Unelmaviisut 2009
Unelmaviisut 2009
Tuttu systeemi siis jälleen
Eli jos saisit päättää yhden hengen juryna joka maan karsinnassa niin miltä näyttäisi Moskovassa
Sisäisen valinnan tekevät maat voi jättää listalta pois
Espanja
Iso-Britannia
(Saksa)
(Ranska)
Venäjä
1. semin maat: http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/esc-2 ... c5339.html
2. semin maat: http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/esc-2 ... c5338.html
Eli jos saisit päättää yhden hengen juryna joka maan karsinnassa niin miltä näyttäisi Moskovassa
Sisäisen valinnan tekevät maat voi jättää listalta pois
Espanja
Iso-Britannia
(Saksa)
(Ranska)
Venäjä
1. semin maat: http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/esc-2 ... c5339.html
2. semin maat: http://www.viisukuppila.fi/phpBB3/esc-2 ... c5338.html
Re: Unelmaviisut 2009
Unelmaviisut 200
Espanja: Melody Y Los Vivancos - Amante De La Luna
Venäjä: Valeriya - Back to Love
Ruotsi: Malena Ernman - La Voix
Israel: Noa & Mira Awad - Will you dance with me
Andorra: Mar Capdevila - Passió obsessiva
Islanti: Jógvan Hansen - I think the world of you
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Bulgaria: Poli Genova - One lifetime is not enough
Portugali: Filipa Baptista - O teu luga
EJT Makedonia: Kostadin Papa - Za nea postojam
Suomi: Tapani Kansa - Rakkautta on, rauhaa ei
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
Romania: Catalin - Stop
Malta: Classic Rebels - Tonight At The Opera
Armenia:
Slovenia: Petra Slapar – Mistery
Tanska: Hera Björk - Someday
Alankomaat: De Toppers - Shine
Latvia: Valters Fridenbergs - For a better tomorrow
Serbia:
Norja: Wenche Myhre - Alt har en mening nå
Ukraina:
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Liettua: Sasha Son - Pasiklydes zmogus
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Kroatia: Danijela Pintaric - Zlatna Rijela
Viro: Rolf Junior - Fre:dom
Moldova: Nelly Ciobanu - Hora din Moldova
Kypros: Alexandros Panayi - There is love
Irlanti: Kristina Zaharova - I wish I could pretend
Slovakia:
Albania: Shpat Kasapi - Aromë mediterane
= Toteutunut unelma
Espanja: Melody Y Los Vivancos - Amante De La Luna
Venäjä: Valeriya - Back to Love
Ruotsi: Malena Ernman - La Voix
Israel: Noa & Mira Awad - Will you dance with me
Andorra: Mar Capdevila - Passió obsessiva
Islanti: Jógvan Hansen - I think the world of you
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Bulgaria: Poli Genova - One lifetime is not enough
Portugali: Filipa Baptista - O teu luga
EJT Makedonia: Kostadin Papa - Za nea postojam
Suomi: Tapani Kansa - Rakkautta on, rauhaa ei
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
Romania: Catalin - Stop
Malta: Classic Rebels - Tonight At The Opera
Armenia:
Slovenia: Petra Slapar – Mistery
Tanska: Hera Björk - Someday
Alankomaat: De Toppers - Shine
Latvia: Valters Fridenbergs - For a better tomorrow
Serbia:
Norja: Wenche Myhre - Alt har en mening nå
Ukraina:
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Liettua: Sasha Son - Pasiklydes zmogus
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Kroatia: Danijela Pintaric - Zlatna Rijela
Viro: Rolf Junior - Fre:dom
Moldova: Nelly Ciobanu - Hora din Moldova
Kypros: Alexandros Panayi - There is love
Irlanti: Kristina Zaharova - I wish I could pretend
Slovakia:
Albania: Shpat Kasapi - Aromë mediterane
= Toteutunut unelma
Viimeksi muokannut Roope, 19 Maalis 2009, 23:34. Yhteensä muokattu 15 kertaa.
Syy: Lisäys :surrur:
Syy: Lisäys :surrur:
Re: Unelmaviisut 2009
1. Semifinaali
Andorra:
Armenia
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
Georgia
Islanti: Jóhanna Guðrún Jónsdóttir - Is it true
Israel
Makedonia
Malta
Montenegro: Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali
Romania: Elena Gheorghe - The Balkan Girls
Ruotsi: Alcazar – Stay the night
Sveitsi: Lovebugs - The highest heights
Suomi: Passionworks - Surrender
Tshekki: Gypsy.cz - Aven romale
Turkki: Hadise - Düm Tek Tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan
Irlanti
Kreikka
Kroatia: Franka - Pjesma za kraj
Kypros
Latvia: Ketta - Without you
Liettua: Sasha Son - Love
Moldova: Dana Marchitan – Doar un pas
Norja: Janni Santillan - (Like you did) Yesterday
Puola: Lidia Kopania - I don't wanna leave
Serbia
Slovakia: Katka Koščová - Pri sebe
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Tanska: Claus Christensen - Big bang baby
Unkari: Ádokzoli - Dance with me
Ukraina
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Finaali
Espanja: Soraya - La noche es para mí
Ranska: Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa:
Venäjä
Iso-Britannia: Jade Ewen - My time
Andorra:
Armenia
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
Georgia
Islanti: Jóhanna Guðrún Jónsdóttir - Is it true
Israel
Makedonia
Malta
Montenegro: Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali
Romania: Elena Gheorghe - The Balkan Girls
Ruotsi: Alcazar – Stay the night
Sveitsi: Lovebugs - The highest heights
Suomi: Passionworks - Surrender
Tshekki: Gypsy.cz - Aven romale
Turkki: Hadise - Düm Tek Tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan
Irlanti
Kreikka
Kroatia: Franka - Pjesma za kraj
Kypros
Latvia: Ketta - Without you
Liettua: Sasha Son - Love
Moldova: Dana Marchitan – Doar un pas
Norja: Janni Santillan - (Like you did) Yesterday
Puola: Lidia Kopania - I don't wanna leave
Serbia
Slovakia: Katka Koščová - Pri sebe
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Tanska: Claus Christensen - Big bang baby
Unkari: Ádokzoli - Dance with me
Ukraina
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Finaali
Espanja: Soraya - La noche es para mí
Ranska: Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa:
Venäjä
Iso-Britannia: Jade Ewen - My time
Viimeksi muokannut Miik, 02 Maalis 2009, 11:35. Yhteensä muokattu 3 kertaa.
"anna abreu ehkä kuppilan uusi Arja Saijonma"
NimiIronia Pete "Suomi 2010 artistitoiveita"-ketjussa
NimiIronia Pete "Suomi 2010 artistitoiveita"-ketjussa
Re: Unelmaviisut 2009
1. Semifinaali
Andorra:
Armenia
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
Georgia
Islanti: Elektra - Got no love
Israel
Makedonia
Malta
Montenegro: Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Puola
Portugali
Romania
Ruotsi
Sveitsi
Suomi: Passionworks - Surrender
Tshekki
Turkki: Hadise - Düm Tek Tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan
Irlanti
Kreikka
Kroatia: Danijela Pintaric - Zlatna rijeka
Kypros
Latvia
Liettua: 69 Danguje - Meilės simfonija
Moldova: Alexa - A flight to the light
Norja: Alexander Stenerud - Find my girl
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Serbia
Slovakia
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Tanska: Trine Jepsen - I'll Never Fall In Love Again
Unkari: Kátya Tompos - Magányos csónak
Ukraina
Viro: Laura - Destiny
Finaali
Espanja: Mirela - Nada es comparable a ti
Ranska: Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa
Venäjä
Iso-Britannia: Iso-Britannia: Jade Ewen- My time
Andorra:
Armenia
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
Georgia
Islanti: Elektra - Got no love
Israel
Makedonia
Malta
Montenegro: Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Puola
Portugali
Romania
Ruotsi
Sveitsi
Suomi: Passionworks - Surrender
Tshekki
Turkki: Hadise - Düm Tek Tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan
Irlanti
Kreikka
Kroatia: Danijela Pintaric - Zlatna rijeka
Kypros
Latvia
Liettua: 69 Danguje - Meilės simfonija
Moldova: Alexa - A flight to the light
Norja: Alexander Stenerud - Find my girl
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Serbia
Slovakia
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Tanska: Trine Jepsen - I'll Never Fall In Love Again
Unkari: Kátya Tompos - Magányos csónak
Ukraina
Viro: Laura - Destiny
Finaali
Espanja: Mirela - Nada es comparable a ti
Ranska: Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa
Venäjä
Iso-Britannia: Iso-Britannia: Jade Ewen- My time
Послушай - у сердца голос мой.
Re: Unelmaviisut 2009
Albania: Besa Kokedhima - Ajer
Andorra: Lluis Cartes - Exhaust
Espanja: Yulia Valentayn - Uh La La
Moldova: Galina Scoda - Joc de noroc
Norja: Alexander Rybak - Fairytale
Portugali: Flor-de-Lis - Todas as Ruas do Amor
Suomi: Signmark - Speakerbox
Tanska: Claus Christensen - Big bang baby
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
Andorra: Lluis Cartes - Exhaust
Espanja: Yulia Valentayn - Uh La La
Moldova: Galina Scoda - Joc de noroc
Norja: Alexander Rybak - Fairytale
Portugali: Flor-de-Lis - Todas as Ruas do Amor
Suomi: Signmark - Speakerbox
Tanska: Claus Christensen - Big bang baby
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
Viimeksi muokannut Halima, 08 Helmi 2009, 13:45. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Re: Unelmaviisut 2009
Täsä oon mää.
Andorra: Mar Capdevila - Passio Obsessiva
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Suomi: Passionworks - Surrender
Tanska: Trine Jepsen - I'll never fall in love again
Andorra: Mar Capdevila - Passio Obsessiva
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Suomi: Passionworks - Surrender
Tanska: Trine Jepsen - I'll never fall in love again
Viimeksi muokannut Vompeli, 06 Helmi 2009, 13:38. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Raipatirai
- tonywerner
- Kanta-asiakas
- Viestit: 28218
- Liittynyt: 29 Loka 2004, 07:36
- Paikkakunta: Riihimäki
Re: Unelmaviisut 2009
1. Semifinaali
Andorra: Susanna Georgi - La teva desició
Armenia: Hripsime Hakobyan - Eli, eli
Belgia: Patrick Ouchène - Copycat
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
EJT Makedonia: Next Time: Nesto sto ke ostane
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Islanti: Kaja Halldórsdóttir - Lygin ein
Israel: Noa & Mira Awad
Malta: Claudia Faniello - Midas touch
Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali: Flor-de-Lis - Todas as ruas do amor
Romania: Nico & Moni-K - Disco maniacs
Ruotsi: Lili & Susie - Show me heaven
Suomi: Waldo's People - Lose control
Sveitsi: Lovebugs - The Highest heights
Tshekki: Gipsy.cz
Turkki: Hadise - Düm tek tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Alankomaat: The Toppers - Everybody can be a star
Azerbaidžan: AySel - Always
Irlanti: Sinead Mulvey & Black Daisy - Et cetera
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Kroatia: Franka Batelic - Pjesma za kraj
Kypros: Alex Panayi - There is love
Latvia: Simply 4 - When the sun is going down
Liettua: Natalija & Deivydas Zvonkai - Mes gyvenam gerai
Moldova: Alexa - A Flight to the light
Norja: Alexander Stenerud - Find my girl
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Serbia:
Slovakia:
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Tanska: Trine Jepsen - I never fall in love again
Ukraina:
Unkari: Adok Zoli - Dance with me
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Finaali
Espanja: Dulce - Bésame
Iso-Britannia: Jade - My time
Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa: Alex Swings Oscar Sings - Miss Kiss Kiss Bang
Venäjä:
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta
Valinnat vielä kesken/karsinnat kuuntelematta
Andorra: Susanna Georgi - La teva desició
Armenia: Hripsime Hakobyan - Eli, eli
Belgia: Patrick Ouchène - Copycat
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
EJT Makedonia: Next Time: Nesto sto ke ostane
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Islanti: Kaja Halldórsdóttir - Lygin ein
Israel: Noa & Mira Awad
Malta: Claudia Faniello - Midas touch
Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali: Flor-de-Lis - Todas as ruas do amor
Romania: Nico & Moni-K - Disco maniacs
Ruotsi: Lili & Susie - Show me heaven
Suomi: Waldo's People - Lose control
Sveitsi: Lovebugs - The Highest heights
Tshekki: Gipsy.cz
Turkki: Hadise - Düm tek tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Alankomaat: The Toppers - Everybody can be a star
Azerbaidžan: AySel - Always
Irlanti: Sinead Mulvey & Black Daisy - Et cetera
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Kroatia: Franka Batelic - Pjesma za kraj
Kypros: Alex Panayi - There is love
Latvia: Simply 4 - When the sun is going down
Liettua: Natalija & Deivydas Zvonkai - Mes gyvenam gerai
Moldova: Alexa - A Flight to the light
Norja: Alexander Stenerud - Find my girl
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Serbia:
Slovakia:
Slovenia: Omar Naber - I still carry on
Tanska: Trine Jepsen - I never fall in love again
Ukraina:
Unkari: Adok Zoli - Dance with me
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Finaali
Espanja: Dulce - Bésame
Iso-Britannia: Jade - My time
Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa: Alex Swings Oscar Sings - Miss Kiss Kiss Bang
Venäjä:
Oikea laulu voitti
Väärä laulu voitti
Sisäinen valinta
Valinnat vielä kesken/karsinnat kuuntelematta
Viimeksi muokannut tonywerner, 03 Maalis 2009, 22:32. Yhteensä muokattu 9 kertaa.
If you love someone, follow your heart
Cause love comes once, if you're lucky enough
Cause love comes once, if you're lucky enough
Re: Unelmaviisut 2009
SEMIFINAALI 1
Israel: Noa & Mira Awad - Will You Dance With Me
Islanti: Elektra - Got No Love
Bulgaria: Mariana Popova - Crazy
Portugali: Tayti - Amore Mio, Amore Mio
EJT Makedonia: Nade Talevska - Dali Mislis Na Nas
Valko-Venäjä: Anna Blagova & Yuriy Vaschuk - Behind
Romania: IMBA - Round & Round
SEMIFINAALI 2
Tanska: Sukkerchok - Det' Det
Serbia: Ana Nikolić - Bili Smo Najlepši
Puola: Tigrita Project - Mon Chocolat
Kroatia: Franka - Pjesma Za Kraj
Viro: Rolf Junior - Freedom
Moldova: Cristy Rouge - Women's Winner
Kypros: Zel - I'm Gonna Break Up With You
Irlanti: Kristina Zaharova – I Wish I Could Pretend
Slovakia: Andrea Zimányiová - Prines Si Ten Kľúč
FINAALI
Venäjä: Unisex - Ai Ai Ai
Israel: Noa & Mira Awad - Will You Dance With Me
Islanti: Elektra - Got No Love
Bulgaria: Mariana Popova - Crazy
Portugali: Tayti - Amore Mio, Amore Mio
EJT Makedonia: Nade Talevska - Dali Mislis Na Nas
Valko-Venäjä: Anna Blagova & Yuriy Vaschuk - Behind
Romania: IMBA - Round & Round
SEMIFINAALI 2
Tanska: Sukkerchok - Det' Det
Serbia: Ana Nikolić - Bili Smo Najlepši
Puola: Tigrita Project - Mon Chocolat
Kroatia: Franka - Pjesma Za Kraj
Viro: Rolf Junior - Freedom
Moldova: Cristy Rouge - Women's Winner
Kypros: Zel - I'm Gonna Break Up With You
Irlanti: Kristina Zaharova – I Wish I Could Pretend
Slovakia: Andrea Zimányiová - Prines Si Ten Kľúč
FINAALI
Venäjä: Unisex - Ai Ai Ai
Viimeksi muokannut Serduchka, 01 Touko 2009, 00:59. Yhteensä muokattu 52 kertaa.
R.I.P. Eurovision
Re: Unelmaviisut 2009
1. Semifinaali
Andorra: Susana Georgi - Get a life
Armenia: ?
Belgia: Patrick Ouchène – Copycat
Bosnia & Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: ?
EJT Makedonia: ?
Islanti: Jóhanna Guðrún Jónsdóttir - Is it true
Israel: Noa & Mira Awad – There must be another way
Malta: Ruth Portelli - Innocent heart
Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali: ?
Romania: Catalin Josan - Stop
Ruotsi: Sarah Dawn Finer - Moving on
Suomi: Passionworks feat. Tony Turunen - Surrender
Sveitsi: Lovebugs - The highest heights
Tshekki: Gipsy.cz - Ave romale
Turkki: Hadise - Düm tek tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat: De Toppers -
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzan: AySel & Arash - Always
Irlanti: Johnny Brady - Amazing
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Kroatia: Ivo Gamulin Gianni - Daj mi jedan razlog
Kypros: Christiana Theokli, Kostantina Georgiou & Andreas Christoforou - Moving on
Latvia: Ketta - Without you
Liettua: Sasha Son - Love
Moldova: Dana Marchitan - Doar un pas
Norja: KeSera - Party
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Serbia: Oscar & Beauty Queens feat. Ðorde Marjanovic - Superstar
Slovakia: Katka Košcová - Pri sebe
Slovenia: Skupina Langa & Manca - Zaigraj muzikant
Tanska: Claus Christensen - Big bang baby
Ukraina:
Unkari: Adokzoli - Dance with me
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Suorat finalistit:
Espanja: Soraya - La noche es para mí
Iso-Britannia: Jade - My time
Ranska: Patricia Kaas - Et s'il fallait le faire
Saksa: Alex C. feat. Oscar Loya - Miss kiss kiss bang
Venäjä: Anna Semenovich - Love lovila
Karsinnan paras voitti
Sisäinen valinta
Suurimmat oikeusmurhat
Andorra: Susana Georgi - Get a life
Armenia: ?
Belgia: Patrick Ouchène – Copycat
Bosnia & Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: ?
EJT Makedonia: ?
Islanti: Jóhanna Guðrún Jónsdóttir - Is it true
Israel: Noa & Mira Awad – There must be another way
Malta: Ruth Portelli - Innocent heart
Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali: ?
Romania: Catalin Josan - Stop
Ruotsi: Sarah Dawn Finer - Moving on
Suomi: Passionworks feat. Tony Turunen - Surrender
Sveitsi: Lovebugs - The highest heights
Tshekki: Gipsy.cz - Ave romale
Turkki: Hadise - Düm tek tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat: De Toppers -
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzan: AySel & Arash - Always
Irlanti: Johnny Brady - Amazing
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Kroatia: Ivo Gamulin Gianni - Daj mi jedan razlog
Kypros: Christiana Theokli, Kostantina Georgiou & Andreas Christoforou - Moving on
Latvia: Ketta - Without you
Liettua: Sasha Son - Love
Moldova: Dana Marchitan - Doar un pas
Norja: KeSera - Party
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Serbia: Oscar & Beauty Queens feat. Ðorde Marjanovic - Superstar
Slovakia: Katka Košcová - Pri sebe
Slovenia: Skupina Langa & Manca - Zaigraj muzikant
Tanska: Claus Christensen - Big bang baby
Ukraina:
Unkari: Adokzoli - Dance with me
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Suorat finalistit:
Espanja: Soraya - La noche es para mí
Iso-Britannia: Jade - My time
Ranska: Patricia Kaas - Et s'il fallait le faire
Saksa: Alex C. feat. Oscar Loya - Miss kiss kiss bang
Venäjä: Anna Semenovich - Love lovila
Karsinnan paras voitti
Sisäinen valinta
Suurimmat oikeusmurhat
Viimeksi muokannut Ate, 11 Maalis 2009, 21:23. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
"Kyllä Suomen luonto on sitten kaunis. Varsinkin, kun se palaa."
-Miik-
-Miik-
Re: Unelmaviisut 2009
Mun istuin on tässä!
- akuankka13
- Kanta-asiakas
- Viestit: 8994
- Liittynyt: 10 Touko 2008, 13:08
- Paikkakunta: Vanajan taka
Re: Unelmaviisut 2009
Ensimmäinen semifinaali
(Georgia: Tika Patsatsia - Miracle)
Israel: Noa & Mira Awad - Faith In the Light
Makedonia: Filip Jordanovski - Volshebnik
Malta: Vittorio & Dorothy - Promises
Romania: Catalin - Stop
Ruotsi: Sarah Dawn Finer - Moving On
Suomi: Vink - The Greatest Plan
Valko-Venäjä: Anna Blagova & Yuriy Vaschuk - Behind
Toinen semifinaali
Kroatia: Franka Batelic - Pjesma za kraj
Kypros: Alex Panayi - There Is Love
Moldova: Alexa - A Flight To the Light
Norja: Ovi - Seven Seconds
Puola: Man Meadow - Love Is Gonna Get You
Serbia: Ana Nikolic - Bili smo najlepši
Slovakia: Komajota - 7 dní
Slovenia: Omar Naber - I Still Carry On
Tanska: Claus Christensen - Big Bang Baby
Ukraina: Goryachiy Shokolad - Every Kiss
Viro: Laura - Destiny
Finaali
Espanja: Mirela - Nada es comparable a ti
Venäjä: Aleksey Vorobyov - Angelom byt
Ne maat, joissa suosikkini voittivat, ja ne maat, joissa vaihtoehtoja ei ollut, eivät ole mukana tässä listauksessa.
(Georgia: Tika Patsatsia - Miracle)
Israel: Noa & Mira Awad - Faith In the Light
Makedonia: Filip Jordanovski - Volshebnik
Malta: Vittorio & Dorothy - Promises
Romania: Catalin - Stop
Ruotsi: Sarah Dawn Finer - Moving On
Suomi: Vink - The Greatest Plan
Valko-Venäjä: Anna Blagova & Yuriy Vaschuk - Behind
Toinen semifinaali
Kroatia: Franka Batelic - Pjesma za kraj
Kypros: Alex Panayi - There Is Love
Moldova: Alexa - A Flight To the Light
Norja: Ovi - Seven Seconds
Puola: Man Meadow - Love Is Gonna Get You
Serbia: Ana Nikolic - Bili smo najlepši
Slovakia: Komajota - 7 dní
Slovenia: Omar Naber - I Still Carry On
Tanska: Claus Christensen - Big Bang Baby
Ukraina: Goryachiy Shokolad - Every Kiss
Viro: Laura - Destiny
Finaali
Espanja: Mirela - Nada es comparable a ti
Venäjä: Aleksey Vorobyov - Angelom byt
Ne maat, joissa suosikkini voittivat, ja ne maat, joissa vaihtoehtoja ei ollut, eivät ole mukana tässä listauksessa.
Viimeksi muokannut Pete, 19 Maalis 2009, 23:23. Yhteensä muokattu 6 kertaa.
Riskinä seniorilaumat
- akuankka13
- Kanta-asiakas
- Viestit: 8994
- Liittynyt: 10 Touko 2008, 13:08
- Paikkakunta: Vanajan taka
Re: Unelmaviisut 2009
Tähän!
Semifinale 1
Andorra: Mar Capdevila - Passió obsseiva
Armenia
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
Georgia
Islanti
Israel
Makedonia
Malta
Montenegro
Puola
Portugali
Romania
Ruotsi
Sveitsi
Suomi: Waldo's people - Lose control
Tshekki
Turkki: Hadise - Düm tek tek
Valko-Venäjä
Semifinale 2
Alankomaat
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan
Irlanti
Kreikka
Kroatia
Kypros
Latvia
Liettua
Moldova
Norja
Puola
Serbia
Slovakia
Slovenia
Tanska
Unkari
Ukraina
Viro: Sandra Nurmsalu - Rändajad
Finale
Espanja
Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa
Venäjä
Iso-Britannia: Jade - My time
Semifinale 1
Andorra: Mar Capdevila - Passió obsseiva
Armenia
Belgia
Bosnia-Hertsegovina
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
Georgia
Islanti
Israel
Makedonia
Malta
Montenegro
Puola
Portugali
Romania
Ruotsi
Sveitsi
Suomi: Waldo's people - Lose control
Tshekki
Turkki: Hadise - Düm tek tek
Valko-Venäjä
Semifinale 2
Alankomaat
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan
Irlanti
Kreikka
Kroatia
Kypros
Latvia
Liettua
Moldova
Norja
Puola
Serbia
Slovakia
Slovenia
Tanska
Unkari
Ukraina
Viro: Sandra Nurmsalu - Rändajad
Finale
Espanja
Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa
Venäjä
Iso-Britannia: Jade - My time
Viimeksi muokannut akuankka13, 07 Helmi 2009, 12:28. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Qaj.
- Juurovissön
- Kanta-asiakas
- Viestit: 9125
- Liittynyt: 18 Tammi 2006, 15:55
- Paikkakunta: Turku
Re: Unelmaviisut 2009
Täähän on mielenkiintoinen ketju Tumpsahdan tähän.
Semifinal 1
ANDORRA:
ARMENIA:
BELGIA:
BOSNIA-HERTSEGOVINA:
BULGARIA:
GEORGIA: Anri Jokhadze - I
ISLANTI: Edgar Smári Atlason - The kiss we never kissed
ISRAEL:
MAKEDONIA:
MALTA:
MONTENEGRO:
PUOLA:
PORTUGALI:
ROMANIA:
RUOTSI:
SVEITSI:
SUOMI: Signmark feat. Osmo Ikonen - Speakerbox
TSHEKKI:
TURKKI:
VALKO-VENÄJÄ:
Semifinal 2
ALANKOMAAT:
ALBANIA:
AZERBAIDZHAN:
IRLANTI:
KREIKKA:
KROATIA:
KYPROS:
LATVIA:
LIETTUA:
MOLDOVA: Galina Scoda - Joc de noroc
NORJA: Ovi - Seven Seconds
PUOLA:
SERBIA:
SLOVAKIA:
SLOVENIA: Skupina Langa and Manca - Zaigraj muzikant
TANSKA: Claus Christensen - Big Bang Baby
UNKARI:
UKRAINA:
VIRO:
Final
ESPANJA: Pablo San Andrés - Nada Será Igual
RANSKA:
SAKSA:
VENÄJÄ:
ISO-BRITANNIA:
Semifinal 1
ANDORRA:
ARMENIA:
BELGIA:
BOSNIA-HERTSEGOVINA:
BULGARIA:
GEORGIA: Anri Jokhadze - I
ISLANTI: Edgar Smári Atlason - The kiss we never kissed
ISRAEL:
MAKEDONIA:
MALTA:
MONTENEGRO:
PUOLA:
PORTUGALI:
ROMANIA:
RUOTSI:
SVEITSI:
SUOMI: Signmark feat. Osmo Ikonen - Speakerbox
TSHEKKI:
TURKKI:
VALKO-VENÄJÄ:
Semifinal 2
ALANKOMAAT:
ALBANIA:
AZERBAIDZHAN:
IRLANTI:
KREIKKA:
KROATIA:
KYPROS:
LATVIA:
LIETTUA:
MOLDOVA: Galina Scoda - Joc de noroc
NORJA: Ovi - Seven Seconds
PUOLA:
SERBIA:
SLOVAKIA:
SLOVENIA: Skupina Langa and Manca - Zaigraj muzikant
TANSKA: Claus Christensen - Big Bang Baby
UNKARI:
UKRAINA:
VIRO:
Final
ESPANJA: Pablo San Andrés - Nada Será Igual
RANSKA:
SAKSA:
VENÄJÄ:
ISO-BRITANNIA:
Viimeksi muokannut Juurovissön, 14 Helmi 2009, 12:22. Yhteensä muokattu 4 kertaa.
- + Viisut +
- Kanta-asiakas
- Viestit: 5061
- Liittynyt: 15 Maalis 2008, 09:46
Re: Unelmaviisut 2009
+ Viisut + Song Contest 2009
Semifinal 1
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Ruotsi:
Israel:
Belgia:
Andorra:
Tshekki:
Montenegro:
Islanti:
Georgia:
Bulgaria:
Portugali:
Sveitsi:
EJT Makedonia:
Suomi: Passionworks - Surrender
Valko-Venäjä:
Turkki:
Romania:
Malta:
Armenia:
Semifinal 2
Slovenia:
Tanska:
Azerbaidžan:
Alankomaat:
Latvia:
Unkari:
Serbia:
Norja:
Ukraina:
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Liettua:
Puola:
Kroatia:
Viro:
Moldova:
Kypros:
Irlanti:
Slovakia:
Albania:
Final
Espanja:
Ranska:
Iso-Britannia: Jade - My time
Venäjä:
Saksa:
En oo kuuluu melkein yhtään biisejä.
Semifinal 1
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Ruotsi:
Israel:
Belgia:
Andorra:
Tshekki:
Montenegro:
Islanti:
Georgia:
Bulgaria:
Portugali:
Sveitsi:
EJT Makedonia:
Suomi: Passionworks - Surrender
Valko-Venäjä:
Turkki:
Romania:
Malta:
Armenia:
Semifinal 2
Slovenia:
Tanska:
Azerbaidžan:
Alankomaat:
Latvia:
Unkari:
Serbia:
Norja:
Ukraina:
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Liettua:
Puola:
Kroatia:
Viro:
Moldova:
Kypros:
Irlanti:
Slovakia:
Albania:
Final
Espanja:
Ranska:
Iso-Britannia: Jade - My time
Venäjä:
Saksa:
En oo kuuluu melkein yhtään biisejä.
Viimeksi muokannut + Viisut +, 05 Maalis 2009, 18:46. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Who's the one that has the right?
Treat us wrong and tell us what is right?
Bringing crowd against the squad
Treat us wrong and tell us what is right?
Bringing crowd against the squad
-
- Kanta-asiakas
- Viestit: 11678
- Liittynyt: 23 Helmi 2006, 18:38
- Paikkakunta: Kälviä, Keski-pohjanmaa
- Viesti:
Re: Unelmaviisut 2009
UNELMAVIISUT ...
1)SUOMI : passionworks
1)SUOMI : passionworks
Re: Unelmaviisut 2009
Varaus tähän
Semifinal 1
Ruotsi: Alcazar - Stay the night
Israel:
Andorra: Susanna Georgi - Get the life
Islanti: Elektra - Got the love
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Bulgaria: Mariana Popova - Crazy
Portugali: Flor-de-Lis - Todas as ruas do amor
EJT Makedonia:
Suomi: Waldo's People - Lose control
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
Romania: Elena - The Balkan girls
Malta: Jessica Muscat - Hey you
Semifinal 2
Slovenia:
Tanska: Trine Jepsen - I'll never fall in love again
Alankomaat: De Toppers - ?
Latvia:
Serbia:
Norja: Velvet - Tricky
Ukraina:
Kreikka: Sakis Rouvas -
Liettua:
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Kroatia:
Viro: Laura - Destiny
Moldova: Cristy Rouge - Women's winner
Kypros:
Irlanti:
Slovakia:
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërrTrine Jepsen - I'll never fall in love again
Final
Espanja: Soraya - La noche es para mi
Iso-Britannia: Jade - My time
Venäjä:
Semifinal 1
Ruotsi: Alcazar - Stay the night
Israel:
Andorra: Susanna Georgi - Get the life
Islanti: Elektra - Got the love
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Bulgaria: Mariana Popova - Crazy
Portugali: Flor-de-Lis - Todas as ruas do amor
EJT Makedonia:
Suomi: Waldo's People - Lose control
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
Romania: Elena - The Balkan girls
Malta: Jessica Muscat - Hey you
Semifinal 2
Slovenia:
Tanska: Trine Jepsen - I'll never fall in love again
Alankomaat: De Toppers - ?
Latvia:
Serbia:
Norja: Velvet - Tricky
Ukraina:
Kreikka: Sakis Rouvas -
Liettua:
Puola: Man Meadow - Love is gonna get you
Kroatia:
Viro: Laura - Destiny
Moldova: Cristy Rouge - Women's winner
Kypros:
Irlanti:
Slovakia:
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërrTrine Jepsen - I'll never fall in love again
Final
Espanja: Soraya - La noche es para mi
Iso-Britannia: Jade - My time
Venäjä:
Viimeksi muokannut Hurrican, 05 Maalis 2009, 10:37. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Re: Unelmaviisut 2009
1. Semifinaali
Andorra: Mar Capdevila - Passio obsessiva
Armenia: Inga & Anush Arshakyanner - Jan jan
Belgia: Ihan mikä vaan muu
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: Poli Genova - One lifetime is not enough
Georgia: Stephane & 3G - We don't wanna put in
Islanti: Kaja Halldórsdóttir - Lygin ein
Israel:
Makedonia: Kaliopi & Naum - Rum dum dum
Malta: Chiara - What if we
Montenegro: Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Puola: Artur Chamski - Kilka slów
Portugali: Flor-de-lis - Todas as ruas do amor
Romania: Elena Gheorghe - The Balkan Girls
Ruotsi: Alcazar – Stay the night
Sveitsi: Lovebugs - The highest heights
Suomi: Waldo's People - Lose control
Tshekki:
Turkki: Hadise - Düm Tek Tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat: De Toppers - Shine (artisti on huono valinta, mutta oikea biisi huonojen joukosta voitti)
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan: AySel feat. Arash - Always
Irlanti: Laura Jayne-Hunter - Out of control
Kreikka: Sakis Rouvas - Out of control
Kroatia: Danijela Pintaric - Zlatna rijeka
Kypros: Marlain Aggelidou & The Diesel Sister - Mr. one night stand
Latvia: Natalija - Dynamite
Liettua: 69 Danguje - Meiles Simfonija
Moldova: Nelly Ciobanu - Hora din Moldova
Norja: Alexander Rybak - Fairytale
Serbia:
Slovakia:
Slovenia: Quartissimo - Love Symphony
Tanska: Trine Jepsen - Never fall in love again
Unkari: Kátya Tompos - Magányos csónak
Ukraina: Svetlana Loboda - Be my valentine
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Finaali
Espanja: Santa Fe – You got me hot
Ranska: Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa:
Venäjä: Valeriya - Back to love
Iso-Britannia: Jade - My time
= toteutunut unelma
Andorra: Mar Capdevila - Passio obsessiva
Armenia: Inga & Anush Arshakyanner - Jan jan
Belgia: Ihan mikä vaan muu
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: Poli Genova - One lifetime is not enough
Georgia: Stephane & 3G - We don't wanna put in
Islanti: Kaja Halldórsdóttir - Lygin ein
Israel:
Makedonia: Kaliopi & Naum - Rum dum dum
Malta: Chiara - What if we
Montenegro: Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Puola: Artur Chamski - Kilka slów
Portugali: Flor-de-lis - Todas as ruas do amor
Romania: Elena Gheorghe - The Balkan Girls
Ruotsi: Alcazar – Stay the night
Sveitsi: Lovebugs - The highest heights
Suomi: Waldo's People - Lose control
Tshekki:
Turkki: Hadise - Düm Tek Tek
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Alankomaat: De Toppers - Shine (artisti on huono valinta, mutta oikea biisi huonojen joukosta voitti)
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Azerbaidzhan: AySel feat. Arash - Always
Irlanti: Laura Jayne-Hunter - Out of control
Kreikka: Sakis Rouvas - Out of control
Kroatia: Danijela Pintaric - Zlatna rijeka
Kypros: Marlain Aggelidou & The Diesel Sister - Mr. one night stand
Latvia: Natalija - Dynamite
Liettua: 69 Danguje - Meiles Simfonija
Moldova: Nelly Ciobanu - Hora din Moldova
Norja: Alexander Rybak - Fairytale
Serbia:
Slovakia:
Slovenia: Quartissimo - Love Symphony
Tanska: Trine Jepsen - Never fall in love again
Unkari: Kátya Tompos - Magányos csónak
Ukraina: Svetlana Loboda - Be my valentine
Viro: Urban Symphony - Rändajad
Finaali
Espanja: Santa Fe – You got me hot
Ranska: Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa:
Venäjä: Valeriya - Back to love
Iso-Britannia: Jade - My time
= toteutunut unelma
Viimeksi muokannut Aancon, 05 Maalis 2009, 17:25. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Ir laiks, viss kādreiz beidzas. Viens vārds, ej, lai tev veicas. Durvis vējš tūlīt aizraus ciet,
arī man jāaiziet.
arī man jāaiziet.
Re: Unelmaviisut 2009
semi 1:
Bosnia-Hertsegovina: regina - bistra voda
Ruotsi: malena ernman - la voix
Israel: noa & mira - second change
Belgia: patrick ouchne - copycat
Andorra: mar capdevila - passio obsessiva
Tshekki: gipsy.cz - aven romali
Montenegro: andrea demirovic - just get out of my life
Islanti: johanna - ist it true
Georgia: tika patsatsia - miracle
Bulgaria: mariana popova -crazy
Portugali: luciana abreu - juntos vamos consequir
Sveitsi: lovebugs - highests heights
EJT Makedonia: kaliopi & naum - rum dum dum
Suomi: waldos people - lose control
Valko-Venäjä: gunesh - fantastic girl
Turkki: hadise - dum tek tek
Romania: elena georghe - the balkan girls
Malta: dorothy bezzina - mozart revives
Armenia: inga & anush - jan jan
semi 2:
Slovenia: brigita suler - druga liga
Tanska: hera björk - someday
Azerbaidžan: arash & aysel - always
Alankomaat: de toppers - angels of the night
Latvia: en seurannu
Unkari: adok zoltan- tanclepes
Serbia: ana nikolic - bili smo najlepsi
Norja: alexander rybak - fairytale
Ukraina: svetlana loboda - be my valentine
Kreikka: sakis rouvas - this is our night
Liettua: 69 dangjue - meiles simfonija
Puola: lidia kopania - i dont wanna leave
Kroatia: danijela pintaric - slatna rijeka
Viro: urban symphony - rändajad
Moldova: nelly ciobanu - hora din moldova
Kypros: en seurannu
Irlanti: laura-jayne hunter - out of control
Slovakia: en seurannu
Albania: kejsi tola - me meer enderr
finaalis suoraan:
Espanja: soraya - la noche es para mi
Ranska: patricia kaas - sil fallait le faire
Iso-Britannia: jade - my time
Venäjä: anna semenovic - love lovila
Saksa: alex swings oscar sings - miss kiss kiss bang
maasta valitut =
Bosnia-Hertsegovina: regina - bistra voda
Ruotsi: malena ernman - la voix
Israel: noa & mira - second change
Belgia: patrick ouchne - copycat
Andorra: mar capdevila - passio obsessiva
Tshekki: gipsy.cz - aven romali
Montenegro: andrea demirovic - just get out of my life
Islanti: johanna - ist it true
Georgia: tika patsatsia - miracle
Bulgaria: mariana popova -crazy
Portugali: luciana abreu - juntos vamos consequir
Sveitsi: lovebugs - highests heights
EJT Makedonia: kaliopi & naum - rum dum dum
Suomi: waldos people - lose control
Valko-Venäjä: gunesh - fantastic girl
Turkki: hadise - dum tek tek
Romania: elena georghe - the balkan girls
Malta: dorothy bezzina - mozart revives
Armenia: inga & anush - jan jan
semi 2:
Slovenia: brigita suler - druga liga
Tanska: hera björk - someday
Azerbaidžan: arash & aysel - always
Alankomaat: de toppers - angels of the night
Latvia: en seurannu
Unkari: adok zoltan- tanclepes
Serbia: ana nikolic - bili smo najlepsi
Norja: alexander rybak - fairytale
Ukraina: svetlana loboda - be my valentine
Kreikka: sakis rouvas - this is our night
Liettua: 69 dangjue - meiles simfonija
Puola: lidia kopania - i dont wanna leave
Kroatia: danijela pintaric - slatna rijeka
Viro: urban symphony - rändajad
Moldova: nelly ciobanu - hora din moldova
Kypros: en seurannu
Irlanti: laura-jayne hunter - out of control
Slovakia: en seurannu
Albania: kejsi tola - me meer enderr
finaalis suoraan:
Espanja: soraya - la noche es para mi
Ranska: patricia kaas - sil fallait le faire
Iso-Britannia: jade - my time
Venäjä: anna semenovic - love lovila
Saksa: alex swings oscar sings - miss kiss kiss bang
maasta valitut =
Viimeksi muokannut mariah, 19 Maalis 2009, 23:31. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Re: Unelmaviisut 2009
Muistakeehan ihmiset päivittää ja päivitellä listoja.
Omani taitaa nyt olla valmis, vaikka Armeniassa ei kyllä oikea voittanut, mutta en uhraudu kuuntelemaan niitä muita enää siinä mielessä, että joku muu olisi senarvoisesti parempi. (Oudohko virke. )
Omani taitaa nyt olla valmis, vaikka Armeniassa ei kyllä oikea voittanut, mutta en uhraudu kuuntelemaan niitä muita enää siinä mielessä, että joku muu olisi senarvoisesti parempi. (Oudohko virke. )
Riskinä seniorilaumat
Re: Unelmaviisut 2009
Katsotaanpa, mitä tästä tulee. Kaikkia karsintoja en ole kuunnellut läpi enkä varmaan aiokaan. Tässä tarkastelussa ne maat, joilla ei ollut tarjota yhtään viiden tähden kappaletta, diskattiin, jollei oikea voittanut Saman kohtalon kokivat sisäisen valinnan maat, jotka eivät olleet riittävän hyviä.
Oikea voitti
Tämän olisi pitänyt
Kelpaava sisäinen
Ei riittäviä hyviä ehdokkaita
Ei tietoa
1. Semifinaali
Andorra: Susanna Georgi - La teva desició
Armenia
Belgia: Patrick Ouchène - Copycat
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
EJT Makedonia
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Islanti: Elektra - Got no love
Israel
Malta
Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali
Romania: Catalin Josan - Stop
Ruotsi: Sarah Dawn Finer - Moving On
Suomi: Waldo's People - Lose control
Sveitsi: Lovebugs - The Highest heights
Tshekki: Gipsy.cz - Aven Romale
Turkki
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Alankomaat: De Toppers - Shine
Azerbaidžan: AySel & Arash - Always
Irlanti: Laura-Jayne Hunter - Out of control
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Kroatia: Franka Batelic - Pjesma za kraj
Kypros
Latvia
Liettua
Moldova: Natalia Gordienco - So alive
Norja: Alexander Stenerud - Find my girl
Puola
Serbia
Slovakia
Slovenia: Quartissimo - Love symphony
Tanska: Trine Jepsen - I'll never fall in love again
Ukraina
Unkari: Ádok Zoltán- Dance with me
Viro
Finaali
Espanja: Arkaitz - The dance of fire
Iso-Britannia
Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa: Alex Swings Oscar Sings - Miss Kiss Kiss Bang
Venäjä
Oikea voitti
Tämän olisi pitänyt
Kelpaava sisäinen
Ei riittäviä hyviä ehdokkaita
Ei tietoa
1. Semifinaali
Andorra: Susanna Georgi - La teva desició
Armenia
Belgia: Patrick Ouchène - Copycat
Bosnia-Hertsegovina: Regina - Bistra voda
Bulgaria: Krassimir Avramov - Illusion
EJT Makedonia
Georgia: Tika Patsatsia - Miracle
Islanti: Elektra - Got no love
Israel
Malta
Montenegro: Andrea Demirović - Just get out of my life
Portugali
Romania: Catalin Josan - Stop
Ruotsi: Sarah Dawn Finer - Moving On
Suomi: Waldo's People - Lose control
Sveitsi: Lovebugs - The Highest heights
Tshekki: Gipsy.cz - Aven Romale
Turkki
Valko-Venäjä: Gunesh - Fantastic girl
2. Semifinaali
Albania: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
Alankomaat: De Toppers - Shine
Azerbaidžan: AySel & Arash - Always
Irlanti: Laura-Jayne Hunter - Out of control
Kreikka: Sakis Rouvas - This is our night
Kroatia: Franka Batelic - Pjesma za kraj
Kypros
Latvia
Liettua
Moldova: Natalia Gordienco - So alive
Norja: Alexander Stenerud - Find my girl
Puola
Serbia
Slovakia
Slovenia: Quartissimo - Love symphony
Tanska: Trine Jepsen - I'll never fall in love again
Ukraina
Unkari: Ádok Zoltán- Dance with me
Viro
Finaali
Espanja: Arkaitz - The dance of fire
Iso-Britannia
Ranska: Patricia Kaas - S'il fallait le faire
Saksa: Alex Swings Oscar Sings - Miss Kiss Kiss Bang
Venäjä