkurki, Elvis, Timoteus, Riuriu, Serdu, Viisuilija_110.
Portugalin finaali (5): Hanhis, Elvis, Timoteus, ratamo1, Riuriu.
Ukrainan finaali (20): Elvis, antsa798, mariah, CottonJoel, -kaitsu87-, Viisuilija_110, Timoteus, Vidbir93, Riuriu, Rosetta, TomBoi, Universal Love, wigwam, Pöytä osaa puhua, Pete, sziget, fishy, + Viisut +, Serdu, creeperqueen.
Unkarin finaali (14): ADal93, CottonJoel, Viisuilija_110, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Teräsbekoni, Wilson, Pöytä osaa puhua, Pete, fishy.
Tanskan finaali (13): jee euroviisut, Viisuilija_110, CottonJoel, DMGP93, Riuriu, Elvis, Timoteus, Serdu, TomBoi, Wilson, Pete, Pöytä osaa puhua, + Viisut +.
Liettuan finaali (13): Universal Love, LRT93, -kaitsu87-, Riuriu, Elvis, Serdu, Viisuilija_110, sziget, Timoteus, TomBoi, Pete, fishy, Pöytä osaa puhua.
Portugalin karsiutujat (9): CottonJoel, Riuriu, Serdu, caboxena, FdC93, Pete, TomBoi, Timoteus, Pöytä osaa puhua.
Serbian karsiutujat (3): Serdu, Teräsbekoni, Timoteus.
Serbian finaali (3): Serdu, Pete, Timoteus.
Suomen finaali (22): Mymmeli, antsa798, CottonJoel, antsa798, -Kaitsu87-, jamira, kuolonkurki, Pete, MIH96, Mattan, Viisuilija_110, UMK93, Minna, Toni S., Timoteus, Elvis, Universal Love, ratamo1, Riuriu, + Viisut +, jee euroviisut, Serdu
Moldovan finaali (1): Serdu.
Islannin finaali (10): antsa798, kuolonkurki, Söngvakeppnin93, CottonJoel, creeperqueen, Elvis, ratamo1, Riuriu, Timoteus, Serdu.
Ruotsin karsiutujat (9): antsa798, MIH96, jamira, MF93, Viisuilija_110, Pete, Timoteus, Riuriu, Serdu.
Norjan finaali (7): MGP93, kuolonkurki, Elvis, Timoteus, Riuriu, Serdu, Viisuilija_110.
Portugalin finaali (5): Hanhis, Elvis, Timoteus, ratamo1, Riuriu.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
- Creeperqueen
- Kanta-asiakas
- Viestit: 2177
- Liittynyt: 20 Huhti 2011, 00:34
- Paikkakunta: Lahti
Re: Scorewiz-äänestykset
Mitä mitä, enkö mä ookaaan äänestänyt UMK biiseistä? No, pitää hipsiä korjaamaan tämä unohdus.
Edit: Sivu sanoo et oon kyl äänestänyt?
Edit: Sivu sanoo et oon kyl äänestänyt?
2024: The Code, 2023: Cha Cha Cha, 2022: In Corpore Sano, 2021: Shum, 2020: Chains On You, 2019: Hatrið mun sigra, 2018: Viszlát nyár, 2017: Line, 2016: LoveWave
Re: Scorewiz-äänestykset
^ Ne on varmaan ne mun toiset äänet.
We're like fire and gasoline
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Re: Scorewiz-äänestykset
^^ Olit ilmeisesti äänestämässä heti, kun äänestys aukesi? Luultavasti Scorewiz muutti nimesi antsa798:ksi. En tiedä, miksi Scorewiz välillä heittää ääniä ristiin, mutta niin se vain tekee.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
^ Niin voisin vielä mainita sen, että se herjasi taas äänestäessäni ensimmäistä kertaa, joten äänestin uudelleen.
We're like fire and gasoline
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Re: Scorewiz-äänestykset
Tuleeko tänä yönä muuten Scorewiz-äänestys edustuskappaleista?
We're like fire and gasoline
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Re: Scorewiz-äänestykset
Joo, tulee äänestys edustuskappaleista heti Serbian finaalin voittajan selvittyä. Äänestysaikaa tuttuun tapaan noin vuorokausi.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Georgian finaali
Pisteytys: 5–3–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Giorgi Nakashidze – Sul tsin iare
Liza Kalandadze – Sevdisperi zgva
Oto Nemsadze – Sul tsin iare
Giorgi Pruidze – Me mjera
Pisteytys: 5–3–1
Karsintakarnevaalipaikkoja: 1
Deadline: ma 11.3. klo 18
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
Giorgi Nakashidze – Sul tsin iare
Liza Kalandadze – Sevdisperi zgva
Oto Nemsadze – Sul tsin iare
Giorgi Pruidze – Me mjera
Viimeksi muokannut Timoteus, 11 Maalis 2019, 18:01. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Edustuskappaleäänestys
Pisteytys: euroviisupisteytys
Deadline: ti 5.3. klo 08:00
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës
AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity
BELGIA: Eliot – Wake up
ESPANJA: Miki – La venda
GEORGIA: Oto Nemsadze – Sul tsin iare
ISLANTI: Hatari – Hatrið mun sigra
ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us
ITALIA: Mahmood – Soldi
KROATIA: Roko Blažević – The dream
LATVIA: Carousel – That night
LIETTUA: Jurijus – Run with the lions
MOLDOVA: Anna Odobescu – Stay
MONTENEGRO: D-moll – Heaven
NORJA: KEiiNO – Spirit in the sky
PORTUGALI: Conan Osíris – Telemóveis
RANSKA: Bilal Hassani – Roi
ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday
SAKSA: S!sters – Sister
SERBIA: Nevena Božović – Kruna
SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
SUOMI: Darude feat. Sebastian Rejman – Look away
TANSKA: Leonora – Love is forever
TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend
UNKARI: Joci Pápai – Az én apám
VIRO: Victor Crone – Storm
soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... O-qVr9CUHD
Pisteytys: euroviisupisteytys
Deadline: ti 5.3. klo 08:00
Äänestyslinkki: äänestys päättynyt
ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës
AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity
BELGIA: Eliot – Wake up
ESPANJA: Miki – La venda
GEORGIA: Oto Nemsadze – Sul tsin iare
ISLANTI: Hatari – Hatrið mun sigra
ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us
ITALIA: Mahmood – Soldi
KROATIA: Roko Blažević – The dream
LATVIA: Carousel – That night
LIETTUA: Jurijus – Run with the lions
MOLDOVA: Anna Odobescu – Stay
MONTENEGRO: D-moll – Heaven
NORJA: KEiiNO – Spirit in the sky
PORTUGALI: Conan Osíris – Telemóveis
RANSKA: Bilal Hassani – Roi
ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday
SAKSA: S!sters – Sister
SERBIA: Nevena Božović – Kruna
SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi
SUOMI: Darude feat. Sebastian Rejman – Look away
TANSKA: Leonora – Love is forever
TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend
UNKARI: Joci Pápai – Az én apám
VIRO: Victor Crone – Storm
soittolista: https://www.youtube.com/playlist?list=P ... O-qVr9CUHD
Viimeksi muokannut Timoteus, 05 Maalis 2019, 08:00. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: äänestys päättynyt
Syy: äänestys päättynyt
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Otin edellisen viestin lippuemojillisen listan pohjaksi viikon takaisen listan ja lisäsin siihen päättyneellä viikolla viisunsa valinneet tai julkaisseet maat. Scorewiziin taas kopioin koko listan suoraan Viisupuntari-ketjusta. Ihmettelin kymmenen minuuttia, miksi ihmeessä toisella listalla on 26 maata ja toisella vain 25. Luulin jo jättäneeni jonkin maan vahingossa äänestyksestä.
Saamarin Ukraina.
Saamarin Ukraina.
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Moldovan karsintaesityksiä ei edelleenkään löydy YouTubesta eikä kai mistään muualtakaan. Niiden puuttuessa linkkasin äänestyksen yhteyteen studioversiot ja kuukauden takaiset koelauluesitykset.
Edustuskappaleäänestys on auki huomisaamuun klo 8 asti. Äänestäjiä on tähän mennessä 16 (Riuriu, jamira, Serdu, antsa798, sziget, Universal Love, Wilson, kwak, Viisuilija_110, -Kaitsu87-, Rosetta, Klaus, creeperqueen, 39CSE, Timoteus, Tontsa).
Sitten viiden äänestyksen tulospaketti. Äänestäjämäärät vaihtelivat yhdeksästä (Portugalin karsiutujat) kahteenkymmeneen (Ukrainan finaali). Kiitos kaikille.
__________________________________________________
Ukrainan finaali (1 suora karnevaalipaikka + 1 keräilyeräpaikka)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Maruv – Siren song 68 (Q)
02. Kazka – Apart 36 (q)
03. Yuko – Galyna guliala 27
04. Anna Maria – My road 19
05. Brunettes Shoot Blondes – Houston 17
06. Freedom Jazz – Cupidon 13
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Unkarin finaali (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... in-finaali
01. Joci Pápai – Az én apám 59 (edustuskappale)
02. Bence Vavra – Szótlanság 49 (Q)
03. Gergő Szekér – Madár, repülj! 33 (q)
04. Gergő Oláh – Hozzád bújnek 31
05. Fatal Error – Kulcs 31
06. The Middletonz – Roses 30
07. Bogi Nagy – Holnap 14
08. Acoustic Planet – Nyári zápor 5
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... in-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... in-finaali
Tanskan finaali (2 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Julie & Nina – League of light 57 (Q)
02. Simone Emilie – Anywhere 35 (Q)
03. Leonora – Love is forever 34 (edustuskappale)
04. Rasmus Faartoft – Hold my breath 34
05. Sigmund – Say my name 32
06. Teit Samsø – Step it up 29
07. Humørekspressen – Dronning af baren 15
08. Jasmin Gabay – Kiss like this 14
09. Leeloo – That vibe 13
10. Marie Isabell – Dancing with you in my heart 7
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Liettuan finaali (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Monika Marija – Light on 43 (Q)
02. Alen Chicco – Your cure 37 (q)
03. Jurijus – Run with the lions 36 (edustuskappale)
04. Antikvariniai Kašpirovskio dantys – Mažulė 30
05. Jurgis DID & Erica Jennings – Sing! 26
06. Junà – Strength of a woman 22
07. Jurgis Brūzga – CTRL ALT DELETE 21
08. Henry & Tommy Modric – Neverpart 19
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Portugalin karsiutujat (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... arsiutujat
01. Filipe Keil – Hoje 35 (Q)
02. João Couto – O jantar 25 (q)
03. João Campos – É o que é 23
04. Mila Dores – Debaixo do luar 22
05. Lara Laquiz – O lugar 20
06. Dan Riverman – Lava 15
07. Ela Limão – Mais brilhante que mil sóis 14
08. Soraia Tavares – O meu sonho 8
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
Edustuskappaleäänestys on auki huomisaamuun klo 8 asti. Äänestäjiä on tähän mennessä 16 (Riuriu, jamira, Serdu, antsa798, sziget, Universal Love, Wilson, kwak, Viisuilija_110, -Kaitsu87-, Rosetta, Klaus, creeperqueen, 39CSE, Timoteus, Tontsa).
Sitten viiden äänestyksen tulospaketti. Äänestäjämäärät vaihtelivat yhdeksästä (Portugalin karsiutujat) kahteenkymmeneen (Ukrainan finaali). Kiitos kaikille.
__________________________________________________
Ukrainan finaali (1 suora karnevaalipaikka + 1 keräilyeräpaikka)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Maruv – Siren song 68 (Q)
02. Kazka – Apart 36 (q)
03. Yuko – Galyna guliala 27
04. Anna Maria – My road 19
05. Brunettes Shoot Blondes – Houston 17
06. Freedom Jazz – Cupidon 13
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Unkarin finaali (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... in-finaali
01. Joci Pápai – Az én apám 59 (edustuskappale)
02. Bence Vavra – Szótlanság 49 (Q)
03. Gergő Szekér – Madár, repülj! 33 (q)
04. Gergő Oláh – Hozzád bújnek 31
05. Fatal Error – Kulcs 31
06. The Middletonz – Roses 30
07. Bogi Nagy – Holnap 14
08. Acoustic Planet – Nyári zápor 5
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... in-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... in-finaali
Tanskan finaali (2 + 0)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Julie & Nina – League of light 57 (Q)
02. Simone Emilie – Anywhere 35 (Q)
03. Leonora – Love is forever 34 (edustuskappale)
04. Rasmus Faartoft – Hold my breath 34
05. Sigmund – Say my name 32
06. Teit Samsø – Step it up 29
07. Humørekspressen – Dronning af baren 15
08. Jasmin Gabay – Kiss like this 14
09. Leeloo – That vibe 13
10. Marie Isabell – Dancing with you in my heart 7
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Liettuan finaali (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... an-finaali
01. Monika Marija – Light on 43 (Q)
02. Alen Chicco – Your cure 37 (q)
03. Jurijus – Run with the lions 36 (edustuskappale)
04. Antikvariniai Kašpirovskio dantys – Mažulė 30
05. Jurgis DID & Erica Jennings – Sing! 26
06. Junà – Strength of a woman 22
07. Jurgis Brūzga – CTRL ALT DELETE 21
08. Henry & Tommy Modric – Neverpart 19
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... an-finaali
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... an-finaali
Portugalin karsiutujat (1 + 1)
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/249 ... arsiutujat
01. Filipe Keil – Hoje 35 (Q)
02. João Couto – O jantar 25 (q)
03. João Campos – É o que é 23
04. Mila Dores – Debaixo do luar 22
05. Lara Laquiz – O lugar 20
06. Dan Riverman – Lava 15
07. Ela Limão – Mais brilhante que mil sóis 14
08. Soraia Tavares – O meu sonho 8
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/24 ... arsiutujat
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... arsiutujat
Viimeksi muokannut Timoteus, 10 Maalis 2019, 16:37. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Syy: tulokset ketjuun
Syy: tulokset ketjuun
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Edustuskappaleäänestykseen saatiin 24 äänestäjää. Kiitos kaikille.
Edustuskappaleäänestys
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/250 ... -viikko-10
01. ITALIA: Mahmood – Soldi 173
02. ISLANTI: Hatari – Hatrið mun sigra 166
03. NORJA: KEiiNO – Spirit in the sky 148
04. SUOMI: Darude feat. Sebastian Rejman – Look away 114
05. ESPANJA: Miki – La venda 82
06. ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës 68
07. SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi 68
08. VIRO: Victor Crone – Storm 62
09. TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend 60
10. UNKARI: Joci Pápai – Az én apám 59
11. PORTUGALI: Conan Osíris – Telemóveis 57
12. AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity 55
13. BELGIA: Eliot – Wake up 52
14. KROATIA: Roko Blažević – The dream 36
15. SAKSA: S!sters – Sister 32
16. LATVIA: Carousel – That night 29
17. MOLDOVA: Anna Odobescu – Stay 27
18. ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us 26
19. RANSKA: Bilal Hassani – Roi 18
20. SERBIA: Nevena Božović – Kruna 18
21. ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday 15
22. TANSKA: Leonora – Love is forever 14
23. LIETTUA: Jurijus – Run with the lions 11
24. MONTENEGRO: D-moll – Heaven 2
25. GEORGIA: Oto Nemsadze – Sul tsin iare 0
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/25 ... -viikko-10
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... -viikko-10
__________________________________________________
Seuraava edustuskappaleiden Scorewiz-äänestys järjestettäneen täydellä osallistujaluettelolla semifinaaleineen päivineen ensi viikon alussa.
Tässä avointen karsintakappaleäänestysten äänestäjätilanteet. Linkit kaikkiin äänestyksiin ketjun avausviestissä.
Serbian karsiutujat (5): Serdu, Teräsbekoni, Timoteus, 39CSE, Pöytä osaa puhua.
Serbian finaali (7): Serdu, Pete, Timoteus, CottonJoel, Elvis, 39CSE, Pöytä osaa puhua.
Suomen finaali (27): Mymmeli, antsa798, CottonJoel, antsa798, -Kaitsu87-, jamira, kuolonkurki, Pete, MIH96, Mattan, Viisuilija_110, UMK93, Minna, Toni S., Timoteus, Elvis, Universal Love, ratamo1, Riuriu, + Viisut +, jee euroviisut, Serdu, Teräsbekoni, Rosetta, Klaus, Pöytä osaa puhua, TomBoi.
Moldovan finaali (4): Serdu, Pete, Elvis, Pöytä osaa puhua.
Islannin finaali (12): antsa798, kuolonkurki, Söngvakeppnin93, CottonJoel, creeperqueen, Elvis, ratamo1, Riuriu, Timoteus, Serdu, Viisuilija_110, Pöytä osaa puhua.
Ruotsin karsiutujat (11): antsa798, MIH96, jamira, MF93, Viisuilija_110, Pete, Timoteus, Riuriu, Serdu, Elvis, Muumi.
Norjan finaali (9): MGP93, kuolonkurki, Elvis, Timoteus, Riuriu, Serdu, Viisuilija_110, Pöytä osaa puhua, Pete.
Portugalin finaali (9): Hanhis, Elvis, Timoteus, ratamo1, Riuriu, Serdu, Pöytä osaa puhua, Pete, FdC93.
Georgian finaali (6): Serdu, Universal Love, Timoteus, Pöytä osaa puhua, 39CSE, Pete.
Edustuskappaleäänestys
Ääntenlasku: https://scorewiz.eu/scoreboard/view/250 ... -viikko-10
01. ITALIA: Mahmood – Soldi 173
02. ISLANTI: Hatari – Hatrið mun sigra 166
03. NORJA: KEiiNO – Spirit in the sky 148
04. SUOMI: Darude feat. Sebastian Rejman – Look away 114
05. ESPANJA: Miki – La venda 82
06. ALBANIA: Jonida Maliqi – Ktheju tokës 68
07. SLOVENIA: Zala Kralj & Gašper Šantl – Sebi 68
08. VIRO: Victor Crone – Storm 62
09. TŠEKKI: Lake Malawi – Friend of a friend 60
10. UNKARI: Joci Pápai – Az én apám 59
11. PORTUGALI: Conan Osíris – Telemóveis 57
12. AUSTRALIA: Kate Miller-Heidke – Zero gravity 55
13. BELGIA: Eliot – Wake up 52
14. KROATIA: Roko Blažević – The dream 36
15. SAKSA: S!sters – Sister 32
16. LATVIA: Carousel – That night 29
17. MOLDOVA: Anna Odobescu – Stay 27
18. ISO-BRITANNIA: Michael Rice – Bigger than us 26
19. RANSKA: Bilal Hassani – Roi 18
20. SERBIA: Nevena Božović – Kruna 18
21. ROMANIA: Ester Peony – On a Sunday 15
22. TANSKA: Leonora – Love is forever 14
23. LIETTUA: Jurijus – Run with the lions 11
24. MONTENEGRO: D-moll – Heaven 2
25. GEORGIA: Oto Nemsadze – Sul tsin iare 0
Pistetaulukko: https://scorewiz.eu/scoreboard/sheet/25 ... -viikko-10
Tulosluettelo: https://scorewiz.eu/scoreboard/result/2 ... -viikko-10
__________________________________________________
Seuraava edustuskappaleiden Scorewiz-äänestys järjestettäneen täydellä osallistujaluettelolla semifinaaleineen päivineen ensi viikon alussa.
Tässä avointen karsintakappaleäänestysten äänestäjätilanteet. Linkit kaikkiin äänestyksiin ketjun avausviestissä.
Serbian karsiutujat (5): Serdu, Teräsbekoni, Timoteus, 39CSE, Pöytä osaa puhua.
Serbian finaali (7): Serdu, Pete, Timoteus, CottonJoel, Elvis, 39CSE, Pöytä osaa puhua.
Suomen finaali (27): Mymmeli, antsa798, CottonJoel, antsa798, -Kaitsu87-, jamira, kuolonkurki, Pete, MIH96, Mattan, Viisuilija_110, UMK93, Minna, Toni S., Timoteus, Elvis, Universal Love, ratamo1, Riuriu, + Viisut +, jee euroviisut, Serdu, Teräsbekoni, Rosetta, Klaus, Pöytä osaa puhua, TomBoi.
Moldovan finaali (4): Serdu, Pete, Elvis, Pöytä osaa puhua.
Islannin finaali (12): antsa798, kuolonkurki, Söngvakeppnin93, CottonJoel, creeperqueen, Elvis, ratamo1, Riuriu, Timoteus, Serdu, Viisuilija_110, Pöytä osaa puhua.
Ruotsin karsiutujat (11): antsa798, MIH96, jamira, MF93, Viisuilija_110, Pete, Timoteus, Riuriu, Serdu, Elvis, Muumi.
Norjan finaali (9): MGP93, kuolonkurki, Elvis, Timoteus, Riuriu, Serdu, Viisuilija_110, Pöytä osaa puhua, Pete.
Portugalin finaali (9): Hanhis, Elvis, Timoteus, ratamo1, Riuriu, Serdu, Pöytä osaa puhua, Pete, FdC93.
Georgian finaali (6): Serdu, Universal Love, Timoteus, Pöytä osaa puhua, 39CSE, Pete.
Viimeksi muokannut Timoteus, 10 Maalis 2019, 16:43. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Syy: tulokset ketjuun
Syy: tulokset ketjuun
Jos et pärjää tietokoneellesi shakissa, kokeile potkunyrkkeilyä.
Re: Scorewiz-äänestykset
Oho, jo tässä vaiheessa vuoden ekat nollat edustuskappaleäänestyksessä.
We're like fire and gasoline
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina
Come and light it up with me
So high on adrenaline
You're my adrenalina